Rozhraní dvou boosterů

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Rozhraní dvou boosterů

Příspěvekod belgarat » čtv 21 čer, 2018 6:09 am

Jirka_US píše:Pardon ja nez neco napisi, tak si to alespon overim, takze pokud sve dilo nazyvas "vysplechty", tak to je tva vec, ale neurazej tady praci nekoho jineho a uz vubec ne nazyvat kolegy modelare soudruhy. Je naprosto neuveritelne, ze temer po 30.letech si toho osloveni jeste nekdo vubec dovoli takto pouzit....Bez komentare.


Jazykova vsuvka: Skutecne jsem se, jak pochopil Fox, odvolaval na HUMORNOU nadsazku resp. parafrazi, nikoliv na deformovany vyznam onoho osloveni. Puvodni vyznam, patrny jeste ve starsich dilech 19. stoleji a drive je jeste jiny -- predtim nez jej posunuli a diskreditovali soudruzi :)

Tudiz pokud osloveni "soudruhu" zde nekoho urazi, omlouvam se za minule hrichy a poukazuji do budoucnosti na zdravy rozum a cesky (pripadne britsky) styl humoru. Panove, co pouzivaji U.S. humor laskave prominou, zapoji prekladovy slovnik, doufam ale, ze jsou zde v mensine. Mensiny je treba respektovat (coz ted prave cinim), ale nikoliv protezovat (napriklad autocenzurou).
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Rozhraní dvou boosterů

Příspěvekod MiG » čtv 21 čer, 2018 9:31 am

Jirka_US píše:to MIG:
Pane kolego,
Vy tady poucujete HonzuM, ze pouziva pristroj mimo rozsah, ale ze Vy tady pouzivate booster, ktery neni vhodny pro dany ucel (ktery zde popisujete) to uz jste taktne zamlcel a jeste jste tady rozsiril nepodlozenou spekulaci (spise famu), ze se nesmi zastavovat na deleni 2 boosteru a to bez jakehokoliv dukazu. Ja jsem Vam vysel vstric a nabidl jsem Vam, ze Vam pomuzu najit tu nestastnou chybu v zapojeni, kterou delate. Udelal jsem Vam zde podrobny vypocet, simulaci, ktera potvrdila me vypocty a cele jeste vyzkousel v praxi vcetne podrobneho mereni. Upozornil jsem Vas na zaklade Vasi reference ke schematu, ze Vas Spax nema kompenzaci ztrat koncoveho stupne, coz zpusobuje nezanedbatelne kolisani vystupniho napeti v zavislosti na zatezi, coz jsem Vam take sdelil byt jinymi slovy. A princip teto kompenzace jsem Vam na Vasi zadost take podrobne vysvetlil.
Tudiz neni lepsi misto toho, aby jste se tady verejne negativne vymezoval vuci mne, radeji zopakoval teorii obvodu (zapojeni se 2 zdroji a nekolik rezistoru pro zacatek urcite postaci) ? Myslim, ze by Vam to urcite pomohlo pochopit, kde delate tu nestastnou chybu. A mimo jine stale plati ma nabidka pomoci, vcetne osobni navstevy, aby jste si mohlo prekontrolovat pristroje, jejich vhodnost a presnost a rovnez samotnou metodologii mereni. Dokonce jsem ochoten obetovat nejake modely k velmi "tvrdym" pokusum a navic mate unikatni moznost si vybrat jestli ty testy budou na americkem nebo evropskem proudu, ale uz ted ze 100% jistotou Vam muzu rici, ze vysledky budou v obou pripadech totozne.

Svým pro vás tak tipickým kompotem jste nemohl lépe potvrdit moji tezi
nepovažuji další diskuzi s vámi o tomto problému za přínosnou pro mě

Mimo jiné pro to, že jste se vůbec nevyjádřil k tématu vlákna, to je, k tomu, zda HonzaM měří správně nebo nesprávně.

Dodatek 1. až budu potřebovat poradit v elektrotechnice, tak si najdu někoho, kdo jí rozumí. Vy to nejste! (už jednou jsem to psal)

Dodatek 2. nemám čas podrobně řešit problémy někoho jiného a to ani za úplatu. Mám jiné představy o použití svého volna.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Rozhraní dvou boosterů

Příspěvekod Jirka_US » čtv 21 čer, 2018 11:35 am

MiG píše:Svým pro vás tak tipickým kompotem jste nemohl lépe potvrdit moji tezi
nepovažuji další diskuzi s vámi o tomto problému za přínosnou pro mě

Mimo jiné pro to, že jste se vůbec nevyjádřil k tématu vlákna, to je, k tomu, zda HonzaM měří správně nebo nesprávně.

Dodatek 1. až budu potřebovat poradit v elektrotechnice, tak si najdu někoho, kdo jí rozumí. Vy to nejste! (už jednou jsem to psal)

Dodatek 2. nemám čas podrobně řešit problémy někoho jiného a to ani za úplatu. Mám jiné představy o použití svého volna.

Pardon, ja Vam neberu vasi volby delat si co chcete, ale nechapu proc tu neustale sirite "famu" o pretocich bez jakychkoliv dukazu a jeste na zaklade vyrobku, ktery neni urcen k danemu ucelu. To je celkem zarazejici a myslim, ze vuci kolegum modelarum ne uplne korektni. A zatim jste to Vy, kdo ma problem s pretoky ohrozujici modely (tedy presneji to tady tvrdite), takze budte bez obav, ten kdo si poridi komponenty pro dany ucel, zapoji je podle manualu a dodrzi vsechna pravidla pro zapojovani techto komponent, tak se obavat pretoku za normalnich okolnosti nemusi.
Pokud se tyka mereni Honzy, nevyjadril jsem se na rozdil od Vas proto, protoze nemam vsechny informace.To je prave ten zasadni rozdil mezi Vamy a mnou, ja davam prednost faktum nikoliv domnenkam a spekukacim. Ja jesm dokonce presvedcen, ze kdybyste byval byl misto spekulaci Vas cas radeji venoval skutecnemu mereni, tak dojdete ke stejnemu zaveru jako ja. Proto jsem se ptal i na ten Vas vypocet, tedy k tematu vlakna....
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Rozhraní dvou boosterů

Příspěvekod MiG » čtv 21 čer, 2018 12:20 pm

Kdybyste místo tlachání napsal, které informace vám chybějí, možná zjistíme, že jste se ani nevěnoval přečtení informace o tom, jak měření probíhalo.

A to, že bylo nekorektní vpodstatě uznal i HonzaM. Jen to bagatelizuje poznámkou, že mu to stačí.

A já to bagatelizuji poznámkou, že je mi to jedno.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Rozhraní dvou boosterů

Příspěvekod Jirka_US » čtv 21 čer, 2018 12:45 pm

Kydz je Vam to jedno,tak proc pokracujete v diskuzi, ktera s tematem nema prilis mnoho spolecneho a co je uz vubec tezko pochopitelne, proc se me neustale na neco ptate, kdyz je Vam to tedy jedno. A ikdyz Vam odpovim, tak si to ani poradne neprectete...v takovem pripade Vam tezko mohu poradit, bohuzel. Ja jsem stale oteveren konstruktivnimu dialogu, takze si myslim, ze by bylo z Vasi stranu slusnost Honzovi odpovedet, tedy jake jsou Vase predpoklady (popr.ten Vas vypocet), ktere Vas vedly k zaveru, ze dochazi k pretokum, ktere jsou pro modely skodlive.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Rozhraní dvou boosterů

Příspěvekod MiG » čtv 21 čer, 2018 1:19 pm

Jen tak na okraj.
Toto téma se zabývá praktickým měřením přetoků proudu mez oblastmi napájenými dvěma zesilovači.
Takže otázka na to, co vám chybí za informaci, abyste byl schopen zhodnotit správnost měření mimo není.

Spíš je zde důležité, jestli HonzůvM model odpovídá skutečnosti a jestli jeho měření je v souladu s výsledky jeho modelování.

Já HonzoviM odpověděl, že se vám to nelíbí, nebo to nedokážete najít...
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Rozhraní dvou boosterů

Příspěvekod Jirka_US » čtv 21 čer, 2018 1:34 pm

MiG píše:Jen tak na okraj.
Toto téma se zabývá praktickým měřením přetoků proudu mez oblastmi napájenými dvěma zesilovači.
Takže otázka na to, co vám chybí za informaci, abyste byl schopen zhodnotit správnost měření mimo není.

Spíš je zde důležité, jestli HonzůvM model odpovídá skutečnosti a jestli jeho měření je v souladu s výsledky jeho modelování.

Já HonzoviM odpověděl, že se vám to nelíbí, nebo to nedokážete najít...

Takze jaky je ten Vas vypocet ? Respektive ty predpoklady ?
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Rozhraní dvou boosterů

Příspěvekod MiG » čtv 21 čer, 2018 1:50 pm

Znovu.
Toto vlákno se zabývá měřením přetoků mezi dvěma zesilovači, které prováděl HonzaM.

Takže otázky na výpočet a předpoklady laskavě směřujte na něj, když se jinak nedokážete vyjádřit k otázce, zda je jeho měření korektní a ani nedokážete napsat, které informace k jeho měření vám chybějí.

Nechápu, proč pořád odbíháte od tématu.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Rozhraní dvou boosterů

Příspěvekod Jirka_US » čtv 21 čer, 2018 2:03 pm

Myslim, ze tematu se drzim a jen jsem Vas zdvorile chtel pozadat, aby jste byl tak laskav a podelil se se ctenari DF o tento Vas vypocet,
úte čer 19, 2018 11:01 am
Spočítal jsem si, že může docházet k průtoku proudů, ohoržujících vozidla.

A informace, ktere mne chybeji jsou mimo ramec tohoto vlakna, takze se drzim Vasi rady a soustredil jsem se na Vase tvrzeni, ktere jste na rozdil ode mne nebyl zatim schopny nijak dolozit, bohuzel.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Rozhraní dvou boosterů

Příspěvekod MiG » čtv 21 čer, 2018 2:27 pm

Informace o způsobu měření přetoků je mimo vlákno o měření přetoků?

Aha, no jo, tak nashledanou, pane majore...
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků