Moduly (původní téma)

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Náměty na moduly N 1:160

Příspěvekod Vaclav86cz » úte 19 pro, 2017 2:51 pm

Honzo. Není to v N, ale v H0.
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Náměty na moduly N 1:160

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 19 pro, 2017 3:20 pm

Jak psal Václav je to v H0. Ale větší problém je, že zatím plánek není. Úprava je plán nebo spíš výhled.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Náměty na moduly N 1:160

Příspěvekod HonzaM » stř 20 pro, 2017 10:47 am

Michal Šuhajda píše:Jak psal Václav je to v H0. Ale větší problém je, že zatím plánek není. Úprava je plán nebo spíš výhled.

Mně zajímalo co znamená posunovací hlavolam, který se neosvědčil a je potřeba uskutečnit úpravu.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Náměty na moduly N 1:160

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 20 pro, 2017 1:21 pm

HonzaM píše:
Michal Šuhajda píše:Jak psal Václav je to v H0. Ale větší problém je, že zatím plánek není. Úprava je plán nebo spíš výhled.

Mně zajímalo co znamená posunovací hlavolam, který se neosvědčil a je potřeba uskutečnit úpravu.

Ahoj posílal jsem mail.
HonzaM píše:
Michal Šuhajda píše:Jak psal Václav je to v H0. Ale větší problém je, že zatím plánek není. Úprava je plán nebo spíš výhled.

Mně zajímalo co znamená posunovací hlavolam, který se neosvědčil a je potřeba uskutečnit úpravu.

Ahoj,
posílal jsem mail. Případně jsou fotky na mém Rajceti
Hlavolam se neosvědčil spíš s ohledem na provoz na setkáních. Na hlavylámání je dobrý.
Rozumná max. kapacita vlečky je 5-7 vozů takže např. 3 příchozí (návoz materiálu)+2 odchozí (odvoz výrobků), Koncepce hlavolamu předpokládá posun lokomotivy s 1-2 vozy najednou. Objet je možno max. 2 vozy (Paon, Raj). Vlečka přímo navazuje na trať, tedy není mezi odbočením vlečky z trati a kol. rozvětvením vlečky téměř žádný prostor. K předávání vozů se používá objízdná kolej, resp kol rozvětvení.
Zatím mi to vychází, že navržená a provedená velikost je tak akorát blbě.
1. Na provoz s obsluhou je příliš malá (max. cca 5 vozů, za chvilku je rozposunováno a je tam nuda). V květnu v Jesenici sloužila jako výhybna s vlečkou na 2k trati a moc nadšenců tam sloužit nechtělo. On ten "čistý posun" zadse tak populární není - například Milevsko vlečky, které je proti Drsné kolos, taky nebývá obsazováno trvalou obsluhou, Obvykle se řeší Pv vlaky - viz dále. Ovšem Milevsko má dostatečný prostor na odstavení vozů se kterými se právě neposunuje - Takže ztrácí kouzlo hlavolamu.
2. Vlečky podobné velikosti jsou většinou bez obsluhy - viz bod 1.
Ovšem na provoz bez obsluhy je příliš velká (složitá) a strojvedoucí ji nezvládají obsloužit, případně se kvůli časové tísni na posun vybodnou a nechají vozy, kde se hodí. To samozřejmě není úplně vina vlečky, ale například pokud je umístěna vlečka v mezistaničním úseku, Mn vlak po celou dobu manipulace blokuje trať, tedy provoz (viz analogie s velkou stanicí v layoutu - debata dříve)
Ideální provoz by měl být asi takhle:
Vlaková lokomotiva přiveze vozy, odstaví je a z druhé (objízdné) koleje si vozy odveze. Přivezených vozů se ujme vlečková lokomotiva (Prasátko T211.0) a rozposunuje je uzavřeno na vlečce bbez omezení provozu na přilehlé trati - hlavolamová část. Bohužel tento stav zatím neikdy 100% nenastal. Jednou to fungovalo, když byl na vlečce ceý den syn a posunoval si. Jenže tehdy byla Drsná nízko (cca 80 cm) takže dosáhnul a stejně ho to nebavilo celé setkání.
Na posun musí být někdo delegován (turnusem), nebo to udělá majitel modulu, případně jím pověřená osoba (třeba ten kdo si rád hraje s hlavolamy - zatím se nepřihlásil). Když sloužím jsko fíra, a mám čas, tak to udělám, ale když jsem ve stanici, tak většinou nemůžu.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod halflife » úte 09 led, 2018 11:30 am

Zdravím všechny, prosím o radu. Navrhuji čelo modulu H0 na vlečku stáčení PHM. Před stáčením bude nákladová rampa dle skutečnosti. Nevím však, jakou výšku mám udělat. Čelo bude do svahu, do kterého bude pak rampa zapuštěna. Rampa bude začínat na prvním modulu. Nyní to mám 16mm. Počítám s výškou kolejí cca 4mm (tillig elite code 83) + cca 2mm betonový panel na rampě. Výška rampy mi tak vychází na cca 14mm. Moc děkuji.
Přílohy
Modul - celo.jpg
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Morris Zapp » ned 13 kvě, 2018 2:01 pm

Kostra modulu s prolomeným rámem pro vedení koleje na vysokém náspu.
Přílohy
nmlr.jpg
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod FrantaHO » ned 13 kvě, 2018 6:15 pm

Morris Zapp píše:Kostra modulu s prolomeným rámem pro vedení koleje na vysokém náspu.


FB_IMG_1526235071282.jpg


Jo, to znám.
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Morris Zapp » ned 13 kvě, 2018 7:54 pm

Pěkný žebírka!
Ale já jsem nechtěl jít pod spodní hranu čela.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod petrh » čtv 14 čer, 2018 3:15 pm

Tak koukam ze i zvonenka dokaze natrhnout mnoha modelarum pomyslny zadni svalovy part. Velixe velice velice velice zdarile
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod cipisekmp » čtv 14 čer, 2018 6:04 pm

Ahoj, ty detaily toho mostu jsou uzasne.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod belgarat » pát 15 čer, 2018 11:29 am

Cim jsou delane ty vlnky na vode ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Morris Zapp » ned 22 črc, 2018 5:23 pm

Morris Zapp píše:Kostra modulu s prolomeným rámem pro vedení koleje na vysokém náspu.
Kostra se obalila hlínou:
mod220718.jpg
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod petrh » ned 22 črc, 2018 7:04 pm

Morris Zapp: to je herkules posypany prosatou hlinou? Kdyz to nechytne nekde vic delate znovu?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Morris Zapp » ned 22 črc, 2018 8:02 pm

Povrch je papír (noviny a ubrousky), řádně prosycený dispercollem. Nastříkáno hnědou barvou. Na to pak přijdou foliáže.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod petrh » ned 22 črc, 2018 8:06 pm

Jasne diky za zpravu, nekde jsem tu zachytil, ze delaj lidi realne hlinu pod to:) tak jsem si rikal, zda to neni toto, ze bych vedel jak to muze byt pak tezke.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků