Proč nemám rád LocoNet

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » úte 12 čer, 2018 3:50 pm

Mcx píše: Pro ovládání zařízení - výhybek, návěstidel.... stanic na modulech Loconet používán není.

Pokud vim, tak Stara Paka je ovladana Loconetem, jedine ze by o tom Sindy jen taral ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod hummus » úte 12 čer, 2018 4:53 pm

zdeno píše:
Mcx píše: Pro ovládání zařízení - výhybek, návěstidel.... stanic na modulech Loconet používán není.

Pokud vim, tak Stara Paka je ovladana Loconetem, jedine ze by o tom Sindy jen taral ;-)

Výjímka potvrzujicí pravidlo :lol:
- dělám si srandu :wink:
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod JenikPluto » úte 12 čer, 2018 4:55 pm

fulda píše:Založím toto téma, abychom měli čisté pískoviště a nemuseli plevelit vlákna, která s ním nesouvisí.


Je dobre si to obcas pripomenout. :-)

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod JOHNZ » úte 12 čer, 2018 6:42 pm

Žst. Nemšová Klubu železničných modelárov Považia je tiež ovládaná Loconetom. :D
JOHNZ
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob 05 led, 2008 9:24 pm

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » úte 12 čer, 2018 6:45 pm

JOHNZ píše:Žst. Nemšová Klubu železničných modelárov Považia je tiež ovládaná Loconetom. :D

ja jsem ho mel taky, ale uz je po nem, zestarlo a bylo vlnite jak housenkova draha.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod belgarat » úte 12 čer, 2018 6:49 pm

zdeno píše:toto je svinsky podraz, vsak ovladace nejsou prislusenstvi !! Bud tomu totalne nerozumis, nebo si z nas delas srandu !!
Proc bych mel prislusenstvi odpojovat ? To je zabudovane natvrdo.

Pridrzel bych se radeji slova "ovladac", pokud samozrejme nejde o to se nasrat a pak nadavat ostatnim.
Kam se pripojuji treba FREDy ? Kdyz bych hypoteticky pripojil pridavny ovladaci pult, ten se take nepripojuje na LocoNet ? Ano jasne, to je vlastne zakazane.

zdeno píše:Prislusenstvi neni vubec omezeno, ale tam netusim, kolik se jich da pripojit,


zdeno píše:prislusenstvi je omezeno adresaci, teda 2048 adres. To je limit, ktery se neda prekrocit a tak je limit 128 kusu LocoIo se 16 piny.
Ale to uz je opravdu strasne daleko aj na moji predstavivost.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » úte 12 čer, 2018 6:57 pm

zdeno píše:
fulda píše:O připojování a odpojování ovladaů mi ani nemluv, právě jsme ve vlákně, kde sám propaguješ myšlenku, že ovladače příslušenství se nesmí odpojovat vůbec, protože jinak přijdou o konfiguraci a budou muset po opětovném připojení přehodit všechny výhybky na rovně. Ale ty pravděpodobně narážíš na to, co jsem napsal o telefonním konektoru - že není koncipovaný pro časté odpojování a že nemá vlastnosti hot-plug konektoru. To se obávám je plastná informace pro všechny, kdo používají telefonní modulární konektor - například LocoNet.

toto je svinsky podraz,
Co je tím podrazem? Že jsem řekl, že se LocoNet na příslušenství vůbec nehodí? A že už to celkem dost lidí pochopila?
zdeno píše:vsak ovladace nejsou prislusenstvi !! Bud tomu totalne nerozumis, nebo si z nas delas srandu !!
Jo ták, tak on je vlastně problém se čtením - já jsem napsal "ovladače příslušenství", to je něco, co pravděpodobně nechápeš, protože LocoNet je pro ovládání příslušenství k ničemu a sám ho neuznáváš, ale to slovní spojení znamená ty konkrétní ovladače, kterými se ovládá příslušenství. Například ovládací pulty nebo tak něco.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » úte 12 čer, 2018 7:02 pm

zdeno píše:
fulda píše:Nemáš tam něco, co by bylo takové údetnější? Něco, o čem ti tu nějdo řekne, že ho to oprvdu omezuje a že je úžasné, jak to má digitrax vyřešené?
to je tvoje utkvela predstava, ze ti nekdo ublizuje ??
Moje? Proč moje? Já se nečertím když někdo o něčem řekne, že je to špatně (pravda, pokud používá demagogické argumenty, tak mám potřebu ho opravit), já se přímo těším na to, až mi někdo ukáže to něco, co j možné jen na lokonetu a všichni ostatní jsou na to krátcí. Ale bohužel zatím slyším jen o jednom drátu a hromadě fredů a z toho tedy moc nadšený nejsem.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod belgarat » úte 12 čer, 2018 7:09 pm

A propos - DCC prislusenstvi co neprimo ovlada master ... jak se z nej ziskava zpetny ohlas: spinace napojene na vstupy LocoIO ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod HonzaM » úte 12 čer, 2018 7:42 pm

fulda píše:Co je tím podrazem? Že jsem řekl, že se LocoNet na příslušenství vůbec nehodí? A že už to celkem dost lidí pochopilo?.

Jak jsi na to přišel? Jediný kdo nepochopil že je LocoNet vhodný pro příslušenství jsi Ty. Já na kolejišti pro všechny výhybky používám jen LocoNet, zpětné ohlasy jsou také přes LocoNet. Návěstidla jsou také přes LocoNet. Jediné co nemám ovládáno přes LocoNet je osvětlení budov, protože jednak jsem nevěděl o modulu Uhlenbrock, jednak mám levné spínací dekodéry Digikeijs, takže dekodéry pro osvětlení jsou ovládány z DCC. Také na klubovém modulu je stanice plně na LocoNetu (výhybky, výkolejky, zpětné hlášení). Ostatně u mne doma jsi byl a mohl jsi vidět čím mám kolejiště řízeno.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » stř 13 čer, 2018 4:19 am

fulda píše:Že jsem řekl, že se LocoNet na příslušenství vůbec nehodí? A že už to celkem dost lidí pochopila?

On je vubec hlavni problem tvoje sebestrednost, namyslenost a egoismus.
Teda komu to chces prodavat, kdyz o to vubec neni zajem, teda jak Roco, tak Loconet.
Kolik mas zakazniku ??,
par jednotlivcu si nejak poradi samo a zbytek zvysoka kasle na tvoje dristy o tom , co je nebo neni lepsi.
Proste nikdo nechce ovladani prislusenstvi ani Roco ani Loconet a teda tato debata je jen mlaceni prazdne slamy a dristy na tema, co by bylo, kdyby bylo.
---
Dost si nadavam, ze jsem se nechal zatahnout do teto zhovadile a vlastne totalne zbytecne debaty, ktera jen ukazuje tvoji neschopnost si najit zakazniky.
A to, ci je neco lepsi, nechavam na budoucnost, protoze jedine to rozhoduje.
Myslim, ze dristanice Fuldu o dokonalosti klonu Lenzu jsou je prdy ve Vesmiru a vlastne az ted mi doslo, jake jsou vlastne smesne a malicherne.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Brejla » stř 13 čer, 2018 6:06 am

zdeno píše:
fulda píše:Že jsem řekl, že se LocoNet na příslušenství vůbec nehodí? A že už to celkem dost lidí pochopila?

On je vubec hlavni problem tvoje sebestrednost, namyslenost a egoismus.
Teda komu to chces prodavat, kdyz o to vubec neni zajem, teda jak Roco, tak Loconet.
Kolik mas zakazniku ??,
par jednotlivcu si nejak poradi samo a zbytek zvysoka kasle na tvoje dristy o tom , co je nebo neni lepsi.
Proste nikdo nechce ovladani prislusenstvi ani Roco ani Loconet a teda tato debata je jen mlaceni prazdne slamy a dristy na tema, co by bylo, kdyby bylo.
---
Dost si nadavam, ze jsem se nechal zatahnout do teto zhovadile a vlastne totalne zbytecne debaty, ktera jen ukazuje tvoji neschopnost si najit zakazniky.
A to, ci je neco lepsi, nechavam na budoucnost, protoze jedine to rozhoduje.
Myslim, ze dristanice Fuldu o dokonalosti klonu Lenzu jsou je prdy ve Vesmiru a vlastne az ted mi doslo, jake jsou vlastne smesne a malicherne.


Nechceš se raději věnovat pasení ovcí na podhorských kotároch :?: Na to by možná tvoje schopnosti stačili. Odborné věci nech na ostatních, kteří tomu alespoň trochu rozumí. O urážky od nějakého ..... tady nikdo nestojí.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Pavel-HP » stř 13 čer, 2018 6:11 am

Zdeno "Chára" Janeček, si zase strčil puk do vlastní branky.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod belgarat » stř 13 čer, 2018 6:27 am

Ja bych fakt rad od Jirky_US link na to, kdy mne upozornoval na moznost konfigurace DSxx ... dost by mne mrzelo kdybych _jasnou_ informaci prehledl/ignoroval (tim nemyslim odkaz na odkaz na odkaz na manual, a najdi si sam - ale jasne info jako pro kazdeho zacatecnika). Ani ted si sice nemyslim ze je LocoNet technologie budoucnosti, ale s informaci "zarizeni musi pouzivat volitelne prvky" zacina davat smysl proc LocoNet funguje jak funguje.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » stř 13 čer, 2018 6:34 am

Brejla píše:Nechceš se raději věnovat pasení ovcí na podhorských kotároch :?: Na to by možná tvoje schopnosti stačili. Odborné věci nech na ostatních, kteří tomu alespoň trochu rozumí. O urážky od nějakého ..... tady nikdo nestojí.

Potrefena hus zagagala, pobavilo, ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků