BR 290 na modely.biz...

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

BR 290 na modely.biz...

Příspěvekod Zippich » pon 02 dub, 2007 8:35 am

Pane Dalecký, viděl jsem na netu, že vyprodáváte hoby BR 290. Nevíte (nebo někdo z uživatelů) jakou má rozteč otočných čepů a rozvor dvojkolí na podvozcích? Zajímá mě to z hlediska vhodnosti k přestavbě na Karkule T444.x. Pokud by to odpovídalo, tak bych hned začal objednávat a patrně by nezůstalo jen u tohoto modelu, neboť jak se zdá, tak dobrých obchodníků u nás ubývá...
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Re: BR 290 na modely.biz...

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 02 dub, 2007 8:41 am

Zippich píše:Pane Dalecký, viděl jsem na netu, že vyprodáváte hoby BR 290. Nevíte (nebo někdo z uživatelů) jakou má rozteč otočných čepů a rozvor dvojkolí na podvozcích? Zajímá mě to z hlediska vhodnosti k přestavbě na Karkule T444.x. Pokud by to odpovídalo, tak bych hned začal objednávat a patrně by nezůstalo jen u tohoto modelu, neboť jak se zdá, tak dobrých obchodníků u nás ubývá...
Cepy jsou 82mm a rozvor dvojkoli 28,6mm.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: BR 290 na modely.biz...

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 02 dub, 2007 9:03 am

Zippich píše:Pane Dalecký, viděl jsem na netu, že vyprodáváte hoby BR 290. Nevíte (nebo někdo z uživatelů) jakou má rozteč otočných čepů a rozvor dvojkolí na podvozcích? Zajímá mě to z hlediska vhodnosti k přestavbě na Karkule T444.x. Pokud by to odpovídalo, tak bych hned začal objednávat a patrně by nezůstalo jen u tohoto modelu, neboť jak se zdá, tak dobrých obchodníků u nás ubývá...


Obávám se, že na karkuli 0 to bez velkých úprav nepůjde. Upozornili mne na to kolegové z klubu. Karoserie na 444.0 je na pojezd příliš krátká.
Jednoduše by MOŽNÁ šlo podvozky otočit a prohodit šnek - ovšem pak to chce i jiný rám a především i motor.
Původní rám je pak nepoužitelný a motor je příliš velký [dlouhý].
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků