Panelová kostička

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Panelová kostička

Příspěvekod HonzaM » pát 01 čer, 2018 1:01 pm

fulda píše:

Verzi pro stavění cest a všeliaké digitraxy dělat nebudu v žádném případě. Je to v absolutním rozporu s požadavkem na jednoduchost.

Nevím proč sem pleteš “Digitraxy”.Těžko si ale představit něco jednoduššího než je “krabička”, k níž vede jedna ovládací sběrnice,napájení a přípojky pro výhybky které lze ovládat i tlačítkem, bez připojení k centrále. V čem spočívá Tvoje představa jednoduchosti? A co je složitého na principu stavění cest, je to jednodušší než muset vždy stavět x výhybek jednu po druhé. Co předpokládáš u Tvého konceptu, jde jen o ovládací a indikační prvky a dekodéry výhybek jsou na tom nezávislé, lze použít nejrůznější, v podstatě jakékoli?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Panelová kostička

Příspěvekod zdeno » pát 01 čer, 2018 2:23 pm

Mam vedomosti o tom, ze na Loconet sbernici neco podobne Fulda zkousel a bud narazil nebo to podcenil.
Asi proto je takovy zacykleny a zakomplexovany na "digitrax".
Ono neco nove vymyslet neni jednoduche a da to zabrat.
---
Muzu napisat, ze jsem neco podobne zkousel a odlozil jsem to, protoze na to nejsou zakaznici.
Nech nikoho nemyli par lidi, ktere to zajima. To nejsou zakaznici.
Prodejni realita je uplne nekde jinde, kvuli peti objednavkam nebude nikdo investovat tisice.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Panelová kostička

Příspěvekod JanoW » pát 01 čer, 2018 3:46 pm

Už tu chýb len poradca z Bieleho domu a vlákno sa opäť zvrhne na hádku najväčších expertov na teplú vodu. :mrgreen:
JanoW
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob 22 bře, 2014 9:19 pm
Bydliště: Modra

Re: Panelová kostička

Příspěvekod HonzaM » pát 01 čer, 2018 7:21 pm

JanoW píše:Už tu chýb len poradca z Bieleho domu a vlákno sa opäť zvrhne na hádku najväčších expertov na teplú vodu. :mrgreen:

Myslím že to vidíš zbytečně černě, pokud sis všiml, nejde o hádku, ale o věcnou diskuzi. Pro Jindru to může být inspirací o co je nebo může být zájem. Pro sebe si může vyrobit cokoli, pokud ale předpokládá větší zájem, myslím že mu pomůže slyšet názory potenciálních zájemců. Bez diskuze je výborný elektronik, jen mám občas dojem, že má tendenci tvrdit že je jím navržené řešení to nejlepší možné a u jiných řešení zdůrazňuje jen negativní stránky. Nepochybně každé řešení obsahuje něco, co by se dalo udělat i jinak a třeba i lépe.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Panelová kostička

Příspěvekod fulda » pát 01 čer, 2018 7:37 pm

mno a jsme u toho. Odpovědi TADY.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Panelová kostička

Příspěvekod Jirka_US » sob 02 čer, 2018 4:16 am

HonzaM píše:Těžko si ale představit něco jednoduššího než je “krabička”, k níž vede jedna ovládací sběrnice,napájení a přípojky pro výhybky které lze ovládat i tlačítkem, bez připojení k centrále.

Predpokladam, ze jsi mel na mysli LocoNet a tou "krabickou" LocoIO ?
HonzaM píše:V čem spočívá Tvoje představa jednoduchosti?

To by me take zajimalo, protoze i uplnemu laikovi je jasne, ze dalsi sbernice je v absolutnim rozporu s pozadavkem jednoduchosti a to nemluvim o spolehlivosti te pouzite sbernice ve srovnani s LocoNetem.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Panelová kostička

Příspěvekod Pavel-HP » sob 02 čer, 2018 5:24 am

JanoW píše:Už tu chýb len poradca z Bieleho domu a vlákno sa opäť zvrhne na hádku najväčších expertov na teplú vodu. :mrgreen:


Tak už jsme se dočkali a ani to tak dlouho netrvalo.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Panelová kostička

Příspěvekod BohousP » sob 02 čer, 2018 9:34 am

J.Werich píše:Slavní mudrci, vzácní chemici, slovutní mistři, páni magistři, ... vynálezcové věcí patentních, magnificence, zkrátka inteligence.

Zejména ti tři nejmenovaní, oblažující hloupý národ modelářský svou moudrostí.
Až někdo z vás navrhne (byť občas bez úspěchu) jen desetinu různých udělátek pro modeláře, pak ať se vyjadřuje. O té doby doporučuji být prostě zticha (slušně řečeno).
A divím se zejména Zdenovi, ten nějaké zkušenosti má. A také pár slušných výrobků. Mohl by uznat, že i někdo jiný něco umí.
Fuldova otázka byla poněkud jiná, mnozí to pochopili a napsali své názory na navrhovaný modul. Těm patří dík.

EDIT:
Ale musím souhlasit s HonzouM:
HonzaM píše:...Nepochybně každé řešení obsahuje něco, co by se dalo udělat i jinak a třeba i lépe.

To už je prostě osud všech novátorů.

Ale také platí Murphyho zákon: "Každé zařízení se dá zlepšit. Když už není co zlepšovat, zařízení přestane pracovat".
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Panelová kostička

Příspěvekod Jirka_US » sob 02 čer, 2018 12:01 pm

BohousP píše:Až někdo z vás navrhne (byť občas bez úspěchu) jen desetinu různých udělátek pro modeláře, pak ať se vyjadřuje. .

Tak a jsme doma, prosim Te pripomen mne. kdy jsi napsal email, SZ nebo navstivil nejakou mou prednasku a projevil jsi zajem o ma reseni....Zabyvam se zejmena inovacemi a open source projekty a to do takove hloubky, ze jsem za ne dostal prislusny certifikat....Ne a kopirovat zde zadne certifikaty nebudu....a ze nejsou on-line, to jsem ti take vysvetlil....
A protoze celkem dobre chapu realitu ceskych modelaru, tak jedno z tech reseni je zalozeno na mysi, ale vse okolo je jiz LocoNet nebo ruzne open source projekty - nekdy se takovemu postupu rika inovace....
Naposledy upravil Jirka_US dne sob 02 čer, 2018 1:07 pm, celkově upraveno 2
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Panelová kostička

Příspěvekod zdeno » sob 02 čer, 2018 12:20 pm

BohousP píše:A divím se zejména Zdenovi, ten nějaké zkušenosti má. A také pár slušných výrobků. Mohl by uznat, že i někdo jiný něco umí.

Ja predsa nekritizujem vyrobky Fuldu, ale jeho namyslenost a drobne jedovatosti, ktere stale produkuje.
Myslim, ze i vam jde obcas na nervy svoji bezohlednosti k nazorum druhych !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Panelová kostička

Příspěvekod belgarat » sob 02 čer, 2018 6:12 pm

Jirka_US píše:Zabyvam se zejmena inovacemi a open source projekty a to do takove hloubky, ze jsem za ne dostal prislusny certifikat....Ne a kopirovat zde zadne certifikaty nebudu....a ze nejsou on-line, to jsem ti take vysvetlil....


Hm a jake mas login name treba na tech znamych verejnych "cloudech" typu github, bitbucket, sourceforge apod ? Certifikaty nejsou az tak zajimave jako ta skutecna prace, ktera by se z loginu dala dohledat. Nebo ta take neni online ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Panelová kostička

Příspěvekod JOHNZ » ned 03 čer, 2018 8:43 pm

Čo sa týka zložitosti panelovej kocky na Loconet, tak z pohľadu protokolu mi to zatiaľ prišlo ako strašne jednoduché. Programoval som PC ovládanie primárne pre škatuľky 63410 od Uhlenbrocku (PC sa pripojuje cez Locobuffer). Písal som to podľa dokumentu Loconet Personal Edition. Všetko na prvú dobrú. Aj prevádzka bez centrály na prvú dobrú. Teraz sa pomaly chystám na opačnú strani a dekodér pre ovládanie S-COM návestidiel s pomocou Arduina a tohoto. Ale to bude ešte beh na veľmi dlhú trať. Potom poreferujem.
JOHNZ
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob 05 led, 2008 9:24 pm

Re: Panelová kostička

Příspěvekod fulda » pon 04 čer, 2018 6:43 am

JOHNZ píše:Čo sa týka zložitosti panelovej kocky na Loconet, tak z pohľadu protokolu mi to zatiaľ prišlo ako strašne jednoduché...
To já neříkám že je to složité, proto jsem nejprve postavil tu lokonetí verzi (jak ostatně vědí ti, co sledují moje projekty detailněji). Je problém, že loconet není připraven na velký paralelizmus, ale to je řešitelné. Nicméně jsen marazil na netechnické problémy a usoudil jsem, že je to špatná investice času a úsilí. Raději jsem se vrátil k XpressNetu, kde je daleko větší zájem jej používat pro běžná fungující kolejiště.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Panelová kostička

Příspěvekod zdeno » pon 04 čer, 2018 12:12 pm

fulda píše:Je problém, že loconet není připraven na velký paralelizmus, ale to je řešitelné.

Je to resitelne pomerne snadno, jen pro to nejsou zakaznici a to pisem hodne privetivo..
Vsak neco podobne mel Faller nebo Tillig a vubec se to nechytalo aj na zapad od nas, kde maji lide omnoho vic penez.
---
Podle mne zatim na to neprisel cas a lidi pouzivaji DCC jen na lokomotivy, kde je prinos DCC obrovsky.
Absolutne necekam, ze se to vubec prosadi. Bud to dozreje samo anebo to pujde do ztracena.
---
Zatim jsem hodne pesimisticky, protoze neevidujem ani jednu pozadavku na neco podobne a to mam zhruba 3-4 vseobecne maily denne.
---
Jen ten paralelismus je usmevny, protoze Loconet neni vazana, ale FREE sbernice se vsim, co k tomu patri, teda spravy muzou behat odkudkoliv - kamkoliv.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Panelová kostička

Příspěvekod dudlifuk » stř 06 čer, 2018 8:21 am

Tak sa to tu konecne ukludnilo (debata typu "šípkovou, neee se zelím") a mozme pokracovat.

matejkocis píše: Nad modulom pre ovládanie semaforu ste neuvažoval?
Takze kolega naznacil dalsie vyuzitie, i ked sa jedna o standartne ovladanie navesti ako vyhybku cez napr. dve adresy, cize styri typy navesti by zvladla jedna kocka. Ja som si spravil v minulosti nieco podobne TU ,tradicne na jedno tlacitko. Jedna sa o jednoduchu smycku s nastavenymi signalmi. Ja by som urcite ozelel vsetky mozne typy navesti na 5-znakovom navestidle, stacili by mi styri typy navesti, ale Fuldu mozno nieco napadne.
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků