Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod petrh » pon 07 kvě, 2018 7:48 pm

Asi sem:) decka uz jste nekdo vyuzil? http://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/201 ... sic-svazku
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod czhunter » sob 02 čer, 2018 9:40 am

Ahoj,

sháním fotky současných (nebo nedávno minulých) českých železničních vozidel "zvrchu" - ideálně co nejkolměji dolů/z dronu (fotky z map nemají zatím dostatečné rozlišení na detaily)
Protože by se mi hodilo prakticky všechno, co jezdí, tak zatím bez omezení typů - lokomotivy, motorové vozy, vagony.

Jsou to dobré podklady pro modelování a typákům se nikdy nedá věřit (jak jsem se teď přesvědčil - dokonce ani těm moderním z CADu - třeba Regionovy nebo Sysla).
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Polabský » stř 11 črc, 2018 8:12 pm

Polabský píše:Vážení,
snažím se dopátrat, kde byl v období druhé sv. války nasazen a užíván "Pancéřák" Ca 4-5086.
Pokud by mi mohl někdo poradit, budu vděčný !!
Děkuji mnohokrát, Polabský


Děkuji Všem za dílčí poznatky o tomto voze.
V letošním roce tento vůz prodělal náročnou opravu ve firmě SKD v Nymburce. Při opravě bylo v jeho plášti nalezeno téměř dvě stě průstřelů a několik projektilů z palubních zbraní "kotlařů". V rámci této opravy prodělal kompletní renovaci vnějšku, pojezdu a části interiéru. V tuto chvíli je uvnitř umístěna výstava o cestování presidentů Československa v rámci akce : https://www.cd.cz/100-let-spolu/akce/-30751/
Hezký večer !!

P.S. Pokud o tomto voze ještě někdo něco objeví, děkuji předem !!
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Polabský » stř 11 črc, 2018 8:34 pm

Polabský píše:Hezký dobrý večer,
sháním hodnověrné informace ke čtyřem salonním vozům Y , dodaným do ČSSR v roce 1968, jako Aza 1968,
Jednalo se o vozy nahrazující starší salonní vozy, podrobnosti např. na: http://www.alanbutschek.cz/rady/rada_sr.php .
Hledám hlavně vyobrazení bočnice vozu se stříbrným plastickým státním znakem (materiál hliník).
Hledám detail, výkres pro vytvoření repliky, nejlépe však možnost fyzického otisku originálu.
Tyto znaky byly sejmuty po roce 1989 a údajně sešrotovány, minimálně jednou byl jeden nabízen na AUKRU.
Uteklo mi to :roll:
Pokud by snad někdo měl tento originál, či znal jeho držitele, rád bych si za úhradu zhotovil otisk pro vytvoření kopie technologií galvanoplastika, s případným zachováním anonymity majitele originálu.
Další otázkou je odstín vnějšího nátěru v období po dodání, i z fotografie u které bude možno odstín odvodit srovnání se známým odstínem.
Tato poptávka přímo souvisí s avizovanou letošní akcí "Prezidentský vlak" při příležitosti oslav vzniku Československa.
Děkuji Vám všem za spolupráci, Polabský.


Ještě jednou děkuji Vám Všem za pomoc.
Nakonec mne jeden ze zdejších přispěvatelů ocitoval na K-reportu.
Díky této iniciativě se mi ozval a oslovil mě můj dlouholetý kamarád velmi zvláštním způsobem, cituji:
" Ty v--e Polabský, ty v--e něco sháníš a žes´nic neřek, já si je eště v--e pamatuju a vim, kdo možná jeden má" !!
Další komunikace již proběhla normálně a původní znak byl zapůjčen do NTM.
Originál zaformoval a odlil zbraslavský mistr zvonař ing. Rudolf Manoušek a výsledek můžete spatřit na vlastní oči, viz:
https://www.cd.cz/100-let-spolu/akce/-30751/
Všem, kteří mi přímo pomohli s touto akcí mnohokrát děkuji !!!!
Jen pro doplnění: Originál je zhotoven poměrně nekvalitní technologií z bronzu.
Proto i nově vyrobené odlitky na voze jsou bronzové, účelově provedené specificky hrubozrnně, jakoby "neprofesionálně".

Děkuji ještě jednou i Všem ostatním, kteří mi všemožně pomáhali, Polabský.

P.S. Pokud se ještě něco někde najde k těmto vozům, budu velmi rád.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Colonel32 » sob 14 črc, 2018 11:04 pm

Podle jakých podkladů se restauroval ten pancéřák? Od p. Mahela?
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Čouda » pát 20 črc, 2018 7:49 am

Ahoj!

Nemáte někdo prosím v archivu pár fotek patrové jednotky PP (později Laaeks) z počátků provozu? Zejména provedení čelnic, podlahy horní plošiny, přejezdové plechy mezi díly jednotky, uchycení automobilů, a v neposlední řadě by mě zajímali nápisy. Internet je na toto velmi skoupý a já sám mám pouze pár nekvalitních fotografií ale bohužel již z pozdější doby. Současné provedení mám zdokumentováno velmi hezky. Kdyby někdo chtěl fotografie zaslat, tak mi napište do SZ.

Děkuji, Mira.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod milan ferdián » pát 20 črc, 2018 8:22 am

Mám jen tip.Výkres a jedna fotka (modelu) patrového vozu PP 3-82003 je v příloze knihy "Modely nákladních vozů",
Ing.Zdeněk Maruna,NADAS,1971.Poplatná tehdejší době.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Čouda » úte 24 črc, 2018 8:30 am

Děkuji za tip ;-) Prosím, prosím, pořídil by mi někdo scan? Možná by stačilo stránky jenom přefotit. Děkuju, M.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod krakora » úte 24 črc, 2018 10:40 am

Tady je sken z knihy, ale nic moc od toho nečekej.
Petr

http://www.uschovna.cz/zasilka/BR5R8F946LB9NTIV-EVS/
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Čouda » úte 24 črc, 2018 3:38 pm

Děkuji moc! Není to špatný materiál. S tím už se dá pracovat!
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Polabský » stř 25 črc, 2018 7:31 pm

Colonel32 píše:Podle jakých podkladů se restauroval ten pancéřák? Od p. Mahela?


Hezký večer,
práce na restaurování, respektive shánění podkladů a dokumentace se zúčastnilo mnoho lidí a institucí, včetně dodavatele.
Část podkladů poskytl archiv NTM, archiv Ringhoffer, archiv VÚKV, archiv ČD a několik dalších, včetně soukromých badatelů..
Při zpracování podkladů pomáhalo mnoho lidí, mimo jiné zmíněný ing. I. Mahel, Dr. L. Losos, J. Křenek a mnoho dalších.

Realizaci prováděla firma SKD a její subdodavatelé a že jich bylo, pod vedením A. Kohla, včetně zpracování výrobní dokumentace !!

Práce byly provedeny ve velmi slušné kvalitě za neuvěřitelně krátkou dobu !! Po skončení akce budou vylepšeny detaily a drobné nedostatky. Následně bude pokračováno v dokončení interiéru. Výsledek ale jasně dokazuje, že umí.
Děkuji !!
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod vmucha » stř 05 zář, 2018 9:47 am

Zdravím všechny,
nemá náhodou někdo ve svém archivu plánek obrysnice s rozměry z II. epochy?

Díky

V.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod milan ferdián » stř 19 zář, 2018 1:02 pm

hank píše:Takže nevím, kde to Milan vzal. Nicméně jeho model vypadá dost věrohodně a nejmenuje se Bechyně :mrgreen: , takže mu přiznejme právo na autorskou invenci. :wink:

Milan se inspiroval skoro stejnou budovou v Bošicích.Domníval jsem,že jde o stejný rukopis architekta.Brožuru od pana Martina Harák už mám.
hank píše:Kdybys měla zájem, mám tady z olomouckého archívu některé výkresy nerealizovaných funkcionalistických návrhů menších staničních budov i realizovaných vedlejších staničních budov a zastávek ing. arch. Dandy z doby jeho působení u ŘSD Olomouc v letech 1936 - 39. Myslím, že pro menší kolejiště z období počínajícího koncem II. epochy by se docela hodily.

Nevím jak Lucy,ale já zájem mám.Snad najdu odpovědi na některé otázky,které jsem při studiu žst.Bechyně našel.

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod hank » stř 19 zář, 2018 2:30 pm

milan ferdián píše:Nevím jak Lucy,ale já zájem mám.
Milan


Dám to sem později, můj PC je na opravě (výměna předpotopní základní desky a procesoru) a vrátí se mi asi za 10 dní, teď jedu na provizoriu a nechce se mi trápit se chcípáckou grafikou a hledáním dat v zálohách... :x
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod petrh » čtv 27 zář, 2018 5:46 am

Pri trose sikovnosti netreba pdf obrazky nahore jsou citelne. Na brozurku cekam z antiku ve Velvarech a ji najdou(pry je urcite, jen nevi, ktera krabice :)) http://kramerius.svkkl.cz/search/i.jsp? ... 5056b5ed69
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků