Moduly z Kunčické sokolovny

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Mcx » ned 20 kvě, 2018 5:28 pm

No, on je to most moc pro Československo málo použitelný - neb typicky pruský, takže je vhodný jen pro hlučínsko, kde dráhu na Hlučín začali stavět před rokem 1918.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Jindřich Bek » ned 20 kvě, 2018 9:28 pm

Pánové, most v Dolním Benešově jsem neprolezl za jakéhokoli počasí pro nějakou stavebnici, tak brzděte. Karel to hezky zkonstruoval a Ferda to manažersky zvládá, jako vždy. Pro Karla, kolejivo bude použito Tillig Elite s výškou profilu 2,07 mm. Výstuhy v zábradlí jsou příliš silné, zítra dodám rozměr, pokud ve výkresu, který ti Ferda doufám dal, není. Jak píše Mcx je to most pruský v síti SŽDC asi jedinečný. V roce 2009 prošel opravou. Leží v km 9,3 asi 1 km od Daškova pevnostního srubu MO-S 33 Kozmice.
Most bude zabudován do dvoudílného modulu 2 x 1200 mm. Ve skutečnosti je v daném místě nepředstavitelná změť keřů, padlých kmenů super binec. Do toho potok Opusta a dvě nebo tři strouhy spojující dolnobenešovské rybníky. Jindra Bek
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod mlha » pon 21 kvě, 2018 3:56 am

Jindřich Bek píše:Pánové, most v Dolním Benešově jsem neprolezl za jakéhokoli počasí pro nějakou stavebnici, tak brzděte. Karel to hezky zkonstruoval a Ferda to manažersky zvládá, jako vždy. Pro Karla, kolejivo bude použito Tillig Elite s výškou profilu 2,07 mm. Výstuhy v zábradlí jsou příliš silné, zítra dodám rozměr, pokud ve výkresu, který ti Ferda doufám dal, není. Jak píše Mcx je to most pruský v síti SŽDC asi jedinečný. V roce 2009 prošel opravou. Leží v km 9,3 asi 1 km od Daškova pevnostního srubu MO-S 33 Kozmice.
Most bude zabudován do dvoudílného modulu 2 x 1200 mm. Ve skutečnosti je v daném místě nepředstavitelná změť keřů, padlých kmenů super binec. Do toho potok Opusta a dvě nebo tři strouhy spojující dolnobenešovské rybníky. Jindra Bek

Jindřichu, namalovat je jedna věc, udělat stavebnici se zámky a logikou stavby druhá. Nikde nepíšu, že by měla být komerčně dostupná.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Jindřich Bek » pon 21 kvě, 2018 6:43 am

Milane, když jsem sdílel pohostinnost dílny chlapců v Kunčicích v zimě před Vratimovem tak přišla řeč na tento most. Most jsem prolezl, nafotil xkrát. Dokonce mám někde jeho výkresy získané od kolegů ze SŽDC ale ty jak na potvoru nemohu najít. S Luďkem jsem celou záležitost probral, nakreslil zjednodušený výkres a doložil fotkami. Závěr domluvy byl, ano udělám ale termín je nejistý. Včera jsem psal Luďkovi a Milanovi Černohorskému mail s dotazem zda mají v hlavách termín na Vratimov 2019. Zároveň jsem se Luďka ptal na most, že pokud to nejde, že použiji nějakou stavebnici, neodpovídající skutečnosti. Milan odpověděl k dotazu ale Luděk sdělil že most je hotový a poslal odkaz na toto fórum. Docela mne to dojalo, proto ta reakce. Existuje zkušenost z minula s informováním o stavbě modelu nádraží Praha Těšnov, kdy Luděk o průběhu hektické stavby modelu informoval toto fórum ještě dřív než byl model v Praze instalován. Vypadá to pěkně, víc by mostu slušelo zábradlí, které vyrábí Weinert, byl to německý typizovaný prvek. A taky bych rád pokročil se stavbou modulu. To je vše. Jindra
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Davca » pon 21 kvě, 2018 5:57 pm

Zdravím,
jestli mohu, tak i dva pohledy "shora" z května léta Páně 2008 ...

https://youtu.be/Uj4dOYWZ_aA

David
Davca
 
Příspěvky: 265
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Jindřich Bek » pon 21 kvě, 2018 9:53 pm

Chybí mi tam rachot při přejezdu vlaku a je to před opravou. Ta byla 2009. Z podpěr už zase opadává beton, základové betony okrajových zábradlí jsou rozpukané. Ale to místo mám rád, chodím tam se psem kolem rybníků. Moje psisko trpělivě čekalo při měření mostu nebo se taky vyválela v hnoji. Proto ten most je taky námětem. K Daškovu odlouku schází víc než kilometr, velmi široký násep přechází podvolna do roviny, pak do mělkého zářezu, který končí u zbytku protitankového příkopu zarostlého křovím. A pak je přejezd, ten Dašek má. S Daškem jsme o reálnosti příkopu diskutovali, obcházel jsem přilehlé pevnostní spolky, procházel s nimi sruby a dostal jsem z nich špatnou fotku trati s příkopem a je patrné, že trať byla v příkopu na náspu. Žadný mostek, jak je na modulu, ale to je jedno, Dašek to má pěkně udělané a cizinci vždycky hledí. Model MO-S 33 Kozmice je nejlepší model srubu na modelové železnici. Reálně umístěný všechno ostatní na různých tobogánech je daleko od reality.
Jindra Bek 153
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod BaWiS » úte 22 kvě, 2018 11:38 am

Jindřich Bek píše:... Výstuhy v zábradlí jsou příliš silné, zítra dodám rozměr, pokud ve výkresu, který ti Ferda doufám dal, není.

S tímhle jsem počítal a vymodeloval jsem to tak, aby se to dalo snadno v programu upravit na požadované rozměry. Měl jsem to za jeden den, tak jsem to ještě ani s Łůďou neprobíral 8)

Já zkušenosti se stavbou z kartonu nemám, takže jsem rozměry tenkých částí neřešil. Mi šlo jen o postup modelování v Inventoru s přípravou na pálení a za jak dlouho se to dá nakreslit. S Łůďou to probereme, řekne mi, co a jak chce upravit on nebo Jindra a fajront. Já jen kreslím, o co si řeknou :D
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod cipisekmp » úte 22 kvě, 2018 6:15 pm

Ahoj, no rozhodne ti to kresleni jde.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Jindřich Bek » úte 22 kvě, 2018 10:21 pm

Karle nevím jaké moje fotky ti Luděk poslal. Mám most a okoli ofocené ze všech stran. Zábradlí je ve skutečnosti snýtováno: horní profil a stojiny jsou z úhelníku 50 mm, obě vodorovné výstuhy jsou z plochého profilu šířky 45 mm, kříž je z plochého profilu šířky 35 mm. Na mostní zábradlí navazují ještě zábradlí na krajích náspu z obdobného materiálu ale svařovaná. Uvažovali jsme s Luďkem, že most by byl dvoudílný jen jako, pro snažší pokládku. Rošt by byl v celé délce jednodílný a dvoudílné by byly bočnice se zábradlím. Svislá mezera mezi hlavními nosníky je 10 mm. Hlavní nosník mostu je snýtován z plechu o síle 10 mm.
Jindra
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod BaWiS » ned 27 kvě, 2018 5:05 pm

cipisekmp píše:Ahoj, no rozhodne ti to kresleni jde.
Cipisekmp.

Ooo děkuji :D Ale trvalo, než jsem se rozhoupal. Já mám ted stagnaci v železničním modelářství a ve 3D mi to jde rozhodně líp :D
Łůďa už má inventora, tak se dycky může hned podívat, co udělám. Za chvilku mi to pujde jak Mlhovi :D
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod mlha » pon 28 kvě, 2018 5:32 am

BaWiS píše:
cipisekmp píše:Ahoj, no rozhodne ti to kresleni jde.
Cipisekmp.

Za chvilku mi to pujde jak Mlhovi :D

Obávám se, že už jsi o veliký kus vepředu
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod BaWiS » čtv 21 čer, 2018 4:09 pm

Fotka se mi nechtěla dělat, nicméně dekály vyšly super. Momentálně máme obtisky na ČSAD, NHKG, VS, DPMO s koníčkem, nechal jsem udělat i hafo kulatých vlajek ČSLA, logo TATRA a LIAZ a značku TIR na tiráky. Ve vektoru na příští tisk mám Hutní montáže, VŽKG, Vítkovického panáčka, VOKD. Tohle je info hlavně pro Łůďu.
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Dašek » ned 11 lis, 2018 10:07 am

Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Mcx » pon 12 lis, 2018 8:17 am

Teda vy jste pracovití ! S čím novým bude možné počítat do Vratimova 2019 ? Moc pěkné !
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly z Kunčické sokolovny

Příspěvekod Dašek » pon 12 lis, 2018 6:27 pm

Milane moc toho nebude,2-3 moduly dvojkolejky,2 přechodové 40cm. svah-násep,něco málo úzké za moji maličkost.Jarda má v plánu most,jen nevim který.Saša se pouští do zprovoznění své prvotiny úzké.....To by mohlo být do Vratimova 2019 :lol:
Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků