bláboly o fyzikálních zákonech

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod vvitty » pon 14 kvě, 2018 2:49 pm

Jirka_US píše:
MiG píše:Vždyť jste mě nařknul z podsouvání, když jsem vaše zapojení podezříval z kompenzace koncového stupně.

Je to stale dokola, bohuzel jsem zjistil ze mate zjevne potize s porozumenim psaneho textu. Kde jsem psal, ze vyrobek, ktery mate na mysli, ma nebo neba nejakou kompenzaci ? Jak jste nato proboha prisel ? Je to snad nekde napsano v manualu ? Uvedomujete si, ze takto jen sirite uplne nesmyslne spekulace a famy, ktere nemate jak dolozit ?
Jak vubec muzete neco komentovat, kdyz
1) Ten vyrobek ani nemate nebo jste ho nezkousel
2) Nemate schema
Rec ohledne chybejici kompenzace byla vyhradne v souvislosti s NanoX(DIY) a Spax, protoze ji nema nebo Vy ji tam snad mate ?


No a dockame se i odpovedi na otazku jestli to Digitrax ma, a nebo nema?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod MiG » pon 14 kvě, 2018 2:56 pm

Jirka_US píše:
MiG píše:Vždyť jste mě nařknul z podsouvání, když jsem vaše zapojení podezříval z kompenzace koncového stupně.

Je to stale dokola, bohuzel jsem zjistil ze mate zjevne potize s porozumenim psaneho textu. Kde jsem psal, ze vyrobek, ktery mate na mysli, ma nebo neba nejakou kompenzaci ? Jak jste nato proboha prisel ? Je to snad nekde napsano v manualu ? Uvedomujete si, ze takto jen sirite uplne nesmyslne spekulace a famy, ktere nemate jak dolozit ?
Jak vubec muzete neco komentovat, kdyz
1) Ten vyrobek ani nemate nebo jste ho nezkousel
2) Nemate schema
Rec ohledne chybejici kompenzace byla vyhradne v souvislosti s NanoX(DIY) a Spax, protoze ji nema nebo Vy ji tam snad mate ?

Tak si hlavně přečtěte, co jste napsal vy sám, když teď začínáte se spekulacemi.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod MiG » pon 14 kvě, 2018 3:03 pm

Jirka_US píše:
MiG píše:
Jirka_US píše: ale bohuzel od Vas jsem se ani nedozvedel jak konkretne upravite Spax, aby byl nastaven na 2A.

Já SPAX na "jen" 2A mám.

No dobra, takze jaky Rsense tam mate ? Myslim hodnotu vyjadrenu v Ohmech ?

A k čemu to potřebujete? Skutečně vás nepotřebuji, abyste mi něco překontroloval.
Ani nemám čas pro vás něco měřit. Do té doby, než budu potřebovat SPAX, mám na práci jiné věci.
A jak jsem psal, jsem "lenošný". Řídím se zásadou "nebuď spícího psa" a podezření na chybnou funkci nemám.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod Jirka_US » čtv 17 kvě, 2018 4:39 am

MiG píše:Ani nemám čas pro vás něco měřit.

Jak tedy vite, ze mate Spax "jen" na 2A ?
Ted uz tedy vime, ze oproti vasemu puvodnimu tvrzeni stejne zapojeni jako ja rozhodne nemate a pokud stale trvate na svem nepravdivem tvrzeni, ze ano, muzete nam vysvetlit jak komunikuje Spax s ostatnimy komponenty na LocoNetu ?
radeksindy píše: U Digitraxu DSC100/DSC240 to nemá smysl, protože ho sice lze snížit, ale nemá optické oddělení.

A vadi to snad necemu ? Opticke oddeleni bylo udelano na podnet Frema, takze doufam, ze vysvetlis, proc Fremo potrebuje opticke oddeleni a zbytek sveta ( ktery prerusuje obe kolejnice) nikoliv, To, ze je to kvuli proudovym smyckam to vime, ale proc se to tyka vyhradne Fremo. Moduly Brno ted z toho vynechame neb pouzivaji jiny HW ikdyz pricina je stejna.
radeksindy píše: O větší verzí s 8A ani nemluvím.

To jsi opravdu myslel vazne stejne jako MIG, pripojit 8A booster primo ke kolejisti (H0 a mensi) bez jakehokoliv dalsiho jisteni ?
Naposledy upravil Jirka_US dne čtv 17 kvě, 2018 4:51 am, celkově upraveno 1
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod Jirka_US » čtv 17 kvě, 2018 4:48 am

vvitty píše:No a dockame se i odpovedi na otazku ....

Ja myslim, ze ano, ale doporucil bych Ti, abychom zamezili dalsim spekulacim, aby jsi se primo zeptal u zdroje, tedy vznesl dotaz ( v anglictine) s tim, ze mas urcite obavy, ze na styku 2 boosteru Ti podle simulace vychazi proudove "pretoky", ktere mohou poskodit lokomotivy (specificky pripad MTB bych tam osobne neuvadel, asi jeste namaji s tim zkusenosti) a uvidime jaka bude odpoved, sam jsem nato zvedavy. A asi by tam nemel chybet ten link na tu simulaci.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod MiG » čtv 17 kvě, 2018 9:18 am

Jirka_US píše:
vvitty píše:No a dockame se i odpovedi na otazku ....

Ja myslim, ze ano, ale doporucil bych Ti, abychom zamezili dalsim spekulacim, aby jsi se primo zeptal u zdroje, tedy vznesl dotaz ( v anglictine) s tim, ze mas urcite obavy, ze na styku 2 boosteru Ti podle simulace vychazi proudove "pretoky", ktere mohou poskodit lokomotivy (specificky pripad MTB bych tam osobne neuvadel, asi jeste namaji s tim zkusenosti) a uvidime jaka bude odpoved, sam jsem nato zvedavy. A asi by tam nemel chybet ten link na tu simulaci.

A já bych řekl, že nemá. Nemá z čeho...
viz strana Digitrax PS315 Input: AC120V 60Hz, Output: 15 VAC, 3 Amps, 45VA
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod MiG » čtv 17 kvě, 2018 9:29 am

Jirka_US píše:
MiG píše:Ani nemám čas pro vás něco měřit.

Jak tedy vite, ze mate Spax "jen" na 2A ?
Ted uz tedy vime, ze oproti vasemu puvodnimu tvrzeni stejne zapojeni jako ja rozhodne nemate a pokud stale trvate na svem nepravdivem tvrzeni, ze ano, muzete nam vysvetlit jak komunikuje Spax s ostatnimy komponenty na LocoNetu ?

Protože jsem ho kupoval v době, kdy se už dělaly jen 2A verze. Předcházející verze byly 2.3A.
Takže skutečně stejné zapojení podle vás nemám (podle mě k probíranému tématu ano), protože mi chybí do vaších 2.5A ještě kousek.
Jirka_US píše:
radeksindy píše: O větší verzí s 8A ani nemluvím.

To jsi opravdu myslel vazne stejne jako MIG, pripojit 8A booster primo ke kolejisti (H0 a mensi) bez jakehokoliv dalsiho jisteni ?

V lepším případě vůbec netušíte, o čem jsem psal.

Diskuze s vámi je ztráta času. Jen skládáte ostatní příspěvky, abyste nemusel přiznat svoji absolutní neznalost.
Pro znalého jazyka (českého) a elektrotechniky je z Radkova i mého příspěvku jasné, že jsme to vážně (jako doporučení použití 8A) nemysleli.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod vvitty » čtv 17 kvě, 2018 10:18 am

Jirka_US píše:
vvitty píše:No a dockame se i odpovedi na otazku ....

Ja myslim, ze ano...


Jak jste nato proboha prisel ? Je to snad nekde napsano v manualu ?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod Jirka_US » čtv 17 kvě, 2018 11:43 am

MiG píše:V lepším případě vůbec netušíte, o čem jsem psal.

Ja tusim, o cem jste psal zde je vase citace:
Pokud jsem laik, tak vezmu za vděk radou, že nemám dělat rozhraní zesilovačů v místě, kde hodlám dlouhodobě nechat stát hnací vozidla.
A jako poučený laik bych také mohl chápat, že je to hlavně proto, že takto bude zesilovač napájet i vozidla druhého zesilovače přes propoj, který je dimenzován jen pro jedno hnací vozidlo.
Zvláště nepříjemné, když si z jiných důvodů navolím na výrobku Digitrax omezení 8A.

MiG píše:Pro znalého jazyka (českého) a elektrotechniky je z Radkova i mého příspěvku jasné, že jsme to vážně (jako doporučení použití 8A) nemysleli .

Takze preci jen ta cela diskuze o pretocich proudu, ktere by "upekly" masinku, nebyla minena vazne, myslel jsem si to ( a dolozil i vypoctem). Pane kolego, ale uvedomujete si co jste timto falesnym poplachem zpusobil ? Jsou zde lide, kteri te Vasi teorii "pretoku" proudu veri, kterou jste mimochodem nedolozil ani zadnym vypoctem, ani zadnym praktickym experimentem.
A jen technicka poznamka, o jakem tedy boosteru s opto izolaci radeksindy hovoril, kdyz jedina verze, ktera se vyrabi je prave ta 8A ???
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod JenikPluto » čtv 17 kvě, 2018 11:52 am

Jirka_US píše:Pane kolego, ale uvedomujete si co jste timto falesnym poplachem zpusobil ? Jsou zde lide, kteri te Vasi teorii "pretoku" proudu veri, kterou jste mimochodem nedolozil ani zadnym vypoctem, ani zadnym praktickym experimentem.


Ciste jen jako kolemjdouci bych si dovolil utrousit poznamku, ze cela diskuze byla zapocata prave na zaklade pozorovani, tedy roztekla Nkova masina na rozhrani dvou boosteru... To bych povazoval za prakticky experiment par excellence. Ale mozna to bylo v jinem vlakne, kdo se v tom ma vyznat... :-)

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 438
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod Jirka_US » čtv 17 kvě, 2018 11:56 am

JenikPluto píše:
Jirka_US píše:Pane kolego, ale uvedomujete si co jste timto falesnym poplachem zpusobil ? Jsou zde lide, kteri te Vasi teorii "pretoku" proudu veri, kterou jste mimochodem nedolozil ani zadnym vypoctem, ani zadnym praktickym experimentem.


Ciste jen jako kolemjdouci bych si dovolil utrousit poznamku, ze cela diskuze byla zapocata prave na zaklade pozorovani, tedy roztekla Nkova masina na rozhrani dvou boosteru... To bych povazoval za prakticky experiment par excellence. Ale mozna to bylo v jinem vlakne, kdo se v tom ma vyznat... :-)

JP

No to nebylo na rozhrani 2 boosteru, ale na riznute vyhybce a jeste ke vsemu bez funkcniho jisteni....
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod MiG » čtv 17 kvě, 2018 12:01 pm

Ale myslel vážně. Pečení při osmi, pěti, třech nebo dvou ampérech je jen otázkou materiálu a doby expirace.

Co si o tom myslí elektrotechnický neznalec jirka_us, který je schopen jen patlat všechno dohromady, je mi fuk.

Na to, co psaným myslel radeksindy se musíte ptát radeksindy. Já bych z napsaného usuzoval, že zesilovače Digitrax nepoužívá.

To je k dané otázce ode mne vše.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod Jirka_US » čtv 17 kvě, 2018 12:32 pm

MiG píše:Na to, co psaným myslel radeksindy se musíte ptát radeksindy. Já bych z napsaného usuzoval, že zesilovače Digitrax nepoužívá.

Pak vubec nerozumim tomu, jak muzete za neho mluvit, tedy tvrdit, ze to nebylo vazne. Coz byla Vase dalsi spekulace, bohuzel, misto aby jste se soustredil na fakta a venoval pozronost ctenemu textu (Ja se Vas zeptam jak komunikuje Spax po LocoNetu a vy odpovite specifikaci proudu...) Zatim jsem Vam vse podrobne vysvetlil, vcetne vypoctu, snad odpovedel na vetsinu otazek, ktere jste mel a dokonce jsem Vam nabidl pomoc pri identifikaci chyby v tom Vasem "nestastnem" zapojeni s "pretoky" proudu.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod Brejla » čtv 17 kvě, 2018 12:39 pm

Jirka_US píše:
MiG píše:Na to, co psaným myslel radeksindy se musíte ptát radeksindy. Já bych z napsaného usuzoval, že zesilovače Digitrax nepoužívá.

Pak vubec nerozumim tomu, jak muzete za neho mluvit, tedy tvrdit, ze to nebylo vazne. Coz byla Vase dalsi spekulace, bohuzel, misto aby jste se soustredil na fakta a venoval pozronost ctenemu textu. Zatim jsem Vam vse podrobne vysvetlil, vcetne vypoctu, snad odpovedel na vetsinu otazek, ktere jste mel a dokonce jsem Vam nabidl pomoc pri identifikaci chyby v tom Vasem "nestastnem" zapojeni s "pretoky" proudu.


Tohle už vážně vypadá, že Jirka_US je nějaký novodobý klon Aloise Jiráska a v přímém přenosu sledujeme zrod nového seriálu "Proti všem - díl druhý". :shock:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: bláboly o fyzikálních zákonech

Příspěvekod Tomas Lebeda » čtv 17 kvě, 2018 1:15 pm

Očekával jsem, že mě tahle debata obohatí.
Bohužel po dvanacti stranach překrucování toho co někdo jiný napsal a tvrzení něčeho, co nikdo nepsal, k žádnému obohacení nedošlo.
Takže si říkám, že nejpřínosnějším příspěvkem tohohle vlákna je ten hned první od fuldy, dál už nemá cenu číst.
fulda píše:Ahoj,

Založím tohle téma, aby bylo možné někam odkládat hádky o ničem.
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků