RailRoad & Co TrainController

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod BohousP » úte 03 dub, 2018 7:26 am

Jirka_US píše:
BohousP píše:Jeden Čehý, druhý Hota. Martin se ptá na problém s Train Controllerem, Jirka popisuje postup s JMRI...
...

Bohousi,
precti si prosim alespon poradne co napsal lokopin (citace:Ještě mě napadl nesoulad jízdních stupňů, ale když tam nemá ani ovladač (LH100)?) a co popisuji ja....


OK, beru a omlouvám se, nečetl jsem to pořádně.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Jirka_US » ned 08 dub, 2018 4:21 am

Myšpulín píše:To Jirka_US:
1) Budete se asi divit, ale konstrukční vada v detektoru není. Je v drátech vedoucích od něho ke kolejím. Ale to už tu bylo někde kdysi popisováno (ne ode mne). A až se mi někdy bude chtít, tak to třeba opravím. :D

Ja se nedivim, jen jsem Vam chtel setrne sdelit, ze pokud funkce DO zavisi na dratech ke kolejim tak jak jste ji popsal (vyjma studenych spoju, mechanicky poskozenych vodicu, silneho pusobeni elmag. zareni atd.) tak se jedna o konstrukcni chybu a Vas nazor na tom nic nezmeni a pokud tento mylny nazor prezentujete verejne, tak jsem si dovolil ho poopravit. Uprava, o ktere hovorite jen zmirni nasledky, nikoliv odstrani pricinu. Nicmene uznavam, ze pokud se jedna a amaterskou konstrukci (DIY), kterou jste si sam postavil, tak ta muze plnit funkci dle Vaseho ocekavani a k Vasi spokojenosti.
Myšpulín píše:2) To je sice hezké, ale kvůli kalibraci si pořizovat optické závory, když zbytek má na DO, bude asi málokdo. Až se mě někdy bude chtít, třeba si kalibrační kolej postavím mimo kolejiště, ale zatím v pohodě používám jednu část mezistaničního úseku a jsem spokojen. :D Zrovna tak mám i programovací kolej jako součást kolejiště.

Pokud se Vam jeste nekde podari koupit ve "frcu se soucastkama" pytlik infra LEDek (vetsinou maji cirou fialovou barvu) a fototranzistoru z byvale NDR,
tak fotozavora Vas vyjde levneji nez DO. V opacnem pripade naklady na 1 fototranzistor, 1 infra LEdku + 2 rezistory by nemely presahnout 10Kc a fototranzistory
pripojuji na KZH misto DO. Takze naklady minimalni a zlepseni razantni, jak ve spolehlivosti, tak v presnosti a navic mate moznost umistit fotozavoru, kde je to vyhodne, neni treba zadna specialni kalibracni kolej.

to Bohous:
OK, chybicka se nekdy vloudi...JMRI ma celkem dost uzitecnych funkci a prostredku (ktere casto nesouvisi se samotnym rizenim kolejiste) a proto si myslim, ze je to vhodny doplnek i ktakovemu pragramu jako je TC.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Myšpulín » ned 08 dub, 2018 10:13 am

To Jirka_US:
To, co tady uvádíte, je sice téměř pravda, jediné, co jste však úplně vypustil, je fakt, že příspěvek nebyl určen vám, ale Martinovi, že závada může být i jinde než ji hledá, a podložil jsem to popisem skutečného chování, po kterém tak bažíte (ano, lze tak posoudit, je-li to stejné či nikoli).

Takže naposled k tomuto a k vám:
Čím je závada způsobena vím a vím i o možnosti jejího odstranění. Problém nastal s netradiční kabeláží, která ovšem nemůže (respektive může) být provedena jinak vzhledem ke konstrukci kolejiště. Ale nač předělávat celou koncepci kvůli dvěma téměř nepotřebným úsekům. A druhým možným způsobem je výměna, respektive přeladění vyhodnocení obsazení úseku v obvodu DO. A zde by bylo úplně jedno, jestli by se použilo továrního nebo DIY řešení. Naopak DIY řešení má tu výhodu, že člověk ví kde a co jak předělat, aby to bylo v pořádku. A to je taky cesta, kterou někdy půjdu, až se mi bude chtít to opravovat.

A k otočlenům. Máte pravdu, že tyto součástky stojí pár haléřů (dokonce mám v šuplíku asi 50 hotových čidel s fototranzistory a operačními zesilovači přímo uzpůsobenými pro zabudování do TTL logiky). Ale kdo by se se dvěma čidly zabudovával do kolejiště, ladil a bádal, a hlavně skrýval, když je ostatní otestované a vyzkoušené. Ne každý musí mít mercedes, když chce dojet jednou za rok do sousedního města.

A prosím vás, již na tento příspěvek nereagujte, protože nebudu reagovat ani já.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » čtv 19 dub, 2018 7:59 am

TC verze 9 se dočkala překladu, k dispozici na LokoPin.
Chodí to i v podverzích, v Silveru jsem to zběžně ověřil.
Zatím jde o zkušební verzi, která se stále edituje, ale už teď je to ve velmi slušném stavu (trochu pomáhám).
Autorem je Josef Selinger pepovy.vlacky@gmail.com, kam můžete směřovat chyby, dotazy atd.
Pepa je borec :!: Díky mu.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod komori » pát 20 dub, 2018 6:16 pm

Blahopřeji Vám pánové oběma.
Jak autorovi překladu p. Josefu Selingerovi,
tak Martinovi, že přidal do překladu své zkušenosti TC.
Funguje to bez problémů, mám (TC9-Gold).
Děkuji Vám oběma za slušné modeláře.
TT, DCC, NanoX-Paco, YaMoRC, TC9 Gold a TP9
komori
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 03 srp, 2012 3:45 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » úte 24 dub, 2018 8:16 am

Na stránky LokoPin jsem vyvěsil přepracovaný článek o TrainControlleru, především verze 9 Gold.
Je to takový malý český manuál, snad vám pomůže.
Pro případné opravy, doplňky, nejasnosti mne neváhejte kontaktovat.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » čtv 10 kvě, 2018 6:23 am

TrainController, česká lokalizace, verze 1.00 0905-1 (9.0A3), k dispozici na LokoPin.
Zatím poslední verze překladu, současně první "ostrá".
Datum vydání 9.5.2018.
Funkční i v podverzích, v Silveru i Bronze zběžně ověřeno.
Autorem je Josef Selinger pepovy.vlacky@gmail.com, kam můžete směřovat chyby, dotazy atd.
A jak je obvyklé, dotazy kolem "devítky" i na mne, trochu jsem se do toho už při tom "překladu" dostal. :D
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pon 14 kvě, 2018 5:55 am

A protože Pepa se fakt rozjel, přeložil nejen TrainController, ale i TrainProgrammer a TrainAnimator. Vše verze 9.
Vše k dispozici na LokoPin.
Datum vydání 14.5.2018.
Připomínám, že funkční je to pro všechny podverze (Gold, Silver, Bronze) a samozřejmě i pro demo !!!
Především čeština v TC není jen prostým překladem, ale také obsahovou, významovou správností. Typickým příkladem jsou např. Pravidla/Rules pro Plány/Schedule, ale i další. Možná se budete divit, co ten TrainController všechno umí. :D

Předem děkujeme za každý ohlas, zprávu, zda to používáte, jak to funguje, jaká je spokojenost, samozřejmě včetně negativ.
Není to lehké, dělat několik měsíců a nevědět, zda to je k něčemu dobré.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod jselinger » pon 14 kvě, 2018 4:32 pm

Ještě bych chtěl přidat k překladu takovou perličku

Dnes jsem testoval další podpůrný prográmek do TrainControllera 9 s názvem +4DSound.
Ziistil jsem, že jsem jej nevědomky přeložil též, neboť všechny prvky jsou již obsaženy v TrainControlleru. Prográmek, je spíš plug-in, který aktivuje zvukové funkce v TrainControlleru.
(Tyto funkce se dají předem nastavit v TrainAnimatoru -> Zvukový editor).

Existuje někdo v ČR, kdo by tuhle nechutně předraženou featurku (€117) vůbec používal ?

... a pokud vlastníte modul +Street tak si jej užijete také kompletně v češtině !

:mrgreen:
jselinger
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 06 dub, 2017 6:34 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » ned 20 kvě, 2018 5:45 am

K dispozici na LokoPin zatím poslední verze české lokalizace (překladu) TC & spol. verze 9.
Drobné opravy v TC(TA).
Datum vydání 20.5.2018.
Funkční ve všech podverzích (Gold, Silver, Bronze).
Autorem je Josef Selinger pepovy.vlacky@gmail.com, kam můžete směřovat chyby, dotazy atd.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Dancer » úte 03 črc, 2018 9:42 pm

Zdravím Vás,

mám jeden laický dotaz. Jsou mezi verzemi 7,8,9 tak výrazné změny, že se vyplatí pořizovat novější verze, nebo mi postačí 7 gold? Jestli už to tu někdo psal, tak se předem omlouvám.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » stř 04 črc, 2018 6:03 am

Dancer píše:Zdravím Vás,

mám jeden laický dotaz. Jsou mezi verzemi 7,8,9 tak výrazné změny, že se vyplatí pořizovat novější verze, nebo mi postačí 7 gold? Jestli už to tu někdo psal, tak se předem omlouvám.

Otázka je položená tak, že nelze odpovědět korektně. Zásadní problém je ve významu "výrazné změny". Pod tím si každý bude představovat něco jiného.
Mnohem lepší by bylo se zeptat na to, CO je ve vyšších verzích navíc. A to je k dispozici v "Rozdílech...", které byly k verzi 8 a 9 vydány autorem a jsou v originále ke stažení na jeho stránkách.
Stručný popis některých změn je např. v násl. článcích.
http://lokopin.wz.cz/body.php/digital/rozdil_tc_7_8.htm
http://lokopin.wz.cz/body.php/digital/d ... lco_1a.htm

Vždy však bude rozhodovat úhel pohledu uživatele a jeho požadavky. Co je pro jednoho významné, může být pro jiného zcela nepodstatné. Osobně bych třeba řekl, že 7 Gold je lepší, než 9 Silver. Je to však pouze můj subjektivní názor.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » stř 04 črc, 2018 6:05 am

Vydána nová verze 9.0 A4.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » úte 17 črc, 2018 8:42 pm

Pro patch A4 je k dispozici opět čeština.
TC, TP, TA, včetně dosud zjištěných oprav.
Datum vydání 17.7.2018.
Funkční ve všech podverzích (Gold, Silver, Bronze).
Autorem je Josef Selinger pepovy.vlacky@gmail.com, kam můžete směřovat chyby, dotazy atd.
Ke stažení rovněž na LokoPin.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod knemo » ned 22 črc, 2018 10:11 am

Nesetkali jste se někdo s problémem " infikovaný soubor" u staženého setupu verze 9.0 A4?
Norton mi to tvrdošíjně vyhazuje při instalaci.
Dělá to u všech stejně - TC, animátor, TP. Ostatní nemám licenci.
knemo
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 23 kvě, 2013 11:11 am

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron