detektor obsadenia

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: detektor obsadenia

Příspěvekod komori » sob 12 kvě, 2018 7:41 pm

V jednom známém českém filmu zazněla věta: Já se asi dám k myslivcům ...
Za poslední tři týdny čtení několika vláken (převážně zařazené do DCC, ale obsahem patřící do žumpy) o tom vážně uvažuji.

Bohouši prosím tě, pošli mě také přihlášku k myslivcům.
TT, DCC, NanoX-Paco, YaMoRC, TC9 Gold a TP9
komori
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 03 srp, 2012 3:45 pm

Re: detektor obsadenia

Příspěvekod Jirka_US » sob 12 kvě, 2018 8:14 pm

PaMi píše:
Jirka_US píše:
MiG píše:Z tohoto Tvého příspěvku jsem pochopil, že vůbec nevadí když dělení mezi dvěma boostery je vodivě propojené lokomotivou případně vagony. Takže z toho jsem si JÁ odvodil, že tedy není potřeba vůbec úseky oddělovat a tím si přidělávat práci. Snad jsem slovíčkaření vysvětlil a teď bych Tě Jirko jako zkušenějšího znovu požádal o odpověď na mnou dříve položenou otázku. Děkuji předem za jasnou a vysvětlující odpověď. PaMi

Pokud se tyka otazky proc nejaka firma neco doporucuje, bych nechal odpovedet zastupce dotycne firmy, ja nejsem zastupce zadne firmy s DCC prislusenstvim. Ja osobne to delam tak, ze vyuziji k tomu urcene prostredky a zatim jsem vzdy dostal odpoved do 24 hodin behem pracovnich dne. Takze muzu nabidnout formou SZ preklad Tveho dotazu, ktery si pak muzes odeslat. Otazku na kterou se ptas jsem se na zakaznicke lince dosud neptal.
Nicmene na teto strance existuje odpoved
http://www.digitrax.com/tsd/KB58/bdl168 ... ed-layout/
A zde se pise, ze v pripade "direct home wiring" detektor obsazeni funguje i v pripade, ze dojde k vypadku napajeni, tzn. ze detektor ukazuje obsazeno, tj. simuluje skutecnost.
Pokud se tyka rozdeleni na obou koncich versus pouze na jednom konci, tak to je popsano v tom prvnim odkazu tj.
- direct home wiring - deleni na obou kolejnicich
- common rail wiring - jak jiz z nazvu plyne tak se deli jen jedna kolejnice
http://www.digitrax.com/tsd/KB57/bdl168 ... ed-layout/
A pokud si prectes nejake dalsi aplikacni poznamky zminene firmy, tak je tam docela dost ke studiu.
PaMi píše:To Jirka_US: Tam bohužel není popsaný důvod, PROČ mají být boostery nevodivě odděleny. Podle Tebou dříve napsaných příspěvků (lokomotiva může dlouhodobě stát a vodivě propojovat oddělené úseky) je toto dělení naprosto zbytečné komplikování si práce. Děkuji za potvrzení či případné vyvrácení mojí dedukce.

Ja jsem sice nic takoveho netvrdil,ale budiz. Obecne deleni na obou stranach vs. na jedne strane muze byt otazka nazoru kazdeho modelare, ale hlavne doporuceni vyrobce jednotlivych boosteru. Pokud si prectes nejakou literaturu o common rail wiring, tak u common rail wiring samozrejme usetris za vodice, nicmene ten vodic musi byt logicky silnejsi a odborne clanky na toto tema zminuji, ze hledani chyb je slozitejsi + samozrejme ta zminena detekce. Nicmene ja sve kolejiste takto zapojene nemam, ale muzes se zkusit zeptat u Lenze nebo Uhlenbrocka (podobne jak jsem psal hned na zacatku, opet s prekladem rad pomuzu) jestli common rail wiring ma nejake dalsi nevyhody nez to co bylo zmineno. Ta poznamka o detekci samozrejme plati pouze pro vyse uvedeneho vyrobce.
Naposledy upravil Jirka_US dne ned 13 kvě, 2018 4:20 am, celkově upraveno 2
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: detektor obsadenia

Příspěvekod Jirka_US » sob 12 kvě, 2018 8:19 pm

belgarat píše: (a) Diskutovany priklad od Digitraxu v zadnem pripade neresi deleni kvuli detekci obsazeni

No nebudes tomu asi verit, ale je to jeden z duvodu, viz odkaz :
http://www.digitrax.com/tsd/KB58/bdl168 ... ed-layout/
belgarat píše:Neodbihej od tematu, nezanasej do problemu dalsi prvky, kdyz nezodpovis a nevysvetlis ani jednodussi model.

Tady bych si dovolil je decentne poznamenat, aby jsi nejdrive zacal u sebe a zejmena, aby jsi venoval urcitou miru peclivosti ctenemu textu.Dekuji
Naposledy upravil Jirka_US dne ned 13 kvě, 2018 3:52 am, celkově upraveno 1
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ivan a 7 návštevníků