Ozvučnice pro repráčky Nokia

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod Bedlisch » pon 16 dub, 2018 7:14 pm

original :lol:
Co ta oboustranná pěnovka na repráku. Licuje s reprákem, nebo lítá na všechny strany? To bývá kámen úrazu.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » stř 18 dub, 2018 7:34 am

je mi fuck jestli to je nebo není originál, má to 8 ohm a pěnovka je jako když chčiješ proti větru :mrgreen: Proto mám doma skalpely, žiletky a oboustranné pásky 3m. Když bude klidná noční šichta, můžu si hrát.... :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » pát 20 dub, 2018 7:43 pm

Takže kolega mi udělal na 3d tiskárně 2 ozvučnice-řekl bych že jsou supr a rozměry bych neměnil. Možná barvu plastu ale to je detail.Můj repráček hraje lépe v hlubší skřínce, spíš víc nahlas a víc basuje, čili ne v té 8mm hluboké ale v té 11mm hluboké. Nicméně zvuk mtb zmračené v originálu má řekl bych mohutnější zvuk než tenhle reprák. Vzorky se sem nevejdou.Ale postavil jsem na jednu kolej 2 mašiny MTB a originál je na ucho příjemnější i synek to tak slyší :wink:
Takže tyhle repráčky lze použít tam kde je málo místa....nějak je využiju a poptám tedy jiný. čili skřínku bychom měli, teď už jen kápnout na správnej reprák :mrgreen:
jo a co se týče lepící pěnovky na repráku, tak se to vrní stejně jako jako originál.
Přílohy
kostky1.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod fulda » sob 21 dub, 2018 6:11 am

Možná tě překvapí, jak zvuk ovlivňuje kvalita lepení. Někteří lepí repráky na ozvučnice dvousložkovým lepidlem.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » pon 23 dub, 2018 6:07 pm

No a jak je možný že originál zimo je lepený pěnovou oboustrankou? Nebo že by padělek? Ale vliv to mít bude,nevim teda jako moc velkej u tak prťavýho repráčku ale u velkýho určitě.Několik reprosoustav jsem stavěl, na naše hraní i ty co mám v obýváku a bedýnka je věc velice zapeklitá :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod klbklb » pon 07 led, 2019 10:38 am

Zdravím. Taky jsem trochu experimentoval, podle mne se repráčky ZIMO 11x15mm moc nelišej od repráčků z mobilů.. spíše bych řekl, že jsou stejný. Opravdu dobrý zvuk dělá z 90ti procent ta ozvučnice (hloubka?) a její spojení s reprákem. Jak bylo již řečeno, nejpevnější by bylo to nalepit "nafest" dvousložkovým lepidlem, ale pokud bych reprák chtěl někdy sundat, byl by problém. Co třeba použít chemopren? Je poddajnější a skalbelem by šla ozvočnice bez většího poškození oddělit. Měl bych ještě jeden dotaz. Jakou vidíte závislost troušťky stěny ozvučnice na kvalitě zvuku? Hlavně reprodukci hloubek? U velkých reprosoustav asi do určité míry platí čím tlustší a tvrdší, tím lepší... Jaké máte zkušenosti?
Luboš
klbklb
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 26 čer, 2011 3:22 pm

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod JaroHo » pon 07 led, 2019 12:00 pm

Ahoj, tak v těch repráčkách je rozdíl, kurevský. Srágor jsem koupil víc a těch které hrály dobře, jen 4ks....na zvuk má vliv to a to dost obrovskej, že když zalepíš reprák místo lepenkou která dejme tomu opakovaným snímáním nelepí - vteřiňákem, nebasuje :mrgreen: , Zkoušel jsem nalepit 3m pásku místo ošahanýho originálu a se stejně to nedrželo, takže originální lepící páska na repráčku i z číny drží dobře a pokud je kvalitní zdro/reprák tak to i dobře hraje ale narazit na dobrý kus/tip, to je loterie.....měl jsem doma reprák uhlenbrock (bez ozvučnice ) a zvuk jak bejk! i když byl lepenej vteřiňákem, protože jsem testoval...testoval až jsem reprák vyhodil.Nechci dělat reklamu ale ten repráček je balen v průhledném boxu jako dekodér. velmi pěkné.Ale nemá ozvučku.Má i aršík jako dekodér s popisem a atd. Takže až budu zas kupovat reprák tak jdu -pakliže mi zase někdo dodá z 3d tiskárny ozvučnici-do toho. v jednom kocourovi mám čínskou srágoru, v krakonošovi taktéž tak budu přezvučovat čínský nomname repráky repráčkama uhlenbrock- asi :wink: .
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ozvučnice pro repráčky Nokia

Příspěvekod Bedlisch » pon 07 led, 2019 9:05 pm

Nj, některé zkušenosti jsou nepřenositelné a každý si na ně musí přijít sám ;-)
Já mám tak 50% úspěšnost s těmi čínskými. Chce to trochu vědět, co asi vybrat, ale stejně je to loterie.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků