Inovácia fora

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Inovácia fora

Příspěvekod A2C » čtv 01 bře, 2018 11:40 am

Už dlhší čas uvažujem čo mi tu chýba, a tak teraz konečne to tu píšem.
Chýba mi tu inovácia, forum funguje dobre, chýbajú mi tu len detaily.
Napr. na niektorých forach sa už obavila "karma" či "Reputace" prípade "Like"
O čo mi ide?
Veľa príspevkov tu je dobrých od užívateľov ktorý ani nemusia mať veľa prísevkov a potom sa tu nájde pár "expertov" s veľkým množstvom príspevkov a poradia úplnú blbosť. Hodilo by sa zaviesť reputáciu nech vieme kto kecá a kto dobre radí.
Súčasne existuje veľa príspevkov ktoré nemá zmyseľ komentovať a pleveliť to správou: "súhlasím" "Ano" či inú blbosť.
Myslím že by to pomohlo aj pri tých hejtoch okolo MTB aspoň by tam toho nebolo na 100 príspevkov 95 príspevkov hejtov.

Ak ma ešte niečo napadne dopíšem.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Inovácia fora

Příspěvekod petrh » čtv 01 bře, 2018 2:53 pm

Nejvic, co by podle meho casto bezny navstevnik ocenil, je mene sprostoty od mnoha lidi zde, banovat, blokovat apod. a z technickych veci: responzivni verze do mobilu jo ta by se velice sikla.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Inovácia fora

Příspěvekod amirinda » čtv 01 bře, 2018 3:03 pm

souhlasím, mobil verze, aspoň přes Tapatalk.
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Inovácia fora

Příspěvekod mizl » stř 07 bře, 2018 5:56 pm

Dobré by byla i renovace vyhledávání ve fóru. Kolikrát něco hledám a nemůžu to najít. Přitom vím, že tížený problém se tu hodněkrát řešil. Nově příchozí, kteří se snaží hledat (vim, že jich moc není) zakládají duplicidní témata jejich problému. Přitom problém je již dávno vyřešen. Pak se objevý v nově založeném vlákně v lepším případě odkaz na vlákno, v horším případě konstruktivní věta typu “ Co zkusit tlačítko hledat”. Opravdu věcná a cená rada nad zlato.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Inovácia fora

Příspěvekod Polabský » stř 07 bře, 2018 6:42 pm

mizl:
K Vašemu názoru a myšlence se též připojuji !!
Hezký večer Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Inovácia fora

Příspěvekod sukovf » čtv 08 bře, 2018 7:07 am

@mizl: Velké, i když bezvýznamné, +1 i ode mě! Vyhledávání v phpBB nefungovalo dobře ani v dávných dřevních dobách, kdy ještě působilo moderně, natož pak dnes v době Elasticsearch a podobných.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: Inovácia fora

Příspěvekod sidlo » čtv 08 bře, 2018 7:29 am

I mě se na fóru těžko něco hledá. Ale asi musím zchladit vaše očekávání.
Nejsem si jistý, zdali uživatel (modely.biz) si může zvolit libovolné rozšíření.
Na seznamu rozšíření phpBB je jich skoro 300 https://www.phpbb.com/customise/db/extensions-36, ale pro vyhledávání je jich hodně málo. Nabízí se https://www.phpbb.com/customise/db/extension/googlesearch, což v nouzi používám i bez rozšíření, ale výsledky jsou dost chudé.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Inovácia fora

Příspěvekod sukovf » čtv 08 bře, 2018 9:59 am

@sidlo: Mé upřímné očekávání počítá především s úplným opuštěním phpBB - píšeme rok 2018 proboha. Koukni třeba sem - jako nepřihlášený uživatel spoustu věcí neuvidíš, ale tohle forum má fůru funkcí, které v dnešní době zkrátka tak nějak očekáváš. Celé je to responsivní, takže nemáš problém ani na mobilu či tabletu, i když v tuto chvíli to mají nějak rozbité, pokud vím. Kdyby se na začátek a konec boardu umístil jednoduchý banner s reklamou, mohla by se, vzhledem k návštěvnosti fóra, nějaká investice v rozumném časovém horizontu vrátit.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: Inovácia fora

Příspěvekod milan ferdián » ned 25 bře, 2018 10:47 am

Ahoj,pokusím se odpovědět v rámci svých možností na vaše přípomínky.
A2C píše:Už dlhší čas uvažujem čo mi tu chýba, a tak teraz konečne to tu píšem.
Chýba mi tu inovácia, forum funguje dobre, chýbajú mi tu len detaily.
Napr. na niektorých forach sa už obavila "karma" či "Reputace" prípade "Like"
O čo mi ide?
Veľa príspevkov tu je dobrých od užívateľov ktorý ani nemusia mať veľa prísevkov a potom sa tu nájde pár "expertov" s veľkým množstvom príspevkov a poradia úplnú blbosť. Hodilo by sa zaviesť reputáciu nech vieme kto kecá a kto dobre radí.
Súčasne existuje veľa príspevkov ktoré nemá zmyseľ komentovať a pleveliť to správou: "súhlasím" "Ano" či inú blbosť.
Myslím že by to pomohlo aj pri tých hejtoch okolo MTB aspoň by tam toho nebolo na 100 príspevkov 95 príspevkov hejtov.

Ak ma ešte niečo napadne dopíšem.

petrh píše:Nejvic, co by podle meho casto bezny navstevnik ocenil, je mene sprostoty od mnoha lidi zde, banovat, blokovat apod. a z technickych veci: responzivni verze do mobilu jo ta by se velice sikla.

Jenomže to záleží i na Vás,uživatelích.Jen málokdo se těmto "expertom" postaví a když už,tak dostávají od "expertov" pou-
čující až urážející zprávy,co si dovolují vůči nim "expertom".Oni přece mají svatou pravdu.Nebo veřejně urážejí,pod zástěrkou,že nepoukazují konkrétně na určité lidi.
Je seznam těchto lidí a budoucnost ukáže,zda z tohoto fóra definitivně zmizí.
MTB to je pro některé diskutující,prostě červený hadr.Proč,to se dá jen dohadovat.Při tom existují další výrobci,kteří prezentují daleko horší své výtvory a na jejich adresu,ticho po pěšině,protože to není MTB.
mizl píše:Dobré by byla i renovace vyhledávání ve fóru. Kolikrát něco hledám a nemůžu to najít. Přitom vím, že tížený problém se tu hodněkrát řešil. Nově příchozí, kteří se snaží hledat (vim, že jich moc není) zakládají duplicidní témata jejich problému. Přitom problém je již dávno vyřešen. Pak se objevý v nově založeném vlákně v lepším případě odkaz na vlákno, v horším případě konstruktivní věta typu “ Co zkusit tlačítko hledat”. Opravdu věcná a cená rada nad zlato.

Michal

Michalem s tím s tebou souhlasím,ale co s tím :?:Někteří nově příchozí si totiž pletou diskusní fórum se samoobsluhou,buď jsou reakce na ně nebo ne nebo ono pověstné tlačítko "hledej".Muselo by se silně zredukovat počet vláken,aby aspoň jak takž zůstal optimální přehled pro hledání.Jenže to vyvolá protireakci,proč mi mažete moje vlákno ikdyž jsem do něho roky nevložil žádný příspěvek.

Na další příspěvky nejsem schopen fundovaně odpovědět.

Doufám,že nevyvolám svými odpovědmi bouřlivé reakce.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Inovácia fora

Příspěvekod petrh » ned 25 bře, 2018 11:06 am

Milane zkusenosti zjineho fora, kde jsem moderator:
* za projevy lidi na adresu moderatora, mezi sebou jsou na banana trvaleho charakteru. Ano odpoved na otazku, ze toto forum pak vymre, odpovim protiotazkou: chcete tu cist nazory “ten je debil, ten expert a pod”. Uprimne ja si toto forum predstavuji i vice jako “vrat se a najdi”. Pokud ma nekdo touhy se hadat a byt “hater, troll ci jak se ruzne lidi aka tito oznacuji” necht si zalozi sve forum, nebo jdou na kyblhnusuknihu, kde najdou dost kamosu.

Add hledani: obecne engine fora neni v teto verzi stastny a nekdy je snadnejsi prohledavat toto forum pokoci externiho google nez internim hledanim, hlavne v kategorii”fulltext”, tj. Hledam vse o navestidlech a vim, ze to psal hank.

Nicmene oboji je na provozovateli. On nas tu dotuje a trpi, plati za to ze tu piseme.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Inovácia fora

Příspěvekod milan ferdián » ned 25 bře, 2018 11:32 am

petrh píše:Milane zkusenosti zjineho fora, kde jsem moderator:
* za projevy lidi na adresu moderatora, mezi sebou jsou na banana trvaleho charakteru. Ano odpoved na otazku, ze toto forum pak vymre, odpovim protiotazkou: chcete tu cist nazory “ten je debil, ten expert a pod”. Uprimne ja si toto forum predstavuji i vice jako “vrat se a najdi”. Pokud ma nekdo touhy se hadat a byt “hater, troll ci jak se ruzne lidi aka tito oznacuji” necht si zalozi sve forum, nebo jdou na kyblhnusuknihu, kde najdou dost kamosu.

Nicmene je na provozovateli. On nas tu dotuje a trpi, plati za to ze tu piseme.

Na jednom webu jsem se dočetl :..diskuzemodelybiz - bývalo to nejlepší a nejobsáhlejší místo, dnes je diskuze díky nastolenému přísnému režimu téměř mrtvá a neobjektivní....".


......jsme tedy velmi přísní a neobjektivní nebo jsme příliš hodní a tolerantní :wink: :?: .Nechci zde ale rozdmýchavat diskusi o moderátorech a adminech.To co píšeš Peťo ve svém příspěvku,je správná cesta dle mne do budoucna.

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Inovácia fora

Příspěvekod cipisekmp » úte 27 bře, 2018 7:47 am

Ahoj, ja mam jen svoji osobni poznamku. Uz nekolikrat jsem zde neco hledal a opravdu najit odpoved je problem. Tech temat je tady strasna spousta. Nevim jestli by opravdu nepomohlo udelat nejaky uklid formou napr: co je starsi 10let a poslednich 5let se tam nic nedeje tak smazat. Urcite by se forum aspon castecne zprehlednilo. Nikdo by pak nemohl klast dotaz: proc moje tema smazali nebot by to nebylo osobni ale casove dane.

Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Inovácia fora

Příspěvekod milan ferdián » úte 27 bře, 2018 8:09 am

cipisekmp píše:Ahoj, ja mam jen svoji osobni poznamku. Uz nekolikrat jsem zde neco hledal a opravdu najit odpoved je problem. Tech temat je tady strasna spousta. Nevim jestli by opravdu nepomohlo udelat nejaky uklid formou napr: co je starsi 10let a poslednich 5let se tam nic nedeje tak smazat. Urcite by se forum aspon castecne zprehlednilo. Nikdo by pak nemohl klast dotaz: proc moje tema smazali nebot by to nebylo osobni ale casove dane.

Cipisekmp.

Cipísku,zde by bylo dobré,kdyby se vyjádřil majitel fóra Michal Dalecký.Časové rozhraní jsi navrhl.Otázkou je,jakým klíčem rozlišovat důležitost a kvalitu opuštěných vláken pro navrhované smazání.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Inovácia fora

Příspěvekod sidlo » úte 27 bře, 2018 8:39 am

cipisekmp píše:co je starsi 10let a poslednich 5let se tam nic nedeje tak smazat.


Rozhodně bych nic nemazal. Stačí upravit Pokročilé hledání pole Omezit výsledky na předchozí: o více možností např. 5 let a 10 let.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Inovácia fora

Příspěvekod Ferda » úte 27 bře, 2018 9:50 am

Také občas něco hledám a většinou najdu. Stačí jen položit správnou otázku.

Vylepšit vyhledávání tím, že něco smažu je "dost dobrý nápad" :o
Navrhuji smazat úplně všechno a je po problému... :lol:

Na rajčeti máme adresář pro každý rok zvlášť.
Myslíš, že bychom měli také smazat všechny starší 5-ti let, jen proto, že se tam už 5 let nic nepohlo?
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků