Novinky N 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod vvitty » úte 06 bře, 2018 11:10 am

Bann píše:Na veřejné výstavě budou nadšeni i z mašinky Tomáše a s modelařinou to nemá nic společného.....


Protože mašinka Tomáš je nejlepší. Ideálně v měřítku 1:1.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod Michal Vaniš » čtv 08 bře, 2018 12:00 am

HonzaM píše:
hank píše:Zbytečný pláč. Základní zájem výrobce je prodat a vydělat, a když se to kupuje...

Přitom je hned několik možností řešení.

1. Nenakupovat, co se mi nelíbí.


A čeho tím dosáhneš? Maximálně toho, že se to nebude prodávat a tak výrobce přestane české modely dělat. Lepší je aby nás co nejvíc výrobci napsalo a popsalo naše výtky. Výrobci maily čtou, na moje maily když jsem třeba Fleischmannovi napsal že mají špatně barvu u mašiny RailJetu ČD dokonce odpověděli. Je ale spousta zákazníků, kteří si ty "špatné" modely koupí (možná o hodně víc než modelářů kterým to vadí), vůbec jim ty rozdíly nevadí, mají to na hraní a nestarají se o to, nakolik model odpovídá předloze (většinou si toho ani nejsou vědomi), hlavně že jim po domácím kolejišti jezdí mašinky a vozy s českými popisy. A výrobce pak má dostatečný odbyt a je mu srdečně jedno, když si pár modelářů jeho modely nekoupí. Zkuste se podívat na nějakou veřejnou výstavu a poslechnout si názory. Uslyšíte nejčastějí třeba "jé, tady jezdí Elefant" a vůbec jim nevadí že v detailech neodpovídá reálu.



Jestliže "výrobci" mají dostatečný odbyt svých zmršených výrobků, tak proč by proboha HonzoM četli Tvé plakající emaily :roll:
A ten samej si pak dovolí na modeláře i nadále z vysoka kašlat :evil:
Zodpovědný výrobce-modelář si sice Tvůj email přečte, ale nechá si to kurevsky ekonomicky odůvodnit a přepočítat, zda na Tvou výtku/email bude reagovat.A určitě to nebude dělat u pár set kusové série pro česko :cry:

Takže souhlasím s Hankem, Nekupuji co se mi nelíbí 8)

Nejde o to, jestli je výrobcem je Roco, MTB, Tillig či Bubibubi.Buď model splňuje základní tvarový, technický či finanční pohled zájemce
nebo je to z jeho pohledu zmršená hračka.
U každého jsou hranice a limity nastaveny jinak, takže z mého pohledu je mi zcela fuk, jestli výrobce "českých" zmršin (a tím myslím jakkéholiv výrobce) skončí v krachu.Raději odpovídající německý model než přelepené, přebarvené německé předlohy,popř. jejich české tvarové "náhražky"
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod HonzaM » čtv 08 bře, 2018 7:31 am

Michal Vaniš píše:Zodpovědný výrobce-modelář si sice Tvůj email přečte, ale nechá si to kurevsky ekonomicky odůvodnit a přepočítat, zda na Tvou výtku/email bude reagovat.A určitě to nebude dělat u pár set kusové série pro česko"

To jistě ne, ale třeba si u příštího modelu dá víc práce s podklady, když uvidí že je zájem a mohl by být i větší pŕi větší věrnosti. Určitě je prospěšné Fleischmannům napsat vzhledem k tomu, že se od příštího roku skončí s výrobou H0 a plně se věnují N-ku.
Michal Vaniš píše:Takže souhlasím s Hankem, Nekupuji co se mi nelíbí

Výrobce tím nepotrestáš ani neodradíš od další produkce podobných modelů. Vyrobené modely se stejně prodají, protože těch kdo je koupi bude pořád dost na to, aby se výroba vyplatila. Na to že by prodej mohl být při vyšší věrnosti lepší výrobce nic neupozorní.
Michal Vaniš píše:U každého jsou hranice a limity nastaveny jinak, takže z mého pohledu je mi zcela fuk, jestli výrobce "českých" zmršin (a tím myslím jakkéholiv výrobce) skončí v krachu."

Je legrační si myslet že když si pár rigoróznich modeláŕů výrobek nekoupí, výrobce zkrachuje.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod Michal Vaniš » čtv 08 bře, 2018 8:19 pm

Milý HonzoM.

1/Nikomu nevymlouvám emailové aktivity a ani je nezpochybňuji.Sám je užívám.

2/Dále nepředpokládám, že svou NEKOUPÍ budu někoho trestat či odrazovat.
Navazoval jsem pouze na Hankův seznam, jaké jsou možnosti se zachovat při nabídce "taky" modelů.

3/Nikdo si HonzoM nemyslí, že by nějaký výrobce zkrachoval při tom promile NEKUPUJÍCÍCH jak ty píšeš "rigoróznich modeláŕů".Ta věta měla zcela jiný význam.Nemám rád fanatizmus typu "kupujte to, je to sice trochu zmršené ale české" (výrobek,polep,firma)".
Takže konec mé věty bych tedy upravil pro lepší chápání "....takže z mého pohledu je mi zcela fuk, jestli výrobce "českých" zmršin (a tím myslím jakkéholiv výrobce) např. skončí v krachu nebo přestane vyrábět "české" takymodely.

A tím se vlastně opět uzavřel kruh k Hankovu předchozímu příspěvku, ke kterému bych jen doplnil další bod a to výše uvedenou emailovou komunikaci.

Pěkný večer 8)
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod HonzaM » pát 09 bře, 2018 3:31 pm

Nerad bych aby tady vznikl dojem, že schvaluji když výrobci dodávají výrobky, neodpovídající reélné předloze. Je dobře když se tady objeví informace jakou zde přinesl drack i s obrázky a umožní tím každému zvážit, zda takový model koupí, nebo nekoupí. Jestliže ale máme zájem aby k tomu nedocházelo, je potřeba nad tím nenaříkat, ale napsat to výrobci. Můžeme být rádi, když výrobci projevují zájem o český trh, bylo by škoda aby to vyznělo tak, že než aby vyráběli takovéto nedokonalé modely, bude lépe, když nebudou vyrábět žádné. Za sebe a možná devadesát procent potenciálních kupujících myslím je lépe mít takovéto modely než žádné. Nikdo komu se to nelíbí nemusí takové modely kupovat, bylo by ale naivní se domnívat, že fakt, že si pár modelářů takové modely nekoupí povede k tomu, že výrobce sám od sebe začne vyrábět věrnější modely. I kdyby si všiml, že je prodej menší než očekával, těžko bude pátrat po příčině. Proto je důležité ho nezatracovat a raději mu napsat.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod hank » pát 09 bře, 2018 4:26 pm

No, a znovu se vrátím k jednomu ze svých doporučení - pro tento účel se organizovat, ať už v rámci klubů nebo ad hoc. Zvlášť Němci coby národ spolkařů jistě víc dají na organizovanou hromadnou akci než na izolované výkřiky do tmy jednotlivých zoufalců.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod czhunter » pát 09 bře, 2018 7:30 pm

Mimochodem, dnes jsem si náhodně všiml, že ten vůz, který Flesichmann nabízí jako český Eas-u, je ve skutečnosti hodně podobný vozu Ealos-t (taktéž ČD Cargo - on je tedy v podstatě německý, proto je "správně").

Tam chybí v podstatě jen ta zvýšená čela.
Přílohy
5931586-73180d-cdc075d3sev.jpg
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod milan ferdián » úte 27 bře, 2018 1:39 pm

Je to novinka,není to novinka.ČD 754 062.Milan
Přílohy
27972639_1680425025355361_5981961007410430435_nMTB.jpg
27972639_1680425025355361_5981961007410430435_nMTB.jpg (22.61 KiB) Zobrazeno 6834 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod dino » úte 17 dub, 2018 9:53 am

Ahoj modeláři,
rád bych pořídil nákladní vagóny - typ G.
Našel jsem na https://www.brawa.de/en/products/n/wago ... car-z-csd/ , epocha III., ČSD
Projížděl jsem si stránky Parostroje - přehled nákladních vozů. Bohužel jsem nenašel předobraz tohoto vozu.
Prosím, můžete tento model ohodnotit.
Děkuji
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod Akatsuki » pát 27 dub, 2018 1:19 pm

Čerstvá novinka od firmy Kato - vůz Ku5000 (autovůz) pro japonské kolejiště v Pečkách.
http://www.zelezniceck.cz/IMG_1116.JPG
Vůz může jezdit solo i v ucelených soupravách (v praxi jezdily v řazení 2xKu5000+brzdařský vůz+až 18xKu5000), na kolejišti bude jezdit ve skupině vozů do 6 kusů, provoz ucelených souprav vzhledem k omezení počtu vlaků na kolejišti zatím nepředpokládáme.
GO GO NIPPON!
Uživatelský avatar
Akatsuki
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 26 dub, 2018 2:21 pm

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod Settebello » stř 05 zář, 2018 7:57 pm

Přílohy
small_N_CSD_T458_1149.png
small_N_CSD_T458_1149.png (77.44 KiB) Zobrazeno 6028 krát
Tomáš
-----------------------------
N, A, DCC, ČSD-ČD, lll - V
Uživatelský avatar
Settebello
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon 27 črc, 2009 1:02 pm
Bydliště: Choceň

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 09 říj, 2018 8:18 am

Tak nějak tady ještě nezaznělo o připravované novince MTB řady 853, kterou nenápadně firma představila formou letáku v němčině na veletrhu v Lipsku minulý týden...
(Omlouvám se za kvalitu fotky, staženo z FB)
Přílohy
853.jpg
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod hank » sob 13 říj, 2018 6:13 pm

Měli už jste někdo v ruce toho velkého hektora od MTB? Jestli jo, můžete prosím poreferovat?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod dmerhaut » úte 30 říj, 2018 10:32 pm

Ahoj hanku,
Na našem modulovém setkání Hektor od MTB jezdil a udělal super službu. Jezdil naprosto spolehlivě. Dan
Dan
http://www.1ku160.cz
N, FREMO, MGP, Digikeijs, Digitrax, TrainController 8 Gold, Tanvald-Kořenov
Uživatelský avatar
dmerhaut
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 06 lis, 2013 10:39 pm

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod HonzaM » úte 30 říj, 2018 11:17 pm


Ano, jeden vůz už je na trhu a ty další zřejmě do Vánoc budou. Mám Vectrona Porta Bohemica od Hobbytrainu, je velmi pěkně udělán i se zvukem a také mám lůžkový vůz od L.S Models, parádní kousek.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků