Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Morris Zapp » pát 23 úno, 2018 2:11 pm

Petrh píše, že je z Kralup (mmch úžasná železniční destinace, město, které prakticky z ničeho stvořila právě železnice). Jestli je hánulkář, tak nevím - ale v Praze se určitě nějaká spřízněná duše najde; jestli je TT nebo N, tak ho rádi uvítáme/uvítají v Roudnici.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pát 23 úno, 2018 8:08 pm

Sice bych měl pracovat na Lipové, ale moc mi nechce a tak jsem trochu dělal na vozidlech. K Ut od Tilliga připravuji bratříčka bez boudy. Ještě na něm pár věcí chybí, třeba spřáhla, stupačky posunovače, madla, toulce.... :) U Tilliga musím ještě upravit polohu spřáhla, je vysunuto před vůz dosti daleko a mezera mezi vozidly při třmenové spřáhle je u tak malého vozidla obludná a pro modulový provoz zůstane u třmenového spřáhla.
Obrázek

a po několika letech minaturní pokrok u staršího sourozence Ul, budka zasklena Clearfixem, není to ideální, ale tak malá okna v tak malém prostoru ...., pro mne to nejsou "soutěžní modely", ale běžná vozidla do provozu
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pát 23 úno, 2018 8:44 pm

A ještě řešení otázky - mohou či nemohou jezdit spolu? To je otázka která vzniká u modelů dvou různých výrobců, původu..... zde srovnání leptových modelů mé domácí výroby a produkce MTB či Roco
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod petrh » ned 25 úno, 2018 6:25 pm

:start off topic
Momentalne asi 10 let Kralupy, ano se synem se snazime o h0. Kdyz ono Praha je blizko ale? Nezajedes tam v nedeli odpoledne do garaze k nekomu nepopovidas a pak se cournes dom;) znas to. Jinak srdce rozhodne Vcelnicka, ale syn uz samo Kralupy. A jedna ze serioznich “vymluv” syn krasobrusli takze 5 dni led a sucha, z toho v nedeli 2x takze cela:/ z mene serioznich: potrebujeme jako antitalenti odborny dohled a vedeni zkuseneho odbornika
:end off topic
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Vaclav86cz » ned 25 úno, 2018 10:28 pm

Mcx píše:A ještě řešení otázky - mohou či nemohou jezdit spolu? To je otázka která vzniká u modelů dvou různých výrobců, původu..... zde srovnání leptových modelů mé domácí výroby a produkce MTB či Roco

Milane jde to.
V Brněnském klubu jsme to řešili pro automatický provoz (jiný systém než ABC).
Existuje program, kdy přímo ladíš jednotlivé jízdní stupně dekodéru. A když si za mašinu dáš měřící vůz a napíšeš si jakou rychlostí na jaký stupeň mají lokomotivy jezdit, tak pak si to takhle naladíš na všech stejně a tudíž se při jízdě nebudou vzájemně hádat, ale budou v podstatě spolupracovat a rozdíl rychlostí na stejný jízdní stupeň bude minimální.
Pokusím se název toho programu od kluků z brněnského klubu získat, pokud mě nepředběhnou. A jinak asi kromě 2 docela neznámých výrobců ten program neměl problém se spojit s všemi těmi běžně použitýma dekodérama (Lenz, Zimo, Uhlenbrock, atd...)
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 26 úno, 2018 6:56 am

Ahoj Vašku, ten příspěvek byl míněn jako porovnání dvou rozdílných produkcí stejných lokomotiv, zda tedy z důvodů přece jen vzhledových rozdílů je možné jezdit vedle sebe. Tedy nikoliv dvojice lokomotiv, ale provoz různých, ale stejných lokomotiv spolu na jednom kolejišti. Samozřejmě netýká se to jen lokomotiv, ale i vagonů.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Morris Zapp » pon 26 úno, 2018 7:53 am

Milane, pořiď si vetchozrakost, jako mám já, a záhy zjistíš, že ta vozidla spolu mohou jezdit naprosto bez problémů 8)
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Vaclav86cz » pon 26 úno, 2018 11:17 am

Tak to jsem tě Milane špatně pochopil :-)
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod TomBart » čtv 01 bře, 2018 6:20 am

Ahoj, já osobně bych je k sobě nedával. Je to sice hodně bolestivé pro penězenku, ale zainvestoval bych do druhého MTB v případě kocoura a do druhého čmeláka v případa Roca (myslím, že červený se žlutým pruhem se dá ještě někde koupit kolem 4 tis). Navíc u kocoura bych i toho původního vyměnil za novější produkci kvůli kabině. Já tam ty rozdíly vidím a trochu mi to vadí. Je to stejné, jako když dáš bertu MTB a Roco k sobě.
Ale v podstatě si myslím, že když se takhle zeptáš, tak půlka ti řekne tak a půlka tak. takže rozhodnutí bude stejně zase jen na tobě :D
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 01 bře, 2018 6:54 am

Ahoj Tome, asi jsem vás všechny trochu zmátl. Nejedná se mi i jízdu v dvojici, ale zda lze vozidla různé produkce provozovat na jednom kolejišti, kde se mohou "potkat". A nejedná se samozřejmě jen o lokomotivy, ale i vozy. Protože každý model má někde chyby, tvarové odchylky.....
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod TomBart » čtv 01 bře, 2018 9:52 am

Mcx píše:Ahoj Tome, asi jsem vás všechny trochu zmátl. Nejedná se mi i jízdu v dvojici, ale zda lze vozidla různé produkce provozovat na jednom kolejišti, kde se mohou "potkat". A nejedná se samozřejmě jen o lokomotivy, ale i vozy. Protože každý model má někde chyby, tvarové odchylky.....

tak to bych potom asi neřešil
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod mlha » čtv 01 bře, 2018 5:57 pm

Mcx píše:Ahoj Tome, asi jsem vás všechny trochu zmátl. Nejedná se mi i jízdu v dvojici, ale zda lze vozidla různé produkce provozovat na jednom kolejišti, kde se mohou "potkat". A nejedná se samozřejmě jen o lokomotivy, ale i vozy. Protože každý model má někde chyby, tvarové odchylky.....

Milane promiň, ale vždyť to tak přece funguje. Nejezdíme jenom s modely MTB
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Vaclav86cz » čtv 01 bře, 2018 8:06 pm

mlha píše:
Mcx píše:Ahoj Tome, asi jsem vás všechny trochu zmátl. Nejedná se mi i jízdu v dvojici, ale zda lze vozidla různé produkce provozovat na jednom kolejišti, kde se mohou "potkat". A nejedná se samozřejmě jen o lokomotivy, ale i vozy. Protože každý model má někde chyby, tvarové odchylky.....

Milane promiň, ale vždyť to tak přece funguje. Nejezdíme jenom s modely MTB

Díky bohu nejezdíme...
To bych se už asi navždy přesunul do II epochy... :-D
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pát 02 bře, 2018 5:30 am

Chlapci, chlapci co to melete, jedna ze 4 lokomotiv na snímku je MTB, takže opusťte kecy MTB ne MTB - to si nechte do specializovaných pindacích témat, jednalo se o jakékoliv rozdíly ve vozidlech týkající se všech modelů a s MTB to nemá nic společného. Dvě lokomotivy jsou tam mé produkce !
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod petrh » pát 02 bře, 2018 9:45 am

Mcx pohled kolemjdouciho lurkujiciho: me osobne se strasne nelibi kdyz vse jezdici jenstejne. Sejde se 4x bardotka a vypadaji stejne(nemyslim patonu) ale jsou to vsechny totozne od vyrobce. Takze jak ti tu bylo psano neresil bych.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník