NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod Dusan » pon 26 úno, 2018 5:37 pm

Však jo, předpokládám, že tam bude násep, tahle kusá by měla šturc na úpatí toho náspu.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hank » pon 26 úno, 2018 6:12 pm

Dusan píše:Však jo, předpokládám, že tam bude násep, tahle kusá by měla šturc na úpatí toho náspu.


Kolik že má být sklon náspu...?

Ale ať se k tomu vyjádří raději sám pan stavitel... :wink:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6077
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hank61 » pon 26 úno, 2018 6:19 pm

hank píše:
hank61 píše:
hopeter píše:Čela jsou jak to vyšlo. Ono ani ostatní jako třeba elektroinstalace nebude přizpůsebeno ke sdílení. K modulům jsem zatím cestu nenašel , jsem jen domácí hračička. :oops:

kostlivec.jpg

Ještě to bude chtít diagonály a dokoupit několik kolejí... však zima teprve začíná. :wink:


Moc pěkné. Líbí se mi tyto mini projekty. Jen snad alespoň ještě jednu veksli a kusou kolej ke skladišti :D


Proč? Merklín, Bílý Potok pod Smrkem, Svobodné Heřmanice, Nové Údolí...


To jen, že se mi ve stanici líbí odstavené vagóny, ale koukat na to budeš ty :D
Naposledy upravil hank61 dne pon 26 úno, 2018 6:23 pm, celkově upraveno 1
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » pon 26 úno, 2018 6:22 pm

Jak píše hank. Na straně u mostu bude svah náspu a opěrná zeď na obou stranách. Na druhém zhlaví je v tom krčku plánován propustek s potůčkem a příjezdová cesta z lesa na plac se dřevem. Koukal jsem na stanice co jmenoval hank ( na to co z nich zbylo ) na mapách a to je asi to co bych chtěl znázornit s trochou fantazie... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hank » pon 26 úno, 2018 6:31 pm

hopeter píše:Jak píše hank. Na straně u mostu bude svah náspu a opěrná zeď na obou stranách. Na druhém zhlaví je v tom krčku plánován propustek s potůčkem a příjezdová cesta z lesa na plac se dřevem. Koukal jsem na stanice co jmenoval hank ( na to co z nich zbylo ) na mapách a to je asi to co bych chtěl znázornit s trochou fantazie... :)


Jestli tam chceš mít nakládku, nejpodobnější tomu jsou Svobodné Heřmanice, a tam se nakládá na manipulační koleji i ve šturcu prodloužené 1. koleje.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6077
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » pon 26 úno, 2018 6:51 pm

Jo díky koukal jsem. Zaujalo mě i umístění výpravní budovy na vjezdu.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod Fox » úte 27 úno, 2018 10:16 am

Gratuluji k dílu, budu s chutí sledovat... Ať se daří. Nápad to je výborný a hned mě napadají místa kam takový projekt umístit: ideální by byly takové ty staré skříně a stěny do obýváku, kde je prosklená knihovna a vedle vyklápěcí dvířka domácího baru. V tom baru by mohl být skryťák s přestavnou. Něco jsem našel na webu. Jako malý kluk jsme to měli doma, kdybych to věděl... tak rozhodně nevyhazovat!!
No anebo vlevo tobogán a koncové stanice v obou patrech, hernajs, že by se do toho někdo pustil (vypadá to ale spíš pro N-kaře)?
3730.jpg
3730.jpg (121.65 KiB) Zobrazeno 5815 krát
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » úte 27 úno, 2018 12:19 pm

Jenom znovu připomínám , že tento námět není můj nápad ale inspirovalo mě tohle kolejiště http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=10572.
Zkusil jsem jak by vešla navrhovaná kusá kolej. Vešla ale už nic k čemu by sloužila,navíc délka max.na jeden krátký vagon...
IMG_20180227_124759.jpg

Kousek zalesněného svahu bude lepší a v protějším kopci je ještě schovaná kolej pro lokomotivu. Ta bude sloužit k objíždění soupravy v SN abych nemusel vyjíždět na volnou trať pod most. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hank » úte 27 úno, 2018 12:38 pm

hopeter píše:Zkusil jsem jak by vešla navrhovaná kusá kolej. Vešla ale už nic k čemu by sloužila,navíc délka max.na jeden krátký vagon...


Jako odvratná kolej kryjící trať proti ujetí vagónů z manipulační koleje. Takové řešení se používalo tam, kde na nákladiště navazoval větší spád.

Edit: V Třebelovicích na jemnické lokálce byla kusá kolej u skladiště dlouhá od šturcu k námezníku odobčné výhybky přesně 19,4 m.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6077
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » úte 27 úno, 2018 12:56 pm

Ta myšlenka kusé koleje mě nedává spát tak jsem zkusil ještě tohle. Jedná se o vlečku na nákladiště dřeva. Jenom je to takové divné řešení - dopravní kolej do odbočky. Leda by se jednalo o obě staniční koleje manipulační ale netuším co na to předpisy...
Vlastně to mám tak i v původním plánu - nákladiště u hlavní koleje. :oops:
úprava s vlečkou.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod Fox » úte 27 úno, 2018 1:02 pm

Ďábel naseptavac: a co v levém zhlavi tricestna výhybka? Dost drahé, ale...?
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hank » úte 27 úno, 2018 1:11 pm

hopeter píše:Ta myšlenka kusé koleje mě nedává spát tak jsem zkusil ještě tohle. Jedná se o vlečku na nákladiště dřeva. Jenom je to takové divné řešení - dopravní kolej do odbočky. Leda by se jednalo o obě staniční koleje manipulační ale netuším co na to předpisy...
Vlastně to mám tak i v původním plánu - nákladiště u hlavní koleje.


Nic proti ničemu.

Mě si teď vyštěkal pes, že musí nutně ven :lol: , až přijdu, podívám se po nějakých příkladech ze života. 8)
Naposledy upravil hank dne úte 27 úno, 2018 2:56 pm, celkově upraveno 1
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6077
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » úte 27 úno, 2018 1:43 pm

Foxi , strejda Kuehn třícestnou nedělá. Původní záměr byla stavba ze zbytků a vypadá to na třetí doobjednávku kolejiva. Zítra dorazí staniční budova tak při hrubé stavbě to doladím... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hank » úte 27 úno, 2018 2:27 pm

Ke svému překvapení jsem se dočetl, že u ČSD se třícestné výhybky vůbec nepoužívaly...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6077
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hank » úte 27 úno, 2018 2:55 pm

Pokud jde o možné zaústění kusé manipulační nebo vlečkové koleje výhybkou "doprostřed" hlavní dopravní koleje, tak kupodivu takových případů přibylo v poslední době, kdy se snášejí všechny možné "nepotřebné" manipulační koleje a výhybky v rámci "revitalizací" a "modernizací" stanic, což ve většině případů znamená drastickou redukci jejich kolejového uspořádání. Ale bývaly takové případy i dřív. Co pamatuju, tak úplně přesně takhle je "odjakživa" zaústěna vlečka do koleje v dopravně D3 Slapy u Tábora na Bechyňce. Podobné situace jsem našel i na starých situačních pláncích, na hanáckém Pacifiku to bylo původní uspořádání v Třebčíně (když tam ještě nebyla vlečka do Lutína, tj. zhruba do r. 1944) a ve Slatinicích (do r. 1913), podobně to vypadalo (a možná vypadá dodnes) v Kunově na trati do Vrbna pod Pradědem a jistě by se daly najít i další příklady.

Ty Slapy vypadají takhle:

slapy.jpg


Plánek z PND3 (prováděcího nařízení pro trať řízenou podle předpisu D3) není v měřítku, tak ať tě nezmýlí zdánlivá vzájemná poloha výhybek č. 2 a 3 - drž se staničení. Z něho vyplývá, že výhybka č. 2 je fakt skoro přesně uprostřed hlavní dopravní koleje. Dopravní jsou koleje č. 1 a 3.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6077
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků