Novinky N 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký


Re: NOVINKY N 2018

Příspěvekod Franky » úte 16 led, 2018 2:51 pm

Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: NOVINKY N 2018

Příspěvekod drack » čtv 22 úno, 2018 11:29 pm



...asi nějaká parodie na EAS-u. Kdy už konečně výrobci pochopí, že nestačí plácnout logo ČD na nějaký model a dělat jako že to stačí. I desetiletý dítě z jednoho metru pozná více jak jeden rozdíl. Kdyby to byla blbě jedna výztuha, budiž, ale tady je jinak skoro vše...
drack
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28 led, 2015 11:18 am

Re: NOVINKY N 2018

Příspěvekod HonzaM » pát 23 úno, 2018 6:51 am

drack píše:


...asi nějaká parodie na EAS-u. Kdy už konečně výrobci pochopí, že nestačí plácnout logo ČD na nějaký model a dělat jako že to stačí. I desetiletý dítě z jednoho metru pozná více jak jeden rozdíl. Kdyby to byla blbě jedna výztuha, budiž, ale tady je jinak skoro vše...

Je hodně uživatelů (schválně nepíšu modelářů), kterým to stačí, také mezi ně patřím. Nejsou jen počítači nýtů a kritici za každou cenu. Jde mi o to aby vozidla dobře a spolehlivě jezdila a to Fleischmann poskytuje. Mám hodně přestřikaných modelů a vůbec mi nevadí když mají určité odchylky od reálu. Mne i návštěvy těší že vidí Leo Express, 840, Vectron RegioJet, soupravu Y RegioJet, 845 Arriva a nikomu nevadí že dveře jsou jednodílné a ne dvojdílné a podobně. Nevadí mi když přesně neodpovídá zvuk. Kdo trvá na přesnosti, ať se spokojí s tím co je na trhu a malým vozovým parkem. Nebo ať přejde na TT nebo H0 a smíří s s tím, že na stejném prostoru bude mít o hodně chudší layout, i když s dokonalejšimi detaily.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: NOVINKY N 2018

Příspěvekod drack » ned 25 úno, 2018 1:34 am

HonzaM píše:
drack píše:


...asi nějaká parodie na EAS-u. Kdy už konečně výrobci pochopí, že nestačí plácnout logo ČD na nějaký model a dělat jako že to stačí. I desetiletý dítě z jednoho metru pozná více jak jeden rozdíl. Kdyby to byla blbě jedna výztuha, budiž, ale tady je jinak skoro vše...

Je hodně uživatelů (schválně nepíšu modelářů), kterým to stačí, také mezi ně patřím. Nejsou jen počítači nýtů a kritici za každou cenu. Jde mi o to aby vozidla dobře a spolehlivě jezdila a to Fleischmann poskytuje. Mám hodně přestřikaných modelů a vůbec mi nevadí když mají určité odchylky od reálu. Mne i návštěvy těší že vidí Leo Express, 840, Vectron RegioJet, soupravu Y RegioJet, 845 Arriva a nikomu nevadí že dveře jsou jednodílné a ne dvojdílné a podobně. Nevadí mi když přesně neodpovídá zvuk. Kdo trvá na přesnosti, ať se spokojí s tím co je na trhu a malým vozovým parkem. Nebo ať přejde na TT nebo H0 a smíří s s tím, že na stejném prostoru bude mít o hodně chudší layout, i když s dokonalejšimi detaily.


To mi připomíná jeden dávný vtip... "Teď tu šijeme oblečení pro Adidas, kvalita pane... Kolik chcete pruhů vy?"
Ne vážně, to není kritika za každou cenu nebo počítání nýtů... Kdyby to byly nějaké rozdíly v detailech, budiž, tak to nikdo řešit nebude, ale tohle je opět ukázka jak "českým uživatelům N-kových modelů MUSÍ STAČIT NÁLEPKA"... Troufnu si říci, že udělat německou předlohu (třeba podle typického českého vagónu) takto zcela neodpovídající, by si nikdy nedovolili. A jestli k tomu tak renomovaní výrobci chtějí přistupovat, tak je to jejich game a logo ČSD/ČD dávno mohli natisknout na celou jejich produkci a vesele to tu prodávat, protože čecháčkům to stačí... Myslel jsem, že Tilligův "úlet v TT" s řídicím vozem v Railjetu je ojedinělý počin... Na co se lisovat s úplně jinou kastlí, to je přece jedno, plácnem na nějaký jiný německý model nátěr Najbrta, logo ČD a nápis Railjet, a hle, uživatelé můžou všem ukazovat jak jim doma kolejišti jezdí railjet a co na tom, že to railjet není... Každopádně si každý musí sám zhodnotit, jestli chce podporovat výrobu paskvilů nebo radši oželet "pojízdnou nálepku ČD" na domácím kolejišti...
eas-u_vs_cosi.jpg
drack
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28 led, 2015 11:18 am

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod hank » ned 25 úno, 2018 8:06 am

Zbytečný pláč. Základní zájem výrobce je prodat a vydělat, a když se to kupuje...

Přitom je hned několik možností řešení.

1. Nenakupovat, co se mi nelíbí.
2. Provozovat na kolejišti reálné soupravy složené z dostupných modelů vozidel. (Například v V. a VI. epoše se exportní dříví na tratích SŽDC loží i do německých a rakouských, ale taky švýcarských a italských vozů.)
3. Spokojit se s nereálnými a "freelance" vozidly a soupravami.
4. Podporovat nakupováním jejich modelů české a slovenské (malo)výrobce.
5. Stavět si modely sami. (Nejvíc obvykle křičí nákupčí modelů na kšeft a sběratelé, nikoli modeláři.)
6. Organizovat se - v klubech nebo i ad hoc pro dosažení konkrétních cílů.

Body lze různě kombinovat, viz např. spolupráce některých modelářských klubů s některými českými výrobci. (Nechci tu nikomu dělat reklamu...)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod drack » ned 25 úno, 2018 6:04 pm

hank píše:Zbytečný pláč. Základní zájem výrobce je prodat a vydělat, a když se to kupuje...

Přitom je hned několik možností řešení.

1. Nenakupovat, co se mi nelíbí.
2. Provozovat na kolejišti reálné soupravy složené z dostupných modelů vozidel. (Například v V. a VI. epoše se exportní dříví na tratích SŽDC loží i do německých a rakouských, ale taky švýcarských a italských vozů.)
3. Spokojit se s nereálnými a "freelance" vozidly a soupravami.
4. Podporovat nakupováním jejich modelů české a slovenské (malo)výrobce.
5. Stavět si modely sami. (Nejvíc obvykle křičí nákupčí modelů na kšeft a sběratelé, nikoli modeláři.)
6. Organizovat se - v klubech nebo i ad hoc pro dosažení konkrétních cílů.

Body lze různě kombinovat, viz např. spolupráce některých modelářských klubů s některými českými výrobci. (Nechci tu nikomu dělat reklamu...)


Rozhodně nekupovat blbosti. Něco jiného je si "namixovat" na domácí ježdění soupravu čehokoliv, něco jiného je provozovat reálné soupravy doma i v klubu, ale kupovat trabanta se znakem mercedesu a tvářit se u toho, že nejsem počítač nýtů, mi přinejmenším připadá postavené hodně na hlavu. A nejsmutnější je i specializované obchody na modelovou železnici nemají ani špetku národní hrdosti a ještě ke koupi těchto paskvilů vyzývají. Ano, o ČD modely by zájem určitě byl, jen by to musely být skutečné modely českých dopravců a ne sci-fi s nálepkou ČD.

itvlaky.jpg
drack
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28 led, 2015 11:18 am

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod hank » ned 25 úno, 2018 6:25 pm

drack: To už se tady probíralo tolikrát, že teď možná budu mlátit prázdnou slámu, ale budiž.

1. Průmysloví velkovýrobci jsou obchodní korporace a účelem jejich existence (v některých případech dokonce i povinností podle práva, aspoň v Čechistánu určitě) je vytvářet zisk a zvyšovat hodnotu majetku. Nechci říkat, že za každou cenu, ale všude tam, kde to je v rozporu s humanistickým altruismem, je jasné, které kritérium vyhraje.

2. Který trh asi bude přednostně uspokojován? 90 miliónů lidí nebo 15 miliónů lidí, nota bene s třetinovou kupní silou ve srovnání s těmi 90 milióny? Výsledný poměr možných tržeb a zisku je tedy cca 1:18 a v tomto poměru se tudíž dělí pozornost, která je trhu česko-slovenskému a trhu německo-rakouskému výrobci a prodejci věnována.

Nic víc, nic míň. Takhle jednoduché to je. Všechny ostatní připomínky směrem k průmyslovým velkovýrobcům jsou házení hrachu na stěnu.

Další možnosti viz moje body v minulém vstupu.

Edit: Ta podtržená věta z e-shopu svědčí o lecčems, ale profesionalitu prodejce do toho lecčeho určitě zahrnout nelze... :lol: :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod Jiri Heracek » ned 25 úno, 2018 7:08 pm

Tak,tak je to na nas, jak si to vybereme, u mne je to jasne, nemusim mit vsechno a to neni jen otazka financni. Ale take si nemyslim, ze nakupem "pseudo" modelu podporime zajem vyrobcu o nas trh, spis opak, kdyz udaji napodobeninu, proc by delali presny model.V tom je rozdil mezi dvema smery mysleni, zeleznicni modelarstvi nebo hrani si s vlacky. Samozrejme nejakemu kompromisu se nevyhne ani "pocitac nytu" uz jen z technickych duvodu zmenseni ci materialovych moznosti, ale kazdy mame svuj limit jinde.
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod pixel123 » ned 04 bře, 2018 12:09 pm

panove rad bych prispel svym nazorem do mlyna. je tu i typ "modelare" jako ja , ktery prd vi o tomjak to ma vypadat a proto nekdy koupi i paskvil. kdyz ale vim ze je to od realne predlohy na mile daleko tak urcite to nekoupim a obstaram radsi neco co je k tomu bliz. Jelikoz sem pracovne vytizeny tak nestiham nabirat vedomosti ktere by mne od takove hloupe koupi dokazaly odradit. To je o tom ze ja mam vlaky rad, rad si hraju, rad modeluju, rad vsechno to kolem toho, jen mam sotva cas se hrat. A proto sem i rad za takove diskuze kde padnou slova o tom jak to vypadat ma a jak to vypada. prosim nesudte mne, jen mne litujte za to jak sem nekdy hloupy :lol:

pro takove jako sem ja je jedinou zachranou to ze zaslechnu neco od vas , modelaru, jinak to cloveka ale ani nenapadne jak dokaze vyrobce model nakladniho vagonu zhovadit, bych ani nepocital s tim ze tam je co podelat a kdyz vidim fotku skutecneho vozu, tak to az boli jak zasadni rozdily tam jsou. je to osveta pro nas "hloupe" aby se i takove zhovadilosti neprodavali jakoby nic. :roll:
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod czhunter » ned 04 bře, 2018 10:52 pm

A vtipné (nebo smutné) mi to přijde zejména proto, že Fleischmann vyrábí i tyto výlisky:
https://www.elriwa.de/neuheiten/fleisch ... argo-ep.vi

které by v barvách ČD Cargo sice byly _taky_ špatně, ale mnohem míň špatně, než ty, které nabídl.

A to je jejich rozhodnutí, které nemůžu nijak pochopit - že ze dvou forem, které už stejně mají, použijou tu blbější.

Doufám, že ta jejich Porta Bohemica bude aspoň na 90% správně. Vzhledem k tomu, že před pár dny změnili, jaké vagony v tom setu budou, tak nejspíš sami ještě u Fleischmannů doma nevědí, co vlastně chtějí udělat.
Každý druhý týden v ní trávím 5 hodin, tak je to taková osobní záležitost :)
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod Jiri Heracek » pon 05 bře, 2018 3:45 pm

czhunter
effektivne, to uz je spis adept na "cechizaci". Bocnice jsou dost odpovidajici, staci maly lept na ty celni klapky a nejake detaily a je to rozhodne dustojnejsi predstavitel ceskeho vagonu. Vidim, ze si koupim polskou verzi a budu kutit.
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod HonzaM » úte 06 bře, 2018 9:59 am

hank píše:Zbytečný pláč. Základní zájem výrobce je prodat a vydělat, a když se to kupuje...

Přitom je hned několik možností řešení.

1. Nenakupovat, co se mi nelíbí.


A čeho tím dosáhneš? Maximálně toho, že se to nebude prodávat a tak výrobce přestane české modely dělat. Lepší je aby nás co nejvíc výrobci napsalo a popsalo naše výtky. Výrobci maily čtou, na moje maily když jsem třeba Fleischmannovi napsal že mají špatně barvu u mašiny RailJetu ČD dokonce odpověděli. Je ale spousta zákazníků, kteří si ty "špatné" modely koupí (možná o hodně víc než modelářů kterým to vadí), vůbec jim ty rozdíly nevadí, mají to na hraní a nestarají se o to, nakolik model odpovídá předloze (většinou si toho ani nejsou vědomi), hlavně že jim po domácím kolejišti jezdí mašinky a vozy s českými popisy. A výrobce pak má dostatečný odbyt a je mu srdečně jedno, když si pár modelářů jeho modely nekoupí. Zkuste se podívat na nějakou veřejnou výstavu a poslechnout si názory. Uslyšíte nejčastějí třeba "jé, tady jezdí Elefant" a vůbec jim nevadí že v detailech neodpovídá reálu.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod Bann » úte 06 bře, 2018 10:30 am

HonzaM píše: Zkuste se podívat na nějakou veřejnou výstavu a poslechnout si názory. Uslyšíte nejčastějí třeba "jé, tady jezdí Elefant" a vůbec jim nevadí že v detailech neodpovídá reálu.


Honzo,
Na veřejné výstavě budou nadšeni i z mašinky Tomáše a s modelařinou to nemá nic společného.....

Máš pravdu, že výrobci reagují na připomínky .... viz. vozy pro Porta Bohemica ... vím, že Flaishchmannovi psali někteří kolegové, že má chybné označení a světe div se, už změnil obrázky vozů v katalogu. Je otázkou, co reálně vyrobí... to asi sám ještě neví :-)

Michal
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky N 2018

Příspěvekod HonzaM » úte 06 bře, 2018 10:52 am

Bann píše:Na veřejné výstavě budou nadšeni i z mašinky Tomáše a s modelařinou to nemá nic společného.....
Michal

To neříkáš nic objevného, to vím samozřejmě také, jen jsem tím chtěl říci že bude asi o dost víc než modeláŕů kterým to vadí. Jestli modelář jsem nebo ne ať posoudí jiní, nějaká kolejiště a moduly jsem postavil a líbí se, ale jestli ten vůz má o pár žeber míň mne vůbec netrápí.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků