POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod maryo » stř 18 led, 2017 9:38 pm

Mám na něj telefon +420733666984 a mail cerha@centrum.cz. Boužel nezvedá a nereaguje. Podařilo se mi s ním nedávno jednou spojit, když jsem volal z manželky telefonu (ten najednou zvednul) a slíbil, že pošle peníze zpět. Nic nepřišlo a už nezvedá ani manželky telefon. Znáte ho někdo osobně?
maryo
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 05 úno, 2014 7:04 pm

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod petrh » čtv 19 led, 2017 5:52 am

Po takovemto jednani doporucuji podat trestni oznameni za podvod, zkutkove body jednani jsou naplneny. Nebo jej vyzvat predzalobni vyzvou od advokata, pokud jste je poslal z uctu z bezduvodneho obohaceni.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Joseph_from_Pilsen » čtv 19 led, 2017 7:35 am

Skutkové podstaty až na jednu podstatnou podstatu - výše škody je pod 5000Kč.

Další věc je postoj policie, jednou mě taky podvedl jeden výtečník, o cca 15 a 25 tis. a policie nechtěla řešit nic, i když se při tom vydával za jiné lidi a peníze měly jít na jiný účel než že by mu je někdo dobrovolně vydal (jasný podvod s cílem vylákat finance uvedením v omyl).
Pomohla až domluva spřízněné duše s kontakty na PČR z vyšších míst. A i tak ten výtečník nesedí, i když bych s ním neměnil (neustále utíkat pryč, kde ho nikdo nezná).
Zkušenosti jsou bohužel špatné, muselo by vás být průkazně víc.
Joseph_from_Pilsen
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 28 lis, 2016 10:31 pm

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Barbucha » čtv 19 led, 2017 7:54 pm

Poptal bych se po něm v klubu v Pečkách, figuruje tam jako člen. Trochu to rozmáznout mezi kamarády, možná to pomůže líp jak policie. Řešil jsem podvod z Aukra s podobnou výší a koukali na mě na policii jak zjara, co tam dělám. Po měsíci z nich vypadl papír, víc jsem nepotřeboval, protože jinak by to bylo o ničem.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod czhunter » pát 20 led, 2017 5:21 pm

Joseph_from_Pilsen píše:Skutkové podstaty až na jednu podstatnou podstatu - výše škody je pod 5000Kč.

Jenže stojí za to oznámení podat, protože škody se u více poškozených sčítají, a pokud byly takto podvedeni 4, takž už to je TČ.
Vy o těch dalších poškozených vědět nemusíte, ale policie už ano.

Naopak to mávnutí rukou "vždyť se nic nestane, přišel jsem o 500, za to stejně žádný trest nedostane" je k ničemu - když takhle "mávne" tisíc lidí, tak podvodník vydělal půl mega a je vysmátej.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod maryo » sob 28 led, 2017 5:30 pm

Tak, pan Cerha mi napsal mail, že se omlouvá a že stromky začátkem tohodle týdne pošle. Zatím nepřišlo nic a na můj další dotaz, kdy bude stromky posílat, nereaguje... Tak uvidíme... Každopádně určitě nebudu podávat trestní oznámení, to se radši zastavím na návštěvu osobně...
maryo
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 05 úno, 2014 7:04 pm

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod milostt » ned 29 led, 2017 8:55 am

byvá na každé burze v Praze , možná by pomohlo si to vysvětlit tam, něco prodá bude mít hotovost
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod DavidSedlar » čtv 30 bře, 2017 10:03 pm

Taky bych, ač nerad, přidal do ranku dalšího adepta na post podvodníka.
Jedná se o Jakuba Ščupáka BubiModel. Objednal jsem si regionovu, přišla rozflákaná, nepojízdná.
Poslal jsem ji zpět, už je to rok a dotyčný neposlal ani prachy ani model.
Brzy si udělám výlet na sever na kafe...
DavidSedlar
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29 bře, 2017 8:10 pm

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod jano » pát 31 bře, 2017 7:15 pm

Taky mám zkušenost s panem Jakubem Ščupákem. V roce 2011 jsem koupil Regionovu, vnuk ji strašně chtěl. Museli jsme se naučit jak jezdí (směr jízdy, pořadí vagónů apod.). Začátkem prosince 2016 jsem panu Ščupákovi napsal, na webu jsem se dočetl, že mají vylepšenou Regionovu. Chtěl jsem si nechat starou Regionovu repasovat, prý to nejde. Pan Ščupák mi nabídl za dobrou cenu novou Regionovu s tím, že mi napsal výhody nového modelu:
-pro Vás asi nejzajímavější zvolit si ,,kraj,, a případné odlišnosti logo kraje atd.....
-sériově vyráběný pojezd ve spolupráci s tilligem
-interiér a interiér stanoviště strojvedoucího
-tvarově přesnější čelo vozu
-osvětlení interiéru
-osvětlení vnější
-3 roky záruka
-možný sběr proudu z obou vozů
Za to všechno mi nabídl cenu se slevou 21%. Pak jsme se ještě domluvili, že Regionovu vybaví dekodérem pro digitální provoz. Tímto končí pozitivní zkušenost.
Pak mělo dojít na dodávku, 11. ledna mi napsal, že Regionova je připravena, chybí jen doladit digitál a poslal taky fakturu na částku 4.280 Kč, obratem jsem zaplatil, aby nebyl problém se zasláním Regionovy. A to byla chyba. Regionova nepřišla, po různých výmluvách pana Ščupáka jsem mu napsal, aby mi vrátil peníze. Napsal mi, že peníze poslal z účtu v německé bance, peníze nechodily, tak jsem se mu zavolal, zase sliby, výmluvy na výstavy v Německu. Dne 23.2.2017 mi napsal, že poslal peníze z účtu v České spořitelně a taky mi slíbil, že pošle i Regionovu a pokud se mi bude líbit tak mu zaplatím, pokud ne tak mu ji vrátím. Nic se nestalo nedošla Regionova ani peníze. Předžalobní výzvu si v sídle firmy ani na poště nepřevzal.
Celé to píšu jen proto, abyste se z mého příběhu poučili a určitě panu Ščupákovi nic neplatili předem, nejistější bude u něho, tedy v Bubimodelu nic nekupovat.
jano
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 31 bře, 2017 2:27 pm

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod look23 » úte 04 dub, 2017 1:42 pm

Dne 23.2.2017 mi napsal, že poslal peníze z účtu v České spořitelně a taky mi slíbil, že pošle i Regionovu a pokud se mi bude líbit tak mu zaplatím, pokud ne tak mu ji vrátím.

Není už toto trochu divné?
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1175
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod BohousP » ned 28 kvě, 2017 1:41 pm

Nejen mezi prodávajícími se najdou nepoctivci. DIGI-CZ už léta ctí zásadu, že nepožaduje platbu předem. A zatím se to osvědčilo, myslím, že většina zákazníků to uvítala (někteří hodně překvapeně). A také absolutní převaha je těch, kteří poctivě zaplatili. Výjimek je minimum. Přesto jsem se rozhodl, že neplatiče zveřejním od začátku června na stránce eshopu. Pokud někdo na urgence odpovídá, že on zaplatil, ale nemůže to doložit, protože už účet zrušil, nebo otálí dva měsíce s platbou, prý až se mu podaří nastavit dekodér, nebudí to důvěru. Samozřejmě, takový člověk už u nás bez předplatby nenakoupí. Ale bude dobré, když jeho způsoby spoznají i jiní kolegové modeláři. Alespoň vědí, s kým mají tu čest.
http://www.digi-cz.info/platebni-moralka/
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod belgarat » ned 28 kvě, 2017 7:47 pm

Pozor abys nenarazil na UOOU :-/ prave na zverejnenovani informaci, ktere mohou prispet k obnove jakesi alespon zakladni moralky jsou alergicti uplne nejvic.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod ttmodelar » čtv 18 led, 2018 3:26 pm

Na modelbazaru se objevilo toto upozornění:
POZOR, ZLODĚJ

Prosíme všechny, kteří byli podvedeni osobou vystupující jako:

a) Tomáš Krátký, tomtomkratky11 (zavináč) seznam.cz,
b) Karel Jonáš jonask11 (zavináč) seznam.cz,
c) Karel Jaroš jaroskaja (zavináč) email.cz,
d) vojtavojtap (zavináč) seznam.cz

který si nechává posílat peníze na čísla účtu: 211289914 /2700 nebo 1025319709/6100,

aby se ozvali na e-maily: jirinac (zavináč) gmail.com, nebo pavelhlinka15 (zavináč) seznam.cz, nebo michal.kozuk (zavináč) centrum.cz.
Dáváme dohromady podklady pro Policii ČR. Nemávejte nad tím rukou, škoda je vyšší než 10000 Kč a neustále narůstá. Šance na úspěch je velmi vysoká! Čím více podvedených se ozve, tím lépe!
ttmodelar
 
Příspěvky: 85
Registrován: pát 07 led, 2011 11:14 am

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Brejla » pát 16 úno, 2018 3:54 pm

Jaký je váš názor na tento inzerát - http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Carl-Maria-von-Weber-EC-378-Acme-55084/826669/ ?
Ani jedna reálná fotka, všechny fotky jen z netu, popis taky zajímavý ...
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod milostt » pát 16 úno, 2018 3:58 pm

já bych tady asi šel cestou osobního předaní ,domluvit si to už předem a viděl bych jak prodejce reaguje, jestli souhlasí nebo se vymlouvá , dá se čekat že cena vyleze a pak bych asi obětoval nějakou tu stovku az cestu
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

PředchozíDalší

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník