NOVINKY H0 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Brejla » pát 09 úno, 2018 9:06 am

horak píše:
horak píše:Na webe som sa stural v prepisovani cisiel v linkoch a "vydoloval" som aj doteraz nezverejnenu novinku T478.1002 - druhy prototyp Bardotky :!: - tiez je zatial bez obrazkov
http://www.mtb-model.com/pages/product.php?id=159&lang=&meritko=H0


Noooooo, takze niekto z MTB toto forum cita :!:
Teraz rano je uvedeny link sice funkcny, ale povodny text je prec a na miesto toho je tam:


delnik.png


Kazdopadne sa da konstatovat, ze po jednickovom prototype bude aj dvojkovy :!: Otazka casu, ze kedy... :mrgreen:


A aký :?: :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod mlha » pát 09 úno, 2018 9:24 am

mikinko píše:Asi to patrí sem, lebo sú to predsa len novinky pre rok 2018. Všimol som si, že aj teraz tá poľská loko, ale aj niektoré nové varianty už vyrábaných modelov MTB sú označené s ložiskami. Otázka však znie - aktuálne modely (napríklad Roco) majú uloženie klasické, a napriek tomu vynikajúce jazdné vlastnosti. Významným prvkom existujúceho spôsobu uloženia je určitá vôľa v uložení, čo umožňuje podľa mňa bezproblémový prejazd drobných nerovností, resp. pri viacnápravových podvozkoch aj lepší prejazd menšími oblúkmi. Celkom by ma ale zaujímalo, ako to bude v prípade pevného uloženia náprav v ložisku. Bude uloženie ložiska odpružené, kyvné, .... Alebo ako to bude riešené. Nebude práve to zdrojom problémov ? Aké sú skúsenosti s modelmi, ktoré majú takéto uloženie náprav ?

Jak chceš udělat uložení ložiska odpružené nebo kyvné? Ložisko je uložené pevně, kyvně může být uložený domeček pro ložisko. U třínápravového podvozku by mě zajímalo řešení stranového posuvu.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod hummus » pát 09 úno, 2018 12:39 pm

ostradik píše:..ale podvozky jsou jakoby z jiné lokomotivy-jsou kratší hlavní rám má zcela jiný tvar a je nějak nízko nad temenem kolejnice. Nádrž se vzduchojemy velmi.zjednodusená a špatný tvar. Celý spodek vypadá oproti skutečné lokomotivě velmi podivně. Čelo lokomotivy jde do přiliš ostrého šípu, střecha má podivný tvar a partie nad reflektorem svědčí o totálním nepochopení předlohy. Detaily na bočnici jako okna a žaluzie jsou jakoby natažené na výšku...

ano, ten podvozek vypadá strašlivě. Vypadá to, jako by ho napasovali na už existující podvozek (možná z šestikoláka, kdo ví). Tohle by už do 21. století patřit nemuselo. Myslím, že nová převodovka pro podvozky se správnými vzdálenostmi os by se na polském trhu hravě zaplatila.
Celkově je spodek lokomotivy jak píšeš odfláknutý
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod ostradik » pát 09 úno, 2018 1:45 pm

Mrzí mně to o to víc že těch SU46 bych chtěl mít doma víc tak jako mám SU45 od Pika.....Ale tohle mi do baráku fakt nesmí.
Ho patláma patláma
Uživatelský avatar
ostradik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 úno, 2009 2:46 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod horak » pát 09 úno, 2018 2:00 pm

Brejla píše:
horak píše:
horak píše:Na webe som sa stural v prepisovani cisiel v linkoch a "vydoloval" som aj doteraz nezverejnenu novinku T478.1002 - druhy prototyp Bardotky :!: - tiez je zatial bez obrazkov
http://www.mtb-model.com/pages/product.php?id=159&lang=&meritko=H0


Noooooo, takze niekto z MTB toto forum cita :!:
Teraz rano je uvedeny link sice funkcny, ale povodny text je prec a na miesto toho je tam:


delnik.png


Kazdopadne sa da konstatovat, ze po jednickovom prototype bude aj dvojkovy :!: Otazka casu, ze kedy... :mrgreen:


A aký :?: :mrgreen:


T478.1002 - druhy prototyp Bardotky
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Brejla » pát 09 úno, 2018 2:04 pm

horak píše:
Brejla píše:
horak píše:
A aký :?: :mrgreen:


T478.1002 - druhy prototyp Bardotky


Myslel jsem kvalitu provedení 8)
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod novk2007 » stř 14 úno, 2018 3:55 pm

Tak MTB válcuje s nabídkou Acme.Novinka 163 ČSD na mašinky.cz . No jsem zvědav jak to dopadne zdali modely od Acme budou nebo ne. Já tento týden udělám asi objednávku na Acme . A prodejci by měli asi nutit Acme do toho aby sdělila cenu lokomotiv . Protože pokud nebude nástřel nebudou asi ani objednávky
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod novk2007 » čtv 15 úno, 2018 11:51 am

No ja bych to řekl takto. Nějako jsem doufal že po té 163 a 363 se zlepší no nějako pořád modely od něj mají nějaké nedostatky. Jenže problém je v tom že když lidi budou od MTB mašinky kupovat jako doposud tak se asi moc náprav modeláři nedočkají . Navrhl byh další model elektriky Žehličku
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod A2C » čtv 15 úno, 2018 12:23 pm

No neviem, ja som sa dostal k informáciam o tom že mesačne MTB vyrobí len 50ks M296.0
Mám to od jedného nemenovaného predajcu, a to je údajne dopyt po tomto modely väčší.
Jednoducho si nemyslím že MTB dajakým zásadným spôsobom vyplňuje medzeru na tomto trhu.
Pretože pokiaľ by bol záujem väčší, tak by to firmu MTB nútilo hľadať možnosti ako zvýšiť výrobu a uspokojiť zákazníkov, naviac aby sa im čím skôr zaplatili formy.

Avšak celé je to len v rovine jedna bába říkala, takže... beriem to s rezervou.

Faktom je len jedna vec, že aj keď bol model uvedený na trh videl som asi len 3ks v predajniach na Slovensku a vo Viedni. A to naviac nikoho koho osobne poznám ho nemá, alebo má a hanbí sa ho ukázať?

Niečo mi tu na firme MTB smrdí...

Žeby MTB konečne dostihla ich povesť a príšerná kvalita?
Mne by k tomu napovedalo pár faktov.
Neustále väčší a väčší počet modelov uvádzaných v čoraz kratšom čase (pamätáte si ako dlho trvalo kým MTB vydalo po bardotke Hektora a Kocúra?)
Snaha uplatniť sa na cudzích trhoch kde ich doteraz nepoznajú
Fiasko s PKP ST43 kde si z toho robia stále srandu a výhovorky MTB že nestíhajú dodávať ST43 do Polska ktoré ich ani nechce.
Čo bol dôvod prečo meškalo uvedenie M296.0
Uvedenie M296.0 s lamentovaním a sťažovaním si malého decka že cena bude vyššia lebo nemôžeme to použiť nikde ine, fňuk fňuk.
Hneď na to 121.
Zrazu vydanie pre nás minimálne použiteľného M275.1 (ak bude dobrý rád mu dám šancu)
Kyklopa
SU46
Naviac zákulisné info naznačujúce už spustenú výrobu M240.0 (Máj 2018) a M286.0 (Leto 2018)

A ešte tie blbosti s guličkovými ložiskami na nápravách...

Niekto v tom vidí firmu ktorej sa veľmi darí, ja v tom vidím umierajúceho koňa kopajúceho okolo seba vymýšlajúceho čo ešte vydať aby ho to zachránilo v poslednej chvíli, len neriešiť problémy ktoré sú najhoršie (presnosť modelu a 3 polové motory)

Ale je to čiste len moja špekulácia a pochopím ak budem presunutý do blábolov okolo MTB alebo ma vymažete :)

Edit: ešte dodám, skúste si pozrieť aká je dostupnosť obyčajných modelov T478.1, T458.1, T448.0 a T466.2 kľudne aj unifiky v prevedení ČSD, to by mal byť hlavný chlieb tejto firmy, osvedčené dávno zaplatené modely ktoré sa predávajú priebežne. No ja ich len tak v predaji nevidím
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod PASKVAL » čtv 15 úno, 2018 1:01 pm

Admin, mozes tieto blbosti presunut do ineho vlakna? Po vzore vlakna v TT? Tliachanie o novinkach?
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod vvitty » čtv 15 úno, 2018 2:36 pm

.. .bla bla bla ... MTB ... bla bla bla .... MTB ... bla bla bla .... :lol:

Kdyby melo MTB spolehat na prodeje toho hlavniho chleba tak umrou hlady. Zato motoraky jsem privezl ve ctvrtek a v sobotu byla cela bedna pryc.
Stejne tak by me zajimalo kam zmizely vsechny ty polske masiny co byly vyrobeny koncem roku a nikdo je nechce, protoze kdyz jsem byl v MTB v lednu tak uz tam skoro zadne nebyly.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Hanysek » čtv 15 úno, 2018 3:47 pm

Tož sa tak pozerám, že nielen češi, ale aj naši bratia úspech neodpúšťa :D Jen škoda, že podobnou iniciativu nevěnují chybám, vadám a nepřesnostem napodobenin od slovutných zahraničních producentů…
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 15 úno, 2018 4:04 pm

Asi bych se díval optikou výrobce a ne zákazníka. Myslím, že to je cílená strategie ve stylu nemusí pršet, stačí když kape. nač investovat do technologii na výrobu místo 100 ks měsíčně, po dobu 1 roku budu vyrábět 50 ks 2 roky. Mohu pružné reagovat na pokles poptávky bez rizika utopení peněz ve skladových ležácích. No a velké portfolio je výsledek plánování do budoucna a odrazování konkurence předem.
Jako zákazníkovi se mi to líbit nemusí. Na modely budu čekat, bez konkurence se nedočkáme zlepšení kvality ani cenového podřízeni, ale z hlediska výrobce to fungovat muže. Těch par reptalů na fórech přežiji na objemy prodeje to zásadní vliv mít nebude.
Bohužel zájemci o české modely vzhledem k jejich počtu tahají za kratší konec lana a do budoucna se to nejspíš nezmění.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod mlha » čtv 15 úno, 2018 4:27 pm

Michal Šuhajda píše:Asi bych se díval optikou výrobce a ne zákazníka. Myslím, že to je cílená strategie ve stylu nemusí pršet, stačí když kape. nač investovat do technologii na výrobu místo 100 ks měsíčně, po dobu 1 roku budu vyrábět 50 ks 2 roky. Mohu pružné reagovat na pokles poptávky bez rizika utopení peněz ve skladových ležácích. No a velké portfolio je výsledek plánování do budoucna a odrazování konkurence předem.
Jako zákazníkovi se mi to líbit nemusí. Na modely budu čekat, bez konkurence se nedočkáme zlepšení kvality ani cenového podřízeni, ale z hlediska výrobce to fungovat muže. Těch par reptalů na fórech přežiji na objemy prodeje to zásadní vliv mít nebude.
Bohužel zájemci o české modely vzhledem k jejich počtu tahají za kratší konec lana a do budoucna se to nejspíš nezmění.

Michale, opravdu nemusím mít všechno,
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 15 úno, 2018 5:06 pm

To já taky ne, takže si podobný nadhled připustím, místo toho abych si namyšleně myslel, že nějaký výrobce zbankrotuje, když od něj nenakoupím. Místo fňukání nad nízkou střechou apod. nad tím mávnu rukou a výrobek si nekoupím a místo něj zbudou prachy. Pět takových a je doma nová kytara. Vydržel jsem bez modelu doteď, vydržím i dál. Když ne začnu stavět svůj.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků