Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod MOL » pon 12 úno, 2018 4:24 pm

Zdá se mi to, nebo má zamráča Kuehn stejnou konstrukční chybu jako MTB, tj. spodní reflektory ve vertikální linii nárazníků?
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod zderem » pon 12 úno, 2018 4:54 pm

Taky jsem si toho po detailnějším zkoumání všiml. Bohužel je to tak. Nicméně naděje, že to ve výsledku bude dobře, stále žije.
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod psv » pon 12 úno, 2018 5:53 pm

zderem píše:Taky jsem si toho po detailnějším zkoumání všiml. Bohužel je to tak. Nicméně naděje, že to ve výsledku bude dobře, stále žije.


z modelyasport.cz : Bardotka na fotografii je již kompletní a odzkoušený model, nově budou mít všechny modely řady T478 desky s rozhraním NEXT18.

Sest az sedem rokov cakania a nakoniec svetla ala MTB :lol: :lol:
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod TTmili » úte 13 úno, 2018 8:00 am

Bohužel tahle chyba na tom modelu je, a bude i na prototypech brejlovců. Je to především kvůli světlovodům které by měly být stejně jako u sériových brejlovců. Bohužel se u skutečných mašin se světly hýbalo, a tak rozteče nesedí ani například na T478.3089 nebo .3101, ale tam se to víc ztratí oproti dvouokým rámům.
Nicméně nejde říct, že by byla světla alá MTB, průměry rámečků i světlovodů jsou mnohem menší, věrnější a věřím, že to i díky tomu po natištění tabulky nebude tak nápadné jako teď.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod psv » úte 13 úno, 2018 5:59 pm

Ja uprimne nechapem ako si niekto moze dovolit uspkojit sa s takym priemerom po takej dobe. Preco tie svetla nedali napr. az na kraj ramu, preco prave kolmo nad narazniky. Existuje snad este smerodajnejsi detail pri celkovom vzhlade čela lokomotivy? Nijak to ospravedlnit nejde, hlavne ked model sam o sebe trva skoro 8 rokov. Nepreslo to u MTB, nech si v Kuehnovi daju svetla aj na dvere lokomotivy, Ja za to odmietam zaplatit uz len z principu. Kto sa uspokoji s "levarnou", ten si zasluzi byt "sizen"..
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Jacek » úte 13 úno, 2018 8:24 pm

Já zas upřímně nechápu tyto anonymní výlevy odborníků na všechno. Co jste těch 8 roků čekání dělali? Byla možnost náhledy 3D mustru připomínkovat. Proč jste se nazapojili? Ono jít něco vyfotit a změřit už je námaha, že? Místo toho tu plkáte jak si radši počkáte na opravdový model a nebudete utrácet své peníze za nedodělek. A teď plkáte znovu a úplně stejně. Čili i kdyby to bylo stoprocentně dokonalé, stejně tu budete všem oznamovat, že zrovna vy to odmítáte platit. No tak to neplaťte, nutí vás k tomu někdo pendrekem či co :?:
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod TTmili » úte 13 úno, 2018 10:13 pm

Já zas upřímně nechápu, že někdo srovnává nutný technologický ústupek (připomínkováno to bylo, tíha argumentů - čti peněz - však byla neúprosná, a zcela chápu tlak na využití co možná nejvíce dílů z brejlovce) s jasným arogantním ignorováním skutečnosti.

Jinak řečeno, u Kuehna lze (pro někoho možná chabě) kvůli použití světlovodů odůvodnit větší rozteč návěstních světel, u MTB vzhledem k použití LED pro každé světlo bez světlovodu už nikoliv. Ve všem ostatním dle prvních výlisků Kuehn svojí bardotkou MTB válcuje na všech frontách, a pokud na tom bardotky budou jízdně jako poslední brejlovci, budou přinejmenším hitem roku.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod psv » stř 14 úno, 2018 1:01 am

Jacek píše:Já zas upřímně nechápu tyto anonymní výlevy odborníků na všechno. Co jste těch 8 roků čekání dělali? Byla možnost náhledy 3D mustru připomínkovat. Proč jste se nazapojili? Ono jít něco vyfotit a změřit už je námaha, že? Místo toho tu plkáte jak si radši počkáte na opravdový model a nebudete utrácet své peníze za nedodělek. A teď plkáte znovu a úplně stejně. Čili i kdyby to bylo stoprocentně dokonalé, stejně tu budete všem oznamovat, že zrovna vy to odmítáte platit. No tak to neplaťte, nutí vás k tomu někdo pendrekem či co :?:


Uprimne, na Barcu od Kuehna som sa tesil roky, lebo som vedel ze doruci kvalitu v podobnej cenovej relacii, ako robi napriklad nemecke modely. Mylil som sa. Btw Kuehnovi som pisal min. 2x a odpovede som sa nikdy nedockal, rozhodne ma to neheclo k tomu, aby som nieco fotil, meral, kreslil.

Bude aj "stoural" verzia +600Kc, kde budu svetla spravne umiestnene? Taky hodnoverny model barci v TT nebude, kedze po MTB a rokoch Kuhna to uz nikto neurobi :)
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod TTmili » stř 14 úno, 2018 9:37 am

Kdo nechce, nepochopí. Jacek měl pravdu, prostě se vždycky najde někdo, kdo radši než aby přiznal barvu o neochotě utrácet i když celou dobu tvrdil jak za modely "toho druhého" bude utrácet protože budou mnohem lepší (což jsou), tak radši najde sebemenší blbost a i přes pádné argumenty na tom bude točit svou obhajobu o tom že mu někdo překazil touhu utrácet.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod vorech » stř 14 úno, 2018 12:35 pm

Tak asi to patří k fóru.Plkat a těšit se na odpovědi,hlavně,že jsem ve víru dění.
Myslím si,že pouze vyjadřujete své pocity.Souhlasim s panem Jackem,že plkat ano,ale napřed proto něco udělat.A znovu se můžeme tady točit na místě,až to sklouzne na “nekupuj” a “postav si sám”.Já osobně si počkám na finální verzi.A světla z metru stejně řešit nebudu,jen to budu mít někde podmíněně schované v hlavě,protože na to někdo upozornil.Takze demokratické myšlení všem!
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod vorech » stř 14 úno, 2018 12:44 pm

TTmili píše:bude utrácet protože budou mnohem lepší (což jsou), tak radši najde sebemenší blbost a i přes pádné argumenty na tom bude točit svou obhajobu o tom že mu někdo překazil touhu utrácet.

Tak to je povaha lidská, přece nepriznám, že mi loko za 4,5tis. doma zatrhla žena a ze nejsem schopnej koupit cca 3 modely za rok. :wink:
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod radekkrupka » stř 14 úno, 2018 1:16 pm

Já jenom osobně nerozumím tomu, k čemu mi má sloužit informace, že si někdo něco nekoupí. Tam se domnívám, že je to věc každého "soudruha".

Naopak hodnotu má pouze informace, že světla jsou jinak než u předlohy. Tam ano, tam je ta informace samozřejmě přínosná a každý s ní naloží podle svého uvážení.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod psv » stř 14 úno, 2018 1:37 pm

Ja si Pani myslim, ze strielate dost vedla, plkate od veci o niecom, o com nemate ani paru,tj. moja kupyschopnost/ resp. nekupyschopnost z Vasho pohladu je len cisto Vasa domnienka (a nespravna domnienka) narozdiel od faktu, ze Kuhn ma tie svetla proste mimo. Dobre sa pamatam, ako sa tu mnohi stavali na hlavu, ked vysla Barca od MTB, proste nekupim Kuhna len kvoli tomu (dovod na zaklade subjektivneho nazoru), ze som si pred rokmi mohol kupit MTB s tou istou chybou, ktora mi vadila vtedy a vadi mi aj teraz. Zmeskal som aj limitku ZSR v V. od MTB, ktoru Kuhn na 98% robit nebude. Neni to sebemensia blbost ako tvrdi napr TTmili.
Ja sa pozeram na model, ktory som chcel mat vo vitrine, Vy na faktor utracania, ktory som osobne nikdy neriesil. Tie nedostatky ma vzhladom na dobu cakania proste mrzia, nemam potrebu tu verejne ospravedlnovat, ze neutratim peniaze. Zaroven si nebudem ospravedlnovat neautentickost nejakym cenovo narocnym vyrobnym postupom Mozno to sudite podla seba?

Poznamky typu odbornik na vsechno alebo "kde ste boli doteraz" su mimo asi ako spominane svetla na masine.
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod kmet » stř 14 úno, 2018 4:06 pm

No, bóže, tak si ji nekoupíte. A koho to zajímá?
kmet
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob 27 led, 2018 2:48 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod TTmili » stř 14 úno, 2018 4:59 pm

Mě docela fascinuje jak se někdo dokáže stále točit na jednom detailu (špatná rozteč světel), všechny ostatní rozdíly pomíjí (namátkou správný průmer světel, správný tvar střechy, výraznějši rysy, lépe zkosená prsa, atd.), a jen a pouze kvůli té rozteči světel hází Kuehnovu barunu do stejného pytle jako MTB. Pokud by někdo měl krátkou paměť, tak jde přesně o tuhle větu .... proste nekupim Kuhna len kvoli tomu (dovod na zaklade subjektivneho nazoru), ze som si pred rokmi mohol kupit MTB s tou istou chybou, ...... , která staví model Kuehna na stejnou úroveň jako MTB jen kvůli jedinému detailu, který je navíc u Kuehna omluvitelný kvůli koncepci světel kterou používá.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků