MUV 69 H0

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

MUV 69 H0

Příspěvekod Vincent » čtv 10 dub, 2014 10:31 am

Zdravím kolegy modeláře,
Konečne se mi podařilo dokončit stavbu MUV 69.Záměrem bylo, aby Muvka byla digitalizovaná s funkčním osvětlením.
Stavebnici jsem použil Hekttor, pojezd PG. Sestavení leptu proběhlo bez větších problemů, stejně tak i stavba pojezdu.
Jediný malým ořiškem bylo vyřešit, aby nebyly vidět SMD diody ve světlech, ale i to se podařilo po nekolika pokusech vyřešit.
Model je ve stavu ,, čekající na montáž jeřábu,, a pak už jen patina.
Pár obrázků a video na posouzení....

Všem kolegům přeji mnoho úspěšne dokončených modelů, Vincent

http://youtu.be/6pdh_TPwxo0
Přílohy
DSCN0312.jpg
DSCN0308.jpg
DSCN0307.jpg
Vincent
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20 čer, 2012 7:21 am

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod vvitty » čtv 10 dub, 2014 2:02 pm

Krasna prace!
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod VašekPI » čtv 10 dub, 2014 3:24 pm

Moc pěkné, kluk ji má taky, ale zatím mírně rozdělanou ...
VašekPI
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 06 lis, 2012 9:36 pm

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod cipisekmp » sob 12 dub, 2014 3:56 pm

Ahoj, no tak to je radost pohledet. S pozdravem Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod Vincent » ned 13 dub, 2014 8:40 pm

Pánové, všem Vám děkuji za Váš názor. Opravdu mně to velmi potěšilo a řekl bych, že posunulo zase trošku dál. Vůbec jsem si nebyl jistý, jestli to můžu tady prezentovat :? . Nejhorší na tom ale je, že ji viděl na živo můj kamarad a teď neuplyne den, aby mi nevolal, že ji strašně "nutně" potřebuje mít na kolejišti taky :D . Takže asi budu muset :roll: . Ale kde na to brát ten čas :roll: . Zatim jsem těsně před dokončením Kocoura, téměř měsíc práce, tak se možná kolega dočká ( tímto ho srdečně zdravím) :wink:
Zkusím dát pár fotek a půjdu na tu jeho Muvku.

Srdečně Vás zdraví Vincent

http://lubx.rajce.idnes.cz/T_466_H0/#
Vincent
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20 čer, 2012 7:21 am

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod Cermis » ned 18 kvě, 2014 6:33 pm

Dobrý večer ,
Můžu se zeptat jak jsou udělaná světla a system pro světla.

Děkuji za odpověd.

Zdenek
HO / TT vše co se dá rozjet
Cermis
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř 28 lis, 2007 8:02 pm
Bydliště: Č.Budějovice

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod Vincent » stř 21 kvě, 2014 6:45 pm

Ahoj Zdeňku,

Osvětlení je ze SMD led zalité do pryskyřice. Napájeny jsou z dekodéru,
napětí je upraveno odpory. (3k9 pro všechny + 330 pro červené)
Přílohy
image.jpg
image.jpg
Vincent
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20 čer, 2012 7:21 am

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod cíba » úte 07 lis, 2017 9:44 pm

Ahoj,

tak do vlákna "MUV" přidávám i svůj model, kdy jsem asi po 3 letech dostavěl 2 H0 soupravy MUV 69 se 2 přívěsnými vozíky. Model je postaven z leptu Hekttor, je poháněn mosazným pojezdem od PG a některé doplňky jsou opět z mosazi, některé z resinu (jeřáb), některé jsem pak dělal sám kombinací materiálů. Model je digitalizovaný mini-dekodérem ZIMO a jelikož byl důraz kladený na to, aby se dal model normálně používat, vměstnal jsem pod podlahu a do kabiny muvky zásobníky energie o celkové kapacitě 6 x 220 uf, které vzhledem k rozměrům muvky výrazně zlepšují jízdní vlastnosti. Model má čelní bílé a červené osvětlení, které se zapíná F0 a přepíná dle směru jízdy. Další vychytávkou jsou polohovatelné dveře kabiny a polohovatelný jeřáb, který se dá uložit buď do strany a nebo se dá natáhnout dozadu na korbu. Model má také polohovatelné stabilizační vzpěry na stranách. Celková váha modelu je 74 gramů.

Nějaké fotky ze stavby a fotky kompletního modelu jsou zde…
http://ciba88.rajce.idnes.cz/MUV_69_H0/

Testovací videa jízdních vlastností jsou potom zde…
https://www.youtube.com/watch?v=ExMZcZfrUc4&t=63s
https://www.youtube.com/watch?v=dp8k3Lyf6OA

Výstřižek.JPG
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod honzin » ned 14 led, 2018 8:33 pm

Ahoj, chlapi sháním HR na Muvku69....odlitek od MM Brno nemohu sejnat, nemáte někdo možnost sehnat lept, odlitek.... ? Drapák od Icar je také možnost ale preferuji hydraulickou ruku..... díkec
honzin
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22 pro, 2017 6:29 pm

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 15 led, 2018 12:19 pm

honzin píše:Ahoj, chlapi sháním HR na Muvku69....odlitek od MM Brno nemohu sejnat, nemáte někdo možnost sehnat lept, odlitek.... ? Drapák od Icar je také možnost ale preferuji hydraulickou ruku..... díkec


Vydrž tak dva-tři měsíce, to budu mít venku další serii resinových MUVek pro nový PG pojezd, s kabinou bez nutnosti lepení skel, se stříkacíma maskama na okna a včetně hydraulický ruky. Pak se mi připomen, přenechat ti jednu hydraulickou ruku nebude takový problém. :D
Přílohy
muv2.jpg
muv1.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod honzin » úte 16 led, 2018 6:34 am

Super, tak tedy prosím o jede kousek pouze ruky.... vozidlo mám postaveno na pojezdu PG + leptík...... v březnu se připomenu....DÍK MOC
honzin
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22 pro, 2017 6:29 pm

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod Matěj » pon 12 úno, 2018 8:30 am

Petr Zatrepalek píše:
honzin píše:Ahoj, chlapi sháním HR na Muvku69....odlitek od MM Brno nemohu sejnat, nemáte někdo možnost sehnat lept, odlitek.... ? Drapák od Icar je také možnost ale preferuji hydraulickou ruku..... díkec


Vydrž tak dva-tři měsíce, to budu mít venku další serii resinových MUVek pro nový PG pojezd, s kabinou bez nutnosti lepení skel, se stříkacíma maskama na okna a včetně hydraulický ruky. Pak se mi připomen, přenechat ti jednu hydraulickou ruku nebude takový problém. :D


Také bych měl zájem o jednu hydraulickou ruku na svojí MUVku. Díky
Matěj
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod Pepek » stř 13 čer, 2018 8:09 am

Zdravím
Našel by se někdo kdo by me byl schopen taky digitalizovat a osvětlit 2 až 3 muvky?
Děkuji za info..
Pepek
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 16 srp, 2015 8:11 am

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod Corwin » pát 06 pro, 2019 6:13 pm

Trochu se po těch dokonalých MUV v tomhle vlákně stydím, ale tohle moje verze - zatím rozestavěná.
Je to moje prvotina, pojezd Pleticha, MUV - odlitek. Oboje zakoupené na burze v Praze cca před 10-ti lety.

Při stavbě jsem už nasekal spoustu chyb (kterých jsem si vědom) , ale taky jsem si spoustu věcí už osahal, vyzkoušel a naučil.

Ruka je od SDV - originálně na V3S. Vím že není 100%ně košer na MUV, ale už to tak asi nechám - musely by se předělat minimálně podpěry/mechanika.

Bedna kryje část motoru přesahujícího z kabiny - a tím omezuje možnost instalace výfuku...
Podvozek (nádrže, stupačky) není dokončený a MUV je na fotkách na něm jen volně položená.

Stavbu si užívám a dělá mi radost - a o to mi jde.

Pokud mi ve finále po kolejišti pojede něco, co bude připomínat MUV a ze 70cm nebude vypadat úplně blbě, budu 100% ně spokojený.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Corwin
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 27 pro, 2018 4:01 pm

Re: MUV 69 H0

Příspěvekod HO Dušan » pát 04 zář, 2020 11:14 am

EDIT:Z důvodu upozornění jednoho člena na tzv. "DUŠEVNÍ VLASTNICTVÍ" jsem byl donucen mé některé příspěvky, ač nerad, aby jsem neměl další problémy, smazat. Postupně se budu snažit vše smazané editovat.


Tedy pár "mých fotek". Tímto děkuji Krnovské traťovce za ochotu vyfocení MUV69 / 1-310+PVK
Přílohy
BUFÍK.jpg
BUFIK.jpg
BRZDA.jpg
Naposledy upravil HO Dušan dne úte 02 lis, 2021 7:07 pm, celkově upraveno 4
Mé příspěvky a jejich obsah, bez mého předchozího souhlasu se nesmí využívat ke komerčnímu účelu.
Uživatelský avatar
HO Dušan
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20 bře, 2020 7:37 pm
Bydliště: Krnov

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník