TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod rawen » úte 06 úno, 2018 12:33 pm

Ten dvorek je parádní!

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod petrh » úte 06 úno, 2018 2:51 pm

Sakra to je super kolejiste, clovek si hned rekne tak tohle bych chtel doma.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod Edys » úte 06 úno, 2018 2:53 pm

Moc pěkné to je. Gratulace
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod Fox » úte 06 úno, 2018 2:55 pm

Díky díky. Fotky ze správných úhlů udělají hodně. Skutečnost jistě snese kritiku.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod Rocky_MK » úte 06 úno, 2018 5:32 pm

Opravdu moc hezké. Už se těším, až budu mít možnost pokračovat na svém mini. Ale to až tak za měsíc :evil:
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod Střelec » úte 06 úno, 2018 6:09 pm

Vypadá to dobře. Teď nastane nekonečné stádium vychytávání detailů a drobných úprav....
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod hopeter » úte 06 úno, 2018 7:30 pm

Opět jeden příklad , že velikost projektu nedělá velikost zastavěné plochy... :P
Moc se ti to povedlo. A co provoz ? Už jsi zkusil ?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod Fox » stř 07 úno, 2018 10:10 am

Ještě jednou díky všem, ne za chválu, ale hlavně za rady. K provozu: plánoval jsem tohle kolejiště vlastně jako zkušební polygon, protože jsem neměl kde pořádně vyzkoušet a naprogramovat mašinu, zkusit vozy apod. Než mít někde kus překližky s oválem... Taky to je dobrá rozcvička pro zkoušení různých materiálů a technik, patiny, barviček a všeho ostatního co je potřeba. Jak jsem uvedl zde: viewtopic.php?f=26&t=10666 pro provoz používám iTrain a na tomto malém se dá dobře zkoušet třeba programování místa zastavení ve stanici, programovat rychlostní křivky mašin. Právě proto jsem chtěl kolejiště do kruhu a ne end - end. Teď si v programu nastavím příslušné úseky (bloky) a mašinka sama jezdí dokola a postupně se načítá hodnota modelové rychlosti pro jednotlivé stupně. A je toho samozřejmě mnohem víc. Zatím jsem ale neměl čas si správně pohrát třeba s posunem, to mně - doufám - ještě čeká. Taky dodělám spoustu detailů, například nejsou tam rychlostníky, slepé koleje nejsou označeny atd. Vše záleží i na času, kterého je moc málo. Moje pozornost se taky pomalu vrací sem: viewtopic.php?f=1&t=10445
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod martin-tt » čtv 08 úno, 2018 10:31 am

Ahoj, moc pěkné, opravdu. Jak jsi dělal tu jemnou trávu mezi pražci na prvním fotu. Až po zvětšení jsem si všiml že tam vůbec je. Je to jemně provedeno.
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod Fox » čtv 08 úno, 2018 11:41 am

Ahoj,
jestli máš na mysli tu trávu na koleji u nákladiště, tak to je molitanový posyp, tento: http://www.webareal.cz/mnitka/eshop/5-1 ... lena-trava. Přidal jsem ho cca 20-30% už při štěrkování a pak po zaschnutí jsem to ještě mírně lokálně posypal a snažil jsem se to pak sundat jemným štětcem z pražců. Ono se to brání a dělá to malé hrudky (což je dobře). Potom jsem to zakapal disperzí. Po zaschnutí to ztrácí objem, tak to lze ještě zopakovat. Toť vše :D
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod martin-tt » sob 10 úno, 2018 8:18 pm

Ahoj, díky za podrobný popis.
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod Fox » úte 15 kvě, 2018 11:57 am

Tak ačkoliv chybí řada detailů na dodělání, zatím "odkladádám na později". Ale dokopal jsem se k tomu, že jsem naházel fotky z realizace na rajče (https://foxfoxfox.rajce.idnes.cz/Dolany ... kolejiste/), zatím bez popisu. Díky všem za rady a inspiraci.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod Fox » pát 29 říj, 2021 1:35 pm

Tak abych nezahálel, pustil jsem se do reinkarnace tohoto mého starého projektu, na který jsem nesáhl víc jak dva roky. Po tu dobu odpočíval na skříni a čekal na svůj den. Původně jsem to opustil s tím, že "jednou" dořeším připojování ústředny a mnoho dalších "detailů". Na to teď došlo. Hned na začátku jsem zjistil, že tím odpočinkem "odešly" dva kusy MP1. Prostě se nepohnou, nereagují. Důvody budu zkoumat později, zatím jsem je vyměnil za náhradní.
Ad ústředna DR5000: původně visela na drátech a byla umístěná mimo, resp. za dva šroubky na boku. Dost hrůza. Docela mi dalo zabrat jak vymyslet, aby byla ústředna schovaná a přitom byla dostupná tlačítka a bylo vidět na LEDky. Nakonec jsem udělal výřez v bočnici a ústřednu přichytil vyrobeným držákem zespodu na desku. Tak, aby byla strana s ovládáním poněkud vystrčená ven. Obrázky napoví, jak to dopadlo - pro mne považuji za vyřešené. (zatím ústředna chycena provizorně dvěma šrouby)
DR5000 holder_2.jpg
IMG_20211028_1133382.jpg
IMG_20211028_1511475.jpg
Kolem opižlaných otvorů jsem udělal krytky a záslepky pomocí 3D tisku.
Další pokračování je vytažení zásuvek USB a LNET na boční panel k připojení ovladače a PC s řídicím programem iTrain.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod Fox » sob 06 lis, 2021 9:19 am

Práce poněkud pokročily, ale dokumentace bude následovat. Už je venku pořád tma, tak jsem si nadělil předčasný vánoční dárek: LED fotosvětla, abych mohl trošku líp fotit detaily. Když vezmu jednu obyčejnou lampu, tak to dopadne trochu nepřirozeně - viz fotka. Teď čekám na dopravce a pak bude na řadě etapa pokusů.
IMG_0675.JPG
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: TT mini - Dolany, aneb další miniprojekt k diskuzi

Příspěvekod Fox » pon 20 pro, 2021 9:13 am

Ještě doplňuji plán práce na dobu mezivánoční - původně jsem už-už spěchal na zprovoznění a vynechal jsem například nástupiště. Chudáci cestující musí klopýtat štěrkem. Mám tedy v plánu především doplnit sypané nástupiště, upravit hranu k 1. koleji a doplnit aspoň jeden přechod proti výpravní budově. Nebude to až tak jednoduchá úprava, protože bude potřeba přizvednout celou výpravní budovu, aby to výškově hrálo. Zároveň ji správně usadím do terénu. Viz ideový náčrtek.
nyní:
uprava 1.jpg

plán:
InkedInkeduprava 1_LI.jpg
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků