Predloha nadrazi

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

nádraží Hostasovice

Příspěvekod rben » stř 21 úno, 2007 6:02 pm

Tak sem našel pár foteček výpravní budovy. Nevím jestli je to normál budova nebo je super (mě se líbí) a myslím že jako dobrá předloha.http://hostasovice.wz.cz/

PS: jo a FF mi neotvírá menu
rben
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07 led, 2007 10:25 pm

Příspěvekod mawerick » čtv 15 bře, 2007 11:42 am

Pokud jde o schéma stanic, zastávek a nákladišť včetně polohy návěstidel, výměn apod. Tak mám k dispozici komplet všechny. A to ve formě vyhledávání podle čísla stanice, čísla tratě. Pak mám k dispozici i fotky většiny stanic a zastávek v oblasti západních Čech. Pokud máte zájem tak pište na e-mail baruna749@seznam.cz.
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod F. Placheta » pon 21 kvě, 2007 9:37 am

Mam k dispozici spoustu fotek Bele nad Radbuzou, tak kdyby nekdo mel zajem, muzu poslat.
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod jv66 » pon 24 bře, 2008 5:37 pm

...a což takhle, když už jsi z Brna, třeba nádraží Čejč? Nebo Velké Pavlovice? A další typ z koncových - Lednice nebo Morkovice?Máš to z Brna kousek a podklady existují...A pokud to bude v TT a v modulovém pojetí, můžeš si zajezdit s naší modulovkou - téma trati Čejč - Ždánice a pomaličku i Hodonín - Zaječí!!
jv66
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 16 bře, 2008 12:08 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 24 bře, 2008 6:36 pm

Ty fotky na Bělou by mne velmi zajímaly - kontrétně koleje k depu a ta tankovačka na motoráky co tam jak se zdá, je instalovaná. Jestli mohu poprosit o zaslání na e-mail: petr.zatrepalek@centrum.cz
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod F. Placheta » pon 24 bře, 2008 9:26 pm

to jv66:dik za tip, Zdanice jsem mel taky v hledacku, ale jejich stavajici stav-zchatralost se da tezko modelovat a z drivejska zadne fotky moc nemam, Vel.Pavlovice jsem taky uvazoval no nicmene stejne to nakonec vyhrala Bela nad Radbuzou i diky stale funkcnimu lok.depu.

to petr.zatrepalek: fotky poslu, ale az v patek/sobotu, jsem ted pres tyden bohuzel mimo
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 25 bře, 2008 8:30 am

Super! Předem moc díky!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod xxvojtikxx » úte 25 bře, 2008 3:41 pm

pokud se vrátím k tomu Nýrsku (a všem podobným nádražím na 180 / 183) tak parádní je to třeba v MSTS pokud je možnost, je tam "reálná" trať a dá se to všechno projet. hlavně na trati do Furthu z Plzně je podobných nádraží spousta, nebo mě upoutala Železná Ruda (ta první hned za tunelem) - trať hned za zhlavím směr Klatovy mizí do zatáčky do tunelu a zhlaví je ještě trochu v oblouku...
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavmar » ned 14 zář, 2008 8:21 am

Ahoj ještě jestli není pozdě tak bych kouknul třeba na BVlatno u jesenice kde je moc hezky řešeno zhlaví od Plzně, uplně to vidím na kolejiíšti :-)mohu poslat fotky ke stažení
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Příspěvekod F. Placheta » ned 14 zář, 2008 5:23 pm

Diky za tip, bohuzel uz mam vybranou Belou n. R.. Ale to Blatno je zajimave minimalne temer idelanim depem s tocnou, ktera mi v Bele trochu chybi, ale co uz...
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Re: nádraží Hostasovice

Příspěvekod Martin HO » ned 14 zář, 2008 7:05 pm

rben píše:Tak sem našel pár foteček výpravní budovy. Nevím jestli je to normál budova nebo je super (mě se líbí) a myslím že jako dobrá předloha.http://hostasovice.wz.cz/

PS: jo a FF mi neotvírá menu


Ta budova mi svým stylem a usazením silně připomíná stavebnici KIBRI HO 9504 Bahnhof Langenthal.
Martin HO
 

Příspěvekod pavmar » ned 14 zář, 2008 7:32 pm

Jinak v blatně je téměř stejná budova jakou prodává Auh... Vidnava
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Příspěvekod Jarda H. » stř 17 zář, 2008 2:43 pm

Abych nezakládal zbytečně nové téma - tenhle příspěvek se sem hodí, takže jenom upozorňuji :

Dostal se mi náhodně do ruky časopis, respektive příloha dvojmagazínu "Grand Expres - ČD pro Vás" (červen 2008) s názvem Nádraží stará a nová :!: Je to 30-i stránková příloha s textem a řadou historických fotografií našich nádraží, včetně nádherného nádraží Praha - Těšnov :shock: :!:

Protože nemám skener, jenom malá ochutnávka fotografií z přílohy :

http://jerry62.rajce.idnes.cz/Nadrazi_s ... a_06-2008/

Tak ať se materiál líbí :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Predloha nadrazi

Příspěvekod Tomáš » sob 01 pro, 2012 6:38 pm

Má prosím tato budova také nějaké označení ?
http://mesta.obce.cz/VismoOnline_Action ... razky=1405
Myslím třeba jako je 16/H atp.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: nádraží Hostasovice

Příspěvekod hank » ned 02 pro, 2012 10:27 am

rben píše:Tak sem našel pár foteček výpravní budovy. Nevím jestli je to normál budova nebo je super (mě se líbí) a myslím že jako dobrá předloha.http://hostasovice.wz.cz/

PS: jo a FF mi neotvírá menu


Toto je budova II. třídy podle normálií KFNB (Severní dráha císaře Ferdinanda) pro tzv. Dráhu Moravských měst - Kojetín-Bílsko (dnes Bielsko-Biala) upravená pro polohu v náspu. Neomítnuté cihly byly pro tuto trať a taky pro lokálky KFNB typické.

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron