M 296.1009 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod radula63 » pát 15 pro, 2017 10:33 pm

"nevar"... Škoda. Funkční Plux 22 a provedení pojezdu (váha, 5ti pólové motory) byly u starších modelů MTB velkou devizou...


???

Už dříve (asi před rokem nebo dvěma) jsem psal - MTB NIKDY v modelech v H0 nedávalo jiné motory než doposud. Tedy tří pólové*. Pěti pólové byly pouze první kusy brejlovců v TT ( v zamračených v TT už jen třípólové čínské)a to byly MASHIMY, kdy si spousta osob stěžovalo na malou rychlost modelů a tak MTB přistoupilo ke změně motorů na čínské 3pólové s vyššími otáčkami.

* EDIT - ...že někteří prodejci psali motory pětipólové na modely v H0 není problém MTB. MTB neuvádělo, že tam jsou motory pětipólové.
Neobhajuju /nehaním MTB, jen píšu svůj názor.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod radeksindy » pát 15 pro, 2017 11:04 pm

Kromě toho si myslím, že zde nedodrželo normu Zimo, protože ač má konektor 3mm délku kontaktů, tak po celou délku 3mm nemá kontakt plný průřez, tak jak je v normě, ale ke konci jde do špičky.

To nevadí, protože špička musí koukat z konektoru ven (u montáže zhora). Co je vlastně v lokomotivě za konektor? Co to je z druhé strany plošňáku? Vypadá to, že za konektorem není volný prostor (viz fotky radula63 z 25.listopadu).
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod radula63 » pát 15 pro, 2017 11:12 pm

radeksindy píše:Kromě toho si myslím, že zde nedodrželo normu Zimo, protože ač má konektor 3mm délku kontaktů, tak po celou délku 3mm nemá kontakt plný průřez, tak jak je v normě, ale ke konci jde do špičky.

To nevadí, protože špička musí koukat z konektoru ven (u montáže zhora). Co je vlastně v lokomotivě za konektor? Co to je z druhé strany plošňáku? Vypadá to, že za konektorem není volný prostor (viz fotky radula63 z 25.listopadu).

OPRAVA - OMLUVA :oops:
CHYBNĚ JSEM ZAMĚNIL ČÍSLOVKU 3 ZA 4 v popisu délky pinů(v příspěvku s fotkama - vkládáno přes mobil). Chybně jsem uvedl délku pinů dle normy a délku pinů na dekoderu - uvedl jsem o milimetr víc.
V modelech MTB je pod konektorem volné místo (neměřil jsem kolik). Fotky byly pořízeny se samostatným DPS (bez modelu) a tak jsem dekodér vložil do konektoru oproti desce stolu.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod nevar » sob 16 pro, 2017 8:02 pm

radula63 píše:
"nevar"... Škoda. Funkční Plux 22 a provedení pojezdu (váha, 5ti pólové motory) byly u starších modelů MTB velkou devizou...


???

Už dříve (asi před rokem nebo dvěma) jsem psal - MTB NIKDY v modelech v H0 nedávalo jiné motory než doposud. Tedy tří pólové*. Pěti pólové byly pouze první kusy brejlovců v TT ( v zamračených v TT už jen třípólové čínské)a to byly MASHIMY, kdy si spousta osob stěžovalo na malou rychlost modelů a tak MTB přistoupilo ke změně motorů na čínské 3pólové s vyššími otáčkami.

* EDIT - ...že někteří prodejci psali motory pětipólové na modely v H0 není problém MTB. MTB neuvádělo, že tam jsou motory pětipólové.
Neobhajuju /nehaním MTB, jen píšu svůj názor.


Omlouvám se za mystifikaci a díky za uvedení na pravou míru, faktem je, že samotný motor jsem nikdy nerozdělával. Co se týká kompatibility dekodérů ZIMO a nových DPS, souhlasím, že MTB tahá za kratší konec, protože ostatní výrobci s tím zkrátka problémy nemají. Každopádně podstata zůstává a je to škoda. Mám jednu z prvních zamračených v HO a nástřik je téměř perfektní, popisy dokonale ostré, žádné otřepy, kastle všude perfektně dosedá, funkční Plux22. V současnosti na trh uváděné modely M296.1 a T478.1001 bohužel nemají ani jedno z toho.
nevar
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10 pro, 2017 4:58 pm

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Kulsud » pon 18 pro, 2017 9:16 am

Už se radši neptám, jak to bude s ozvučením. Na model se těším fakt zhruba rok. Vše vypadalo na to, že by mohl být pod stromečkem digitalizovaný a ozvučený. LETOS NEMÁM VÁNOCE A JEŽÍŠEK OPRAVDU NEEXISTUJE, protože jsem fakt nezlobil a pod stromečkem bude prd. :D :D :D :D :D
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod jirkan » pon 18 pro, 2017 6:16 pm

A totéž platí i o bobině. Leda že by se přešlo na pájení...... :mrgreen:
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod horak » pon 18 pro, 2017 6:59 pm

Kulsud píše:Už se radši neptám, jak to bude s ozvučením....


Jedina cesta je, ze zozenies ZIMO s dlhsimi PINmi, no a do neho zvuky JACEK => USPECH :wink:

Ako som spomenul vyssie, stacilo si najst vhodnu obet (PluX22) v existujucom vozovom parku, dekodery vzajomne zamenit a je to :!: :idea:
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod JaroHo » úte 19 pro, 2017 12:27 pm

tak se asi motoráka nedočkám. Dnes mi přišlo, že jsem nezaplatil. Akorát, že mám placeno 17.11 a všechno dle objednávky sedí, ha ha ha :roll:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Edys » úte 19 pro, 2017 1:05 pm

elvis.jarous píše:tak se asi motoráka nedočkám. Dnes mi přišlo, že jsem nezaplatil. Akorát, že mám placeno 17.11 a všechno dle objednávky sedí, ha ha ha :roll:


A kde jsi objednával jestli se můžu ptát.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod JaroHo » stř 20 pro, 2017 3:00 pm

Edys píše:
elvis.jarous píše:tak se asi motoráka nedočkám. Dnes mi přišlo, že jsem nezaplatil. Akorát, že mám placeno 17.11 a všechno dle objednávky sedí, ha ha ha :roll:


A kde jsi objednával jestli se můžu ptát.

pan Dalecký si nakonec nasypal popel na hlavu. Můj kus odjel pryč ale ještě tam jeden pro mě zbyl a podle informací do další várky poslední kus, jestli jsem to pochopil správně.
Už se nemůžu dočkat. Přední skla zřejmě projdou tuningem, zkusim naznačit do kastle černou gumu pro optické rozšíření. U čmeláků piko jsem okna vybrousil(rámečky) a je to taky hezčí, teda až na zeleným troška lepidla na jednom skle:mrgreen:
Přílohy
_DSC7525.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod JaroHo » čtv 21 pro, 2017 1:27 pm

je to doma. Lak má vady, průsvitná plastová výplň(asi se tomu říká blistr)ve které model leží, má vyštíplý předek, jako kdyby balík dostal šlehu, ale model je netknutý. blistr mohl být vadný. Model ujde až na zafouklý lak na několika místech a potisk M296 na čelech je bídně z kopce. Světla jsou taky větší než reál, ale určitě je to pěkný model.
Přílohy
DSC_9771.jpg
DSC_9774.jpg
DSC_9760.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Rudolf » čtv 28 pro, 2017 7:13 pm

Tak dnes jsem měl v ruce vyreklamovaný kus M 296.1. Povrchová úprava je o něco lepší, ale stejně jsou na něm drobné stříkance na střeše červenou barvou a neostré přechody střechy a červeného pruhu pod okny.

Dekodér Zimo MX633P22 koupený letos na podzim v něm vůbec nedržel. Musel jsem z jeho konektoru opatrně odstranit plastovou část, pak už držel dobře.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod petrha » úte 02 led, 2018 11:00 pm

Rudolf píše:Tak dnes jsem měl v ruce vyreklamovaný kus M 296.1. Povrchová úprava je o něco lepší, ale stejně jsou na něm drobné stříkance na střeše červenou barvou a neostré přechody střechy a červeného pruhu pod okny.

Dekodér Zimo MX633P22 koupený letos na podzim v něm vůbec nedržel. Musel jsem z jeho konektoru opatrně odstranit plastovou část, pak už držel dobře.

Ruda

Koupili jsme jí do klubu a také jsem s problémem sehnal zvukový P22, nechal ho nahrát od p. Smutka, abychom ho mohli na vánočním ježdění projet ze zvukem. Přes svátky jsem odfrézoval kus podlahy pod nádrží abych tam dostal repráček, to se povedlo perfektně. Nasadil jsem dekodér na zkoušku a překvapení bylo na světě. Dekodér nedosáhl, tak jsem na něj dal malá kousek molitanu aby ho trochu přitlačila kastle, tak nám šel zvuk, nic víc. Vzal jsem tedy větší kus molitanu a vyměnil za ten menší, tím užnám šlo skoro vše, jen to nejelo. Nakonec jsem tedy udělal ještě jeden pokus- z 3roky zamračený jsem vyndal P22 a dal do M296 a do zamračený ten druhý, což se povedlo, obě lok.jezdí perhektně, akorát v M296 štěká K6S310DR a v zamračený vrčí K12V170DR - docela zajímavý. Hlavní je že se podařilo a přehrání zvuků už není takový problém
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Aleson » pát 12 led, 2018 12:58 pm

Jen taková informativní poznámka k provedení M296.1009:
Při ježdění (zatím celkem cca několik desítek minut) jsem zaznamenal zhoršené rozjezdy, cukání,výpadky světel, někdy se motorák nerozjel vůbec ... Problém byl evidentně ve špatném kontaktu s kolejí. Po zběžné prohlídce jsem rychle zjistil příčinu.Zaolejovaná dvojkolí hnaného podvozku. Olej byl úplně všude :?. Rozstříkaný na rámu v okolí podvozku,na sběrných plíšcích... Po rozdělání to byla úplná potopa.Chvíli to vypadalo, že je uvnitř nějaký skrytý rezervoár toho oleje. 8) Čistil jsem a čistil, nakonec jsem převody a ložiska náprav namazal vazelínou, tak snad už to bude O.K. V tomto případě pořekadlo "Kdo maže, ten jede" tak docela neplatí. Bylo by fajn, kdyby výrobce v tomto ohledu trochu ubral a vůbec nejlepší by bylo používat vazelínu a ne tento olej. Na druhé straně musím říct, že mě potěšila na pohled slušná kvalita převodů, jejich rozumné vůle a použitý materiál - podle mě zlepšení proti převodům v šestikoláku, který jsem kupoval a rozebíral před delší dobou.

M296_1009_prevody.JPG
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Pivrnec78 » stř 17 led, 2018 9:46 am

Mi ten model jezdí hrozně pomalu a vydává takový divný zuk ... je někde návod, jak se dostat k motoru?
Na převody se musím taky podívat, myslím si, že budu mít opačný problém - příliš sucho :(
H0, analog - konec IV.ep., V.ep. a začátek VI.ep. ... to, co jezdí (jezdilo) a to, co se mi líbí ...
Uživatelský avatar
Pivrnec78
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 10 říj, 2006 6:02 pm
Bydliště: Fulnek

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků