Jablonec nad Nisou 1:87

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Morris Zapp » čtv 21 zář, 2017 5:29 pm

Nechci tady Irudzimu plevelit jeho Japonec nad Krysou - ale ty už nemáš režijku? Ještě nedávno jsem tě vídal ve služebním mailovém adresáři :wink:

Místenka je naprosto naprd, když nevíš, kterým vlakem pojedeš: vstávám bez budíka, podle toho, v kolik obživnu, takovým vlakem jedu...
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod milan ferdián » čtv 21 zář, 2017 5:32 pm

Vy si chlapi nedáte pokoj :( .O co vás Jiří žádal,neřešit zde interní věci které k jeho tématu nepatří. :!: Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod cipisekmp » čtv 21 zář, 2017 6:50 pm

Ahoj Jiriku a dalsi sledovatele tohoto vlakna. Myslim ze jsi za dobu co se zname uz videl jak se da zhlavi udelat tak aby to hlavne fungovalo. Nepripada me, ze bych v tom mel hledat nejake dalsi slozitosti a problemy tam kde se nenachazi. Udelej to tak, jak to dela vetsina tudiz tak ze to funguje a nevymyslej pi...
Raholec uz ma taky neco zasebou a snad i pred sebou a ze by s vyhybkama ci elektrikou byl nejaky zasadni problem se me nezda. Pokud ho tam nekdo nasel, tak mel neco rici ale prozatim se nikdo neozval.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Vaclav86cz » pát 22 zář, 2017 9:04 am

Morris Zapp píše:Nechci tady Irudzimu plevelit jeho Japonec nad Krysou - ale ty už nemáš režijku? Ještě nedávno jsem tě vídal ve služebním mailovém adresáři :wink:

Místenka je naprosto naprd, když nevíš, kterým vlakem pojedeš: vstávám bez budíka, podle toho, v kolik obživnu, takovým vlakem jedu...


Místenku si klidně můžeš koupit minutu před odjezdem :-D Je to hnusné, ale když si prostě chceš sednout, tak to klidně udělám :-)
Zbytek v SZ ať to tady fakt neplevelíme :-)
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Morris Zapp » stř 27 zář, 2017 8:31 am

Dovoluji si upozornit, že Tváře vydaly další z "pohlednicových" knížek, tentokrát na téma RGTE. Pro stavitele Jablonce bez diskuse "must have" :wink:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » pon 08 led, 2018 8:35 am

Morris Zapp píše:Dovoluji si upozornit, že Tváře vydaly další z "pohlednicových" knížek, tentokrát na téma RGTE. Pro stavitele Jablonce bez diskuse "must have" :wink:


Áhoj, kniha je velice povedená, stále z ní sosám inspiraci a odpovědi na některé otázky týkající se stavby. Díky :wink:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » pon 08 led, 2018 9:16 am

Áhoj,

rekonstruujeme s MM2 jeden ze starších modulů a mne napadlo ho v budoucnu použít jako jeden z traťových před stanici.
Na modulu se dokončuje tvář krajiny, vzhledem k volnému času budu zelenit tak za měsíc, možná později.
Zatím se mějte a kukněte na fotky na rajčeti. :)

Modul - Penzion a restaurace
H0F96-rovina 2x
l=80cm

:idea: Supící železný oř míjejíc předvěst do Jablonce s návěstí výstraha mine místní penzion, přejíždí zde přes Lužickou Nisu a ne příliš udržovanou okresní silnici a fíra už aby bral za brzdu bo Jablonec nebere.
Topič jen rukou žíznivě zamává na koňský povoz se sudy a pivem jedoucí po okresce, okem pohlédne na turisty jdoucí přes malý dřevěný mostek a tu už vidí v dáli vjezd do stanice. Rameno mechaniky je na stůj. :cry:

https://irudzi.rajce.idnes.cz/Jablonec_nad_Nisou_1_87
Přílohy
Penzion a restaurace B (3) – kopie.JPG
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod mlha » pon 08 led, 2018 10:47 am

Vidím, že pán má taky básnické střevo jak jeden nejmenovaný bard z Haviřova. Ten popis situace....... :D :D :D :D :D :lol:
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod cipisekmp » pon 08 led, 2018 7:05 pm

Ahoj Jiriku. Vidim ze prace v Uh. pokracuji sice pomalu ale preci. Kdyz jsem se dival na ty fotky na rajceti, tak me nejak nesedel tvar bocni z preklizky vzhledem k vytvarovanemu terenu. Budes preklizku dolepovat natupo?

Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » úte 09 led, 2018 8:31 am

Ahoj,
Mlho jestli myslíš toho stejného pána z Haviřova, tak ten mimo básnického střeva má i výtvarné a modelářské nadání a je to špica chlap. :wink:
Popis situace vzniknul z námětu modulu, prostě si představuji jak v té boudičce na paře jedu :) moje básnické střevo je jinak slabé.

Cipísku co nadělám, také bych věnoval nejraději modelařině víc času kdyby to šlo. Bočnice v rámci rekonstrukce přijdou upravit podle nového terénu,
na tupo však asi ne e, nevím jestli by takový spoj vydržel.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod cipisekmp » úte 09 led, 2018 5:05 pm

Na tupo by bylo jednoduzsi ale jak pises kdovi co by to delalo. Ja tak sice mam udelane ty chranicky na smycce ale mam to zhora prostroubovane vruty cehoz ty asi nedocilis. Nejlip to nejak skolikovat ale tak tenke koliky. Nebo dat preklizku zevnitr prez ten spoj jestli ji tam dostanes. Myslim ze si nejak s MM poradite.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » stř 10 led, 2018 8:57 am

Oproti tomu co mne s Jabloncem v příštích letech ještě čeká, je bočnice úplná malina...su úplně klidný. :D
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » sob 18 srp, 2018 6:02 am

Ahoj modeláři,

posílám malou ochutnávku letního kvasu. Na modulu v poslední době vyrostla nějaká ta vegetace, teče už i voda v říčce. Do výstavy KŽM Slovácko v Uherském Hradišti bude modul snad hotov.
V následujících dnech budu dokončovat budovu hospody, dále pracovat na vegetaci, patině a dalších detailech, které snad povedou ku zpestření modulu, tak aby se obecenstvu modul líbil.
Práce je ještě poměrně dosti, tak s chutí do toho ať sem mohu vložit nějaké další fotografie.

Zdraví Jurrka :wink:

IMG_20180817_122651.jpg
IMG_20180817_122847.jpg
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod cipisekmp » sob 18 srp, 2018 6:35 am

Ahoj Jiriku. Vidim ze se v UH taky neco deje a stavba pokracuje zdarne kupredu. Pozdravuj novopecene duchodce.
Cipisek.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » ned 26 srp, 2018 6:18 am

Zdarec,

jeden kolega se ptal, že z jaké stavebnice je ten turistický dřevěný mostek. Tak most je ze stavebnice Irudzi 001. :D
Materiál balsa, smrkový nosník, styrodur. Do kostek styroduru jsem vyrýpnul kamenné zdivo, které jsem potom trochu zdeformoval prstem kvůli větší "plastičnosti". Následovně jsem nanesl šlehaný sádrokartonářský tmel zředěný trochou vody, dále nanesena šedivá a hnědá akrylka, kterou jsem po mírném zaschnutí opět lehce setřel a nakonec jsem kamenný základ mostu dopatinoval pigmenty Humbrol. Samotný most jsem slepil disperzním lepidlem z předem nachystaných nosníků a prkýnek z balsy 0,8mm, kterou jsem ještě zlehka ztenčil. Pro dosažení větší pevnosti zábradlí jsem toto napustil řídkým vteřiňákem. A pak už přišla na řadu barva, email a pigmenty Humbrol. Toť vše ze stavebnice. :wink:

Jurrka

IMG_20180408_100549.jpg
IMG_20180408_100306.jpg
IMG_20180408_092817.jpg
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků