Moduly Brno

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Morris Zapp » úte 28 lis, 2017 7:24 pm

MirekTT píše:...a tradičně nevěřícně kroutíme hlavou :mrgreen:
Doteď to tu bylo docela konstruktivní, dík za utnutí debaty.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod airwar » pát 01 pro, 2017 6:22 am

Diskuzní fóra mám velmi rád, a to bez ohledu na jejich zaměření, protože mají jedno společné, člověk má 100% jistotu, že na nich potká stále stejné lidi. Naprosto vyjímečně potká lidi, kteří něco skutečně řeší, a o tématu věcně diskutují.

A naopak mnohem častěji potká lidi, kteří diskutují protože je jen baví se hádat, a o tématu nemají zjevně ani šajn. A diskuzní pole je místo, kde si mohou veřejně užít svých pět minut slávy, veřejně exhibovat a zadarmo ze sebe dělat hlupáky. Jsem rád, že zdejší diskuzní fórum se v tomto ohledu nijak neliší. Takže hoši, pokud to některé z Vás opravdu tak baví sršet negativní energií, a že bez toho nemůžete být, směle v té diskuzi "já o koze, ty o voze" pokračujte. :D

PS: moc bych si přál, abychm se třeba zrovna teď, pomalu už v předvánočním čase dokázali zamyslet, případně nad sebou i trochu zastydět, a dát si předsevzetí do nového roku, že od teď už budeme alespoň na tomto serveru diskutovat věcně a k tématu. Tento server by pak přestal být bojištěm, ale studnicí vědění, což by bylo ku prospěchu všech nás železničních modelářů.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Moduly Brno

Příspěvekod airwar » sob 02 pro, 2017 4:09 am

Vážení kolegové modeláři,

jistě jste si všimli, že se opakovaně stalo naše diskuzní vlákno terčem útoků několika konkrétních jedinců, jejichž cílem není smysluplná diskuze nad tématem, ale vyvolávání hádek a destrukce všeho fungujícího a pozitivního. Rozhodli jsme se na to zareagovat, a v krátké klubové diskuzi která proběhla, jsme zvažovali i možnost uzamčení našeho diskuzního vlákna. Protože by tato změna poškodila především všechny slušné modeláře a byla by vlastně vítězstvím několika jedinců, přistoupili jsme k následujícímu:

1) na podobné příspěvky v budoucnu již nebudeme nijak ragovat, a budeme požadovat jejich smazání z diskuze

2) na konkrétní věcné dotazy budeme odpovídat doplněním článku, na které zde vždy upozorníme

3) taktéž se nebráníme soukromé emailové korespondenci

Závěrem všechny slušné železniční modeláře tímto ujišťujeme, že i v budoucnu budeme, pokud jde o informace o tom co děláme a proč to děláme, maximálně otevření, a že mají u nás vždy "dveře otevřené".

S pozdravem za Moduly Brno Airwar - Tomáš Hora
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Morris Zapp » sob 02 pro, 2017 8:24 am

airwar píše:Vážení kolegové modeláři,

jistě jste si všimli, že se opakovaně stalo naše diskuzní vlákno terčem útoků několika konkrétních jedinců, jejichž cílem není smysluplná diskuze nad tématem, ale vyvolávání hádek a destrukce všeho fungujícího a pozitivního.
Vážený kolego modeláři,
velice mne mrzí, že to takhle vidíš. Já tady žádné útoky nevidím (předpokládám ovšem, že i mne máte na blacklistu "útočníků"); vidím normální diskusi, která se snaží dobrat se podstaty, padni komu padni. Z mého pohledu je třeba Vaše zkušenost s odpálenou lokomotivou velice alarmující a je pro mě žádoucí dobrat se technické podstaty věci, pročež čtu všechny úvahy, které sem na tohle téma píšete jak vy, tak i vaši "oponenti", či dokonce, jak je nazýváš Ty, "útočníci". Pravdy a reality se nedobereme jenom přikyvováním - pravda je to, co nám zbyde po vyvrácení nepravd kvalitními argumenty, nikoliv to, co jsme hned na začátku jako domnělou pravdu přednesli. A ten, kdo opravdu, upřímně hledá pravdu, neřeší, zda ji na začátku měl skutečně on, či jeho protiargumentátor - sama pravda je cennější, než diskusní vítězství.
Tak doufám, že se mýlím, když mám pocit, že někteří z Vás tady chtějí připustit jen pochvalné a oslavné příspěvky; všechno ostatní je hanebný útok a bude smazáno...

Jo a Zababov má dvě různé sekce TT.


Část příspěvků byla přesunuta do tématu "DCC v praxi",vlákno "Ochrana vozidel před nadproudem".g.admin
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Rocky_MK » pon 04 pro, 2017 9:32 pm

airwar píše:Vážení kolegové modeláři,

jistě jste si všimli, že se opakovaně stalo naše diskuzní vlákno terčem útoků několika konkrétních jedinců, jejichž cílem není smysluplná diskuze nad tématem, ale vyvolávání hádek a destrukce všeho fungujícího a pozitivního.

Je opravdu hrozné, že ani modelová železnice, tedy obor lidského zájmu, který má sloužit především pro odreagování od starostí všedního dne a pro sblížení lidí se stejným „postižením“, není ušetřena chytráků, brouků pytlíků, závistivců, co nutně musí druhým kazit radost a narušených lidí, co i ty vláčky berou smrtelně vážně a nechodí daleko pro osobní invektivy. Je mi z toho opravdu smutno.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Sandy » úte 05 pro, 2017 9:15 am

Rocky_MK píše:
airwar píše:Vážení kolegové modeláři,

jistě jste si všimli, že se opakovaně stalo naše diskuzní vlákno terčem útoků několika konkrétních jedinců, jejichž cílem není smysluplná diskuze nad tématem, ale vyvolávání hádek a destrukce všeho fungujícího a pozitivního.

Je opravdu hrozné, že ani modelová železnice, tedy obor lidského zájmu, který má sloužit především pro odreagování od starostí všedního dne a pro sblížení lidí se stejným „postižením“, není ušetřena chytráků, brouků pytlíků, závistivců, co nutně musí druhým kazit radost a narušených lidí, co i ty vláčky berou smrtelně vážně a nechodí daleko pro osobní invektivy. Je mi z toho opravdu smutno.

To je jednoduchý. Jsme chytrý jak radio, víme všechno nejlíp a dehonestací druhých si zvyšujeme vlastní ego. To přináší doba. Mně to taky štve, ale postupně se s tím učím žít.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Vaclav86cz » úte 05 pro, 2017 10:02 am

To chce klid a nohy v teple...
Prostě jsou skupiny které dělají odlišné věci jinak. Někdo jezdí na modulech přes expressnet, někdo přes loconet. Někdo vyžaduje mít na vozidlech unikátní čísla a nápravy RP25, jiným je toto naprosto šumák. Někdo jezdí na nákladní karty, jiní na nákladní pokladnu a další nákladní dopravu neřeší. Prostě každý si najde to své. Bohužel někteří jsou zvyklí, že to své je to nejlepší a kdokoliv dělá něco jinak, tak to dělá špatně a musí mu to dokázat.
Taky jsem se dříve u některých témat trochu více čílil. Teď už si to přečtu, mávnu nad tím rukou a řeknu si, když to tak chceš dělat, tak si to tak udělej... Ale pak se nediv, že se ti to posere...
Takže to prostě neřešte. Chlapci (a snad i ženy) z Modulů Brna dělejte to tak jak děláte, protože své příznivce si najdete. A na útočné příspěvky hleďte s nadhledem. Jinak to totiž ani nende :-D
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly Brno

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 pro, 2017 3:05 pm

Vaclav86cz píše:Bohužel někteří jsou zvyklí, že to své je to nejlepší a kdokoliv dělá něco jinak, tak to dělá špatně a musí mu to dokázat.

O tom něco vím,když čtu naše zkopírované příspěvky na jiných nejmenovaných DF a jejich následnou analýzu.Připomíná mi to jedno rčení:...takhle ne pánové,ani náhodou.... :!: ,tak se jen usmívám.
Vaclav86cz píše:Takže to prostě neřešte. Chlapci (a snad i ženy) z Modulů Brna dělejte to tak jak děláte, protože své příznivce si najdete. A na útočné příspěvky hleďte s nadhledem. Jinak to totiž ani nende :-D

Dokud tu budeme my,tak těch pár "ekzotů" jsme stále schopni uhlídat.Bohužel,ale řada z nás jsou v plném pracovním úvazku a ten zbytek,aby tu seděl 24 hodin,to se též nedá.Já jsem optimista,bude opět dobře a hlavním tématem bude jen modelařina :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » sob 09 pro, 2017 11:00 am

Kolegové modeláři, kteří občas zavítají na naše klubové provozní setkání, si občas všimnou i jedné velké škatulky plné drátů a blikajících krabiček, a táží se nás, co že to je. Chtěl jsem tu naši škatulku popsat hned, jakmile bude dokončená, což asi nikdy nebude, nicméně po minulém setkání je již v podobě hodné prezentace.

Elektrobedna

Obrázek


Své případné dotazy, náměty a připomínky k článku nám prosím pište rovnou do komentářů pod článkem nebo soukromou zprávou. Na věcné podněty rádi odpovíme a případně je zohledníme i v článku. Zde, ve vláknu o klubu, však odpovídat nebudeme. Děkuji za pochopení.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod cipisekmp » ned 10 pro, 2017 9:48 am

Ahoj, no to by jednoho nenapadlo ze spolecnym napajenim dokovacich stanic vzniknou problemy. Jelikoz planujeme jit podobnou ne-li stejnou cestou co se tyce telefonu jak ve vasem klubu, tak dekuji za poznatek, nebot bychom asi dopadli uplne stejne.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » stř 13 pro, 2017 8:00 pm

Po různých místech, zejména na našem webu, máme kusé informace o tom, jak elektricky zapojujeme naše klubové kolejiště, přičemž některé články stihly trochu technologicky zastarat. Martin tentokrát komplexně popsal celé naše zapojení včetně jednotlivých součástí, které aktuálně používáme.

Koncepce zapojení našeho modulového kolejiště

Obrázek


Své případné dotazy, náměty a připomínky k článku nám prosím pište rovnou do komentářů pod článkem nebo soukromou zprávou. Na věcné podněty rádi odpovíme a případně je zohledníme i v článku. Zde, ve vláknu o klubu, však odpovídat nebudeme. Děkuji za pochopení.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod MirekTT » ned 17 pro, 2017 5:32 pm

Kolegové říkají, že mám od naší klubové elektriky přehodit výhybku.

Ohýbačka leptů

DSC01816 (Medium).JPG


Pokud k tomuto budete mít nějakou připomínku, pište SZ, nebo do komentářů pod článek. Ale k tomuhle se moc diskutovat nedá. Je to jak to je a nebude to jinak.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 04 led, 2018 2:49 pm

Ahoj, na téhle stránce máte spoustu spamu v dolní části.
http://www.modulybrno.cz/jm-detail-okna-dvere
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Luděk » čtv 04 led, 2018 4:51 pm

Díky za upozornění.
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » čtv 04 led, 2018 8:39 pm

Vladimír_B:
Ještě jednou děkuji za upozornění, vše je napraveno.

Vysvětlení, co se stalo na našem webu: Jednomu našemu členovi (na webu v pozici redaktor) bylo prolomeno heslo a nějaký zlý program (robot) začal pod jeho přihlášením doplňovat jeho články o spam a vytvářet články nové. Dělal to nenápadně ve starých článcích na jejich konci, takže jsem na to přišel, až se v nových článcích objevil jeden s divným nadpisem. Hned jsem účtu znemožnil přihlašování a byl pokoj. Na to, že jsou upraveny i staré články, jsem díky upozornění došel až dnes. Zmíněné články již mají původní podobu bez balastu. Článků jiných uživatelů se spam nedotkl. Prakticky se jednalo pouze o vložené texty ve dvou článcích, odkazy nebyly kliknutelné a také nebyly do stránek vloženy žádné nebezpečné skripty, takže pro návštěvníky našeho webu zmíněný útok nepředstavoval ohrožení. Děkuji za ostražitost, opravdu nám jde o vláčky, ne o prodej pochybných léků.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků