TV od MM v TT pro JD

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

TV od MM v TT pro JD

Příspěvekod Vladimír_B » pon 01 led, 2018 12:20 pm

Ahoj, tak práce z minulého týdne:
http://vladimirb.rajce.idnes.cz/TV_od_MM_v_TT_pro_JD/
Stačí jen nařezat 70 ks trubiček, vystřihat výložníky a začít letovat. Letovat to jde i s transformátorovou pájecí pistolí a trubičkovou pájkou. Nejprve jsem z cínu udělal "čepici" na trubičce a pak jsem přiletoval výložníky. Abych neměl výložníky na tečně k povrchu trubičky, tak jsem jen odhnul a jsou kolmo k povrchu. Dále jsem začal věšet izolátory, zatím mám hotové čtyři sloupy.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TV od MM v TT pro JD

Příspěvekod Edys » pon 01 led, 2018 12:45 pm

Vladimír_B píše:Ahoj, tak práce z minulého týdne:
http://vladimirb.rajce.idnes.cz/TV_od_MM_v_TT_pro_JD/
Stačí jen nařezat 70 ks trubiček, vystřihat výložníky a začít letovat. Letovat to jde i s transformátorovou pájecí pistolí a trubičkovou pájkou. Nejprve jsem z cínu udělal "čepici" na trubičce a pak jsem přiletoval výložníky. Abych neměl výložníky na tečně k povrchu trubičky, tak jsem jen odhnul a jsou kolmo k povrchu. Dále jsem začal věšet izolátory, zatím mám hotové čtyři sloupy.

Krasna práce.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: TV od MM v TT pro JD

Příspěvekod Vladimír_B » úte 02 led, 2018 6:54 pm

E: díky
Ještě dovětek k předchozímu příspěvku. Ještě jsem obrousil přebytečný cín a nechce to příliš přehánět s ohýbáním výložníku, protože Vám může zůstat v ruce. Mě zůstaly v ruce dva. Takže dva sloupy mají kratší výložníky. Opakovanou manipulací bych měl odhalit vše co nedrží.
Dnes jsem pokračoval s bleším cirkusem, tedy s izolátory. Už mi bývá jen jeden sloup k ověšení. Fotka nebude, moc to vidět není. Izolátorů je v leptu o 10% více, tak se nemusíte bát ztrát.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TV od MM v TT pro JD

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 03 led, 2018 8:49 pm

Uz to uplne vidim na kolejisti :-)
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: TV od MM v TT pro JD

Příspěvekod Vladimír_B » pát 19 led, 2018 12:02 pm

Ahoj, minulý týden nebylo pro práci na práci moc času, tak to doháním až teď. Další v pořadí jsou brány TV, "svätobrány", tedy dva sloupy a břevno. Začal jsem letováním břevna. Resp. jsem musel nejdříve vymyslet nějaký ten postup. Ze začátku jsem byl z toho docela dost nešťastný, leč nakonec se řešení nalezlo (jako v matematice :D )... Fotky budou večer, zítra... V letování mi pomáhá svěrák (asi čtyřicítka) a snaha, aby dvě ruce dělali tři věci. Nejdřív si sletuji dva a dva díly bočnic do L a pak to letuji do hromady, tak že nosník napíchnu na jehlový pilník upnutý ve svěráku...
Nakonec pozn. mimo soutěž: v různých návodech na letování stále čtu: nacpi tam cínu co nejvíc! Pánové si to asi pletou se svařováním... Milimetr svaru udrží 40kg! Tak třeba mě nebaví to potom odpilovávat pryč a navíc to i zdržuje. Samozřejmě to může mít smysl, když potřebujete něco zacelit. V tomhle konkrétním případě je to i kontraproduktivní, protože cín se nikam neschová a vše je vidět. Snažím se tam dát cínu co nejméně, letovat skoro na čisto. Samozřejmě mi to trvalo asi 8 nosníků. :D Lept břevna je dobře navržen - dají se ustřihnout všechny díly naráz jedním řezem.
K letování břevna: letovat zevnitř nebo zvenku? Je to jedno, stejně vám to proteče na druhou stranu. :D Pokud neletujete vzhůru nohami...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TV od MM v TT pro JD

Příspěvekod Jiri Dvoracek » čtv 25 led, 2018 8:40 pm

Fotky stale nevidim :mrgreen: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: TV od MM v TT pro JD

Příspěvekod Vladimír_B » ned 28 led, 2018 7:09 pm

To já taky ne...
Omlouvám se, tento týden jsem nic neudělal. Sice bych neměl nic slibovat, ale příští týden budu mít více času...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: juroH0 a 4 návštevníků