Rada s DCC, žádost o pomoc

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod honzin » ned 24 pro, 2017 2:32 pm

putty2.JPG
putty2.JPG (25.66 KiB) Zobrazeno 4874 krát
honzin
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22 pro, 2017 6:29 pm

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod fulda » ned 24 pro, 2017 3:14 pm

OK, z toho se dá usoudit, že převodník i komunikace funguje.
Takže je možné hledat chybu v centrále, kabelu, nebo jinde. Co máš za centrálu??
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod honzin » ned 24 pro, 2017 3:45 pm

Mám ROCO červeného MM verzi SW 1-04..... a klasickej zasilovač z nějakého starotvacího setu.
honzin
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22 pro, 2017 6:29 pm

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod fulda » ned 24 pro, 2017 8:20 pm

OK, takže se dá trochu předpokládat, že MM jako centrála funguje. Máš ještě nějaký jiný ovladač? Aby jsi vyzkoušel kabely a tak?
Já mám takový vlastní typ na to, kde by mohl být problém, ale nechce se mi dělat ukvapené závěry.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod honzin » pon 25 pro, 2017 8:20 am

No bohužel nic jiního nemám, ale dnes ráno jsme se 14dnech připoji vše šlapalo jak má aj řízení z MM tak z PC. Abycho mohl dále řešit problém, tak jsme odpojíl kabel z MM (reset systému). a vše se vrátilo do stavu kdy se ke kolejišti nelze přiojit......
honzin
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22 pro, 2017 6:29 pm

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod honzin » pon 25 pro, 2017 8:41 am

ještě jsem zkoušel putty.exe jako včera a nic reaguje.... jednou mi to vypsalo, 10x ne, a jednou toto hláška.....
putty.JPG
putty.JPG (14.04 KiB) Zobrazeno 4748 krát
honzin
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22 pro, 2017 6:29 pm

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod horak » pon 25 pro, 2017 12:10 pm

honzin píše:No bohužel nic jiního nemám, ale dnes ráno jsme se 14dnech připoji vše šlapalo jak má aj řízení z MM tak z PC. Abycho mohl dále řešit problém, tak jsme odpojíl kabel z MM (reset systému). a vše se vrátilo do stavu kdy se ke kolejišti nelze přiojit......


Ale je ti dufam jasne, ze v ROCO zosilovaci 10764 musi byt trvale pripojena MultiMaus
v MASTER porte...:!: :?:
Odpojenim master portu sa rozsvieti cervena ERROR LED na 10764. Ziadne MultiMaus pripojene v SLAVE porte nepracuju. Predpokladam, ze taktiez GenLi pracovat nebude...

Nie je problem zakopany tu?
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod sidlo » pon 25 pro, 2017 1:36 pm

Pokud se putty nemůže připojit na port, tak způsob připojení MM na kostku na to nemá žádný vliv.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod Jirka_US » pon 25 pro, 2017 2:31 pm

horak píše:Ale je ti dufam jasne, ze v ROCO zosilovaci 10764 musi byt trvale pripojena MultiMaus
v MASTER porte...:!: :?:
Odpojenim master portu sa rozsvieti cervena ERROR LED na 10764. Ziadne MultiMaus pripojene v SLAVE porte nepracuju. Predpokladam, ze taktiez GenLi pracovat nebude...

U verze MM 3.0 cervena LED na 10764 se nerozsviti pokud dojde k odpojeni MM z master, to jen na upresneni.

to honzin
1) zkontroluj si jaky port vlastne pouzivas, v predchozi konverzaci to byl nejdrive COM6, pozdejiCOM3. Pokud pouzivas nejaky USB hub, tak je mozne ze dojde ke zmene a clovek si toho nevsimne.
2) Rozhrani mezi PC a 10764 je na konektoru SLAVE, MM na konektoru MASTER.
3) Zkontroluj si jestli mas spravny kabel mezi rozhranim a 10764, tedy kabel pro XpressNet.
Doporuciji:
Nainstalovat si JMRI,zkusit pripojit rozhrani k pocitaci a nastavit system na Lenz, system connection: Lenz LIUSB a v nabidce "serial port" by jsi mel dostat nabidku LI-USB serial port (COMxx). JMRI ti na rozdil od TC primo nabidne, ktery COM port je urcen pro komunikaci s rozhranim a rovnez hned zjistis, zda-li je nainstalovany ovladac a na kterem portu.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod fulda » pon 25 pro, 2017 8:09 pm

Jedna z možných příčin je, že máš nějak poškozené "prostřední" vodiče v kabelu. tedy ty, které mají čísla 2-5 nebo jen 2-3, to master MM nepozná.
Ještě by bylo zajímavé, když se připojí testapp a nereaguje na dotaz na C.S. verzi, tak n MM zmáčknout tlačítko STOP. To by mělo vypsat nějaké informace.

Ale bude těžké ti s tím nějak pomoci, pokud nemáš prostředky na experimentování.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod honzin » úte 26 pro, 2017 4:14 pm

omlouván se za delší nekomunikaci,.... Vanoční cestování...
Jirka_US: 1-3 je v pořádku, vše fungovalo...Port s myslim, že jasné, který mám připojen, po připojení do USB příslušní zařízení obejví ve správci zařízení po vytežní z USP příslušný port zmizí...
port.jpg
port.jpg (79.57 KiB) Zobrazeno 4541 krát


fulda kabely jsem kontroloval (prozvonil), vymenil mezi sebou (MM-Master) a (Slave-XpresNet)
na modulu u XpresNetu naměřím na mezi 2-5 napětí 11.8V

Pečlevě asi po 10 jsme pod lupou začal procházet tišťáka našel jsem prasklý jeden spoj 74SL245 a mezi PIC.....po jeho proletování jsme se posunul dále, no ale vyhráno nemám. Docílil jsme že jsem připojen k modulu, reaguje S88 na obsazení koleje, ale nekominikuji dále do k MM.... pátrám tedy dál....jen nevím jestli je správně že na modulu nastřídačku porucha/komunikace PC?
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (14.06 KiB) Zobrazeno 4522 krát
honzin
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22 pro, 2017 6:29 pm

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod fulda » úte 26 pro, 2017 8:07 pm

Každopádně tvůj problém bude ještě nějaký netěsnící spoj a nebo nevhodný kondenzátor. To se ale těžko takhle na dálku určuje.

A ta střídavá komunikace/nekomunikace, to se dá vysvětlit různě. Třeba tím, že centrála nekomunikuje, ale pak komunikuje S88.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod michal.kubista » stř 27 pro, 2017 3:56 pm

A nebude to spíš obecný problém s USB? Zkoušel jsi i jiný zařízení na USB a nejlépe v tom samém portu? Nebo tento převodník v jiném PC?
Další, co se mi stávalo byl vadný USB kabel.
A taky, tahle deska od dcckoleje má čip FT232 napájený z xpressNetu, nemáš zradu někde tady? Co signalizační LEDky na té desce?

Jak už psal fulda, chyba se dá hledat na spoustě míst. Od kud jsi? Nešlo by se s někým znalejším domluvit a otestovat to?
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod honzin » pát 29 pro, 2017 7:10 pm

Hele, dnes mi přišel novej modul na propojení s PC (od http://www.dccdoma.cz/)a nešlape to dál.... , všechny USB na PC stanicích jsem vyzkoušel.... kabely jsem prohazoval, stejně se to chová na PC s WIN10 a WIN XP.... přiští tejden si pujčim MM a zesilovač ROCO.... a budu testovat daL....
honzin
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22 pro, 2017 6:29 pm

Re: Rada s DCC, žádost o pomoc

Příspěvekod michal.kubista » pát 29 pro, 2017 8:13 pm

Koukám, že to je přesná kopie podle dcckoleje, kterou mám postavenou. Jsi schopný změřit, zda ti jde napájecí napětí z xbus do převodníku a případně stabilizovaných 5V? Dá se to celkem pohodlně změřit na těch kondenzátorech kolem stabilizátoru.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků