Novinky H0 2017

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod mlha » stř 20 pro, 2017 8:24 am

Pokud je Radku model připravený na osvětlení už z výroby, tak s doplněním funkčního osvětlení už by moc práce být nemělo. Tímto ale neříkám, že absence osvětlení z výroby je v pořádku. Model této cenové kategorie by ho mít měl
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod greenery » stř 20 pro, 2017 9:16 am

Smutné na tom je, že kvůli lajdáctví se opět zacyklí vztah výrobce / obchodník / zákazník.
Ono se to nakonec asi nějak prodá, ale radost z toho nebude mít nikdo ze zúčastněných.

Zákazník opět dostane nálepku nevděčníka a výrobce se na podobné aktivity pro "český xindl" vybodne, ač si za to může sám. A tentokrát kvůli dvěma řádkům na boudě.

Model, i kdyby byl "historicky" v pořádku, se tak jako tak pohybuje na hraně (drahé, datované období má omezené množství zákazníků).
Těmito blbinami to jen dorazí, místo toho, aby vyvinuli snahu zákazníka oslovit. Nedovedu to pochopit.

Peníze a investice jsou samozřejmě na prvním místě. Ale pokud se za nimi ženu s klapkami na očích (u některých jedinců asi i na mozku), k dobrým koncům to nepovede.
A specielně u parních mašin (chci tím říci drahých mašin) si tím likviduje tu nejlepší skupinu zákazníků v nejlepších :D letech

PS: nikdy dříve by mě nenapadlo, že si jednou objednám mašinu za 40t . Stalo se, neb jsem za poslední dva roky na nezakoupených "modelech" ušetřil neúrekom. Vitrína bude sice poloprázdná, zato koukatelná.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Kulsud » stř 20 pro, 2017 9:33 am

greenery píše:Smutné na tom je, že kvůli lajdáctví se opět zacyklí vztah výrobce / obchodník / zákazník.
Ono se to nakonec asi nějak prodá, ale radost z toho nebude mít nikdo ze zúčastněných.

Zákazník opět dostane nálepku nevděčníka a výrobce se na podobné aktivity pro "český xindl" vybodne, ač si za to může sám. A tentokrát kvůli dvěma řádkům na boudě.

Model, i kdyby byl "historicky" v pořádku, se tak jako tak pohybuje na hraně (drahé, datované období má omezené množství zákazníků).
Těmito blbinami to jen dorazí, místo toho, aby vyvinuli snahu zákazníka oslovit. Nedovedu to pochopit.

Peníze a investice jsou samozřejmě na prvním místě. Ale pokud se za nimi ženu s klapkami na očích (u některých jedinců asi i na mozku), k dobrým koncům to nepovede.
A specielně u parních mašin (chci tím říci drahých mašin) si tím likviduje tu nejlepší skupinu zákazníků v nejlepších :D letech

PS: nikdy dříve by mě nenapadlo, že si jednou objednám mašinu za 40t . Stalo se, neb jsem za poslední dva roky na nezakoupených "modelech" ušetřil neúrekom. Vitrína bude sice poloprázdná, zato koukatelná.


No, vidím to stejně a souhlasím. Jednat stylem - stejně to někdo koupí - není asi fér. On to pravděpodobně opravdu někdo koupí, vo tom žádná, ale jak píšeš, radost z toho není žádná pro nikoho. A k tomu,co jsi napsal za PS. Moje úvahy se také ubírají tím směrem. Ještě jsem k tomu sice nedospěl, tedy koupit mašinu za cca 50 k, ale už jsem se posunul do té fáze, že to dokážu pochopit. Před tím to pro mě byla banda bláznů :-)
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod VD.CSD » stř 20 pro, 2017 9:43 am

_
Naposledy upravil VD.CSD dne stř 12 zář, 2018 8:53 am, celkově upraveno 2
VD.CSD
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon 13 led, 2014 1:32 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod greenery » stř 20 pro, 2017 10:13 am

VD.CSD píše: Inak model je to špičkový jak po jazdnej tak po stránke detailov. ..........


s tím se počítá a to větší škoda.
Já bych rád mašinu z doby kolem roku 65, třeba se najde cesta, jak ji z toho udělat.

VD.CSD píše: Treba si uvedomiť pre koho to bolo primárne určené a kto vlastne zaplatí výrobu a zisk (každopádne nie pre nás) a tam žiadne svetlá nepotrebovali. A to určite ešte urobia MAV, PKP, SŽD,JŽ,TCDD,RENFE, SEK, korejské, čínske, Alaska Railways ...(takže v druhej fáze možno upravia formy a budú možno aj so svetlami). Každopádne však nevyrobia ČSD upravenú búdu ani ČSD upravené dýmničné dvere, jak ploché tak vypuklé.


ale ono to jde. Ventilovka měla vypouklé dveře. Brawa je u 413 také udělala. Ono se spíš nechce. A když už se chce, tak vyrobíme kokotinu, která to zas zabije.
A zajímalo by mě, jestli dojde na verze MÁV, JŽ, jak budou vypadat.
A jestliže je ROCO v insolvenci (nebo jak to je), tak evidentně to jen ty preferované trhy neutáhnou.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod VD.CSD » stř 20 pro, 2017 10:38 am

_
Naposledy upravil VD.CSD dne stř 12 zář, 2018 9:08 am, celkově upraveno 1
VD.CSD
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon 13 led, 2014 1:32 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod greenery » stř 20 pro, 2017 10:50 am

..... nojo no, pokud to tak je, pak se přesunu do maloseriového "segmentu" definitivně, budu mít několik málo (hodně málo :) ) modelů a ve volném čase stavět lepty p. Zahrádky.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 20 pro, 2017 1:02 pm

VD.CSD píše: Napísal niekto že na tých obrázkoch je UNRRA alebo 456.1 ?
Snáď si nemyslíš že som dement...

Nenapísal, ale stejně tak jsi svůj původní příspěvek (ciatace a dva obrázky) neuvedl do souvislosti - viz dále.

Nemyslím.
Nemám ve zvyku podobně soudit o lidech, které neznám. Určitě ne kvůli omylu (případně neznalosti), když tak podle stylu chování/vyjadřování.

Ale podívej se na svou původní odpověď v tématu o 456.1. Reaguješ na příspěvek o Unrrách - A bez slova kómntáře vložíš dva obrázky úplně mimo dané téma - no, ano zemegul'a tam je. Mohl jsi to dopsat rovnou, ale neudělal si to (neřešme proč). Tedy jsem pouze uváděl příspěvek na pravou míru. Pokud vím - ano pamětník nejsem - Unrra (malá/velká) se říkalo 456.1 i 459.0, které malované globusy měly.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod VD.CSD » stř 20 pro, 2017 1:46 pm

_
Naposledy upravil VD.CSD dne stř 12 zář, 2018 9:10 am, celkově upraveno 2
VD.CSD
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon 13 led, 2014 1:32 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod vperlik » stř 20 pro, 2017 7:41 pm

VD.CSD píše: A vrchol všetkého je že ich použily aj na 534.110 kde sú ako pasť na oko.

... a přesto já už se té úpravy asi nedočkám .... Omlouvám se moc všem ostatním, že s tím tady otravuji, ale kolega mi na maily neodpovídá a tak se mu tímto snažím připomenout, zda-li na mě nezapomněl ..... Slíbil jste mě také nějaké fotky .... :?:
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod A2C » stř 20 pro, 2017 9:50 pm

VD.CSD píše:
greenery píše:Ventilovka měla vypouklé dveře. Brawa je u 413 také udělala.

Ten odliatok kotla aj s vypuklými dverami u Roco ventilovky bol poriadne výrobne-ekonomický úlet, to sa im v žiadnom prípade nemohlo finančne vrátit. Pre nás dobre... V každom prípade to bol posledný ČSD špecifický diel parnej lokomotívy od roca...

V tom prípade dosť dobre nechápem prečo sa ten model už nevyrába aby sa dal vôbec kúpiť, jeden taký mám už dávno v pláne ale stále mi uniká...
Ak by ho Roco robilo proste by som ho kúpil a hotovo. Miesto toho majú v katalógu nula celá nič a tak môžem investovať do iných modelov a koníčkov.
Ani nech sa nečudujú prečo sa rútia do insolvencie lebo náš trh proste ignorujú a posielajú sem také zmätky ako je táto nová 456.1
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 21 pro, 2017 2:01 pm

A2C píše: Ani nech sa nečudujú prečo sa rútia do insolvencie lebo náš trh proste ignorujú a posielajú sem také zmätky ako je táto nová 456.1


To je fakt, další z řady 555.0 nebo 555.1 by se určitě ujala daleko líp než tento zmršenec. Neměl jsem vůbec tušení, že 456.1 je za ty prachy bez osvětlení. Tohle tedy domů opravdu ne.

Z jiného soudku, je něco nového ohledně na letošek avizovaného Rivarossi setu HR4234 s Mitropama? Hornby stránku se mi bohužel nedaří v kompu zobrazit.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Vik » čtv 21 pro, 2017 2:17 pm

Dle Hornby UK jsou očekávány v únoru 2018
H0
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 21 pro, 2017 2:20 pm

Díky za info! :)
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod jirkan » čtv 21 pro, 2017 4:11 pm

Jinak ještě ke kritice nabízeného sortimentu. Na jednu stranu vidíme, že se některé řady objevují u mnoha výrobců a jako náhodou najednou, ale je tu pořád spousta i pro nás zajímavých řad třeba bývalých rakouských lokomotiv. Různejch variant všudybylek nebo čtyřkoláků by se určitě prodalo spousta. Myslím, že BRAVA s bejčkem určitě neprohloupila. Navíc to nejsou lokomotivy s nějak komplikovaným pojezdem, aby to byl oříšek pro konstrukci či výrobu. Ale to je jen povzdech, který tady už mnohokrát zazněl a nic.....
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: paveltt a 9 návštevníků