Vectron ČDC v H0 od firmy Piko

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Vectron ČDC v H0 od firmy Piko

Příspěvekod Trainmaniak » pon 11 zář, 2017 9:14 am

Zabrousil jsem do vod H0 a zpracoval recenzi na Vectrona od Piko.
http://www.trainmania.info/clanky.html#vectron_h0

vectron-25.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Piko

Příspěvekod Brejla » pon 11 zář, 2017 2:14 pm

Ten zmršený nápis je hrozná čuňárna. Výrobce dal opět jednoznačně najevo co si o nás myslí, když i přes mnoho upozornění to klidně pustil v tomto stavu na trh. Za to všechno máme od výrobce jako "bonus" ještě tradiční český příplatek. Naštěstí je už v dohledu tento model i od Roca jen za nepatrně vyšší cenu a v předpokládané mnohem lepší kvalitě.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Piko

Příspěvekod Pantograf » pon 11 zář, 2017 2:33 pm

Opraveny model CD Cargo od Pika uz je davno na prodej ale ja si take radsi pockam na Roco.
Pantograf
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob 16 dub, 2016 3:21 pm
Bydliště: Calgary

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Piko

Příspěvekod Brejla » pon 11 zář, 2017 2:52 pm

Tak pokud to opravili, tak mají kladný bod. I přesto ale mám objednaný model od Roca. Od Pika už ho mám ve verzi Regiojetu a za ty peníze to není žádný zázrak. Navíc cenový rozdíl je pro mě minimální (4650 Kč Piko, 4880 Kč Roco).
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Piko

Příspěvekod Trainmaniak » pon 11 zář, 2017 4:07 pm

Nezbývá tedy než vám popřát, aby model Roco splnil vaše očekávání. Na mě je to moc moderna, takže to v TT řešit nemusím.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Piko

Příspěvekod Pantograf » pon 11 zář, 2017 6:55 pm

Tady je
Obrázek
Pantograf
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob 16 dub, 2016 3:21 pm
Bydliště: Calgary

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Piko

Příspěvekod Trainmaniak » pon 18 zář, 2017 9:38 am

Zdravím, na http://www.trainmania.info/vectron_h0.html jsem vyvěsil doplňkovou fotogalerii se snímky Vectrona H0 Piko.

vectron_h0-26.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Piko

Příspěvekod George V. » sob 09 pro, 2017 5:02 pm

Doplním o srovnání s Vectronem od Roco.

Na úvod musím jednoznačně říci, že se realitě více blíží Vectron od PIKO. A to ve dvou celkem podstatných detailech. Vectron od Roco je jenom "přestříkaná" čtyřsystémová verze - chybí pevné propojení vnitřních (stejnosměrných) sběračů (spojovací vodič) a na střeše má oproti skutečnosti navíc jeden vn odpojovač/přepojovač - propojení vnitřních sběračů pak probíhá přes něj. Taktéž chybí vnitřní písečníky. Za pluhy má snímače VZ (jako doplňkový díl), které ovšem ve skutečnosti chybí a jsou tam jen připravené držáky (toto PIKO má). Jediný rozdíl oproti skutečnosti (a modelu Roco), co lze PIKU vytknout, je absence snímače VZ na druhém podvozku (přední při pohledu zleva). Roco je podle očekávání detailněji zpracované, má vymakanou "elektroniku" - dálková světla, osvětlení v kabině, lepší pojezd, který je na Roco poměrně tichý. Za mínus ovšem považuji balení, které prakticky neumožňuje (bez úprav) dosazení doplňků; tady PIKO se skládacím blistrem vede. Škoda, že už PIKO ČD Cargo Vectrona stáhlo z nabídky; mohli udělat druhou serii s jiným číslem a inovovanou o nová dvojkolí a sběrače (tak jak budou vyráběny další verze Vectronů). Tak snad bude časem Unipetrol a ČD.... Určitě vezmu PIKO.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků