E469.1 (121) od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod JaroHo » stř 06 pro, 2017 6:42 am

Musím říct, že model je škaredý možná víc než ttčko . Šestikoláka jsem si, i když má nepěkný světla jako žabák, koupil ale když vidim bobinu. Stornoval jsem právě objednávku u IT vlaky. Tohle fakt nezkousnu.Přední skla na oknech nějak divně a na můj vkus v rámu moc sklopený a nízká, světla z jinýho stroje, možná z tramvaje. Čelo je celkem disproporční. Podívejte se na reálnou mašinu a na tohle. Má to protáhlej ksicht. Boční okna jsou pořád nahoře, velikost nevim ale měly by být asi stejně vysoký jako rám předních oken, který jsou nízký, takže boční jsou malý a nahoře.Tak bude snad pod stromeček alespoň krakonoš od p.Daleckého, ten je rozhodně blíž reálu než tenhle škopek :lol: .
možná kdyby pan Dalecký byl laskav a nafotil bobinu ze předu, ne shora ale přímo pohled do tváře stroje, pak pod úhlem ze spodu bok, ne shora ale jako kdyby to byla fotka opravdický mašiny aby případní nerozvážlivci mohli lépe posuzovat. Ale stejně z těch fotek za mě jasně nee.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod George V. » stř 06 pro, 2017 9:15 am

141 v TT je vzhledově jednoznačně lepší po všech stránkách (teda až na ty smetáky).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod julius.chabada » čtv 07 pro, 2017 8:16 am

Ďakujem firme MTB, že mi šetrí financie na iné modely. I keď nie tak zaujímavé ako modely ČSD, ČD a ŽSR.
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod JaroHo » čtv 07 pro, 2017 9:03 am

Ještě jsem se moc krát díval na fotky toho modelu a zjišťuji, že víc nedokonalostí vyleze právě když je model na zrcadlovém podkladu.Když jemodel skoro dokonalý tak je to prostě okamžitě vidět. Když si zakryjete podklad pod 141, vypadá to trošku líp. Možná by nebylo marný cvakat modely na dioramatu :mrgreen: .
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod Tomas Lebeda » čtv 07 pro, 2017 11:55 am

julius.chabada píše:Ďakujem firme MTB, že mi šetrí financie na iné modely. I keď nie tak zaujímavé ako modely ČSD, ČD a ŽSR.

Trochu mě překvapuje, že se někdo zaregistruje na foru, aby mohl všem ostatním sdělit, že si nehodlá koupit od MTB lokomotivu.
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod novk2007 » čtv 07 pro, 2017 12:25 pm

Ano jsou tam nedostatky. Když porovnám fotku se skutečnou mašinou. Ale vždy se nejde někdo komu to nebude vyhovovat . Asi takhle bych to řekl ,to malé množství fajnšmekru který model nekoupí kůli tomu že to milimetrově nesedí firma MTB jisto jistě oželí. Stačí se podívat na to co píšou modely Biz a Mašinky. Modely došlé v první várce bohužel nepokryjí všechny objednávky. Viz Mašinky došlo jen 50 kusů Hyder zbytek bude rok 2018 A podle mě to MTB stačí .Těch x desítek možná možná ale jen možná stovka - ? fajnšmekrů kteří model nekoupí je proště brán s rezervou, s tím že se asi nebude jednat o Majoritu ale minoritu. , a kuli tomu se asi nevyplatí strávit nad projektem v počítači x desítek hodin- týdnů popřípadě měsíců . A hlavně se nejedná zase o tak velký trh jako v sousedním Německu kde firmy jako Brawa Roco si na projektu nového modelu opravdu nechají záležet , protože konkurence je opravdu v Německu velká . Takže si firma podle mě nedovolí vypustit paskvil protože by se mohl chopit příležitosti jiný výrobce. Když ještě MTB nebylo, bylo českých elektrik a dieslovek na Českém trhu jako šafránu . Plno lidí dělalo modely z odlitků, viz já. Zkoušel jsem dělat 151 od Pana Číže,ale po určité době jsem to vzdal neb to nakonec nevypadalo jak jsem chtěl. Kolik z vás mělo před x lety doma nebo ještě má Pražskou dvojku od Pika kde neseděly prolisy žaluzií . A nikomu to moc nevadilo . , Ten kdo chce at si koupí předražené modely které budou jakš takš odpovídat .
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod Kulsud » čtv 07 pro, 2017 1:14 pm

novk2007 píše:Ano jsou tam nedostatky. Když porovnám fotku se skutečnou mašinou. Ale vždy se nejde někdo komu to nebude vyhovovat . Asi takhle bych to řekl ,to malé množství fajnšmekru který model nekoupí kůli tomu že to milimetrově nesedí firma MTB jisto jistě oželí. Stačí se podívat na to co píšou modely Biz a Mašinky. Modely došlé v první várce bohužel nepokryjí všechny objednávky. Viz Mašinky došlo jen 50 kusů Hyder zbytek bude rok 2018 A podle mě to MTB stačí .Těch x desítek možná možná ale jen možná stovka - ? fajnšmekrů kteří model nekoupí je proště brán s rezervou, s tím že se asi nebude jednat o Majoritu ale minoritu. , a kuli tomu se asi nevyplatí strávit nad projektem v počítači x desítek hodin- týdnů popřípadě měsíců . A hlavně se nejedná zase o tak velký trh jako v sousedním Německu kde firmy jako Brawa Roco si na projektu nového modelu opravdu nechají záležet , protože konkurence je opravdu v Německu velká . Takže si firma podle mě nedovolí vypustit paskvil protože by se mohl chopit příležitosti jiný výrobce. Když ještě MTB nebylo, bylo českých elektrik a dieslovek na Českém trhu jako šafránu . Plno lidí dělalo modely z odlitků, viz já. Zkoušel jsem dělat 151 od Pana Číže,ale po určité době jsem to vzdal neb to nakonec nevypadalo jak jsem chtěl. Kolik z vás mělo před x lety doma nebo ještě má Pražskou dvojku od Pika kde neseděly prolisy žaluzií . A nikomu to moc nevadilo . , Ten kdo chce at si koupí předražené modely které budou jakš takš odpovídat .


Bezpochyby máte pravdu, že firmu to v žádném případě neohrozí a že řada lidí si vlastně ani nedokáže srovnat skutečnou lokomotivu s modelem, ale je to důvod neustále dokola dělat ty stejné chyby? Padlo tu už mnohokrát, že firmu by to zřejmě nestálo ani troník, kdyby prostě udělala model takový, jaký má být. Že ty chyby jsou zbytečné. A já tomu věřím. Tzn. ve firmě si řeknou to neva, že to není úplně vono, stejně se to rozprodá. OK, také strategie....MTB fandím, ale už jsem tu mnohokrát napsal, že oprávněnou kritiku vítám.
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod Pawlik » čtv 07 pro, 2017 1:58 pm

Pokusil jsem se porovnat tvary modelu MTB a CADovského modelu ř. 141 tvořeného podle výkresové dokumentace (okótované).
Základní rozměry sedí (šířka, výška skříně). V podstatě stačilo mít správné proporce oken a byla to na první pohled ř. 121.
Chcete-li, můžu se podívat i na proporce bokorysu.
Přílohy
MTB_narys.PNG
Pawlik
 
Příspěvky: 209
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod JaroHo » čtv 07 pro, 2017 2:57 pm

Já zkousnu spoustu věcí, ale bobina mtb vypadá spíše jako lokomotiva drah SNCF a má čelní skla sklopený jako skoro ......jako BR 103 200-2 . to se na mě nezlobte. Jsem strašně rád že MTB modely dělá, ale tohle já neberu. já třeba na bertách roco nevěděl, že mají nádrž z brejlovce, kdybyste o tom nepsali tak si toho nevšimnu, ale jinak celkov zamračená roco i mtb jsou podle mě lokomotivy které jsou si prostě podobné. Že výlisky jsou hrozný jak od roco tak i od MTB, to neřeším. Vidím to jen na fotkách , z modelu na který se koukám okem přímo mám radost, lakové vady mu odpustím ale pokud to vypadá takhle, tak to teda ne ne.
třeba změním názor až ji uvidím na živo, třeba ty světla půjdou vybrousit.....ale myslím že reál od fotky se moc lišit nebude.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod novk2007 » čtv 07 pro, 2017 5:08 pm

No mě příjde pěkná .. Třeba už od příštího modelu si MTB dá pozor. Mějte se fajn
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod stiro » čtv 07 pro, 2017 11:07 pm

Škoda, že MTB nemá niekoho takého ako je Jozef, možno by E499.1 vyzerala inak... Takže pre fajnšmekrov, čo tu stále niečo píšu bude aj supermodel... A je hodno uznať, že Jozefove mustre robené s precíznosťou, skĺbené s umom Igora, sú k nezaplateniu... Viac na v linku na FB

https://cs-cz.facebook.com/bacamodels/p ... 35/?type=3

https://cs-cz.facebook.com/bacamodels/p ... 21/?type=3

https://www.facebook.com/bacamodels/pho ... =3&theater

https://www.facebook.com/bacamodels/pho ... =3&theater
stiro
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 05 srp, 2015 9:07 pm

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod stiro » čtv 07 pro, 2017 11:08 pm

Ešte jeden link na budúci model... a pripravované verzie...

http://www.jozefbaca.com/work/h0-model-e499-1-bobina/
stiro
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 05 srp, 2015 9:07 pm

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod JaroHo » pát 08 pro, 2017 6:17 am

To je šikula ten Josef! Ten odlitek karoserie bobinky vypadá proporčně pěkně ale ještě na tom nechá ruce-jinak fakt krása!Ty podvozky, prostě pěkný. Tramvaje nádherné. Čumim :shock: .A bude dělat pomeranče? Hmmm, ten by se mi líbil :|
Obrázky z programu ukazují skutečnou bobinu a ne lokošku drah SNCF jako výtvor MTB.
Nezlobte se na mě, ale tady není o čem.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod sidlo » pát 08 pro, 2017 6:47 am

Pokud je něco pravdy v dlouhých vláknech označené jako plky, tak si všichni rádi trochu připlatí za kvalitu a za Bobinu s osvětlením rádi zaplatí 585 € http://www.jozefbaca.com/work/h0-e499-0-bobina/. Že by se MTB mělo začít bát o svoji budoucnost?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod hummus » pát 08 pro, 2017 8:05 am

elvis.jarous píše:To je šikula ten Josef! Ten odlitek karoserie bobinky vypadá proporčně pěkně ale ještě na tom nechá ruce-jinak fakt krása!Ty podvozky, prostě pěkný. Tramvaje nádherné. Čumim :shock: .A bude dělat pomeranče? Hmmm, ten by se mi líbil :|
Obrázky z programu ukazují skutečnou bobinu a ne lokošku drah SNCF jako výtvor MTB.
Nezlobte se na mě, ale tady není o čem.

Pomeranče už dávno dělá - v H0 (resp. na něj dodává leptané díly. Jestli je i autorem karoserie to nevím). Je to ten, který prodává Igor Ševčík za cenu kolem 20 tisíc.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků