M 296 od MTB plk

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: E499.1 (141) od MTB plk

Příspěvekod George V. » stř 06 pro, 2017 8:51 pm

To z Mánesovky byl odlitek? :shock:
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: E499.1 (141) od MTB plk

Příspěvekod ČouĎák » stř 06 pro, 2017 9:08 pm

byl několikadílný s dlouhým nebo krátkým čelníkem.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: E499.1 (141) od MTB plk

Příspěvekod petrha » stř 06 pro, 2017 9:12 pm

elvis.jarous píše:Musím říct, že model je škaredý možná víc než ttčko . Šestikoláka jsem si, i když má nepěkný světla jako žabák, koupil ale když vidim bobinu. Stornoval jsem právě objednávku u IT vlaky. Tohle fakt nezkousnu.Přední skla na oknech nějak divně a na můj vkus v rámu moc sklopený a nízká, světla z jinýho stroje, možná z tramvaje. Čelo je celkem disproporční. Podívejte se na reálnou mašinu a na tohle. Má to protáhlej ksicht. Boční okna jsou pořád nahoře, velikost nevim ale měly by být asi stejně vysoký jako rám předních oken, který jsou nízký, takže boční jsou malý a nahoře.Tak bude snad pod stromeček alespoň krakonoš od p.Daleckého, ten je rozhodně blíž reálu než tenhle škopek :lol: .
možná kdyby pan Dalecký byl laskav a nafotil bobinu ze předu, ne shora ale přímo pohled do tváře stroje, pak pod úhlem ze spodu bok, ne shora ale jako kdyby to byla fotka opravdický mašiny aby případní nerozvážlivci mohli lépe posuzovat. Ale stejně z těch fotek za mě jasně nee.


A ty jsi v životě nic přádnýho neviděl a zkritizoval by jsi i přesně zmenšenou lokomotivu., Možná by bylo dobré kdyby jsi se mohl představit!!!
Zdali nejsi ten co udělal maturitu a diplom v jednom roce, jestli jsi viděl pohromadě víc těchto lokomotiv, nebo jen jednu ( o tom jak fungovala výroba těchto, i jiných lokomotiv atd.) Možná by jsi se divil.
Já vím, každý kdo má do prdele díru, je v těchto diskuzích nej...., ale polovička viděla tu či onu lokomotivu ve skutečnosti možná na obrázku.
A to vím o čem mluvím, jeden z největších prudilů ani nevěděl co je šroubovka a k čemu tam je!!!!
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod mlha » čtv 07 pro, 2017 5:01 am

petrha píše:
elvis.jarous píše:Musím říct, že model je škaredý možná víc než ttčko . Šestikoláka jsem si, i když má nepěkný světla jako žabák, koupil ale když vidim bobinu. Stornoval jsem právě objednávku u IT vlaky. Tohle fakt nezkousnu.Přední skla na oknech nějak divně a na můj vkus v rámu moc sklopený a nízká, světla z jinýho stroje, možná z tramvaje. Čelo je celkem disproporční. Podívejte se na reálnou mašinu a na tohle. Má to protáhlej ksicht. Boční okna jsou pořád nahoře, velikost nevim ale měly by být asi stejně vysoký jako rám předních oken, který jsou nízký, takže boční jsou malý a nahoře.Tak bude snad pod stromeček alespoň krakonoš od p.Daleckého, ten je rozhodně blíž reálu než tenhle škopek :lol: .
možná kdyby pan Dalecký byl laskav a nafotil bobinu ze předu, ne shora ale přímo pohled do tváře stroje, pak pod úhlem ze spodu bok, ne shora ale jako kdyby to byla fotka opravdický mašiny aby případní nerozvážlivci mohli lépe posuzovat. Ale stejně z těch fotek za mě jasně nee.


A ty jsi v životě nic přádnýho neviděl a zkritizoval by jsi i přesně zmenšenou lokomotivu., Možná by bylo dobré kdyby jsi se mohl představit!!!
Zdali nejsi ten co udělal maturitu a diplom v jednom roce, jestli jsi viděl pohromadě víc těchto lokomotiv, nebo jen jednu ( o tom jak fungovala výroba těchto, i jiných lokomotiv atd.) Možná by jsi se divil.
Já vím, každý kdo má do prdele díru, je v těchto diskuzích nej...., ale polovička viděla tu či onu lokomotivu ve skutečnosti možná na obrázku.
A to vím o čem mluvím, jeden z největších prudilů ani nevěděl co je šroubovka a k čemu tam je!!!!

Promiň, proč jsi tak agresivní? Každý snad může projevit názor, je to diskuze
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: E499.1 (141) od MTB plk

Příspěvekod Brejla » čtv 07 pro, 2017 5:08 am

petrha píše:
elvis.jarous píše:Musím říct, že model je škaredý možná víc než ttčko . Šestikoláka jsem si, i když má nepěkný světla jako žabák, koupil ale když vidim bobinu. Stornoval jsem právě objednávku u IT vlaky. Tohle fakt nezkousnu.Přední skla na oknech nějak divně a na můj vkus v rámu moc sklopený a nízká, světla z jinýho stroje, možná z tramvaje. Čelo je celkem disproporční. Podívejte se na reálnou mašinu a na tohle. Má to protáhlej ksicht. Boční okna jsou pořád nahoře, velikost nevim ale měly by být asi stejně vysoký jako rám předních oken, který jsou nízký, takže boční jsou malý a nahoře.Tak bude snad pod stromeček alespoň krakonoš od p.Daleckého, ten je rozhodně blíž reálu než tenhle škopek :lol: .
možná kdyby pan Dalecký byl laskav a nafotil bobinu ze předu, ne shora ale přímo pohled do tváře stroje, pak pod úhlem ze spodu bok, ne shora ale jako kdyby to byla fotka opravdický mašiny aby případní nerozvážlivci mohli lépe posuzovat. Ale stejně z těch fotek za mě jasně nee.


A ty jsi v životě nic přádnýho neviděl a zkritizoval by jsi i přesně zmenšenou lokomotivu., Možná by bylo dobré kdyby jsi se mohl představit!!!
Zdali nejsi ten co udělal maturitu a diplom v jednom roce, jestli jsi viděl pohromadě víc těchto lokomotiv, nebo jen jednu ( o tom jak fungovala výroba těchto, i jiných lokomotiv atd.) Možná by jsi se divil.
Já vím, každý kdo má do prdele díru, je v těchto diskuzích nej...., ale polovička viděla tu či onu lokomotivu ve skutečnosti možná na obrázku.
A to vím o čem mluvím, jeden z největších prudilů ani nevěděl co je šroubovka a k čemu tam je!!!!


Že by začínala obroda českých modelářů? MTB zaslepencům začínají praskat cévky ... :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod Mcx » čtv 07 pro, 2017 5:39 am

ČouĎák píše:to už v mánesovce trefili odlitek líp

Tož se na to pořádně koukni - tady si někdo spletl čelní okna s výkladní skříní, špatný poměr šířka a výška, spodní hrana je níž než by měla být. Boční dveře příliš protažené dolů.
Tento pokus tedy určitě bych za správnost nedával :lol:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2615
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: E499.1 (141) od MTB plk

Příspěvekod ČouĎák » čtv 07 pro, 2017 6:08 am

Mcx píše:
ČouĎák píše:to už v mánesovce trefili odlitek líp

Tož se na to pořádně koukni - tady si někdo spletl čelní okna s výkladní skříní, špatný poměr šířka a výška, spodní hrana je níž než by měla být. Boční dveře příliš protažené dolů.
Tento pokus tedy určitě bych za správnost nedával :lol:


Fakt? a zkus to jindy a jinde třeba u mtb,tam je to jak píšeš jen bych okna přirovnal k nudli se špatným sklonem. :wink:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

E499.1 (141) od MTB plk

Příspěvekod hummus » čtv 07 pro, 2017 9:01 am

A proč si odstranil tu fotku ze svého příspěvku? Ukazovala něco co jsi nechtěl? :lol:

Nejsem sice znalec lokomotiv E469.1/121, ale z fotek mi přijde, že model vypadá opravdu nějak divně. Naštěstí mě E469.1 moc nazajímá.
Doufám a modlím se, aby to u E499.1 dopadlo mnohem lépe.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

E499.1 (141) od MTB plk

Příspěvekod vmucha » čtv 07 pro, 2017 9:28 am

Možná by stálo za to podívat se co je pod kabinou strojvůdce uloženo. I to může být důvod proč jsou okna možná menší než mají být.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

E499.1 (141) od MTB plk

Příspěvekod George V. » čtv 07 pro, 2017 9:39 am

No čelní okna jsou sice menší (E469.1 MTB), ale spíše mi to připadá, že jsou "snížená" shora. Spodní okraj rámu jakž takž sedí...Ale hlavní průser je spíše vertikální sklon čelních oken v oblasti středního sloupku. Hrana okna by měla být se sloupkem rovnoběžná. A taky se mi moc nepozdává výška střechy nad kabinou na krajích - podle mne by měla být nižší a "temeno" střechy více zaoblené... A čelní madlo patří opravdu vejš.

Koukal jsem na E 169.1 v TT a vypadá tak nějak podobně (ty čelní okna vypadají o trochu lépe), jak v H0. Tak jestli 141 jenom zvětší do H0, tak bude OK.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: E499.1 (141) od MTB plk

Příspěvekod ČouĎák » čtv 07 pro, 2017 4:12 pm

hummus píše:A proč si odstranil tu fotku ze svého příspěvku? Ukazovala něco co jsi nechtěl? :lol:

Nejsem sice znalec lokomotiv E469.1/121, ale z fotek mi přijde, že model vypadá opravdu nějak divně. Naštěstí mě E469.1 moc nazajímá.
Doufám a modlím se, aby to u E499.1 dopadlo mnohem lépe.


tak tě musím opravit,nic jsem ze svého příspěvku nezcenzuroval,vidím jen,že zde nehodící příspěvky,které se píší v záporu někomu moc nevoní a příspěvky se přesouvají,retušují tak aby to upřednostněné bylo jen samá lichotka.
toto forum je velice neseriozní.

doufat u E499.1 ? zase to dopadne stejně.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: E499.1 (141) od MTB plk

Příspěvekod ČouĎák » čtv 07 pro, 2017 4:55 pm

DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod ČouĎák » čtv 07 pro, 2017 5:40 pm

tak to asi těžko 11.04 jsem nebyl schopen odstranit,nebyl jsem on-line,tak teda kdo?
Naposledy upravil ČouĎák dne čtv 07 pro, 2017 6:07 pm, celkově upraveno 1
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: E499.1 (141) od MTB plk

Příspěvekod ČouĎák » čtv 07 pro, 2017 6:06 pm

tak teda kdy? 11.07 nebo 9.37 ještě větší lež,taky bez on-line. :wink:
pěkně retušujete.. :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod hummus » čtv 07 pro, 2017 6:10 pm

V tvém příspěvku je napsáno toto: Naposledy upravil ČouĎák dne 06 pro 2017 10:04 pm, celkově upraveno 1
Ale to je asi jedno. Klidně můžeš tu fotku vložit znovu ne?
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků