Plan kolajiska X

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Rocky_MK » úte 05 pro, 2017 3:28 pm

Další krásné kolejiště!
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Myšpulín » úte 05 pro, 2017 5:05 pm

Ano, opět nádhera.

Milane, prosím tě, objasni mi ty dva kratičké tunely nahoře uprostřed a vlevo téměř nahoře. To není poprvé, cos je takto použil a neustále mi uniká jejich smysl. Zrovna nemusím vidět soupravu, která projíždí krtinou, do které se schová maximálně jeden Y. Má to sloužit pro nějaké optické oddělení něčeho? Ale čeho, když to je až vzadu?

Díky za vysvětlení.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 pro, 2017 5:26 pm

Díky kluci.

Petře,původní záměr byl zcela napravo zakrýt celou vedlejší trať,jenže dosah k zakrytému místo by bylo problematické,
tak jsem ponechal krátký tunel,s tím,že se jedná o skalní výběžek,který se musel prostě zatunelovat,opticky o rozbití celé délky tratě v pozadí a aspoň využitelný nějaký přístup na trať při haváriích.Tunel nalevo je z praktických důvodů.Rozbít oblouk a nemít v nejužším místě opěrnou zeď.I tak se chlapec dosti zapotí při stavbě.Hlavně jsem rád,že skryťák není přímo pod stanici,ale napravo a k němu pohodlný přístup.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Myšpulín » úte 05 pro, 2017 5:30 pm

Milane, ještě jednou díky za vysvětlení.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Edys » úte 05 pro, 2017 5:54 pm

Pro mě je to přechod pro zvěř :) Jako je přes dálnice.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Edys » úte 05 pro, 2017 5:55 pm

Jinak je to pravdu super. Jsem rád že jsme se nakonec dobrali takového pěkného výsledku. Díky Milane
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod hopeter » ned 17 pro, 2017 9:23 am

Zrovna mě hlodá červík na nějaké minikolejiště... :oops: Jestli k tomu bude i krajinka s příběhem tak se nejspíš neudržím... :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 pro, 2017 3:18 pm

hopeter píše:Zrovna mě hlodá červík na nějaké minikolejiště... :oops: Jestli k tomu bude i krajinka s příběhem tak se nejspíš neudržím... :D

Příběh těžko,krajinka za chvíli :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 pro, 2017 3:34 pm

Sněžka dětské TT/1:120 1100 x 900 TILLIG/15°
Blíží se vánoce,chtělo by to zasněženou romantiku,tak jsem sáhl po velmi známé u vás osmičce.Kapku jsem ji upravil na dva okruhy.Skryťák má poloměry R310-60°/R353-60°+ (R353-15°).

Motoráček ukončil na chvíli svou pouť ve své domovské stanici,kde malá lokomotivní remíza se zázemím je jeho domovem.
Dneska se dosti najezdil a ještě se spolu s kolegyní,dnes večer spoustu kilometrů najezdí.Jen si odskočí doplnit palivo.Dnes je "Zlatá neděle",tak řada cestujících míří pře krásný krytý dřevěný most tvořen lidovou architekturou k nedaleké kapličce.
Svítí zde vánoční strom,stojí zde řada stánků s vánočním zbožím a samozřejmě zákonitě prodej vánočních kaprů.Line se zde vůně horkého grogu s vánočním cukrovím.Neposedné děti neustále komentují prodej našich šupináčů.Vládne zde před-
vánoční atmosféra,míru a klidu.Žádný shon,žádná tlačenice co známe z dnešních dnů.Prostě vánoční pohoda.

Šťastné a veselé...... :P
Milan

Poznámka:
Když vložíte do skryťáku na každém zhlaví po výhybce EW1 a natáhnete přímou kolej+rozpojovačem.Můžou si motorové osobní vozy mezi sebou předávat přípojný vůz Blm(Baafx/010).Princip předání je jednoduchý.Motorák s přívěsem vjede na kusou kolej,kde se automaticky odpojí přípojný vůz.Z druhé strany najede druhý motorák a připojí si přípojný vůz.Následně odjede a první motorák jako sólo odjede na druhou stranu.Na druhé koleji máme menší manipuláček,který občas necháme projet po kolejišti jako Pn (průběžný).M.
Přílohy
Sněžka barva DF.jpg
Sněžka kolejivo DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod hopeter » ned 17 pro, 2017 4:03 pm

Milane asi jsi mě dostal... Je až k nevíře co se nechá na takovou miniplochu všechno narovnat. :)
Jen poznámečka k obrázkům. Kolejový plán se "trochu" liší od toho s krajinkou. Ale i tak je to asi jasné. :wink:
Přeji ti též štastné a veselé a díky za hezký námět minikolejiště.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Myšpulín » ned 17 pro, 2017 5:26 pm

Hopeter chytne červíka, Milan se zamyslí a vypadne z něj opět nádhera. A prej že bez příběhu. :D :D :D

Milane, v nastávajícím adventním čase a vlastně i o Vánocích si užívej klidu a pohody a dbej o své dvě múzy, paní Věrku, kterou tímto zdravím, a i tu druhou, která ti vede ruku s tužkou. Všechno nejlepší a hlavně zdraví.

Petr
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod hopeter » ned 17 pro, 2017 6:41 pm

Začalo to opačně. Milan nahodil udičku a hopeter se chytil... :D Uvidíme jak se to vyvine... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 pro, 2017 6:58 pm

Kluci díky,manželka děkuje a vám taktéž přeje veselé a šťastné Vánoce a bouřlivý Silvestr.Co se týče druhé dívčiny,té se stále nechce,ale něco mi špitla do ouška,takže zítra mě nebude mít rád jeden nejmenovaný modelář :mrgreen: co se lopotí již s jedním mým kolejištěm.Stejná plocha,vylepšený skryťák i stanice. :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 17 pro, 2017 7:04 pm

hopeter píše: Kolejový plán se "trochu" liší od toho s krajinkou.


Tak se mi to nezdálo. Ale netroufal jsem si osočit mistra :-D
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 pro, 2017 7:23 pm

Jiri Dvoracek píše:
hopeter píše: Kolejový plán se "trochu" liší od toho s krajinkou.


Tak se mi to nezdálo. Ale netroufal jsem si osočit mistra :-D

Já vím,testoval jsem vaši pozornost :wink: .Zítra by měl by být další plánek kolejiště v pořádku.Doufám :D :shock: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků