Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod hank » pon 12 čer, 2017 8:58 pm

JendaTT píše:Jasně, že Tillig ví, co dělá. Prodává věci, co se nepovedly za 3/4 ceny Čechům, protože v DE je to neprodejné. :D
To, co by se mělo jako zmetky vyhodit, to se jako "Vahl II" prodá. Ale jo, jak se říká, každá věc má svého kupce.
Navíc, modeláři v DE mají jinou kupní sílu, takže jim modely nemusí připadat tak drahé.


Tohle je samozřejmě z národohospodářského hlediska zcela podružná záležitost, ale jak se říká, 100x nic umořilo osla... Chci tím jen říct, že i tento způsob spotřebitelského chování v jedné malinké výseči hospodářského života společnosti přispívá k tomu, že je na nás pohlíženo jako na nesvéprávnou kolonii. Dokud se ale budeme chovat jako domorodci v kolonii, tak to jiné nebude.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Donatelli » úte 13 čer, 2017 9:17 pm

Rád bych poupravil několik " nepřesností" zde uvedených ... Zlevněné modely nejsou vždy druhé jakosti... Zde se nabízejí i modely, které " nevyšly " do setů. Tzn, že onen uvedený model byl vyroben v množství větším, než bylo potřeba. Případně jiné modely ze setu měly takovou závadovost, že se prostě vyrobilo míň setů a tyhle zbyly. Takhle se před lety daly pořídit vozy ČSD ze startovacího setu s Rosničkou, kdy výrobce motůrků do Rosničky skončil a nebylo co do Rosniček dávat. Také neplatí, že zlevněné modely mají poškrtané nebo začmárané popisy. Ne vždy je to pravda. I já mám z letošní uvedené akce několik modelů a rozhodně nemají počmáraný a přeškrtaný popis na krabičce. Dále se do výprodejů dostávají veletržní modely. Tedy modely, které rok jezdí po veletrzích a vybalují se do vitrín a po skončení se balí zpět. Tyhle modely se dají poznat podle několika markantů. Jednak mají dost omletou krabičku, většinou ještě " ozdobenou " nějakým ručním popisem. Tyto modely mají v poslední době odspodu napsáno stříbrnou barvou katalogové číslo. A někdy je v krabičce zapomenut popis z vitíny... Rozhodně taky neplatí, že zlevněné modely jsou za 3/4 původní ceny. Některé ano, jiné ne. Ale m-wagen nikdy nestál míň jak 35€ a na uvedené akci byl k mání od 15 do 20€. Je pravda, že modeláři v D mají jinou kupní sílu. Ve starých spolkových zemích a v Berlíně určitě větší, v nových spolkových zemích o něco menší a v příhraničí s ČR a PL zoufale malou. Stačí se jenom poptat, za kolik fungují u Tilliga a pak taky kolik dají za bydlení, potraviny, služby...To že ve frontě je z 20 prvních lidí 18 Čechů a dva Němci je hlavně způsobeno tím, že Němci nemají naturel někde hodinu a více před otevřením exhibovat ve frontě a taky netuší že z těch 18 Čechů je odhadem 15 šmelinářů s modely. K úplnému stavu tam chyběl jenom Fišer, Václavek a Havlíček ( Pytlák se kdesi zdržel, ale prý přítomen byl... ).
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod hank » čtv 02 lis, 2017 7:06 pm

... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod BohousP » pon 06 lis, 2017 10:08 am

hank píše:Další cenová perla... :lol:
https://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/p ... bahn-44827


Jojo, navíc ani neumí opsat název výrobce:
Sběratelsky velice cenný nástěnný kalendář ze 60. letech od firmy Zeuke TT Bahn

přitom se jedná o Zeuke & Wegwerth K.G., což je původní název používaný do 60. let minulého století.

Kalendář hezký, ale cena nepříliš lidová ... :mrgreen:
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Adam » pát 24 lis, 2017 2:13 pm

hmm

v srpnu jsem objednal 3 bazarové věci (návěstí, závory a model mlýnu - ten jsem nikde jinde nanašel), včera dorazil balíček na poštu (sic bylo vybráno PPL). To, že dodání bylo místo 3 týdnu 3 měsíce je mi celkem jedno (jako je to divné, ale budu rád, když dostanu co chci) a dnes jsem to chtěl zkusit vyzvednout, ale vyděsily mě zprávy o tom, že v balíčku může být něco co jsem nechtěl... Jsou to věci za 1300, takže mě to akorát nasere a nezrujnuje, ale i tak...

Nicméně asi není jiná cesta než to risknout nebo nevyzvednout...
Adam
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 28 říj, 2013 8:01 am

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Radek Strnad » pát 24 lis, 2017 3:29 pm

Tak třeba budeš překvapený, že tam bude opravdu to, cos objednal. Když nebude, tak si budou moct otec se synem mnout ruce, že zase získali dalšího sponzora. No, koneckonců, popsáno zde o jejich praktikách toho bylo dost a každý svého štěstí strůjcem.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Trainmaniak » ned 26 lis, 2017 7:22 am

Tak dej hlavně vědět, jak to dopadlo. Třeba je to vánoční překvapení. Místo mlejna skladiště, místo návěstidla lampa a místo závor nic, aby to jooo mělo šmrnc. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Adam » pát 01 pro, 2017 7:18 am

Tak jsem si včera zalosoval a vytáhl jsem si co mělo být :) O víkendu chci ještě zkusit, že vše funguje jak má, ale minimálně na pohled to vypadá ok. Takže výsledek u mě OK, zákaznická zkušenost strašná (extrémně pomalá komunikace, neaplikovaná sleva, jiný druh dopravy než byl zaplacen,...) a nikdy více, ale nakonec dodali co měli.
Adam
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 28 říj, 2013 8:01 am

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Miloš Pavlát » pát 01 pro, 2017 9:04 am

Takže chybí už jen telefonát od pana Tesaře s žádostí o smazání negativních výroků na jejich adresu.
Krásný den všem
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Pantografak460 » ned 17 pro, 2017 7:10 pm

No, je to de**l. Objednal som od neho ČD 754(najbrt)+Bmto(modra)+Bmto(modra)+set digitálny. Prvý krát došlo toto: 754(plne nefunkčný na pi*u dekóder)+Bmto(modra)+Bmto(červena)+Start set, v polorzpadnutej krabičke. Sám som obetoval drahocenný čas a vydal sa z Košíc osobne za ním. Vynadal som mu do debila a povedal, že keď nepošle, to čo som chcel a vo funkčnom stave tak ho nahlásim za podvod na políciu(mal som pofotený na starom mobile stav). Po mesiaci došlo konečne, čo som chcel, ale 754 mala zvuk zo 749. Tak som si ppvedal, že moju 749 som i tak chcel ozvučiť.(do 754 som neskôr dokúpil zvuk od Jacka). Akurát dnes, keď to píšem som sa zúčastnil jazdenia. Ráno som doniesol 749(od Roca), prečistil, zložil naspäť a dal organizátorovy prideliť adresu a ota. Všetko sa pridelilo, po položení na koľaj, nič. Po viacerých testoch sme zistili odletovaný drôtik na dekódery. Priletoval mi ho jeden pán mikropájkovačkou späť(ja nerád pájkujem mini veci). Jazdil som dve kola(pred začiatkom GVD) a zase, nič. Odletivané boli pre zmenu všetky zvyšné. Tie sa naletovali späť. Jeden GVD(24-hodinový, 1:6, pripadne sem-tam 1:9) sa nič nedialo, na druhý odišli zvuky. Zistil som závadu voľným okom: na repráku fialový a čierny sa dotýkali(cínom) a výsledok? Reprák v pi**, výstup zvuku na dekódery v pi**, odpojené ďalšie dróty(dôsledok tepla ). Sa ma spýtali, že odkiaľ mám dekóder.....ja, že od neho a vedúci sa chytil za hlavu....mám byť rád, že neodišla celá Rocácka Bardotka.
Záver:
NIKTY NEKUPUJTE NIČ, ANI LEN BANDÁŽ OD TOHO SKU******O DEB**A. 400€ V PI**. IDEM CEZ PRÁZDNINY ZA NÍM, TEN SI TO ZLÍZNE DEBIL.
Pantografak460
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 18 lis, 2017 7:49 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Pantografak460 » ned 17 pro, 2017 7:27 pm

Screenshot_2017-12-17-20-23-56-994.jpeg
Pantografak460
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 18 lis, 2017 7:49 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod JaroHo » pát 29 pro, 2017 2:27 pm

Jo,to se vyplatí kvůli hračce jezdit přes půl republiky.Já jedu maximálně do prahy a to bylo 2x na inzerát z modelbazaru a to mám 38-50km, záleží kde to je.
Pak pošta. Tesaře znám, neměl jsem problém. Akorát mi poslal velkýho hektora velmi levně a ten byl ježděný. To jsem poznal podle koleček a pak to i přiznal :mrgreen: . Jinak model netknutý, vše nerozbalené. Jednou mi poslal model aniž bych mu zaplatil, sergeje se žlutým tlustým pruhem se zvukem za 5500,-.No nekupto, až na ten originál zkurvenej zvuk.
Na modelbazaru jsem zakoupil dalšího sergeje, beztlumičového s kulatýma nárazníkama, zvuk esu, dekodér byl vadný. A nebylo to od Tesaře a inzerent pak s kolegou zjistili studeňák.
S každým jsem se vždy domluvil.
Do nového roku Vám přeji pevné zdraví a abyste se taky vždycky s každým dobře domluvili :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Ruda72 » pát 21 zář, 2018 6:10 pm

Tak tenhle e-shop už nikdy. Objednal jsem si u nich nějaké věci cca před 8 měsíci. polovina zboží, která přišla, vůbec nebyla objednána. Přišly věci nechtěné a v příšerném stavu. Když jsem jim pohrozil právníkem a Čoikou, tak část peněz obratem vrátili. Býval bych na ně toho právníka poslal, protože takovou drzost jsem dlouho nezažil. Faktura totálně nečitelná, chybné a špatné zboží a pod. To by si čojka opravdu užila. Nakupuji po internetu zcela běžně nejen vláčky, ale tohle jsem nezažil. Už bych si tam nekoupil ani zlámanou kolej.
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod FrantaHO » sob 22 zář, 2018 11:21 am

Ruda72 píše:Tak tenhle e-shop už nikdy. Objednal jsem si u nich nějaké věci cca před 8 měsíci. polovina zboží, která přišla, vůbec nebyla objednána. Přišly věci nechtěné a v příšerném stavu. Když jsem jim pohrozil právníkem a Čoikou, tak část peněz obratem vrátili. Býval bych na ně toho právníka poslal, protože takovou drzost jsem dlouho nezažil. Faktura totálně nečitelná, chybné a špatné zboží a pod. To by si čojka opravdu užila. Nakupuji po internetu zcela běžně nejen vláčky, ale tohle jsem nezažil. Už bych si tam nekoupil ani zlámanou kolej.



Dobře ti tak.
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Edys » sob 22 zář, 2018 11:28 am

Já to prostě nechápu. Je tu 26 stránek o tom jak je tenhle obchod špatný a jaký jsou to podvodníci. A stejně se pořád najde kavka která tam nakoupí a pak se strašně divý že ho podvedli. Pak opravdu sedí "Dobře jim tak".
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků