Vlečka stáčení ŽC

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Vlečka stáčení ŽC

Příspěvekod halflife » úte 10 říj, 2017 6:48 pm

Martin70 píše:
halflife píše: Pokud máš krytinu nalepenou, zveřejni foto ať se můžeme inspirovat....

Tak jsem něco narychlo nafotit, nebylo už denní světlo, založil si účet na rajčeti a po delším boji to tam uložil jako album. Nevím zda Vám to půjde otevřít z toho odkazu. Ukládal jsem první album. Napište. Díky.
https://martin70h0.rajce.idnes.cz/Trafo ... _Vrsovice/
No a zda to bude pro někoho inspirace nevím? Třeba jako varování, jak to nedělat! :wink: Je to moje prvotina, tak se nesmějte. :lol: Není to ještě hotové.

Máš to pěkný. Inspiroval jsi mne úpravou dveří. To co jsem včera vytvořil jsem strhl a jdu je udělat taky tak. Tu střechu máš tak zkroucenou něco to špatně sedí? Z čeho jsi dělal oplechování?
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Vlečka stáčení ŽC

Příspěvekod halflife » úte 10 říj, 2017 9:42 pm

halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Vlečka stáčení ŽC

Příspěvekod Martin70 » stř 11 říj, 2017 8:55 am

halflife píše:Máš to pěkný. Inspiroval jsi mne úpravou dveří. To co jsem včera vytvořil jsem strhl a jdu je udělat taky tak. Tu střechu máš tak zkroucenou něco to špatně sedí? Z čeho jsi dělal oplechování?

Dveře jsem udělal, ale zapomněl jsem na zárubně - futra. Takže jsem je musel dodělat, proto nejsou natřené zatím. Kliky a panty jsem udělal ze špendlíků. No pant by měl mít tak 1,5mm a to je už nimračka celkem. Já je mám větší. Nevím jak to bude vypadat po natření. Viděl jsem i kliky z leptu, možná později odjednám a uvidím. Využiji i na další stavby.
Střechu jsem nenasazoval až tak jak má být. Pro účel focení střechy jsem ji jen ta posadil. No předtím seděla. Je možné, že se mírně prohla při nalepení. Podívám se dle to drhne a upravím. Možná to někde nabylo nahozením omítky. Nebude problém.
Oplechování je normální obyčejný natřený papír. Pokud budeš chtít plech, tak zkus ten alobal.
Jinak dveře a vše máš parádní. Dveře jsou opravdu jak po letech neúdržby a rezavění. Já to mám moc "nové", dopatinuji to později podle situace. Je to takové nereálné že? Vím o tom. A při focení vylezou všechny nedostatky při stavbě, které okem nevidím. :roll: :shock:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Vlečka stáčení ŽC

Příspěvekod halflife » pát 20 říj, 2017 12:05 pm

Oplechování alobalem jsem vzdal a udělal nakonec z papíru. V CADU jsem si nakreslil jednotlivé díly, ty vyřezal, naohýbal, slepíl a nastříkal plničem ve spreji. Tím že jsem lepil vzeřinovým lepidle, v některých místech se barva více nasákla. Až to napatinuji, myslím že to bude mít dobrý efekt slezlé barvy.
Lepenku jsem dělal smirkem o hrubosti 800.
Ještě dolepit kliky, blot s brankou k čerpadlům a patinu.
Vzhleddem k tomu, že mám omítku dělanou tupováním temperou, je to náchylné na mokro a otěr. Nemáte prosím někdo zkušenost jak zafixovat temperu? Bude vhodný matný akrylový lak?
Přílohy
noname_52.jpg
noname_51.jpg
noname_47.jpg
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Vlečka stáčení ŽC

Příspěvekod cipisekmp » sob 21 říj, 2017 5:50 am

Ahoj, ja jen k tem atikovym plechum. Co si pamatuju ze stavariny, tak klempiri ohybali ty okapnicky 1+2cm tj jeden cm uplne (to je ten ohyb ktery je pak nahoru do nebe pod plechem) a dva cm ty delaji ten ohyb dolu. Kdyz si to prepoctes do meritka, tak si na 00nic. To same ty spoje plechu nahore na atice. Meli by couhat 2cm v realu.
Nevim jestli zrovna tohle modelovat. Jinak se tesim na vysledek.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Vlečka stáčení ŽC

Příspěvekod halflife » pon 23 říj, 2017 10:42 am

Martin70 píše:
Polabský píše:Hezký den,
nestavím nic takového ale přidám se. Asfaltová lepenka se dá krásně napodobit papírovou malířskou maskovací páskou z barev - laků. Po nalepení lze natřít temperami, nebo olejovými barvami. Hezky to popisuje i "Houmr" na svých stránkách. Lepenka se natavuje s přesahem cca 10 až 15 cm.

Na pásku se podívám na Houmrovy stránky. EDIT : Už to vidím. No smirk asi imituje lépe "novou" lepenku a ta páska si takovou starší, zpuchřelou a napadenou lišejníkem či mechem. Záleží na barvě, dle stránek se mě zdá trochu světlejší. Stopy nataveného asfaltu, dobrý nápad. No chce si nazkoušet asi nanečisto, než se to aplikuje na stavbu.
10-14cm v reálu, takže v H0 to bude cca. 1-1.5mm. Takže opravdu celkem málo. Do jaké výše se vytahuje lepenka nahoru na ty atiky. Asi ne až nahoru, ale zase asi tak do 15 cm? A nejsem si jistý zda se dává pod ní oplachování z okapnicí nad žlab, nebo je to tam ohlé dolů a kape to z ní. Na přední straně nad vchody jsou nějaké plechové závětrné lišty.

Pokud bych dělal do měřítka, tak by to ani nešlo. Teď to mám 1mm. Na fotkách to vypadá přiliš velké, ale v reálu to není tak hrozné. Teď ale nevím, čím fixovat tu temperu, abych mohl patinovat.
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Vlečka stáčení ŽC

Příspěvekod halflife » čtv 23 lis, 2017 8:24 am

Tak nějak hotovo...
Přílohy
noname_71.jpg
noname_72.jpg
noname_73.jpg
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Předchozí

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků