TT - Ks/Kns stavebnice

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Máte zájem o stavebnici?

Mám
0
Žádná hlasování
Nemám, nepřipadá mi atraktivní
0
Žádná hlasování
Nemám, neodpovídá mé epoše
1
20%
Nemám
4
80%
 
Celkem hlasů : 5

TT - Ks/Kns stavebnice

Příspěvekod sukovf » sob 11 lis, 2017 9:27 pm

Vážení kolegové,

nedávno jsem se v některém vlákně zmínil, že chystám leptanou stavebnici vozu Ks/Kns ve velikosti TT. Tímto prohlášením mi poněkud "ujela huba", protože skutečně chystat jsem ji chtěl začít až v lednu. Neodolal jsem však a jal se navštívit znojemské nádraží již v minulých dnech a započal s konstrukcí 120x zmenšené verze vozu, který se tam "náhodou" zrovna nacházel. Jako v případě vozu Sgnss se bude znovu jednat o kompletní stavebnici, ve které najdete leptanou planžetu z mosazného plechu tl. 0,3mm, kovová dvojkolí, kinematiky, spřáhla, plastové nárazníky, obtisky a další materiál. Vagon si sestavíte v jedné ze tří verzí: Ks pod ČSD nebo Kns pod ČD či ČDC. Na své si tedy přijde každý, kdo modeluje epochu IV - VI. Stavebnice bude k dispozici v dubnu příštího roku.

V tuto chvíli nemám nic hmatatelného, nicméně rozhodl jsem se podělit se s vámi o rendery CAD modelu vozu, abyste získali představu o jeho detailnosti a složitosti. Nic z toho, co vidíte níže, není finální a vše může být předmětem budoucích změn. Některé věci (kotvičky) zcela chybí. Pokud někdo z vás má jakoukoli připomínku k jakémukoli prvku (i kdyby to třeba měla být příliš malá hlavička šroubu - beru vše), nestyďte se a klidně ji sem napište a pokud to bude možné a smysluplné, konstrukci vozu tomu přizpůsobím. Nakonec to budete vy, kdo bude jednou stavebnici eventuálně sestavovat, tak neváhejte a pusťte se do mě :) .

kns1.jpg

kns2.jpg

kns3.jpg
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků