rezinové modely

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: rezinové modely

Příspěvekod radblaz » úte 08 bře, 2016 10:20 pm

MiG píše:
Martin RM píše:To,že je schopen natírat stavebnici vodovkami,svědčí o jeho umu.Jak jsme ukázali,černý papír lze snadno natírat jakoukoliv barvou,pokud ovšem nepoužijete špinavou obarvenou vodu.Se střechou si hravě poradil i desetiletý kluk.
Pokud někdo zaměňuje papír s vysokou gramáží za čtvrtku,je hlupák,čtvrtka by totiž ve stroji chytla plamenem.

Čože, vy jste si vybrali na spolupráci při testování stavebnic někoho tak neschopného? To se teda máte čím chlubit!
Jste podle toho neschopní nebo všehoschopní.
V každém případě nemá cenu vyhledávat vaše výrobky.


:lol: uzasny komentar :lol:
radblaz
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 22 čer, 2015 4:56 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 09 bře, 2016 7:22 am

"V každém případě nemá cenu vyhledávat vaše výrobky" - bohužel souhlasím, konfrontační ton zástupců firmy moc na důvěryhodnosti nepřidává, nicméně alespoň pro mne je rozhodující to co napsal kolega Radek viz níže...

radeksindy píše: Přidám trochu zkušeností se stavebnicemi od resinových modelů. Potřeboval jsem postavit polokulisu, která reprezentuje kus dílny a strojní budovu v pivovaru. Zaujal mne stavebnice provozní budova, elektrárna a k tomu jsem přihodil i spojovací bodovu. Stálo mě to celkem asi 860 Kč, nechal jsem si to doručit do poštomatu. Vše proběhlo v pořádku za pár dní jsem měl v ruce obálku. Jen bych doporučil pozměnit formulace v mailu s potvrzenou objadnávkou, kde se už nedostalo na slovíčko prosím nebo nějakou jinou zdvořilou žádost. Výhružný rozkaz, který jsem tam našel, mě nutil k zamyšlení, jestli to vůbec mám platit :-)

A teď ke stavebnicím. V každém z pytlíků jsou díly vyřezané ze dvou papírů. Z tmavěhnědého tloušťky cca 0,4 mm jsou vyřezaná okna, střechy a třeba i komín, z nažloutlého cca 1,5 mm silného zbytek. Z toho plynou dvě věci - střecha je nepoužitelně tenká; římsy, pilastry a další prvky zase nepoužitelně tlusté. Druhý velký problém je samotné architektonické ztvárnění. Jednak cihlové vzory požité na pilastrech nebo spojovací budově jsou složeny z "gigacihel". Na spojovací budově je to 4,2 x 1,5 mm, což je ve skutečnosti 365 x 130 mm (normální formát má 290 x 65 mm), na provozní budově mají délku 7,5 mm, což je 65 cm ve skutečnosti. Velikosti oken, dveří a jejich vzájemné poměry také leckde dostaly zabrat. Na spojovací budově jsou dveře vysoké 25mm (tj asi 2,2 m ve skutečnosti), ale okna začínají ve výšce cca 2 m a jsou vysoká 1,5 m. Trochu nepoměr na jednoduchou spojovací budovu.

Za ty peníze jsem moc nečekal a přesně to jsem dostal :-) Provozní budova byla použita na stavbu polokulisy, použil jsem okna, detaily a střechu si udělám. Ze zbytku bude garáž na autíčka, tak rozhodla rodinná rada mladších. Srovnávat to se stavebnicemis ModelScene, KB-model nebo Igra to ani dost dobře nejde. Z mého modelářského pohledu je to příliš primitivní pojetí budov, ale jinému možná vyhoví.


A poznámka na závěr, chtěl jsem si koupit pěchotní srub http://www.resinovemodely.cz/Pechotni-s ... u-d125.htm a UL /ukryt letecký/ v 1/72 http://www.resinovemodely.cz/Zodolneny- ... 21-d80.htm - bohužel kvalita provedení modelu patrná na té jedné jediné fotce ULu mne přesvědčilo o koupi mnohem kvalitnějšího a hlavně o dost levnějšího výrobku - http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/sa ... ty-laserem No pokud jde o ten pěchotní srub, objednávat si něco na objednávku za 2300Kč, když v eshopu vidím jen perokresbu a popis mj uvádí "gypsum , brass, aluminum, resin" mne taky nepřesvědčilo o nutnosti investovat do výrobku téhle firmy... To by touha musela až moc zvítězit nad rozumem 8)
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » úte 31 říj, 2017 3:35 pm

Přidám svoje zkušenosti z mého prvního a také i posledního nákupu u firmy obchod.resinovemodely.cz. Po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodl koupit jen cihlovou rotundu plus 2 stání navíc a prosklená vrata k rutundě standartně jsou jen plná . Chtěl jsem ještě nádraží Českomoravské transversální dráhy dle normalie 17/H. Ale nakonec jsem si koupil nádraží Hronov od Igra model . Dobrá volba . :) Předání proběhlo osobně ve středu v Praze . Stavebnice byla v bílé velké krabici avšak bez návodu, že návod je na stažení na jejich stránkách . OKi rotundu jsem Koupil . Vzhledem k tomu že mě zbývalo jen 5 dní dovolené v ČR a pak zpět odjezd do Německa. Neměl jsem tolika času na kontrolování. Byla to chyba . Po 4 dnech jsem zjistil podle návodu že místo 4 trojúhelníkú trámoví mám jen 3 jenže to je pro 3 místnou já mám 5ti místnou takže celkem 7 by mělo být ve stavebnici. Já mám jen 3 . Tak jsem to volal v pondělí 26 září Že toto chybí . V úterý 27 září jsem posílal fotky co mě teda chybí. Odpověd jsem dostal asi až po týdnu, s tím že sem musel znovu zavolat . Na to jsem pak ještě zjistil, že nemám okna na obě dvě boční stěny a jednu zadní část, kde je vstup do rotundy pro personal a komín jaksi také není ve stavebnici .Nakonec bylo vyjádření že to pán pošle, ačkoliv u oken si je jist že je dával. Ano já mám okna jen pro zadní část rotundy nikoliv pro 2 boční stěny kde jich je na jedné straně hned 10 ks malých oken a na druhé 3 velká plus horní kulaté okno .. Byl jsem ujištěn že to pán pošle na mamčinu adresu v ČR doporučeně v pátek. Ani po 3 dnech na poště nikdo nic nevěděl . Tak jsem volal zpětně s tím že to pán v pondělí odeslal. Do dneška to jest více jak 16 nic nepřišlo a na poště nic není. A od té doby to jest 16 dní firma na moje sms zprávy s žádostí o zaslání podacího čisle zásilky nereaguje. Ani odpověd zda to odesílal přes Českou poštu či jinou . Ani na moje telefonáty, e maily a zprávy přes FB . Ačkoliv tento výrobce na FB dává každý týden nové příspěvky . Kdyby byla vina třeba na straně pošty .Tak právě proto jsem chtěl to číslo doporučené zásilky. - Bez reakce. Takže nemůžu si skutečně ověřit zdali to bylo či nebylo odesláno jak bylo tvrzeno doporučeně . V současnosti jsem ty okna a dveře začal řešit s firmou JM detail . Kam jsem jim posílal na okna rozměry . Uvidíme co z toho bude a také kolik to bude stát . Ale jak vyřeším ty tramoví trojůhleniky to nevím .Takže další investice do Rotundy. Jen je škoda že firma Atelier WEPE nepřišla s rotundou s úhlem 7,5 stupně třeba před rokem viděl jsem zde plán na TT a je to úplně stejný tip rotundy jako u Resinových modelů no asi by byla ta rotunda i levnější. Tímto nechci nějako firmu Resinové modely poškodit nebo nějako černit. At si každý udělá závěr sám. Ale bylo by lepší kdyby se modely dávaly s návodem, byla lepší výstupní kontrola. Zpočátku dobrá komunikace, ale po upozornění že tam nemám tohle a tohle zasilka údajně odeslána. komunikace klesla na NULU. Asi tak pomoc si sám . Po tomto jednání já už nekoupím od tohoto výrobce nic. Možná je to i tím že když pán ví že jsem v Německu tak to nehodlá už řešit .Težko říct. Jenom mám prostě zlost :evil: :evil: :evil:. Výsledek je ten, že mám doma za 3000 kč jen nekompletní stavebnici o je otázka zda s těma dílama co zde chybí bude možné ji sestavit i nadále . A ještě jedna Perlička . Koupil jsem nádraží Hronov od Igra model přes Mašinky .cz. Po mém příjezdu do Německa jsem zjistil že lavičky , které má výrobce u nádraží na fotkách a bylo psáno že jsou sou ,částí stavebnice , ve stavebnici nebyly a ani v návodu na rozpisu dílů nebyly. Na to jsem psal e mail do mašinky.cz pan Valter zavolal do Igra model a zjistil že Igra ačkoliv to měla napsané na svých stránkách , lavičky do stavebnice nedávala .Do 5 dnů jsem měl lavičky přímo od Igra model u mamky doma .Na to hned Igra model změnila to že lavičkyjiž nejsou součástí stavebnice stejně jako mašinky.cz ale na modelech biz když si najdete Hronov tak tam ty lavičky stále jsou . :D :D :D Takže Děkuji tímto i mašinkám.cz Pane Valter děkuji .Igra model Také .Takto by měla vypadat reklamace .Chybí to? Ano dodáme pošleme .Třeba máte s touto firmou lepší zkušenosti než já . Pro mě to bylo poprvé a naposledy. Nejsem náročný modelář. Kupoval jsem a prodál na modelbazaru dost věcí a i nové mašinky, vagony, stavebnice z krámu , ale tohle se mě stalo opravdu poprvé. Děkuji za váš čas, který jste strávili nad tímto článkem. Snad vám to nějako pomůže třeba v budoucnosti při vaší objednávce u tohoto výrobce že si co nejdříve zkontrolujete obsah stavebnice , zda li je vše v pořádku či nikoliv a případné nedostatky budete řešit hned případně mu tu stavebnici strčíte do příslušných orgánů . . :roll:
S pozdravem

Tomáš Novák
Přílohy
Trámoví 001.JPG
okna na rotundu 003.JPG
okna na rotundu 001.JPG
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » stř 01 lis, 2017 10:46 am

Zapoměl jsem ještě dodat že jsem psal jednu smsku, že si výrobce má vyčíslit náklady na výrobu nových trámoví a oken a at to posle na dobírku . Samozřejmě bez odpovědi .. No v soušasnosti je rotunda v rozloženém stavu ještě jsem na ní nešáhnul a to už jsem od 27 září zpět doma. Je pravda že jsem dodělával hradlo Praha střed, ale v současnosti by to šlo začít se stavbou, ale ... nejsou díly .Ani po měsíci a něco co jsem zde je stále nemám. :evil: :evil: :evil:
Přílohy
okna na rotundu 002.JPG
okna na rotundu 004.JPG
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » čtv 02 lis, 2017 12:07 pm

Ano udělal jsem chyby tím že jsem nezkontroloval stavebnici hnedka poté co jsem zjistil že něco chybělo. Ale co se dá dělat to si musí také ohlídat výrobce co je součástí stavebnice co tam chybí.Ale pravdou je pokud něco prodávám tak ručím za stav . Jen čekám jestli na to zde bede reagovat výrobce resinové modely či nikoliv .Protože aspoň mě to tak přišlo že se zde v této sekci objevovala vyjádření výrobců . No nechám se překvapit , a pokud nějáká odpoved příjde, doufám že budu ohromen
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod MkTT » čtv 02 lis, 2017 12:45 pm

novk2007 píše:Jen čekám jestli na to zde bede reagovat výrobce resinové modely či nikoliv .Protože aspoň mě to tak přišlo že se zde v této sekci objevovala vyjádření výrobců . No nechám se překvapit , a pokud nějáká odpoved příjde, doufám že budu ohromen

Vzhledem k tomu, že uživatel "radblaz" byl zde na fóru naposledy 3. listopadu 2016, tak bych na nějakou odpověď moc nesázel...
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: rezinové modely

Příspěvekod FrantaHO » čtv 02 lis, 2017 1:19 pm

MkTT píše:Vzhledem k tomu, že uživatel "radblaz" byl zde na fóru naposledy 3. listopadu 2016, tak bych na nějakou odpověď moc nesázel...


A web taky zabalil.
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod Brejla » čtv 02 lis, 2017 1:52 pm

Těm už chybí k dokonalosti jen se spojit s Tesařem jako generálním obchodním zástupcem ...
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod loscarlos » čtv 02 lis, 2017 2:31 pm

je to tahle firma, nebo je to shoda jmen ? :
https://obchod.resinovemodely.cz/
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » čtv 02 lis, 2017 3:30 pm

Ano u této firmy jsem tuto rotundu kupoval . :evil: :evil: Ponaučení pro příště. nebrat stavebnici kde není návod . A hnedka si zkontrolovat obsah . No jo člověk je hned chytřejší no. Dejte mě tak 3 až 4 měsíce a uvíde co z toho vznikne . Jsem zvědav jak dopadnou ty okna u JM Detail snad něco pasovat bude a jak udělám ty zbylé 4 trojůhelníky trámoví to budu muset ještě popřemejšlet .No moje předposlední zpráva byla v pátek přes FB že mamka se na poštu v pátek nedostane ale v pondělí tam zajde a zdali to odesílal přes ČP a pokud ano prosím podací číslo zásilky . A pondělí smsku že na poště ani na moje jméno ani na mamku nic není . Vše bez odpovědi. Takže ignorujou moje zprávy. Tím že jsem v Německu tak to asi pán řešit jak to vypadá nebude. Je to škoda ty stavebnice vypadají moc pěkně jsou jednuduché jenom sestavit obvodové zdi střechu a je hotovo bez interieru . Ale kazí si tímhle pověst.
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod mlha » čtv 02 lis, 2017 4:21 pm

novk2007 píše:Ano u této firmy jsem tuto rotundu kupoval . :evil: :evil: Ponaučení pro příště. nebrat stavebnici kde není návod . A hnedka si zkontrolovat obsah . No jo člověk je hned chytřejší no. Dejte mě tak 3 až 4 měsíce a uvíde co z toho vznikne . Jsem zvědav jak dopadnou ty okna u JM Detail snad něco pasovat bude a jak udělám ty zbylé 4 trojůhelníky trámoví to budu muset ještě popřemejšlet .No moje předposlední zpráva byla v pátek přes FB že mamka se na poštu v pátek nedostane ale v pondělí tam zajde a zdali to odesílal přes ČP a pokud ano prosím podací číslo zásilky . A pondělí smsku že na poště ani na moje jméno ani na mamku nic není . Vše bez odpovědi. Takže ignorujou moje zprávy. Tím že jsem v Německu tak to asi pán řešit jak to vypadá nebude. Je to škoda ty stavebnice vypadají moc pěkně jsou jednuduché jenom sestavit obvodové zdi střechu a je hotovo bez interieru . Ale kazí si tímhle pověst.

když to dáš s rozměry na papír, tak to udělám
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » čtv 02 lis, 2017 4:21 pm

Brejla píše:Těm už chybí k dokonalosti jen se spojit s Tesařem jako generálním obchodním zástupcem ...


Kdyby dělali s panem Tesařem? To jsem zvědav co by z toho bylo .
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod Martin70 » čtv 02 lis, 2017 4:33 pm

novk2007 píše:
Brejla píše:Těm už chybí k dokonalosti jen se spojit s Tesařem jako generálním obchodním zástupcem ...

Kdyby dělali s panem Tesařem? To jsem zvědav co by z toho bylo .

Tak s tesařem by ty trámy měl, ale s "Tesařem" by to bylo asi horší nebo nejisté... :wink:
Chápu není to příjemné, nemít část stavebnice, je to k vzteku a starosti navíc. Opravdu je dobré, vše kontrolovat na místě a nespoléhat na nic v dnešní době. Vždy se může objevit problém.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » čtv 02 lis, 2017 4:33 pm

mlha píše:
novk2007 píše:Ano u této firmy jsem tuto rotundu kupoval . :evil: :evil: Ponaučení pro příště. nebrat stavebnici kde není návod . A hnedka si zkontrolovat obsah . No jo člověk je hned chytřejší no. Dejte mě tak 3 až 4 měsíce a uvíde co z toho vznikne . Jsem zvědav jak dopadnou ty okna u JM Detail snad něco pasovat bude a jak udělám ty zbylé 4 trojůhelníky trámoví to budu muset ještě popřemejšlet .No moje předposlední zpráva byla v pátek přes FB že mamka se na poštu v pátek nedostane ale v pondělí tam zajde a zdali to odesílal přes ČP a pokud ano prosím podací číslo zásilky . A pondělí smsku že na poště ani na moje jméno ani na mamku nic není . Vše bez odpovědi. Takže ignorujou moje zprávy. Tím že jsem v Německu tak to asi pán řešit jak to vypadá nebude. Je to škoda ty stavebnice vypadají moc pěkně jsou jednuduché jenom sestavit obvodové zdi střechu a je hotovo bez interieru . Ale kazí si tímhle pověst.

když to dáš s rozměry na papír, tak to udělám



Stačílo by když bych to obkreslil a poslal i s rozměrama na vaši adresu ?
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » čtv 02 lis, 2017 4:36 pm

Martin70 píše:
novk2007 píše:
Brejla píše:Těm už chybí k dokonalosti jen se spojit s Tesařem jako generálním obchodním zástupcem ...

Kdyby dělali s panem Tesařem? To jsem zvědav co by z toho bylo .

Tak s tesařem by ty trámy měl, ale s "Tesařem" by to bylo asi horší nebo nejisté... :wink:
Chápu není to příjemné, nemít část stavebnice, je to k vzteku a starosti navíc. Opravdu je dobré, vše kontrolovat na místě a nespoléhat na nic v dnešní době. Vždy se může objevit problém.
Jenže problém je ten že ten návod vypadá takto. Takže pořádně ani nevíte co máte mít v té stavebnici .

https://obchod.resinovemodely.cz/fotky3 ... a__41H.pdf
Ta střecha je opravdu tenká takže jí budu muset vyměnit, komíny si udělám sám, ale průser jsou ty okna a to trámoví Já jen doufám že to je snad vče co mě chybí . . uvidíme jak dopadne vyjádření od JM detail . která okna by tam pasovala . A poslední perlička . na kterou jsem si vzpoměl když bylo předávání . Ono vám ještě nějáké dily zbydou ze stavby :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Jestli to měla být ironiie super .
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků