laserované stavby

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: laserované stavby

Příspěvekod cipisekmp » stř 25 říj, 2017 6:40 pm

Ahoj, pan je hracicka. Paradni kousek. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: laserované stavby

Příspěvekod novk2007 » čtv 26 říj, 2017 7:14 am

No jak se to vezme tak když to ma tolika oken tak by bylo škoda to nevyplnit něčím co se k tomu hodíJo někdo si řekne proč to dělat když to tam nebude moc vidět ale když se to večer zapne tak něco tam nakonec vidět je . . No stavědlo Brno Igra model je na stejné úrovni vybavení. . Ještě mě čeká stavebnice nádraží Hronov od Igra model a pak rotunda od Resinových modelů ale tam řeším problémy . Uvidíme jak to dopadne . Dávám ještě 14 dní .
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: laserované stavby

Příspěvekod petrh » ned 29 říj, 2017 3:10 pm

Tak jsem se pustil do prvni sve stavby. Hodne chyb tam je. S detma za krkem jsme to zvladli. Kritika vitana a je zadouci. Odkaz na dobry navod jak na prach na stavby a pod ocenime. Stavba kbmodel, lepeno herkules, tempery.
Obrázek
Obrázek
https://drive.google.com/open?id=0B8Dfx ... 05aNXRad2s
https://drive.google.com/open?id=0B8Dfx ... mloSFppbXM
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: laserované stavby

Příspěvekod novk2007 » ned 29 říj, 2017 3:55 pm

já jsem si chyb teda nevšimnul .
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: laserované stavby

Příspěvekod hank » ned 29 říj, 2017 8:14 pm

Na střeše nemáš hřebenáče - stačí plechy. (Už ani nepamatuju, kdy jsem viděl naposledy echt eternitové hřebenáče.) A jestli si dáš záležet, tak by to chtělo i olištování konců střešních prken na štítových stranách, i když je fakt, že na tak malých stavbách se často vynechávalo, ale v této konkrétní normálii je. A konce krokví ti lezou zpod krytiny, to by brzo shnily a slavná c. a k. komise by ti to takhle nezkolaudovala... :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: laserované stavby

Příspěvekod PASKVAL » pon 30 říj, 2017 9:06 am

U nás v klube jeden veľmi nadaný kolega začal tvoriť stavby touto technológiou. Pripravuje budovy podľa reálnej predlohy ktoré budú následne umiestnené na naše koľajiská. Pripájam pár ukážok z jeho tvorby.
PLESIVEC_H0.jpg
stanica Plesivec
Depo_Kralovany_TT_2.jpg
Depo Kralovany
Depo_Kralovany_TT.jpg
Depo Kralovany
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: laserované stavby

Příspěvekod PASKVAL » pon 30 říj, 2017 9:07 am

kostol_Vychylovka_H0.jpg
kostol Vychylovka
Vychonda_H0_2.jpg
stanica Vychodna
Vychodna_H0.jpg
stanica Vychodna
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: laserované stavby

Příspěvekod PASKVAL » pon 30 říj, 2017 9:10 am

TNS_Kralovany.jpg
trafostanica Kralovany, zatial bez transformatorov

ZST_Kralovany_TT.jpg
stanica Kralovany v TT, poriadna opacha :)
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: laserované stavby

Příspěvekod petrh » pon 30 říj, 2017 12:24 pm

tvl kam se hrabu:)
hank: ano nedostatku mnoho, na dalsi pokus bude snad lepe
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: laserované stavby

Příspěvekod novk2007 » pon 30 říj, 2017 1:22 pm

Tak koneščně hotovo Dokončen žebřík a hradlový přístroj na horní části v dolní přibyl stůl židle a figurka Finální produkt a asi č měsíce postupné práce pryč
Přílohy
kj 241.JPG
kj 239.JPG
kj 238.JPG
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: laserované stavby

Příspěvekod novk2007 » pon 30 říj, 2017 1:24 pm

Tak ještě pár detailů zvenku a je hotovo
Přílohy
kj 240.JPG
kj 242.JPG
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: laserované stavby

Příspěvekod cipisekmp » pon 30 říj, 2017 3:39 pm

Ahoj, na te spodni fotce me zarazil ten roh v pravo tam kde neni svod. To je zamer ze je tam mezera mezi kameny? Ta budova mela nejake oplasteni? Mozna to neni pri beznem pohledu ma model videt, ale na fotce je to videt hodne. Jinak pekna prace. Me osobne se libi ze je to sice lasercut, ale spousta veci je tam krivych, udoubanych a podobne ze to vypada velmi hezky rozbite jak by to asi melo byt. Ne u vsech lasercut to je takhle. Vetsina je az precizne presna, rovna kolma a pod.
K tem ostanim budovam vyse od kolegy. Myslim ze muzete byt s nadejnym kolegou velmi spokojeni.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: laserované stavby

Příspěvekod novk2007 » pon 30 říj, 2017 5:50 pm

K tomu stavědlu. Držel jsem se návodu kde jsou jen obrázky . Začátek šel perfektně slepit. Plastové části do sebe zapadaly perfektně. Druhá část byla ta že se musela na tu plastovou nalepit kamenná imitace stěn. Nikde však totiž nebylo psané kde maji stěny lícovat, tak jsem to udělal podle obrázku. Pak přišla 3 část. Vlepte z vnitřní strany okna a ejhle ty okna šly šejdrem protože část oken to kamenná zdivo překrývalo a protože jsem na to zase tolika času neměl, Herkules respektive jeho německá obdoba ztuhla tak že to nešlo oddělit, tudíž domek šel do vodní lázně , aby se oddělila kamenná část od plastové a pak příšlo sušení . Ta mezera která tam je vidět ta vznikla asi nekvalitnim přilepením ale i hlavně kuli tomu že mě ty líce stěn prostě nepasují . A podle zvětšených fotek teré jsem si stáhnul z webových stránek moje TT tam to také nelícuje . Ale ve skutečnosti to není tak strašné. Stavědlo jsem dostavěl . A už si ho nechám přece jenom jsem na měm strávil dosti času . Po druhé bych ho stavět asi nechtěl ted už vím jakých chyb se vyvarovat .Takže stavědlo by vypadalo možná o něco líp,ale přece dávat zase 7 čent za stavebnici a pak tu spostu práce zase stavět kamna dělat dřevěné parkety,uhlák, telefon, hradlový přístroj, nábytek , se mě už nechce . A jáááá . Já jsem spokojen i s patinou .Někomu se to může nelíbit, ale ono když se podíváte na předlohu tak nyní je z toho spáleniště. A také si zde nějaký nadšenci grafitti pustili svoji fantazii . A co se týče výrobcu kteří výrábějí touto technologii zůstanu věrný Igra model . Ještě zkusím KB Model .
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: laserované stavby

Příspěvekod novk2007 » úte 31 říj, 2017 6:28 am

Protože už mě došla trpělivost s Firmou resinové Modely u které jsem si objednal cihlovou rotundu plus 2 prodloužení . Napíši svoje první a poslední zkušenosti s touto firmou do sekce Modelářské obchody a výrobci okolo 16 hodiny . To je totiž čas co jsem dal výrobci na odpověd
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: laserované stavby

Příspěvekod Corwin » čtv 28 kvě, 2020 10:13 pm

Ahoj.
Postavil jsem malý sklad od AWEPE
Obrázek

Povrchová úprava je nátěr akrylovými barvami. Ale nejsem moc spokojený - vychází mi to dost tmavé. Je možné - a jak - patinovat/zesvětlit bílou? Představuji si to nějak takhle:

https://www.ukralezeleznic.cz/nadrazi/8 ... diste.html

Dá se nějak dosáhnout ten nažloutlý odstín opotřebovaného barveného dřeva?
Corwin
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 27 pro, 2018 4:01 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků