130 let Vlárské dráhy

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

130 let Vlárské dráhy

Příspěvekod cipisekmp » sob 21 říj, 2017 7:08 pm

Ahoj kolegove. Dovolim si zalozit tema ohledne akce ktera prave probehla.
Muj prispevek http://kzmslovacko.cz/index.php/spolecne-akce/19-vystavy-navstevy-a-pod/191-130-let-vlarske-drahy . Pro vetsinu lidu ktery se pohybuje tu na foru zrejme nic noveho ale at clanek nejsou jen fotky tak par reci a odkazu.
S pozdravem Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: 130 let Vlárské dráhy

Příspěvekod Edys » sob 21 říj, 2017 8:37 pm

To byl určitě pěkný výlet. Doufám že jsi ho autor užil i přes nepřízeň počasí.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: 130 let Vlárské dráhy

Příspěvekod Martin70 » pon 23 říj, 2017 9:51 am

Taky jsem se byl podívat s fotoaparátem. Počasí sice nevyšlo, ale bylo o něco lepší než na DŽ v Bohumíně. Škoda, že se parní kráska 475.101 pokazila a byla odstavena v Kyjově. Čekal jsem na ni marně u mostů přes Moravu. Na nádraží ve Veselí nad Moravou jsem okoukl "Krokodýla" a test parní rarity 526.001. Hledám informace co je to vlastně za lokomotivu a jaký byl její předchozí život.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: 130 let Vlárské dráhy

Příspěvekod cipisekmp » pon 23 říj, 2017 3:19 pm

Ahoj, nejake informace ohledne te Veselske pary jsou v clanku v odkaze primo na zeleznicni vytopnu Veseli. Jestli chces informaci vic, tak vyzkousej napsat do Veseli a trebas ti povi vic.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: 130 let Vlárské dráhy

Příspěvekod Martin70 » pon 23 říj, 2017 6:57 pm

cipisekmp píše:Ahoj, nejake informace ohledne te Veselske pary jsou v clanku v odkaze primo na zeleznicni vytopnu Veseli. Jestli chces informaci vic, tak vyzkousej napsat do Veseli a trebas ti povi vic.
Cipisekmp.

Díky za informaci. Takže ta lokomotiva se začala dávat dohromady před 23lety. Tak to je tedy síla. Já myslel, že je to otázka několika předchozích roků. No byla dle fotek opravdu složená s fragmentů. Já to nehledal pod označením EP1000, ale dle tabulky 526.001. :wink:
P.S. Ještě z jiného soudku, zeptám se Tě tady. Tento víkend tedy PáSoNe máte zase tradiční výstavu v Redutě v Hradišti. Bude to podobné jako loni? Tedy zda se mohu přijet podívat, když je venku hnusně. Budeš tam mít k vidění ten nový "Benzínový Řáholec" tedy tu Stáčírnu PHM? :D Dle fotek to vypadá moc dobře. Možná bych se zajel podívat v pátek, to tam asi nebude tolik lidí.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: 130 let Vlárské dráhy

Příspěvekod cipisekmp » úte 24 říj, 2017 7:06 pm

Ahoj, vystava bude probihat jak probihala kazdy rok predtim. Jen z programu vypadl ten vlacek venku coz nas mrzi ale bohuzel. Raholec tam bude i se stacenim PHM. Plagat na akci je na nasem webu: http://kzmslovacko.cz/
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: 130 let Vlárské dráhy

Příspěvekod Martin70 » stř 28 bře, 2018 7:50 am

Ještě se dovolím vrátit k původnímu tématu výročí 130 let Vlárské dráhy. Chtěl jsem navštívit výstavu v muzeu Bojkovska :
http://www.muzeumbojkovska.cz/kalendar-akci
Při návštěvě jsem se však trefil do chvilky kdy nebylo muzeum otevřeno a zatím nevím zda se tam ještě dostanu do konce výstavy. Byl jste někdo z Vás na této výstavě a víte co je tam vše vystaveno? Díky předem za info.

Doplnění 18.4.2018.
Tak jsem se nakonec do Bojkovic zajel podívat a malou výstavu navštívil. Jsou jí věnovány dvě místnosti, v jedné jsou předměty s železniční tematikou a v druhé panel s TT kolejištěm a několika modely. Děkuji autorům za snahu, mohlo tam být třeba více o poválečném provozu dráhy, ale třeba je to jen můj dojem.
Prošel jsem i stálou výstavu výstavu s tematikou moravských kopanic a historií okolí. Je rovněž zajímavá.
Spíše mám dotaz zda se nebude letos konat pokračování akce s jízdou nějakého reálného vlaku po trati, zejména ve východnější části? Tedy V.n.M. směr Vlárský průsmyk, Slovensko apod. Dokončení tohoto úseku a 130. let provozu připadá na říjen 2018.
Objevil jsem tuto jízdu : 28. ŘÍJNA - Vlak československé sounáležitosti - Připomínka rychlíků na Vlárské dráze pod Bílými Karpaty, druhé nejstarší moravsko-slovenské trati.
T478.1 + A, AB, B, BDs - Veselí nad Mor. – Trenčín a zpět.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: 130 let Vlárské dráhy

Příspěvekod Martin70 » úte 23 říj, 2018 7:41 am

Zdravím, nevíte někdo bližší informace o nedělní akci : 28.října 2018 - "Vlak československé sounáležitosti" mezi Veselí nad Mor. – Trenčín a zpět? Nevím jaká je příčina, zda administrativní, technicko-logistická nebo jiná. :?:
Podle K-reportu je akce zrušena (tedy na moravské straně) nebo redukovaná. Slováci pojedou s 810 a 131.1443.
Okolo Prahy, Rakovníka, Kladna, Trosek, Posázavského Pacifiku a jinde akcí jak naseje a tady často nic. Tam se Bardotky prohánějí jak za mlada a tady se na ně díváme tak akorát na obrázku. :roll: :(
Nebo se mě to zdá? :)
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín


Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků