Plan kolajiska X

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » čtv 12 led, 2017 6:28 am

mizl píše:Že by Milana začali svrbět prsty ?? :mrgreen:

Michal


Zjišťují se jen škody a přemýšlí se jak dál,o co přijdete,co vlastně pro vás zůstane.... :? .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » čtv 12 led, 2017 11:46 am

Další TEST.Milan
Přílohy
Test 4 – kopie.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod mizl » čtv 12 led, 2017 2:35 pm

milan ferdián píše:Zjišťují se jen škody a přemýšlí se jak dál,o co přijdete,co vlastně pro vás zůstane.... :? .Milan


Já už jsem moc s jistých důvodů moc nechodím a moc zde již nezanechávám příspěvky a ukázky své práce. Nicméně Ty jsi pro mne Velkou a Nejuznávanější osobností v železničním odvětví modelařiny a tudíž také nejsledovanější. Jak by řekl klasik - " Mám tě v hledáčku ". A o to co nám modelářům zůstane odpovím otázkou - Myslíš, že jsi pro komunitu modelářské železnice vytvořil či udělal málo ??

Já myslím, že i přes nedokončené díla a projekty zůstane v celkovém objemu velké dílo a uznání na hodně velkou dobu.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » čtv 12 led, 2017 4:51 pm

mizl píše: A o to co nám modelářům zůstane odpovím otázkou - Myslíš, že jsi pro komunitu modelářské železnice vytvořil či udělal málo ??Michal


Díky Michale,no mám pocit z nedokončeného díla.Nejvíce mě mrzí,že jsem pro slovenské modeláře ještě nic neudělal.My už máme tři díly a naši zbojníci ještě nic.Myslím si,že i oni by měli mít důstojnou publikaci o svých snech modelových tratí ze své domoviny.
Musí se čekat neboť jsem byl důrazně upozorněn,nic neunáhlit,zbytečně netlačit na pilu.Být nesmírně trpělivý :shock: :wink: :P .Pro ty testy. Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Rocky_MK » čtv 12 led, 2017 6:07 pm

Milane děkujem! :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod MirekTT » čtv 12 led, 2017 8:09 pm

Takže už ne čtvereční metr, ale 85cm. Tj výčnělek 25cm přes okraj šatní skříně, na které může být kolejiště uloženo, případně jako obraz na zdi. Místo se určitě najde klidně i v předsíni. A pod postel se vejde celé.
Milane paráda, tohle už se dá stavět i v podnájmu a převážet vlakem.

....... Nebudu možná první, koho to napadlo, ale co tahle kolejišťata řešit jako propojitelná jednou průběžnou kolejí ve skryťáku. Proč? Proč ne. Proč by si nemohli spolu zajezdit dva kamarádi na jídelním stole. Dokonce ani krajinné rozhraní by nemuselo podlehnout normě, pokud je oddělíme kulisou.
Možná by takový koncept někoho oslovil.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod petrh » pát 13 led, 2017 6:20 am

A bacha tady by to mohlo zavanet minimodulem mezi tema kolejistema;) treba se zastaveckou;) myslkm, ze milan ma v hlave nejky velky plan, hosi tady ukazuji, ze yard/metr je optimalni a kamenicek je tu hodne takze jednoznacne :thumb:
Ps: co h0?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod modeln » sob 14 led, 2017 6:51 am

milan ferdián píše:
mizl píše: A o to co nám modelářům zůstane odpovím otázkou - Myslíš, že jsi pro komunitu modelářské železnice vytvořil či udělal málo ??Michal


Díky Michale,no mám pocit z nedokončeného díla.Nejvíce mě mrzí,že jsem pro slovenské modeláře ještě nic neudělal.My už máme tři díly a naši zbojníci ještě nic.Myslím si,že i oni by měli mít důstojnou publikaci o svých snech modelových tratí ze své domoviny.
Musí se čekat neboť jsem byl důrazně upozorněn,nic neunáhlit,zbytečně netlačit na pilu.Být nesmírně trpělivý :shock: :wink: :P .Pro ty testy. Milan


Milan,nemaj obavy,zeby si pre nas Slovenských modelarov/zbojnikov/ urobil toho malo,viem ye to neni v ucelenej podobe-myslim knihy,ale tych planikov je dost,a za to ti dakujeme.Vid moja Telgartska slucka,je to proste skvost,a uz je len na mne,ako tvoje vizie prevediem do modelárskej reality,neviem aku mas spatnu vazbu,kolko kolajisk sa stavia podla tvojich navrhov na Slovensku,no by ma to zaujimalo.Inak,idem poslat komplet plany Telgartskej slucky,co mam od teba p.MkTT,nech ich uverejni v galerii,takyto skvost,si nemozem a ani nechcem nechat len pre seba,ak bude mat niekto zaujem,nech si to postavi,ale myslim ze to moc ludi stavat nebude-je to dost financne narocne,viem to uz podla seba,a to mam polozene len kolaje na 90% :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No ja to dam,sice pomalsie,ale kolajisko postavim-do penzie mam este relativne daleko,nejakych 25 rokov,tak je tu sanca ze ho dokoncim :lol:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod pepi2000 » stř 22 úno, 2017 10:09 am

Tady na tomto odkazu
https://ulozto.cz/!QlNF7LdWPwsf/50-planku-kolejist-rar
najdeš starší oskenovanou knížku s 50 plány včetně tabulek a informací pro velikosti HO, TT, N
Snad to někomu pomůže.
pepi2000
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 04 bře, 2016 9:34 am

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » ned 22 říj, 2017 8:03 pm

Kamenný Most H0/1:87_3950x5700_ELITE/15°
Skrytá stanice Olovnice/Telce o sedmi kolejích.Nivelita kolejí T.K. +50 na hlavní trati se skryťákem je po celém kolejišti.Kdo má zájem,ve skryťáku,má tam připravené kusé koleje pro ucelené soupravy motorových osobních vlaků nebo jednotek.
Milan
Přílohy
Rámy DF.jpg
K.M.skrytá II DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Dusan » ned 22 říj, 2017 8:49 pm

podle rozměru, soudím, že to bude Edysovo kolejiště, nebo jen shoda ?
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » úte 24 říj, 2017 5:51 pm

Lenešice H0/1:87 3950x5700 ELITE/15°
..............................................
Přílohy
012 DF I.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Edys » úte 24 říj, 2017 6:49 pm

milan ferdián píše:Lenešice H0/1:87 3950x5700 ELITE/15°
..............................................

Tohle je také zajímavé. Ale muselo by se bourat.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » úte 14 lis, 2017 2:53 pm

Menhartice III TT/1:120 2500 x 850 TILLIG/15°
Přílohy
Menhartice III  DF.jpg
Menhartice III skrytá DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 pro, 2017 2:44 pm

Slaný předměstí H0/1:87 3950 x 5700 ELITE/15°

Domácí kolejiště v samostatné místností.Skryťák Slaný o sedmi traťových kolejí s úctyhodnými délky dovoluje základní provoz na kolejišti.R,Pn I,Pn II,Os I,Os II,Mn I,Mn II.Skryťák jako samotný tvoří vratnou smyčku.Během stoupání ve spirále se větví na druhou smyčku,vystoupá do příslušných nivelit tratí.Hlavní trať se vynoří na okamžik vedle koncové stanice,aby po chvíli za ní směrem na hlavní stanici se vynořila z tunelového ústí.Podjíždí vedlejší trať a hlubokým skalnatým zářezem se dostáváme na odbočnou stanici ústředním bodem tohoto kolejiště.Levé zhlaví je plnohodnotné a hlavně nákladní zátěž je dopravně směrována na vedlejší trať z důvodu hustého nákladního provozu do koncové stanici.Stanice má sedm dopra-
vních,manipulační skládkovou,manipulační odstavnou pro osobní vozbu na vedlejší trati,vlečku do ZZN,manipulační objízdnou,výtažnou pro nákladní skupinu tří kolejí,vlečku,uhelných skladů,vlečku pivovaru a lokomotivní depo,které je zmodernizováno pro dnešní dobu.
---odstavná---dopravní osobní---man.sklád.---man.volná skládka---
-----------------dopravní osobní/nákladní--------vlečka ZZN---
-----------------dopravní osobní/nákladní------------------------
____________ostrovní nástupiště______________________
-----------------hlavní osobní/nákladní---------------------------
výtažná--------dopravní nákladní--------------------------------
-----------------dopravní nákladní---------------------------------
-----------------dopravní nákladní---------------------------------
vlečka U.S.---man.objízdná-----výjezd z točny------točna---
-----------------lokomotivní-------------------------------točna---
-------------------------------------zásobovací----------------------

Pokračuje levým obloukem okolo vlečky pivovaru,zářez,první ocelový most,zářez,zrušený strážní domek,další viadukt a to obloukový kamenný,zářez,druhý ocelový most,tunel.Podjíždíme celým okrajem rámu kolejištěm až se vy noříme z tunelu ve výhybně,opět tunel a následuje napojení na spirálu.Druhá smyčky se uzavřela.
Vedlejší trať ze stanice se stačí pravým obloukem,projíždí městskou zástavbou,na dlani máme nákladní část hlavní stanice,
tunel,širá trať,mostem překračujeme hlavní trať,širá trať a dojíždíme do koncové stanice o dvou dopravních kolejí a jedné manipulační.Je zde velká vlečka na pilu.
Kolejiště bylo navrženo dle požadavků zadavatele.Koncová stanice již byla stavebně dokončena.
Milan
Přílohy
Celek III DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků