mechovka jako podloží pod koleje

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

mechovka jako podloží pod koleje

Příspěvekod libor1969 » ned 08 říj, 2017 9:12 pm

Pracuji jako sádrokartonář a používám mechovou pásku pod profile sdk ,tak mně napadlo že by se to mohlo dát jako podloží pod koleje.Chci se zeptat jestli by se to mohlo použít.
libor1969
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 05 říj, 2017 7:01 pm

Re: mechovka jako podloží pod koleje

Příspěvekod Edys » ned 08 říj, 2017 9:27 pm

libor1969 píše:Pracuji jako sádrokartonář a používám mechovou pásku pod profile sdk ,tak mně napadlo že by se to mohlo dát jako podloží pod koleje.Chci se zeptat jestli by se to mohlo použít.

Já osobně si myslím že je to moc měkké. Ale někdo to dává.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: mechovka jako podloží pod koleje

Příspěvekod Dusan » ned 08 říj, 2017 10:23 pm

Mrkni na stránky Houmra, postavil na tom celé kolejiště, já jsem to kdysi podle něj použil také a bez jakýchkoliv problémů. Nic měkkého na tom není a dělalo se mi s tím velmi dobře. Šířka byla stejná jako pražčové pole (u peca HO).
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: mechovka jako podloží pod koleje

Příspěvekod HonzaM » pon 09 říj, 2017 6:43 am

libor1969 píše:Pracuji jako sádrokartonář a používám mechovou pásku pod profile sdk ,tak mně napadlo že by se to mohlo dát jako podloží pod koleje.Chci se zeptat jestli by se to mohlo použít.

Já používám 5 mm materiál prodávaný jako podložka pod plovoucí podlahy. Pracuje se s tím mnohem snadněji než s korkem. Mám na tom postavené celé domácí kolejiště i všechny moduly a neměl jsem s tím dosud žádný problém. Lepidlo při zaštěrkovaní to dokonale zpevní, takže někým vzpomínaná náchylnost k promáčknuti nevadí, nikde k tomu u mne nedošlo ani při čištění ani když se trochu přitlači, ani při použití gumy. Gumu ovšem zásadně nepoužívám, sice odstraní nečistoty, ale koleje poškrábe a poškrabaný povrch se rychleji zanáší. Viz článek na webu “Honzikovy vláčky”.
PKoleje k podložce nelepím. Při pokládáni je prichycuji maličkými šroubky se zapuštěnou hlavou takového rozměru, aby zůstaly z povrchem téměř v úrovni pražců. To umožňuje mírnou korekci směrového vedení položených koleji i případnou demontáž. Teprve po vyzkoušení koleje zaštěrkuji. Pak po opětném vyzkoušení průjedzdem vlaku šroubky odstraním a otvory zaštěrkuji. Koleje drží naprosto dostatečně, nestalo se mi že by se odtrhly. Takto položené koleje slouží už několik let.
Naposledy upravil HonzaM dne pon 09 říj, 2017 7:04 pm, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: mechovka jako podloží pod koleje

Příspěvekod fulda » pon 09 říj, 2017 7:36 am

libor1969 píše:Pracuji jako sádrokartonář a používám mechovou pásku pod profile sdk ,tak mně napadlo že by se to mohlo dát jako podloží pod koleje.Chci se zeptat jestli by se to mohlo použít.

Taky na tom jezdím.
Oloupal jsem z toho ten horní ilegalit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků