Marwinova lokálka H0, 2. epocha

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod michal_n_cz » stř 01 bře, 2017 6:54 pm

Vladimír_B píše:Michal...n...cz Copak je to za hezkou staničku? Ď
Cyklostezka Nezamyslice-Morkovice - Koválovice - spíše zastávka s nákladištěm, výjímečně i výhybna :-) Více fotek tady:
https://www.facebook.com/pg/MORKOVICE/photos/

Obrázek
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod michal_n_cz » stř 01 bře, 2017 7:14 pm

marwin píše:Jeste jsem zkusil depo presunout na druhe zhlavi, vejde se tam i vetsi vytopna. Depo je zausteno do dopravni koleje, coz trosku komplikuje reseni provoznich situaci,

No to je teda komplikace :!: - kolejiště okopírované od Knippera, stanice tahle: http://michal-n-cz.rajce.idnes.cz/Berom ... eethalbahn
- doufám, že tam budou ty troleje :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » čtv 02 bře, 2017 4:30 pm

michal_n_cz píše:Jak to vychází výškově? Já jsem dodatečně zjistil, že ten Kniprův plánek má jakousi inspiraci skutečnou tratí a ta šírá trať je hódně dokopce - zubačka...

Ano, puvodni projekt je zubacka. Rozdil mezi skrytakem a koncovou stanici je 17cm, stoupani ve viditelnych usecich je 20 promile, ve skrytych je 40 promile, moc velke stoupani nevypada moc pekne, proto ho schovavam do tunelu.
michal_n_cz píše:Do stanice určitě doplnit záchodky.

Jasne zachodky, vahu, kulny atd. jsem do planku nezakresloval, na modelu samozrejme budou.
michal_n_cz píše:S obytnýma barákama bych byl opatný, spíš bych tam viděl tu zahrádku pana přednosty s kůlnou a králíkárnou, tu hranu k zdi zkusit maskovat plotem, stromy.

Uvidim, jak to bude vychazet, planuju tam umistit jen casti domu po hreben, zbytek bude jakoby ve zdi, tak jak to je v Lokti.
michal_n_cz píše:Odhadem předpokládám, že to je na 12° geometrii Peco, pokud tam má být ten angličan tak ten bych tam narouboval 10° dělaný nebo Roco line.

Vyhybky jsou stredni peco, polomer 914mm, Ten anglican od Peca me nejak neurazi, ale priklanim se ted k verzi bez nej a vytopnou vzadu.
michal_n_cz píše:Ten odvrat na vlečce do kamenolomu není nezbytně nutný - pár cm vlečka ještě klesá podél trati pak teprve rovina před výsypkou.

Prave ze ta vlecka od trati stoupa, aby ji pak trat v tunelu mohla podjet. Takze odvrat je nutny, myslim se, ze mi i pri manipulaci obcas nejaky ten vuz ujede:).
michal_n_cz píše: Výsypku orientovat cca doprostřed té vlečky aby si tam mohli s vozama šibovat vrátkem bez mašinky.

Vysypku posunu o kousek dal. Chtel bych za ni udelat skluz pro nedrcene kameny, takze se o kousek jeste prodlouzi.
michal_n_cz píše:No a ta spodní stanice záleží na tom jak to vychází prostorově, aby to nebylo přeplácaný. Možná by stačily i jen dvě koleje, barák nějaký měnší kratší než ta Hraštice - třeba ten 12H. Možná i to skladiště oželet a spokojit se jen s rampou.

Puvodne jsem mel misto spodni stanice jen zastavku s nakladistem, ale nechtel jsem prijit o moznost krizovani na trati, tak jsem doplnil jeste dalsi dopravni kolej. Predpokladam, ze u tve stanice je kolej u budovy taky dopravni, tedy krizovani s motorakem by bylo mozne. Zkusim to prekreslit na dve dopravni a jednu kusou manipulacni se skladistem.
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod Radek » ned 05 bře, 2017 12:56 pm

Romantická lokálka, druhá epocha a tvoje provedení? Každou z těchto položek považuju za velmi lákavou, ale spojení všech tří v jeden celek? Nádherná vyhlídka!Těším se, na první krůčky realizace.
Radek
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » pát 10 bře, 2017 4:34 pm

Taky se tesim:). Jeste jsem planek vylepsil, ukousnul jsem dalsi prostor v loznici:), doplnil jsem maly vingl mezi koncovou a nacestnou stanici, aby se trat dostala dal od kameneho mostu. Rozkreslil jsem navrh skryteho nadrazi, ktere bude reseno suplikem.
Cele kolejiste jsem rozdelil na pet dilu, aby bylo mozne ho pripadne rozebrat a prestehovat nekam jinam. Zkousel jsem i zmensit nacestnou stanici, tak jak navrhoval Michal, ale moc me to nezaujalo. Uvidim pri stavbe, jak to bude vypadat, mozna pak jeste tu kolej uberu.
Planek:
Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod hank61 » pát 10 bře, 2017 4:43 pm

Také budu sledovat :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod greenery » pát 10 bře, 2017 4:53 pm

Je to fakt pěkný. Jak se říká, do mrtě využité, ale s citem. Všeho je tak akorát, provozně moc hezké. Přesuvna místo výhybek ve skryťáku je dobrý nápad.
Těším se na ten kamenolom, mám ho taky v plánu. Dokonce jsem někde viděl i funkční násypku.
Až přijde čas, taky do placu něco přihodím.

Edit: ... našel jsem to https://youtu.be/7LHxME3Xmbk?t=160
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod hopeter » pát 10 bře, 2017 6:43 pm

No paráda. Konečně snad uvidíme ten šuplík v praxi... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » pát 16 čer, 2017 9:07 am

Ahoj,
zacal jsem pracovat na budovach, jako prvni jsem si vybral vytopnu z Rokytnice od KB modelu. Budova jeste neni uplne hotova. Zde je seznam dodelavek: chybi hrabenace (pouziju asi od Auhagenu) na strese, ty ve stavebnici nejsou moc pekne. Zalistovat uzlabi. Dodelat dymniky z plastove trubicky, papirove ze stavebnice se mi nepovedlo stocit tak, abych s nima byl spokojeny. Taky musim zpatinovat steny vytopny prachem.
No a pak hura na dalsi stavbu od KB-modelu, asi se pustim do Choliny, ktera bude v nacestne stanici.
Marek
Tady jsou fotky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod hopeter » sob 17 čer, 2017 7:53 am

Hezká práce , radost sledovat. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod Martin70 » sob 17 čer, 2017 11:58 am

marwin píše:Ahoj,
zacal jsem pracovat na budovach, jako prvni jsem si vybral vytopnu z Rokytnice od KB modelu. Zalistovat uzlabi.
Marek

Hezká výtopna, taky o nějaké od KB uvažuji, tedy vím, ale zatím jsem neobjednal. Akorát mě trklo do oka : "Zalištovat uzlabi." Nevím zda je střecha už napevno, ale úžlabí patří pod krytinu. Pokud není myšleno olemování z boku, tedy závětrná lišta. Omlouvám se za deformaci, jsem se vyučil v roce 1987 jako střešní plechový dělník a vím už toho houby. :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » pon 19 čer, 2017 11:35 am

Martin70 píše:
marwin píše:Ahoj,
zacal jsem pracovat na budovach, jako prvni jsem si vybral vytopnu z Rokytnice od KB modelu. Zalistovat uzlabi.
Marek

Hezká výtopna, taky o nějaké od KB uvažuji, tedy vím, ale zatím jsem neobjednal. Akorát mě trklo do oka : "Zalištovat uzlabi." Nevím zda je střecha už napevno, ale úžlabí patří pod krytinu. Pokud není myšleno olemování z boku, tedy závětrná lišta. Omlouvám se za deformaci, jsem se vyučil v roce 1987 jako střešní plechový dělník a vím už toho houby. :D


Ahoj,
strecha uz je prilepena napevno. Snazil jsem se uzlabi vytvorit pod taskami, ale nepovedlo se mi dobre sesadit strechy k sobe, takze mi tam vznikla nevzhledna skvira. Abych zamaskoval svoji nesikovnost, tak to prepasam tenkym papirem. Chapu, ze pokryvac pri detailnim pohledu ze mne radost mit nebude, ale mym modelarskym ocim zase vadi divne slicovani strech...
Jinak zavetrne listy uz tam jsou, rezu je z tenke preklizky.
Marek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod marwin » stř 18 říj, 2017 1:06 pm

Ahoj,
pokrocil jsem na stavbe budov pro svoje kolejiste. Na radu prisla hlavni dominanta nadrazi vypravni budova. Na trhu je na vyber stavebnice od Igry a od Kb-modelu. Vyber neni jednoduchy, zadna stavebnice neni dokonala. Na konec jsem si vybral Igru kvuli hezcim oknum a sambranam kolem nich.
Bohuzel ma stavebnice nekolik much, ktere jsem si pri prohlizeni obrazku na netu nevsiml. V prizemi budovy jsou bosaze jen tence vygravirovane do omitky. Pokud chcete budovu natrit hustejsi barvou, aby imitovala omitkou, tak se vam samozrejme tenke gravirovani zaleje barvou a mate o zabavu postarano. Musel jsem bosaz znovu vytvorit vyrezavanim tenkych prouzku z omitky skalpelem (podle fotek na netu, to ma Kb-model lepe zvladnute). Stejny problem je u dlazdene podlahy verandy. Taky jsem si spary uspesne zalepil a musel jsem je prorezavat nozem.
Dalsim minusem stavebnice od Igry jsou osizene rimsy, pod okny v prizemi uplne chybi a mezi prizemim a prvnim patrem je slabsi, zkusim ji jeste doplnit. Bohuzel jsem na to prisel, az kdyz jsem mel prilepenou verandu., coz mi dost zkomplikuje praci.
Krytina strechy je uplne tragicka, ale stejne jsem chtel dat bobrovku, takze puvodni (asi eternitovou) jsem uplne nahradil plastovym vyliskem od Auhagenu.
Na verande jsem drevene sloupy nahradil mosaznymi od Igry. Jsou moc pekne, bohuzel jsou urceny asi pro jinou stavebnici a jsou o cca 1mm delsi, takze je musite uprostred rozriznout, zkratit a slepit.
Pro podezdivku pouzivam kameny od kbmodel, zalibily se mi na Choline a tak jsem si nechal udelat arsik, ktery lepim na vsechny budovy.
Kdybych se ted rozhodoval znovu, kterou stavebnici pouzit, tak bych zvolil kb-model a okna ze stavebnice bych nahradil okny od Jm-detail.
Marek
Tady jsou fotky:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod Dusan » stř 18 říj, 2017 4:17 pm

Pěkný stavby a co kolejiště, zatím ve stádiu úvah ? Už se těším na postup .....
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Marwinova lokalka H0, 2. epocha

Příspěvekod havrosu » stř 18 říj, 2017 4:28 pm

Nadrazi super a strecha je jen k lepsimu... a u vodarny bych tu strchu vymenil taky. Ta fuka navic v HO je tragicka :)
Ale jinak moc pekne a konecne taky jina ne 3 a vubec vsechny nove epochy:)
havrosu
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 04 pro, 2011 10:35 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků