Stříkací pistole

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod MkTT » čtv 03 lis, 2016 11:50 am

greenery píše:V Unimaxu je do 6.11 akce na airbrush. Nebude to žádné profi hifi, ale ceny jsou zajímavé
(spodní část letáku)


Ta sada 6ti stříkacích pistolí vypadá, jako kdyby to byla Fengda nebo nějaký klon Fengdy. V té sadě by měly být pistole BD-134A, BD-130A, BD-137A, BD-180, plus další dvě, které nejsou označené. Označení setu je BD-813, který mají jinde za 4299,- Kč. https://www.airbrush-potreby.cz/store/g ... 13___.html
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod greenery » čtv 03 lis, 2016 11:58 am

Asi máš pravdu, na jednom z doprovodných obrázků je patrné logo Fengda.
Na Unimax jsem natrefil náhodou a maximální spokojenost. Obrovský sortiment, kousek za Prahou výdejní sklad a rychlé vyřízení.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod FrantaHO » pát 04 lis, 2016 1:50 pm

No nevím. Nedovedu si představit, že někdy budu potřebovat šest pistolí. A moje životní zkušenost je, že nejlevnější řešení bývá tím nejdražším. Přihoďte pár peněz a kupte si jednu pořádnou pistoli. Dnes bych již nešel cestou ceny, ale kvality. Volil bych určitě pistoli se systémem centrování trysky. Například H&S Infinity „two in one“ .
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod greenery » pát 04 lis, 2016 2:12 pm

Máš určitě pravdu, pokud budu hledat profi řešení.

Na druhý pohled ale, pokud porovnám ceny:
https://www.uni-max.cz/souprava-pistoli ... _tematicky
a
http://www.peckamodel.cz/produkt/strika ... inity-solo
tak zase spadnu zpátky na zem.

Pistoli Fengda mám, používám a pro mé účely (patina, plošný nástřik) je úplně dostačující.

Asi jsi se nepodíval o stránku dopředu - těch šest pistolí Fengda je za necelých 1,9 tis.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod FrantaHO » pát 04 lis, 2016 3:01 pm

greenery píše:....... těch šest pistolí Fengda je za necelých 1,9 tis.


No, právě! :roll:
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod hummus » pát 04 lis, 2016 5:03 pm

No, ono je to taky hodně o rukách. Znám modeláře, kteří dokáží nastříkat model primitivní fixírkou mnohem lépe než jiný s Iwatou za 10.000 kč :wink:
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod greenery » pát 04 lis, 2016 5:33 pm

FrantaHO píše:
greenery píše:....... těch šest pistolí Fengda je za necelých 1,9 tis.


No, právě! :roll:


Považuješ tedy za výhodnější řešení pro příležitostného stříkače nákup pistole za 7, než pořízení sady s několika různými tryskami za 1,9 ?
A to v provedení, které se za šmejd označit nedá?
Asi mám jiný úhel pohledu.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod FrantaHO » pát 04 lis, 2016 5:43 pm

greenery píše:Považuješ tedy za výhodnější řešení pro příležitostného stříkače nákup pistole za 7, než pořízení sady s několika různými tryskami za 1,9 ?
A to v provedení, které se za šmejd označit nedá?
Asi mám jiný úhel pohledu.


Ano.
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod TTmili » pon 16 led, 2017 8:18 pm

Měl bych dotaz na zdejší mistry lakýrníky (tímpádem asi tak nějak nejvíc na Petra). Léta vlastním Fengdu BD-130, spolehlivá je pořád stejně, ale sám už jsem se jaksi nějak posunul, a už mi prostě nestačí, mám tak trochu jiné představy o ideálu. Tak jsem začal pokukovat po něčem na vyšší úrovni, co by trochu splňovalo požadavky na lepší přístupnost pro čištění, umělo snad i trošku regulovat vzduch, celkově mělo měkčí spoušť a tak dále. V tom by ale ještě problém nebyl, vpodstatě se dá říct, že s těmi požadavky co mám celkem snadno vyberu nějakou tu pistolku. Pravda, na Iwatu rovnou můžu zapomenout, zas tolik investovat nechci, ale celkem se mi zamlouvají stroje od Harder & Steenbeck řad Evolution nebo Blueline. Jenže na ty požadavky celkem sedí i nějaké Fengdy BD-183 nebo BD-320, ale trošku se bojím aby to nebylo jako u té BD-130. Sice se tvrdí, že je to nejhůř zpracovaná, vymyšlená atd. pistole od Fengdy, ale i tak zásadní otázka zní, vyplatí se spíš investovat nebo stejnou parádu odvede i o téměř 2 tisíce levnější Fengda?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 17 led, 2017 1:44 pm

Zásadní otázka zní, na co , jak často a čím budu stříkat... Já mám pistoli v ruce v průměru pět hodin denně, dokonce si ted budu kupovat ještě čtvrtou, náhradní... Ale to je už fakt extrém. Osobně používám jen pistole s 0.3mm tryskou - širší tryska je pro surf a syntetiky, užší tryska je vhodná pouze pro velmi jemnou práci a barvy s jemnými pigmenty. Mám tu prastarou Hansu 351/Gabberta na hrubou práci se surfem. Na vyhození Orlík/Fengdu s vymačkanou jehlou a tryskou, co zatím používám na nástřik metalizérů. No a pak suprovou Iwatu Eclipse BS http://www.airbrushcentrum.com/shop-karta.php?id=2600 - slouží mi několik hodin denně už pět let, bez žádný poruchy nebo výměny čehokoliv, navíc se naprosto špičkově čistí, takže mohu jen vřele doporučit. Stříkám s ní od malých proužků 1mm až po velký plochy.

Fengdy vůbec rád nemám, kvalita zpracování je pro "profi" práci ne uplně ideální - tryska i jehla se musí docela často měnit, vymačkávají se a nic moc vydrží... Proč zavrhuješ Iwatu? Źe je drahá? Harder Steenbeck víceméně ale taky... Mohu-li radit, špatná volba není ani Harder Evolution, ani Hansa 381 http://www.airbrushcentrum.com/shop-karta.php?id=3249 a k ní případně přestavbová sada pro 0,2 http://www.airbrushcentrum.com/shop-karta.php?id=3435 . Ten nej vercajk co si můžeš přát, je třeba Harder Infinity Two in one http://www.airbrushcentrum.com/shop-karta.php?id=3251

Nicméně, nakonec je to vždy a jen pouze o rukách - jak dobře namixuješ barvu a ředidlo, jak dobře si nastavíš tlak vzduchu a hlavně jak ti vyhovuje spoušť pistole a jak dobře ti pistole celkově "sedí" v ruce.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod TTmili » úte 17 led, 2017 2:41 pm

Díky za potvrzení, že ani vyšší řady Fengdy nejsou úplně ono. Asi nejvíc mi skutečně vadí tuhost a nepravidelný chod spouště. Onu BD-130 mám s 0,3mm tryskou, už dvakrát měněnou, na stříkání ploch je to vcelku fajn, ale po delší době mě z ní bolí ruka a hlavně ukazovák na spoušti. Navíc jsem poslední dobou začal patinovat ve větší míře pistolí, a s tou Fengdou to prostě není ono.

Proto jsem začal uvažovat a hledat, nikoliv náhradu, spíš jakýsi postup, Fengdu si nechám na stříkání tmelu, základu a možná i laků. Novou pistoli bych rád právě na jemnější práce, různé proužky s menší prací při maskování a hlavně pro patinu. Pravda, zas tak často nestříkám, spíš jen rekreačně když vyjde čas, ale o to radši bych aby mi pistole padla do ruky. Něco málo jsem si pročetl i po modelářských fórech a na modelplacu, a z toho mi právě vyšly pistole Harder Steenbeck o něco lépe než Iwata, zvlášť při uvážení že Iwata je dejme tomu o nějaké 2 tisíce dražší. Také mě u té řady Blueline docela dost imponuje QuikFix, který má i zmíněná Infinity. Evolution Silverline je zase strašně sympatická díky ceně a celkem jednoduché konstrukci i vizáži.
Nicméně mezi těmihle už se nějak rozhodnu, to nebude problém, spíš mi šlo o to jestli se vyplatí ušetřit koupí Fengdy, nebo naopak jestli se pro pracovní pohodu vyplatí spíš koupit něco značkového, na což jsem už odpověď dostal a za to patří díky.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod Zlounekzlobr » úte 09 kvě, 2017 5:03 pm

Já jsem před pár měsíci pořídil tohlehttps://www.kompresory-vzduchotechnika.cz/p/15344/airbrush-sada-sr-1101 a musím říct, že fakt spokojenost. A za 2,5 K? Myslím, že super sada. :wink:
Zlounekzlobr
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 09 kvě, 2017 9:41 am

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod czcharlie » úte 09 kvě, 2017 6:43 pm

Já co by dříve narozený používám kompresor z vyřazené ledničky (ten je maldší než já a freon jsem nechal poctivě odčerpat řed vykucháním), jako tlakovou nádobu používám 8m plastové hadičky, regulaci tlaku zajišťuje dírka špendlíkem v té hadičce. Ale zlatým hřebem je pistole "po Hitlerovi" - skutečně německá, vyrobená někdy v 30. letech (takže o necelých dvacet let starší než já). Dvojčinná, ale trochu jiný systém než je dnes zvykem. Používám ji někdy od roku 78, takže pomalu začínají odcházet některé díly a hlavně tryska už je trochu vymačkaná, je totiž z mosazi. Koupil jsem tedy Fengdu BD 186, je dobrá, ale kam se na tu německou hrabe... Dokud bude němka stříkat budu ji opečovávat jak oko v hlavě. Problém je, že už je jen na dožití, náhradní díly neoasují z ničeho.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod Jiřik » stř 10 kvě, 2017 9:16 am

Ahoj,
nemohl by jsi prosím tě tu pistoli vyfotit a tady ukázat. Docela mě to zajímá.
Dík.
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod czcharlie » stř 10 kvě, 2017 9:53 am

Jo, určitě, hned jak přijdu domů. Mám pocit, že se jedná o výrobek Harder & Steenbeck Metallwaren Fabrik, ale jistotu nemám. Co bylo na krabičce napsáno si nepamatuji, lety vzala za své. Ona ani když jsem pistoli získal nebyla v nijak IA stavu, přestože pistole byla panna :D . Pamatuji jen zhruba rok výroby, v krabičce bylo cosi jako certifikát (s orlicí v záhlaví).
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků