H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod vmucha » pon 17 dub, 2017 2:05 pm

Tu remízu bych posunul víc doprava k vlečkám, aby nebránila výhledu na provoz před staniční budovou.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » úte 18 dub, 2017 6:40 am

tusakvlasta píše:
Edys píše:
Rocky_MK píše:Protože to chudé je. Dvojkolejky se zbav. Jakože dvojkolejku si můžeš udělat z hlavní a vedlejší tratě - můžeš je nějakou dobu vést paralelně, s tím, že vedlejší bude stoupat a bude vzadu. Sice pak bude mít větší poloměr při vjezdu do stanice než hlavní trať, ale zase ti nebude zakrývat výhled v prostřední části. V levém horním rohu může být kousek vesnické zástavby (klidně na kulise) a zastávka na vedlejší trati. Chce to tam ještě nějaké optické oddělení od vjezdu do odbočné. Levý dolní roh si říká o přidání segmentu s nějakou vlečkou či dvěma. Je to odbočná stanice, tudíž se ti tam hodí malé depo a nějaká odstavná kolej.

U výpravní budovy může stát motoráček na lokálku a ještě ti zbydou 2 koleje na vykřižování osobáků na hlavní trati.

Ber to jen jako hrubý náčrt.
VD je překlep, mělo to být VS - volná skládka.
edys.png


Moc děkuji za návrh ale nějak mě neoslovil :( ale jsem moc rád za zaslání.

Mě naopak se velmi líbí a připadá mi mnohem realističtější a modelovější. Bez urážky, není takové přeplácané to dvoukolejnou tratí. Mě aspoň mě poslouží jako inspirace.


To stou dvojkolejkou mas pravdu. Navrh jako takový není špatný jen z něho nemám takový ten vnitřní pocit "joooooo to je ono" :)
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » ned 07 kvě, 2017 5:35 pm

Provedl jsem vetší změny kolejiště. Zrušil dvojkolej apodobně.
Prosím o komentáře a případné doladění.

planek_v4.jpg
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod hopeter » ned 07 kvě, 2017 5:46 pm

Nějak se nemůžu narychlo vyznat co je v podzemí a co viditelné. Pokud si to vykládám správně tak ve dvou místech ( za staniční budovou hlavního nádraží a před vjezdem do koncové stanice ) jsou ty dvě tratě moc u sebe a oddělení zdí nebo skálou nebude to pravé ořechové...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » ned 07 kvě, 2017 6:06 pm

hopeter píše:Nějak se nemůžu narychlo vyznat co je v podzemí a co viditelné. Pokud si to vykládám správně tak ve dvou místech ( za staniční budovou hlavního nádraží a před vjezdem do koncové stanice ) jsou ty dvě tratě moc u sebe a oddělení zdí nebo skálou nebude to pravé ořechové...



Snad pomůže 3d To oddělení zdí je záměrné
2017-05-07.jpg
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod hopeter » ned 07 kvě, 2017 6:45 pm

A co tahle malá úprava ?

planek_v4.jpg
planek_v4.jpg (102.14 KiB) Zobrazeno 5647 krát


Tu spodní trať nechat v tunelu a nevyjíždět do rokle pod mosty. Horní trať natáhnout více k okraji. Přišel bys jen o kousíček volné trati a získal spoustu místa na oddělení přírodou. Opěrnou zeď nebo skálu můžeš použít na levé straně u rozvětvení kolejí...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod vmucha » ned 07 kvě, 2017 8:06 pm

U pravého zhlaví hlavní stanice nemá spojka začínající výhybkou za tunelem a pokračující k angličanovi na 1 a 2 kolej (počítáno od hrany kolejiště) žádný prakticky smysl.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » ned 07 kvě, 2017 8:36 pm

hopeter píše:A co tahle malá úprava ?

planek_v4.jpg


Tu spodní trať nechat v tunelu a nevyjíždět do rokle pod mosty. Horní trať natáhnout více k okraji. Přišel bys jen o kousíček volné trati a získal spoustu místa na oddělení přírodou. Opěrnou zeď nebo skálu můžeš použít na levé straně u rozvětvení kolejí...


A co tu část zelené kterou jsi přeškrtal dát do tunelu. Tím pak nebudou viditelně vedle sebe a bude možné dát na ten kopec pěknou zříceninu :)
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » ned 07 kvě, 2017 8:36 pm

vmucha píše:U pravého zhlaví hlavní stanice nemá spojka začínající výhybkou za tunelem a pokračující k angličanovi na 1 a 2 kolej (počítáno od hrany kolejiště) žádný prakticky smysl.


Nojo pravda :)
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod hopeter » pon 08 kvě, 2017 6:40 am

Je škoda se připravit o hezký kus volné tratě když ji není nutné schovávat do tunelu. Zříceninu můžeš dát do pravého horního rohu.
Přidal jsem ti tam dvě zastávky pro oživení ... Ještě by mohla být třetí zastávka nahoře před viaduktem ze které by turisti chodili k té zřícenině.
U levého zhlaví bych posunul toho angličana o jednu kolej blíže k výpravní budově ( červená ) nebo zrušil a kusou kolej vytáhl z první koleje u budovy ( žlutá ) Případně obojí.

planek_v4.jpg
planek_v4.jpg (102.77 KiB) Zobrazeno 5513 krát
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Polabský » pon 08 kvě, 2017 7:46 am

Hezký den,
to pravé zhlaví bych začal obloukovými výhybkami, získá se tím určité prodloužení staničních kolejí.
S levým zhlavím bych nic nedělal, protože takto to umožňuje odjezd na hlavní trať ze všech kolejí.
Ta zastávka v pozadí staniční budovy, no nevím ??
Naposledy upravil Polabský dne pon 08 kvě, 2017 7:53 am, celkově upraveno 2
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pon 08 kvě, 2017 7:46 am

A co ještě na levém zhlaví prohodit kolejové spojky? Takhle to vypadá, že hlavní trať je ta vnější koncová (aspoň mně to tak připadá).
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » pon 08 kvě, 2017 9:19 am

hopeter píše:Je škoda se připravit o hezký kus volné tratě když ji není nutné schovávat do tunelu. Zříceninu můžeš dát do pravého horního rohu.
Přidal jsem ti tam dvě zastávky pro oživení ... Ještě by mohla být třetí zastávka nahoře před viaduktem ze které by turisti chodili k té zřícenině.
U levého zhlaví bych posunul toho angličana o jednu kolej blíže k výpravní budově ( červená ) nebo zrušil a kusou kolej vytáhl z první koleje u budovy ( žlutá ) Případně obojí.




Upraveno. Tunel v prostřední části byl vyžádán rodinou :)

planek_v4.1.jpg


2017-05-08.jpg
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod JanoH0e » pon 08 kvě, 2017 10:49 am

Len také "detaily" :wink: , keď si už dal tunel na stred, zruš ten v ľavom hornom rohu. Bude to prirodzenejšie a bude sa ti aj ľahšie pracovať. (Tunel pod vrcholom hory je nezmysel). Stredný tunel buď posuň alebo zmeň trasovanie hl. trate tak, aby bola čo najďalej od tunelu. Predsa len kolmý spád tunelovej hory nájdeš skôr vo Švajčiarsku u vysokohorskej železnice ako u českej lokálky. Mosty v oblúku majú zvláštnejšiu konštrukciu. Rieku nemôžeš premostiť jedným poľom. Aj keď výrobcovia modelových mostov radi popierajú toto pravidlo. Takže z rieky urobiť menší potok, aby si tam tie mosty mohol vôbec postaviť. V koncovej stanici prehoď manipulačnú kusú koľaj k okraju. Aj keď sa zdá, že je tam dosť miesta na nakládku, nie je. Nakladacie miesto by nikto nerobil nad "priepasťou".
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Můj první pokus o kolejiště

Příspěvekod Edys » pon 08 kvě, 2017 4:27 pm

S novou podobou jsem víceméně spokojen. Ale rád bych měl i skryté nádraží. Ale vůbec netuším jak ho napojit :(
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků