M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Vaclav86cz » pon 19 zář, 2016 5:51 pm

Nevím jestli nedělí i PECO prohlížecí pro TT. Pro H0 a N dělá a jsou pěkné... A kromě toho že jsou pěkné, tak můžeš udělat libovolnou délku. Pak to přejedeš v místě spáru tmelem a stříkneš imitací betonu a osadíš... Já to takhle řešil na jednom N-kovém nádraží, akorát, že jsem si před tím zadlabal dlátkem pod koleji... :-D
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » úte 20 zář, 2016 8:03 pm

Vaclav86cz píše:Nevím jestli nedělí i PECO prohlížecí pro TT. Pro H0 a N dělá a jsou pěkné... A kromě toho že jsou pěkné, tak můžeš udělat libovolnou délku. Pak to přejedeš v místě spáru tmelem a stříkneš imitací betonu a osadíš... Já to takhle řešil na jednom N-kovém nádraží, akorát, že jsem si před tím zadlabal dlátkem pod koleji... :-D

Bohužel v TT jí PECO nedělá :(
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » úte 20 zář, 2016 8:09 pm

Zde je obrázek poslední varianty malé stanice s vloženým prodlužovacím 30 cm segmentem.
MDM Malá stanice v2.0 var c.jpg
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » pát 16 pro, 2016 12:40 pm

Po delší době přidávám menší aktualizaci. Koleje jsou položené a připevněné, nainstalovaná popelová a prohlížecí jáma (ta je ve výtopně), osazena výměnová návěstidla a některé lampy. Lampy i výměnová návěstidla jsem umisťoval odhadem. Kdyby jste viděli, že je nějaké umístěno chybně, tak prosím dejte vědět, ať to opravím.
Teď mne čeká drátování pod moduly (dráty jsou nataženě, ale musím je propojit), instalace přestavníků a dokončení budov (jsou jen volně položené).
Ještě mi chybí 30 cm velký vložený modul nádraží, který prodlouží staniční koleje. Na něm bude umístěná kolejová váha. Modul výtopny není pro snadnější manipulaci momentálně připevněn ke stanici. Proto na sebe rozhraní kolejí nenavazují.
_MG_0425.jpg
_MG_0426.jpg
_MG_0428.jpg
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Dusan » pát 16 pro, 2016 1:12 pm

Pěkná, čistá práce, to se mi vždy líbí. K těm lampám dvě věci. Proč je máš všechny krom té jedné otočeny takto? Dal bych nějakou i k budově a i mezi koleje. Jsou od JM detailu, že jo? Můžeš mi prosím změřit průměr toho cylindru s diodou? Díky D.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » pát 16 pro, 2016 1:30 pm

Dusan píše:Pěkná, čistá práce, to se mi vždy líbí. K těm lampám dvě věci. Proč je máš všechny krom té jedné otočeny takto? Dal bych nějakou i k budově a i mezi koleje. Jsou od JM detailu, že jo? Můžeš mi prosím změřit průměr toho cylindru s diodou? Díky D.


Díky. Na druhou stranu kolejí plánuji umístit lampy až po definitivním usazení budov. Pár jich ještě určitě přidám. Mezi koleje je ale dát nechci, tam budou dvě sypaná nástupiště.
Lampy jsou JM Detail a šuplera mi ukazuje průměr cylindru 4,7 mm.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod hopeter » pát 16 pro, 2016 2:11 pm

Moc pěkná práce. Ať se daří i nadále. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod Dusan » pát 16 pro, 2016 10:18 pm

Díky za info, sleduji dále!
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod rendo » sob 17 pro, 2016 12:46 pm

MkTT...Mas to pekne rospracovane :!: Nech sa dari!
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » úte 02 kvě, 2017 1:17 pm

Trochu jsem zase pokročil. Vyrobil jsem několik vedlejších staveb - kůlen a záchodky.
Kůlny jsou od Model scene:
_MG_0569.jpg

_MG_0570.jpg

a od Igra model:
_MG_0568.jpg

Tu chci použít jako kůlnu traťovky na segment s výtopnou.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » úte 02 kvě, 2017 1:22 pm

A záchodky od Model Scene:
_MG_0584.jpg


Také jsem pokročil se stavbou výtopny od Resinových modelů.
_MG_0572.jpg

Doplnil jsem dovnitř osvětlení a přidal jednu venkovní lampu nad dveře. Ve výtopně je umístěn prohlížecí kanál od Auhagen.

Namontoval jsem přestavníky MP-1 pro všechny výhybky a začal štěrkovat koleje. Pro připojení přestavníků k výhybkám Kuehn jsem použil ocelovou strunu 0,8 mm, kterou jsem na jednom konci mírně zbrousil, aby pasovala do otvoru výhybky. Struna 0,6 mm byla moc tenká a nešla utáhnout do MP-1 a struna 1 mm byla zase příliš tlustá.
Tady je pohled na segment depa s plánovaným umístěním budov a příslušenství:
_MG_0576.jpg

Vpravo nahoře asi umístím nějakou terénní vlnu z polystyrenu a dám na ní několik stromů.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod petrh » úte 02 kvě, 2017 2:54 pm

Zdar mirku, diky za inspiraci na tu igru jsem se chystal. Cim zasklivas okna? Celofan zespod? Petr. Moc hezky to mas
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: M.D.M. alias Mirkova Domácí Modulovka

Příspěvekod MkTT » úte 02 kvě, 2017 3:00 pm

petrh píše:Zdar mirku, diky za inspiraci na tu igru jsem se chystal. Cim zasklivas okna? Celofan zespod? Petr. Moc hezky to mas

Zatím jsem vždycky použil celofán, co byl přibalený ke stavebnici. Lepil jsem ho disperzním lepidlem a drží to dobře.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků