Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod workous » ned 12 úno, 2017 3:25 pm

Taky mne šlo o foto :) jsem na tom podobně :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » pát 17 bře, 2017 10:30 pm

Další aktualizace: pod záložkou Železniční akce - Regionální den železnice Praha – Braník http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/r ... ha-branik/
Centrem oslav Regionálního dne železnice v Praze se 19.9.2015 stalo tradičně nádraží Praha – Braník. Nádraží bylo zprovozněno roku 1822 jako součást lokální dráhy Nusle – Modřany, zřízené společností České obchodní dráhy. Původní název nádraží je Braník-Hodkovičky. V roce 1922 byl Braník připojen k Velké Praze. Dne 22. května 1937 byla stanice přejmenována na Braník a v květnu 1942 na dnešní název Praha-Braník. Na Dni železnice probíhaly vyhlídkové jízdy v čele se 434.2186 Čtyřkolákem z roku 1917 a T444.162 Karkulkou. Mezi stanicemi Praha hl. n., Praha-Braník a Praha-Zbraslav jezdil historický motorový vůz M 131.1515 Hurvínek. Na nádraží jsme si prohlédli vystavené lokomotivy, Bardotku, Banán a Bobinu jsme si prohlédli i zevnitř. Bylo možné se svézt i drezínou. Návštěvnost na Dni železnice byla veliká, celé akci přálo i pěkné počasí. Vše jsem natáčel a fotil, takže se můžete podívat na video a 215 fotek.
Malá ukázka fotek:
2015_0919_103436.jpg
T444.162 Karkulka připravená k posunu na druhý konec soupravy

2015_0919_122927.jpg
Příjezd 434.2186 Čtyřkoláka z vyhlídkové jízdy do Braníka

2015_0919_140446.jpg
Pohled na oslavy Regionálního dne železnice v Braníku z Branického mostu (most Inteligence)
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Branický most

Příspěvekod RSC » ned 19 bře, 2017 7:18 am

"Pohled na oslavy Regionálního dne železnice v Braníku z Branického mostu (most Inteligence)"

Trochu se mi nelíbí ta hanlivá přezdívka Branického mostu - most Inteligence.
Málokdo ví (to si dovolím tvrdit, že skoro nikdo), proč byla zvolena tato konstrukce, proč a z jakých důvodů to bylo takto postaveno, na základě jakých rozhodnutí, s jakým cílem. To, že dnes tato stavba stojí na místě, které provozem neodpovídá je věc druhá. O tom netřeba diskutovat. Stavba jako taková si prostě tuto přezdívku nezaslouží a já ji nikdy takto nepojmenuji.

Mne naopak celkem mrzí, že v současné době naprosto nikdo ani trošku neřeší důvody, které byly u Branického mostu na prvním místě při budování současných krásných, zejména kridorových, mostních staveb. Prostě jak to v případě nějakého průšvihu dáme rychle dohromady a bude velmi rychle zajištěn provoz, klíčový provoz - kontinuita sítě, sice za rychlostních omezení, ale zajištěna.

Takže to byla taková má malá vsuvka do histore a současnosti s různými pohledy a zamyšleními. Můžeme se o tom přít, přičemž stejně se to v tuto chvíli nerozhodne a úkázal by to jedině nějaký supr průšvih, že tyto kritéria ani dnes nejsou úplně mimo a nezohledňujeme je. A to raději nechci, abych měl pravdu při malé obhajobě něčeho, poplatného době. :idea:
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Branický most

Příspěvekod Polabský » ned 19 bře, 2017 8:55 am

Vážený kolego,
rozohňujete se a plamenně rozvášňujete celkem zbytečně. Hlavně jste měl do textu napsat reálné informace.
Jak jste to naformuloval, tak to většina čtenářů vůbec nepochopí, snad pár pamětníků.
Skoro mi připadá, že nemáte relevantní informace k danému tématu.
Hezký den.

P. S. Pro mnoho lidí je označení "Most Inteligence" normálně přijatelný, i když vzniklo velmi zvláštním způsobem.
Naposledy upravil Polabský dne ned 19 bře, 2017 1:54 pm, celkově upraveno 1
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Michal Vaniš » ned 19 bře, 2017 1:01 pm

To RSC: Nic ve zlém, ale stačí nagůůglit "Most Inteligence" a vysvětlení naskakují okamžitě, takže než "něco napíši" občas to chce případně nakouknout i do historie..."takže prosím, nedělejme rychlé soudy" :evil:
Naopak je dobře, že i touto formou jsou některé kulantně řečeno "historické přehmaty" udržovány v povědomí lidí. :wink:

Mnoho právníků, filozofů, lékařů, učitelů, úředníků a dalších příslušníků inteligence stavělo v první polovině 50. let 20. století železniční most v pražském Braníku. Tehdy vládnoucí komunistický režim totiž poslal do dělnických a pomocných profesí vzdělané lidi, které označil za třídní nepřátele. "Pracovali tu většinou samí nováčci,"
http://www.metro.cz/most-inteligence-v-braniku-ktery-staveli-nepratele-komunismu-slavi-50-let-1lq-/praha.aspx?c=A140528_150441_co-se-deje_rab
https://cs.wikipedia.org/wiki/Branick%C3%BD_most#
http://druhapraha.cz/tema/Most%20inteligence
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Polabský » ned 19 bře, 2017 1:38 pm

Snad jen doplním, že původně měl mít most větší rozpětí oblouků.
S ohledem na možnost nahrazení oblouků železničními ocelovými ženijními provizorii v případě války s imperialismem,
bylo rozpětí zmenšeno.
Hezký den Všem !!
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod RSC » ned 19 bře, 2017 8:42 pm

Polabský píše:Snad jen doplním, že původně měl mít most větší rozpětí oblouků.
S ohledem na možnost nahrazení oblouků železničními ocelovými ženijními provizorii v případě války s imperialismem,
bylo rozpětí zmenšeno.
Hezký den Všem !!


Tohle je správně. Jen tam nepatří slovo ženijní. Ženisté se k železnici nehlásí a teď již vůbec ne. Ženisté mají svá silniční provizoria... Dnes ani těch moc nemají...
Buď provizorní železniční mosty nebo zatímní železniční mosty - výstižnější.
To je onen důvod pro snadnou obnovu formou prostých nosníků těchto konstrukcí - pro rychlou obnovu jednotlivých polí. Tyto konstrukce jsou stále ve státních hmoných rezervách a díky tomu konstrukce mostu je tako provedena...
A ta inteligence je často používána pro "tzv. nesmyslnost a provedení tohoto mostu" ...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » pon 20 bře, 2017 8:59 pm

Ale pánové, já si myslím, že název mostu přesně vystihuje jeho současnost i minulost. Branický most (současnost), most Inteligence (minulost). Tento název se zdá být hanlivý, ale v současnosti se to dá pojmout jako vzdání holdu inteligentním lidem, kteří tento most postavili. Tak bych to viděl já :wink:.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Pavel-HP » úte 21 bře, 2017 6:43 am

Navždy most Inteligence, aby se vědělo, kdo ten most byl donucen postavit.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » stř 22 bře, 2017 4:42 pm

Pavel-HP píše:Navždy most Inteligence, aby se vědělo, kdo ten most byl donucen postavit.


Naprostej souhlas!
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 30 dub, 2017 1:06 am

Tak a je tady, další aktualizace stavba kolejiště leden - březen 2017 http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/l ... ezen-2017/
V lednu jsem koupil kamerový systém CCTV. Balení obsahuje čtyřkanálový videopřijímač, na který se dá napojit hard disk, se kterým se dá video nahrávat (hard disk není v balení). Dále čtyři kamery s nočním viděním, čtyři držáky kamer, čtyři kabely na propojení kamer s přijímačem a trafem (kamery jsou napájeny trafem), redukci na propojení trafa se čtyřmi kamerami, druhé trafo na napájení videopřijímače, dálkový ovladač a myš. Celý systém jsem zkušebně zapojil přes starší monitor, který jsem měl doma, abych zjistil, jak vše funguje. Také jsem vyzkoušel noční vidění, kamery mají ledkový přísvit, který se ve tmě automaticky rozsvítí. Ke staršímu monitoru jsem zakoupil držák na zeď. Stávající monitor jsem musel posunout o kousek doleva, abych vedle něj mohl připevnit monitor na kamerový systém. Potom jsem do obou skrytých nádraží nainstaloval kamery tak, aby snímaly oba konce skrytých nádraží. Vše jsem propojil kabeláží, videopřijímač jsem nechal pod pracovním stolem a z něj jsem vedl kabel s videosignálem do monitoru a USB kabel pro myš, kterou mám na stole.
Protože jsem zakoupil několik ESU Loksound dekodérů, začal jsem digitalizovat lokomotivy, ve kterých jsem měl pouze dekodéry bez zvuku. Do dekodérů jsem chtěl nahrát česká hlášení, proto jsem začal hledat na internetu programy, které tato hlášení generují. Po delším pátrání se mi podařilo sehnat program Havis s hlasem Alexandera Postlera, INISS s hlasem Danuše Hostínské-Klichové a HIS 4.0 s hlasem Blanky Výletové (amatérsky sestavený program nadšenci železnice). Na sestavení hlášení jsem použil HIS 4.0, protože jako jediný obsahoval stanici Nové Strašecí. Nahrané hlášení jsem v Cool Edit 2000 (program na editaci zvuku) upravil, přidal efekt echa, aby hlášení znělo jako z rozhlasu a pak jsem zvukové soubory nahrál do dekodéru. Výsledek si můžete poslechnout ve videu.
Malá ukázka fotek:

2017_0301_202832.jpg
První kamera nainstalovaná do kolejiště na vjezd do skrytého nádraží

2017_0228_224900(1).jpg
Postupně jsem začal kamery připojovat

DSCF4593.jpg
Záběry z první, druhé, třetí a čtvrté kamery nainstalované do kolejiště
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod workous » ned 30 dub, 2017 10:51 am

Tak tohle je paráda, za mne palec nahoru, taky chci něco podobného do SN, aby tam bylo vidět...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod amirinda » ned 30 dub, 2017 11:20 am

ty zvuky super, taky si s tím hraju :wink:
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » pon 01 kvě, 2017 8:55 am

workous píše:Tak tohle je paráda, za mne palec nahoru, taky chci něco podobného do SN, aby tam bylo vidět...


Já mám sice hlídání obsazení, ale jak se říká, jistota je kulomet :wink:. Když se něco v SN poondí, tak o tom budu vědět a můžu s tím něco udělat.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 01 kvě, 2017 9:09 am

No máš to pěkné,nicméně já si vystačím s obsazením úseku a koncem vlaku. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: vobabaz a 6 návštevníků