Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod George V. » sob 25 úno, 2017 1:41 pm

Je třeba také rozlišovat, jestli se jedná o zahraniční nebo domácí firmu. Zahraniční firma zpravidla nemá tolik možností k nějakému detailnímu (a hlavně opakovanému) přeměření skutečné lokomotivy, o přístupu k tovární (nebo servisní) dokumentaci nemluvě. Ale té domácí firmě jezdí ty lokomotivy takřka pod oknem a není pro ní problém si kdykoliv vyjednat přístup do depa, nebo do servisní firmy. O konzultacích s modelářskou veřejností nemluvě.... Ale výsledek je bohužel takový, jaký je. Čím dál tím horší...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Brejla » sob 25 úno, 2017 2:42 pm

sidlo píše:
Mcx píše:A co tak tvarová odlišnost krajních oblouků čelní plochy oken na horním okraji lokomotivy, zde je rozdíl markantní... holt jak na každém modelu, je zbytečné se v v tom šťourat

Tak s tímto musím zásadně nesouhlasit. :!: Co by potom dělali místní kritici MTB? :?: :lol:


Bohatě by jim stačil ten šlendrián s motory, pojezdy, osvětlením ........... :mrgreen: Ty tvarový nedostatky už jsou jen bonus :lol: :lol: :lol:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod novk2007 » sob 25 úno, 2017 4:31 pm

Jsem opravdu nasranej na Acme . podle přítelkyně to znamená v Angličtině ta nejvyšší kvalita . :) dnes jsem musel sundat kastli z pojezdu u 150 ky no na tem problém s el propojkou jsem už nenaletěl ale smetáky jsem sundal nebyly přilepené od barvy jen ty 2 kovové cvočky co drží lyžinu byly opravdu na fest tak jsem je kleštíčkama oddálil a už fungují . takže 150 ka se projela a šla do vytriný a vyndal jsem další a to modrou krysu od Acme. Modelářská firma prý zkontrolovala jakost že model je před expedicí v pořádku . lehce jsem zvednul smeták a lyžina mě zůstala v ruce pruřinky vyskočily někam a druhej polopantograf zase fest. Bojím se co bude u té 3 modré . Takže Acme šlo s kvalitou dolů a pár milimetrobíjců tu řeší nedostatky s MTB K smíchu. Příště pokud se jim Ryclé Eso a Peršing povede si modely vyzkouším se vším všudy na prodejně než se rozhodnu ke koupi. Minulou sobotu jsem sice 150 ku na prodejně testoval ale na polopantografy jsem nějako s testováním pozapoměl .Takže se mějte a já jdu opravovat to co nějakej čínan neudělal tak jak má takže DODO Dodělej Doma .https://www.youtube.com/watch?v=r_WTkLl_3rQ
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod A2C » sob 25 úno, 2017 4:31 pm

Mcx píše:A co tak tvarová odlišnost krajních oblouků čelní plochy oken na horním okraji lokomotivy, zde je rozdíl markantní... holt jak na každém modelu, je zbytečné se v v tom šťourat, buď se mi model líbí nebo ne a podle toho kupuji... a je mi jedno kdo ho vyrobil.

Konečne som si to všimol, na tej fotke modelu to vyzerá otrasne.

...Asi budem predávať kvôli tomu ES499.0 za cenu MTB hračiek, som zvedavý koľko odporcov tohto modelu sa mi prihlási na inzerát :lol:
By ma zaujímalo prečo tieto chyby o ktorých sa vie, sa nenahlasovali ACME už pri predstavení modelu ale sa to rieši až cca 3 roky po...
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod novk2007 » sob 25 úno, 2017 5:06 pm

u té třetí tu jsem kupoval v Liberci u Jardy a ta byla v naprostém pořádku. ted řeším další problém u posledního smetáku prasknul mě drátek v ohybu který vede od spodní trubky směr nahoru který drží lyžinu :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ještě že mám z hudebnin stnunu 0.2 mm At to někdo napíše prosím do Makaronie že at si hlídaj ty polopantografy je to fakt síla model rozebírat a modlit se aby někde něco neprasklo nebo se neulomilo. Kdysi zlaté Piko před cca 10 roky kdy dělalo naše Elektriky nikdy ani u použítejch lokomotiv jsem žádný problém neřešil
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Hanysek » sob 25 úno, 2017 7:22 pm

Brejla: Šlendrián s pojezdy a motory? I to se už vyvracelo v jiném vlákně. Nic nejezdí tak plynule a neutáhne tolik, co modely od MTB. A bez bandáží :D Zkus si sehnat nápravu bez bandáže na Roco Čmeldu, abys měl opět funkční hračku se 6 nápravama :twisted:
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Hanysek » sob 25 úno, 2017 7:28 pm

George V.: tohle má být obhajoba výroby tvarových zmetků? Protože nemají podklady? Z Itálie to není zase tak daleko. A navíc, i kdyby to uplácali jen podle fotek a pár zakreslených rozměrů, tak by to museli udělat lépe. Protože těch odlišností je tolik, že to opravdu není model, ale pouhá předražená hračka, která je dále degradována finální montáží… Těšte se na Esa a Peršingy :D
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod viky » sob 25 úno, 2017 7:43 pm

Tak to já se opravdu těším na esa od ACME.
I přes nedostatky které uvádí Hanýsek tak se jedná o pěkný model s kterým se dá něco dělat.
Kdybych dostal stavebnici 363 od MTB tak bych vlastně ani žádný dil z modelu nepoužil.
Motor je nevhodný.
Skříň je tak tvarově znehodnocena že ani lepty nejde zachránit.
Masky podvozků jsou mimo realitu.
Kdybych chtěl přelisovat loukoťová kola za modelové od jiného výrobce tak mě tam ani žádná pasovat nebudou.
Rám, pluhy i čelní osvětlení je širší takže také nepoužitelné.
Pantograf si snad vyrobím sám lepší a dokonce funkční.
Vzduchojem by snad šel použít na model cisterny velikosti Z.
Naposledy upravil viky dne sob 25 úno, 2017 10:18 pm, celkově upraveno 1
viky
 
Příspěvky: 203
Registrován: sob 20 říj, 2012 2:06 pm

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Hanysek » sob 25 úno, 2017 8:01 pm

Akorát i s tím třípólovým motorem to jezdí lépe, než italočíňan s pětipólem, ale slabým a ještě zpřevodovaným do rychla. Ale jo, nechci vám brát iluze, takže si velebte tyhle zmetky :D
https://www.itvlaky.cz/fotky18461/fotos ... MEweb2.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/150133.jpg
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod ČouĎák » sob 25 úno, 2017 8:05 pm

Hanýsek shání odbyt už pro neprodejné MTB 163/363.... :shock:

zkus to jinde kde ti to možná koupí...třeba u protinožců,tam ještě neví jak to Báňa celé zmatlal.... :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Hanysek » sob 25 úno, 2017 8:14 pm

Je zajímavé, že kdykoliv se někdo ozve s kritikou zahraničního modelu, tak jsou mu neustále podsouvány modely MTB. Ale jsou to stále titíž jedinci, až si kolikrát říkám, jestli je nefinancuje (jako třeba „pražskou kavárnu” :lol: ) CIA nebo podobná organizace :D
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod ČouĎák » sob 25 úno, 2017 8:17 pm

zase jsem se málem smíchy rozbrečel... :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod VojtikJ » sob 25 úno, 2017 8:21 pm

mikinko píše:Ja osobne sa už tej jeho frašky zúčastňovať nebudem ....

fraška je celé toto téma :lol: :lol:
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Hanysek » sob 25 úno, 2017 8:39 pm

Věcně bavit k tématu? A že to nejde v jiných diskusích? Fraškou je tu povícero diskusí, kde někteří pisálci dokáží papouškovat v několika vláknech neustále dokola totéž. Hysterická reakce některých na upozornění chyb na vámi favorizovaných mizerných napodobeninách je až dojemná :!: Mně by taky vadilo, kdybych vysolil šest táců za něco tak mizerného. A ještě více by mně sejřilo, kdybych byl tak zaslepený a tahle brutální chyby neviděl :D A vidím, že příště se asi kouknu na RocoČmeldu. Toho mám dokonce doma, tak to bude i s fotkama :lol:
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Lokomotivy 150/151/350 od ACME

Příspěvekod Martin70 » sob 25 úno, 2017 8:50 pm

No i pokud by měl "provokatér" tohoto vlákna pravdu o rychlosti modelu, tak já nepotřebuji s modelem lokomotivy po kolejiši lítat ani závodit. To bych si koupil letadýlka nebo autodráhu.
Mě evokuje pomalá jízda zelenokrémové 150 vzpomínku na pomalý příjezd vlaku každý pátek na "Hlavák" ze Smíchova v 80tých letech. Než vlak zastavil byl plný a pokračoval na Moravu natřískaný.
Takže modely vidím i těmito očima než přes ňůrání se v nedokonalostech. Já jsem spokojen a kdo není je to jeho věc a musí se s tím srovnat. Model v reálu vypadá dle mého lépe než na fotce. Potěšila mě i druhá fotka reálné soupravy. Když selže italská souprava, tak je stále dobrá pomoc od 40 let starého modelu lokomotivy z Československa. :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Chuchanek, nexus a 13 návštevníků