Lokomotivy TT řady Vectron od PIKO

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Lokomotivy TT řady Vectron od PIKO

Příspěvekod tomashlava » pon 20 úno, 2017 5:56 pm

Zdravím,
má někdo osobní zkušenost s jízdními vlastnosti s modely PIKO v měřítku TT řady Vectron jak diesel tak elektrická verze. Mám na ně spadeno, ale nevím zda raději nepočkat na Tilliga, mám dojem, že elektrická verze Vectronu je v novinkách 2017/2018, cenově to vyjde již skoro nastejno.Pokud má někdo osobní zkušenost, nejlépe v DCC tak budu velmi rád za případné recenze. Všem díky.
tomashlava
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22 led, 2011 4:16 pm

Re: Lokomotivy TT řady Vectron od PIKO

Příspěvekod TTpepe » pon 20 úno, 2017 7:45 pm

Piko Vectrona som mal v rukách(kamarátovho),osádzal som mu zvukový dekoder ESU s nahraným origo zvukom a reproduktorom,ktorý Piko ponúka k tomuto modelu.Stál síce cca 109€,ale bol som velmi spokojný.Len som musel ponastavovať nejaké CV,pretože pri zastavovaní som videl jemnulinké poskoky.Ale inak som od Pika TT dávno nevidel takú dobrú mašinku.
TTpepe
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 22 lis, 2010 10:03 am
Bydliště: Trenčín

Re: Lokomotivy TT řady Vectron od PIKO

Příspěvekod JendaTT » pon 20 úno, 2017 10:17 pm

Také čekám na nějakou recenzi - zajímalo by mě sice až srovnání s Vectronem od Tilliga (až bude), zejména po stránce elektroniky, motoru a zpřevodování.
Třeba jestli oba Vectrony budou mít možnost ovládat nezávisle všechna světla - především vypnout červená (to snad nový Tilligův Kocour neumí) a ovládat i dálková. A pak, jestli nebude Piko jezdit moc rychle... ale kvalita provedení samotného modelu asi bude podobná.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Lokomotivy TT řady Vectron od PIKO

Příspěvekod tomashlava » úte 21 úno, 2017 4:15 pm

Mohu potvrdit, že lokomotivy Tillig mají v DCC vyřešeno to vypínání a zapínání světel. Mám BR 186 od zmíněné firmy a po osazení dekoderu přímo od Tilliga lze ovládat přídavná světla na přední straně a vypínat koncová tlačítky F1-F3. Předpokládám, že stejný výstup bude mít i ten plánovaný Vectron, ale stejně by mne zajímalo, jak to má nyní PIKO. Vím, že jejich dekodery jsou 22 pin, takže teoreticky by tam měl být prostor pro další funkce.
tomashlava
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22 led, 2011 4:16 pm

Re: Lokomotivy TT řady Vectron od PIKO

Příspěvekod JendaTT » úte 21 úno, 2017 7:46 pm

No právě - mám od Tilliga spoustu lokomotiv a všechny novější modely, třeba i Traxx BR285 ze start setu, umějí nezávisle všechna světla - přední bílá, zadní červená a přídavná dálková. Proto je divné, že by to letošní novinka (Kocour) neuměl.
Od Pika mám jen jednu starší lokomotivu, která sice má přípravu na digitál, ale osvětlení měla jen bílé a jen žárovkové. To jsem si předělal na LEDkové, včetně červených a dálkových, to problém nebyl.
Proto si asi počkám na Vectrona od Tilliga, jak bude řešen oproti Piko modelu.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků