Upozornění na "modeláře"-opravdu NEDOPORUČUJI

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Lubomír Dudek » ned 24 srp, 2008 11:20 am

Taky jsem uvažoval o koupi,na pohled je velice slušně zpracovanej a neni důvod k tomu, si myslet,že pojezd na tom bude hůř.Měli by jste vidět mou první patinaci.. :lol:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod JM » pon 25 srp, 2008 4:33 pm

pan.martinek píše:Já bych se jestli můžu taky rád zasmál- doufám, že nevadí, když mi ty fotky trošku opožděně pošleš taky. Rád bych viděl, jak bude vypadat vagónek, až ho udělám. :D mail: martin.dolsky@seznam.cz

sandik píše:Můžu taky poprosit o ty "vesjeloje kartinky"? ;o)

Tak byste to měli oba mít v mailu. :wink:
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod JM » pon 25 srp, 2008 5:24 pm

pan.martinek píše:Pokud by jsi někdy zavítal i do H0, určitě bych M152 koupil, je to nádherné!!!
Pokud ano, napiš soukromou zprávu. Rozhodně bych bral raději od tebe, než z webu, kde je cena podstatně vyščí a to většinou bez jakýkoliv detailů.

Díky za pochvalu! Ano, HOčkařů už se taky pár ozvalo, bohužel v HO není taková nabídka stavebnic jako v TT (nebo pokud někdo o něčem víte, porad'te kde?). Byla by to příjemná změna, než ta nimračka při stavbě TT vozů :lol:

TTcko píše:Ten motorak bych koupil :!:

To by nebyl problém, tak napiš SZ kdy bys ho chtěl.

Jarda H. píše: K modelům kolegy JM - osobně jsem měl v ruce (a stále je vlastním) nějaké modely, zhotovené JM :!: Musím konstatovat, že jsou velmi pěkně udělané, konkrétně patinované Raj-ky jsou parádní :!: Takže by neměl být problém :shock: :!:

I Vám děkuji za pochvalu! Jelikož nejsem žádný velkovýrobce a stavění vagónků mě baví (bohužel ještě nemůžu dělat na svém kolejišti :cry: takže se odreagovávám aspoň stavbou vagónků), dost si s tím stavěním každého kousku vyhraju. A když dělají radost i někomu jinému než jen mě, je to dvojnásobná radost! Kdo z nás chlapů nerad slyší chválu na svou osobu, že? :lol:
Abych nezakládal další vlákno, dám sem během pár dnů odkazy na pár fotek, kdyby měl někdo zájem a netroufá si na stavbu. Nechci, aby to vyznělo že se snažím mermomocí něco prodat (to bych to udělal už dávno), ale může to být třeba i pro něčí inspiraci. Já zatím nemám žádné netové stránky kde bych modely vystavil, takže tohle je zatím jediná možnost.
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod lph-man » úte 26 srp, 2008 11:12 am

JM píše:
Pája píše:"JM" ,mě by spíš zajímalo co občas prodáváš ty ?Akorát se mi nedaří dohledat jakou model. železnici děláš H0,TT,N,Z ?Pokud by ses pohyboval v TT,možná bych si časem něco vybral.

Dělám v TT a občas něco prodávám. Stavím spíš co si kdo řekne a někdy toho udělám víc tak to hodím na modelbazar, příp. na Aukro. Zatím jsem neměl ani jediný negativní ohlas, spíše naopak (někteří ode mne koupili třeba i třikrát). Tady je např. M152 ČSD s patinou (patina je pro někoho možná přehnaná)-ale bylo to podle přání jednoho modeláře a byl spokojen a to je hlavní :wink: ): http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Mo ... na/187188/
Dělám toho víc, ale nechci si tady dělat reklamu, odkazy na ukázku v případě zájmu dám do sekce prodám :wink:

JM: mohl byste mi poslat pár fotek nebo odkazů kde jsou vaše díla ? Rád bych se pokochal :) ten váš patinovaný motorák to je něco úžasnýho perfektní model :!: :!: :!:
stavím co se mi líbí
lph-man
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 24 srp, 2008 7:11 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod vvitty » úte 26 srp, 2008 11:47 am

jeste lepe, proc ty dila nezverejnit zde? :)
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod JM » úte 26 srp, 2008 1:48 pm

vvitty píše:jeste lepe, proc ty dila nezverejnit zde? :)

Jak už jsem psal, v příštích dnech jich dám zase pár na Modelbazar, takže sem potom rovnou dám linky (lidi mi stejně potom píšou soukromé zprávy zda je možno je koupit a za kolik, takže takhle to každý rovnou uvidí). U každého inzerátu je rozklikávací obrázek, pod kterým jsou čtyři další. Modelbazar sice trochu zhoršuje kvalitu obrázků, ale pro mě je to jednodušší než nahrávat obrázky někam na server, protože své stránky zatím nemám.
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod VoVo » pon 03 lis, 2008 12:48 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:02 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod JM » pon 03 lis, 2008 6:13 pm

VoVo píše:Jeslti můžu přispět svým skromným názorem, nemám nic proti velkovýrobě (ta smršť co je teď na aukru se určitě nedá nazvat "pár modelů mi občas zbyde"), ale když už se něco dělá a...

OK, se všemi chybami co jsi popsal souhlasím, ale jak už jsem jednou napsal-např. ta cisterna Kofola není z mé hlavy-takhle si to jeden kupec přál-a když se líbí, nevím proč bych jich neudělal víc (a to až po tom, co mi cca 10 lidí napsalo, zda ještě mám nějaké na prodej).?? Není každý "počítač nýtů"-tím se nechci dotknout těch, co chtějí mít vozy přesně dle skutečné předlohy. Ale někdo prostě kupuje vagóny dle vzhledu a je jim jedno, jestli je značení špatně nebo ne. Nikomu je nevnucuju a jestli sis nevšiml, tady na fóru už vůbec ne-ty odkazy jsem sem dal až na přání ostatních (narozdíl od tvého nabízení obtisků-zadarmo jsi je také nedával, že :lol: ). Tobě taky např. po každé burze něco záhadně "přebývá" (např. různé odlitky) a celkem pravidelně se ti to objevuje na Aukru pod tvým bývalým nickem "xxvojtikxx" a taky ti to nevyčítám.
Ještě jsem neměl jediný negativní ohlas na kvalitu provedení a i tací, kteří vyhnali na Aukru cenu cisterny na 900 Kč si ode mne koupili další,(samozřejmě už za nižší, mnou navrženou cenu) takže peněz rozhodně nelitovali. Když se podíváš na kvalitu např."továrně" vyráběných motoráků, nesahají mnohdy těm ode mne ani po kotníky(mají křivé a roztřepené nástřiky, zateklá barva v prolisech...atd). A obtisky mají většinou ty samé-od detailu. Ano, kvalita obtisků na ČD motoráky od detailu je poslední dobou opravdu otřesná, ale není problém je z mých modelů po navlhčení sundat a dle konkrétních možností a schopností použít jiné. Zkrátka a dobře: kdo tomu rozumí a vidí na prodávaných vagónech něco špatně-zkrátka ho nekoupí (anebo koupí s vědomím, že si ho poupraví) a tím to hasne. A s tou smrští jsi to asi trochu přehnal-nebo se ti to zdá za půl roku stavění nějak moc vagónů??
Jestli jsi chtěl přispět skromným názorem, mohl jsi to udělat do soukromé zprávy-takovéhle propírání mi spíš zavání malou čecháčkovskou závistí nad tím, že se někomu něco povede prodat. Pokud vím, tak ty taky prodáváš poměrně často na to, že kolejiště nemáš (že bys stavěl do zásoby a najednou se ti to každou chvíli nehodilo do epochy :lol: :lol: )
Zkrátka se mi zdá takovéhle dohadování zbytečné-pochopil bych to kdybych byl nějakej usvědčenej grázl a chtěl na někom vydělat nějakým podvodem, ale jelikož je vždy všechno hodně detailně a ostře nafoceno a pákrát proběhlo i osobní předání-nevidím v tom žádný problém. A jestli si někdo myslí, že z toho mám nějaké horentní výdělky-je těžce na omylu-né každý model se povede prodat za 900 Kč :lol: :lol: . Kdo si vyzkoušel nějaký model postavit, asi ví, kolik to sežere času...
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod lph-man » pon 03 lis, 2008 6:45 pm

JM píše:
VoVo píše:Jeslti můžu přispět svým skromným názorem, nemám nic proti velkovýrobě (ta smršť co je teď na aukru se určitě nedá nazvat "pár modelů mi občas zbyde"), ale když už se něco dělá a...

OK, se všemi chybami co jsi popsal souhlasím, ale jak už jsem jednou napsal-např. ta cisterna Kofola není z mé hlavy-takhle si to jeden kupec přál-a když se líbí, nevím proč bych jich neudělal víc (a to až po tom, co mi cca 10 lidí napsalo, zda ještě mám nějaké na prodej).?? Není každý "počítač nýtů"-tím se nechci dotknout těch, co chtějí mít vozy přesně dle skutečné předlohy. Ale někdo prostě kupuje vagóny dle vzhledu a je jim jedno, jestli je značení špatně nebo ne. Nikomu je nevnucuju a jestli sis nevšiml, tady na fóru už vůbec ne-ty odkazy jsem sem dal až na přání ostatních (narozdíl od tvého nabízení obtisků-zadarmo jsi je také nedával, že :lol: ). Tobě taky např. po každé burze něco záhadně "přebývá" (např. různé odlitky) a celkem pravidelně se ti to objevuje na Aukru pod tvým bývalým nickem "xxvojtikxx" a taky ti to nevyčítám.
Ještě jsem neměl jediný negativní ohlas na kvalitu provedení a i tací, kteří vyhnali na Aukru cenu cisterny na 900 Kč si ode mne koupili další,(samozřejmě už za nižší, mnou navrženou cenu) takže peněz rozhodně nelitovali. Když se podíváš na kvalitu např."továrně" vyráběných motoráků, nesahají mnohdy těm ode mne ani po kotníky(mají křivé a roztřepené nástřiky, zateklá barva v prolisech...atd). A obtisky mají většinou ty samé-od detailu. Ano, kvalita obtisků na ČD motoráky od detailu je poslední dobou opravdu otřesná, ale není problém je z mých modelů po navlhčení sundat a dle konkrétních možností a schopností použít jiné. Zkrátka a dobře: kdo tomu rozumí a vidí na prodávaných vagónech něco špatně-zkrátka ho nekoupí (anebo koupí s vědomím, že si ho poupraví) a tím to hasne. A s tou smrští jsi to asi trochu přehnal-nebo se ti to zdá za půl roku stavění nějak moc vagónů??
Jestli jsi chtěl přispět skromným názorem, mohl jsi to udělat do soukromé zprávy-takovéhle propírání mi spíš zavání malou čecháčkovskou závistí nad tím, že se někomu něco povede prodat. Pokud vím, tak ty taky prodáváš poměrně často na to, že kolejiště nemáš (že bys stavěl do zásoby a najednou se ti to každou chvíli nehodilo do epochy :lol: :lol: )
Zkrátka se mi zdá takovéhle dohadování zbytečné-pochopil bych to kdybych byl nějakej usvědčenej grázl a chtěl na někom vydělat nějakým podvodem, ale jelikož je vždy všechno hodně detailně a ostře nafoceno a pákrát proběhlo i osobní předání-nevidím v tom žádný problém. A jestli si někdo myslí, že z toho mám nějaké horentní výdělky-je těžce na omylu-né každý model se povede prodat za 900 Kč :lol: :lol: . Kdo si vyzkoušel nějaký model postavit, asi ví, kolik to sežere času...

mno v dolní části máš uvedeno: Kdo si vyzkoušel nějaký model postavit, asi ví, kolik to sežere času.. .............. mno já když stavěl svůj první faccs tak sem se stím pral tři hodiny a ještě sem ho postavil blbě :oops: ..... mno koukal jsem na aukru na tvý modely jsou pěkné... ale ceny jsou také pěkné :) ale odpovídaj kvalitě ..........
stavím co se mi líbí
lph-man
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 24 srp, 2008 7:11 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod JM » pon 03 lis, 2008 6:55 pm

lph-man píše: mno já když stavěl svůj první faccs tak sem se stím pral tři hodiny a ještě sem ho postavil blbě :oops: ..... mno koukal jsem na aukru na tvý modely jsou pěkné... ale ceny jsou také pěkné :) ale odpovídaj kvalitě ..........

No vidíš to :lol: A to je Faccs to nejednodušší co může být-i co se lakování týče :wink:
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod VoVo » pon 03 lis, 2008 9:30 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:35 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod petrh » úte 04 lis, 2008 8:23 am

ad VoVo a JM....
panove jako nezavisly pozorovatel jsem opravdu znechucen a podle toho jak to zde ctu a, tusim, ze to tak bude asi u vicero lidi, jdu zvracet z toho co psal VoVo. nemam nic s nikym zde zucastnenym, ale prijde mi jeho prispevek naprosto nefer a prijde mi nevyvazeny, i kdyz se ohani konstruktivni kritikou.
Ja osobne si myslim, ze pokud nekdo neco chce, tak nevidim duvod, proc mu to neprodat a pokud by toto bylo spatne, vrhneme se vsichni na pana Daleckeho, jenz prodava docela dost modelu, jenz mu proslo rukama, vrhneme se na ES Pecky, Deltax, na kazdeho, jenz chce v dobre vire dodat v tento svet neco, co v tovarnach nedelaji. Pokud se ti nelibi a rozumis tomu a vis proc se ti to nelibi, nekupuj. Ale povazovat treba Kofolu na kyselinaku za hloupost je dle me blbost, protze jak znamo vsechny tyto tmave napoje maji i v sobe kyseliny a jine chemicke latky (diky studiu na VSCHT vim, co mluvim;) ) - nehlede na to, jestli jsme nekde dobre cetl, ne vzdy se v kyselinakach vozila kyselina:)...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 04 lis, 2008 9:15 am

Na odlehčení - v roce 1984 jsem byl u moře v Soči. Jak známo, v Rusku se hojně pije krom vodky i kvas ze stánků/malých cisteren na ulici (kvas je docela humus, musím říct...) Maník u toho sedí na židličce, druhý maník přijde, zaplatí - dostane naplněnou putovní sklenici co je přivázaná k cisterně a bumbá. Inu Východ. Jaké bylo moje překvapení, když na jedné z těch cisteren byl nápis v azbuce KVAS a z pod něho prosvítal jiný -BENZIN!! :oops: Laik i odborník zírá...


Po tomhle objevu už jsem nikde krom hotelu nic nepil a ani nejedl...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod VoVo » úte 04 lis, 2008 9:45 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:01 pm, celkově upraveno 2
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod JM » úte 04 lis, 2008 9:59 am

petrh píše:ad VoVo a JM....
panove jako nezavisly pozorovatel jsem opravdu znechucen a podle toho jak to zde ctu a, tusim, ze to tak bude asi u vicero lidi, jdu zvracet z toho co psal VoVo. nemam nic s nikym zde zucastnenym, ale prijde mi jeho prispevek naprosto nefer a prijde mi nevyvazeny, i kdyz se ohani konstruktivni kritikou.

Velice děkuji za zastání-přesně jak píšeš-kdyby chtěl jen sdělit konstruktivní kritiku, mohl to napsat jen mě do SZ a já bych mu to také do SZ stejně vysvětlil.
To vovo: A k těm převáženým obsahům v cisternách (přesně jak uvádí petrh): Ne vždy je obsahem cisterny výsledný produkt, který firma vyrábí-kyselina v Kofole opravdu je(stejně jako v pepsi kyselina fosforečná)-tak proč by nemohla být obsahem té cisterny?? To máš stejné, jako když vidíš např cisternu Pilsner Urquell-ne vždy je obsahem pivo, ale převéží se v nich i suroviny pro výrobu-atd...
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

PředchozíDalší

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Colonel32 a 2 návštevníků