Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » pát 30 pro, 2016 6:53 pm

MkTT pokud budeš stavět budovu jako já tak si hlídej díly jednotlivých stavebnic. Sice se tváří jako stejné ale o pár milimetrů se liší... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod MkTT » pát 30 pro, 2016 7:06 pm

hopeter píše:MkTT pokud budeš stavět budovu jako já tak si hlídej díly jednotlivých stavebnic. Sice se tváří jako stejné ale o pár milimetrů se liší... :wink:


Díky za radu, to by mne nenapadlo, že v podstatě stejná stavebnice nebude stejná...
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » sob 28 led, 2017 5:42 pm

Je třeba zkusit nové technologie... :) Využil jsem tedy tento miniprojekt k pokusům se statikou a modelovou vodou.
Pod statiku jsem nalepil opravdickou hlínu. Je potřeba si pohlídat množství a hustotu lepidla. Nejhorší je trefit aby hlína spolehlivě držela a lepidlo neudělalo na ní povlak. Nejdříve jsem nasypal hlínu na natřenou plochu , pak prokapal řídkým lepidlem a nakonec lehce zasypal zase hlínou.
Dále jsem zkusil černou krabičku na statiku od Mnitky. Funguje v pohodě. Zkusil jsem jak drnování tak celistvou plochu a jsem spokojený.
Vodu jsem použil od Nocha jednosložkovou a ta mě moc nenadchla. Než ztuhne tak teče kam může a to v potoce , který má spád je dost honička. Navíc při tuhnutí ztrácí více jak polovinu objemu. Teď už to nějak upatlám ale příště použiju granule co se taví.
pokusy.jpg

Teď už jen co vytuhne voda a bude se to zelenit celé... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank61 » sob 28 led, 2017 6:54 pm

Honzo. Mě se líbí ta staniční budova složená ze dvou od WEPE :wink: JInak místo jednoho šturcu smyčku a místo druhého přeesuvnu :D :D :D
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » ned 29 led, 2017 9:58 am

Tahle staniční budova byla nápad kolegy Střelce za což mu ještě jednou díky. :)
Myslím , že stejný způsob použiju i na dalším kolejišti kde potřebuju budovu se skladem... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » ned 05 úno, 2017 11:48 am

Stále pokračuji s pokusy. Nové technologie ( pro mě ) mě dávají trošku zabrat a ještě chvilku potrvá než budu spokojený sám se sebou... :wink:
Na ukázku pokus o horský potok... :oops:
potok1.jpg

potok2.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Dusan » ned 05 úno, 2017 1:58 pm

Ahoj,
když už horský potok a skála, tak bych potok v zákrutě zaříznul až úplně do ní, bez té trávy a hlavně kameny v potoku a skála musí být ze stejné horniny. V potoku máš křemen a skála je co čedič ? :)
Tu skálu tam přece nikdo nepřevez odjinud :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » ned 05 úno, 2017 2:38 pm

Ta skála je omyl a zalátání díry dírou... :oops: Nějak jsem tam zpackal strmost kopce a pak už jen blbnul...Kopec upravím a zatravním. Lépe to bude vypadat jako potok na horské louce.
Nejvíc mě trápí ta tráva. Její plastičnost , jak šikovně napojit jednotlivé odstíny aby to nebylo tak ostré , jak moc nechat prosvítat hlínu atd. Zkoušet to na kousku není problém ale udělat větší plochu mě dává zabrat. No zatím mě to baví tak zkusím na sobě zapracovat... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » ned 05 úno, 2017 3:22 pm

hopeter: To, co ti radí Dusan, je OK, v takových případech ale bývá břeh na návodní straně zpevněný opěrnou zídkou z kamene nebo betonu. Ten svah bych rozšířil až k vodě a skálu bych zamaskoval tou zídkou.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Dusan » ned 05 úno, 2017 6:47 pm

Moje bývalé a první TT kolejiště. Na hlínu sem sypal purex tak nějak různě podle oka. Že existuje něco jako foliáže a statika jsem vůbec nevěděl :o
Asi by to chtělo ty přechody zmírnit nějakým mixem těch dvou matrošů, to máš foliáže ?
Ona pak ještě hodně asi udělá až to osadíš keři a stromy.
Přílohy
PICT3283.JPG
PICT3123.JPG
PICT3120.JPG
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » pon 06 úno, 2017 10:09 am

Tráva je statika. Skálu zruším jak jsem psal výše. Opěrnou zídku nechci , měl by to být potok kdesi v kopcích kde lišky dávají dobrou noc.
U té statiky ještě zkusím řidší lepidlo a nestejnoměrněji ho rozetřít. Vlákna statiky se tvrdošíjně rovnají podle hrany lepidla a to je to co mě dělá problém s přechody odstínů.
Ještě taky musím doplnit škálu odstínů a délek statické trávy , zatím vařím z toho co je doma. Je to věda ale výsledek za to stojí ... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod r.hahn » pon 06 úno, 2017 11:04 am

Ahoj,

já dělám přechod mezi odstíny tak, že tam kde chci přechod, tak to přejedu rychleji, aby tráva nebyla tak hustá, pak vyměním trávu, a přejedu to místo znovu a plynule pokračuji dále. Samozřejmě na jedno natření lepidlem. Po zaschnutí povysávám co zbylo a můžu mix použít na další vrstvu pro zjemnění přechodu, pokud nejsem spokojen.
r.hahn
 
Příspěvky: 115
Registrován: pon 16 zář, 2013 8:06 am

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » pon 06 úno, 2017 2:55 pm

Radime díky za návod. Ta hustota sypání určitě taky pomůže. Ještě si zkusím vyrobit menší sypátko. Je to hold o tom se to naučit... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » pon 17 dub, 2017 2:41 pm

Jaro se pořád někde fláká tak jsem začal trošku vdechovat život do krajiny...

žo18.JPG


Kompletní fotogalerie ze stavby je tady http://hopeter.rajce.idnes.cz/Kolejiste_Zacler-Otovice/
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Rocky_MK » pon 17 dub, 2017 6:48 pm

Mně se to líbí, ta poslední fotka je bezva. Jen mě dráždí ty lampy pootočené o 180°. Co jsou zač ty stromy? :)
S tou statikou mě to taky čeká, jsem na sebe zvědavý. Chce to důkladné studium mnitkových stránek. Já budu používat určitě mix vláken, k zeleným přimíchám i zažloutlé (suchá tráva). Zatím nevím, jestli budu celé kolejiště zahliňovat. Pokud ho natřu zemitou hnědou a statiku budu nanášet do směsi molitanových drnů a lepidla, přijde mi to zbytečné (na souvisle zatravněná místa. Tam, kde bude jen semtam drn je to samozřejmě něco jiného). Každopádně budu jistě nejprve dělat nějaké maličké dioráma, kde si to vyzkouším nanečisto.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků