Stromy a tráva

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod halflife » čtv 26 led, 2017 8:34 am

Zdravím,
mé první snažení dopadlo viz. odkaz. http://www.rajce.net/a13685805.
Zkoušel jsem dvě varianty. Umotat kostru z drátu 0,8 a pak z licny. Dle mého názoru je efektivnější a rychlejší dělat kostru z drátu 0,8. Z licny se slabé větve schovají pod olistnění a stejně nejsou vidět. Kostru patlám OSTAFIXEM NK. Následně stříkám matným hnědým sprejem, popřípadě natřu vodovkami. Olistnění jsem zkoušel třemi způsoby. 1. Nastříkání lepidlem a "obalení" v molitanové drti NOCH, 2. fóliáž POLÁK NATUREX a 3. POLY FIBER od WOODLAND SCENICS a lístky NOCH. Osobně se mi nejvíce líbí výsledek z 3. varianty. Náměty pro zlepšení uvítám.
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod Fox » čtv 26 led, 2017 8:53 am

Ahoj,
MOC hezká práce... Na tom rajčeti je varianta 3, tj. polyfiber + olistění? A čím lepíš a následně fixuješ? V mých pokusech jsem kostru udělal prakticky stejně, ale nanáším na ní mírně zředěný, již předem barvený OSTAFIX NK. Vždy si ho trochu rozdělám, jen lehce vodou naředím, aby šel napatlat hrubým štětečkem a probarvím akrylkami. Na pokrytí jsem použil pouze různé NATUREXy od Poláka. Lepím kousky pomocí UHU Twist&Glue. Pak fixuji nástřikem ředěné disperze (jako "náhrada" WOODLAND CEMENTU). Ale POLYFIBER chci právě taky vyzkoušet...
Díky a ať se daří - je to o nekonečném experimentu :D

Ještě jeden dotaz: z dimenzí předpokládám měřítko HO?
Naposledy upravil Fox dne čtv 26 led, 2017 10:18 am, celkově upraveno 1
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod rawen » čtv 26 led, 2017 9:55 am

Toho polyfiberu tam máš moc - čím méně, tím reálnější výsledek.
(Bohužel, i komerční výrobci mají stromy přehuštěné, protože je to na výrobu rychlejší.)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod halflife » čtv 26 led, 2017 11:32 am

Fox píše:Ahoj,
MOC hezká práce... Na tom rajčeti je varianta 3, tj. polyfiber + olistění? A čím lepíš a následně fixuješ? V mých pokusech jsem kostru udělal prakticky stejně, ale nanáším na ní mírně zředěný, již předem barvený OSTAFIX NK. Vždy si ho trochu rozdělám, jen lehce vodou naředím, aby šel napatlat hrubým štětečkem a probarvím akrylkami. Na pokrytí jsem použil pouze různé NATUREXy od Poláka. Lepím kousky pomocí UHU Twist&Glue. Pak fixuji nástřikem ředěné disperze (jako "náhrada" WOODLAND CEMENTU). Ale POLYFIBER chci právě taky vyzkoušet...
Díky a ať se daří - je to o nekonečném experimentu :D

Ještě jeden dotaz: z dimenzí předpokládám měřítko HO?

Děkuji za pochvalu, myslím, že je stále co zlepšovat. K fotkám jsem připsal čím je provedeno.
Molitanovou drť jsem lepil UHU 46740 ve spreji. Pak jsem zkoušel disperzi Herkules expert a UHU TWIST & GLUE.
Chci se zeptat ohledně fixace. Já jsem to dělal lakem na vlasy, ale stále to padá a nezdá se mi to optimální. Jakou disperzí a jak ředěnou to děláš? Stříkáš rozprašovačem?
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod halflife » čtv 26 led, 2017 11:33 am

rawen píše:Toho polyfiberu tam máš moc - čím méně, tím reálnější výsledek.
(Bohužel, i komerční výrobci mají stromy přehuštěné, protože je to na výrobu rychlejší.)

Radek

Mám teď připravenou jednu kostru, tak to zkusím s menším množstvím. Díky za radu.
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod Fox » čtv 26 led, 2017 11:57 am

používal jsem WOODLAND CEMENT. Ale pak nebyl, a - co si budeme povídat - je to celkem drahé. Nyní jsem použil Pattex Wood Expres (D2), ředěno v poměru na 1 díl lepidla tak 2,5-3 díly vody a na zhruba 0,5 l směsi takových 5-10 kapek JARu. Stříkám flaškou s rozprašovačem, mám origo od WOODLAND SCENICS, ale, aniž bych chtěl pomlouvat, tak funguje stejně jako flaška od prostředku na okna (Real, Cif, apod.). Je pravdou, že směs po zaschnutí na některém tmavém povrchu zanechává drobné bílé stopy, ale např. při přestříkání foliáží, hlíny, flocku, skal apod. to není vidět. A hlavně je to matné. Neříkám, že tento způsob doporučuji, ale je s tím nejmíň patlání, co stříkne vedle, utřeš mokrým hadrem... Nemám to nafoceno pro nějakou prezentaci, ale přesto přikádám informativí foto (jsou to ty listnaté stromky vlevo od tratě, umístěno provizorně, stejně jako domek - kolejiště je ve výstavbě :D ). Foťák vytáhl i to zakroucení drátů kostry, ve skutečnosti to není tak vidět :D . Jsou to první pokusy a je stále mnoho co zlepšovat. (jo, měřítko TT, velikost těchto stromků tak 8-10cm)

Ještě poznámka: sprayování je jako konečná fixace hotové koruny. S posypem lístky na POLYFIBRE nemám zkušenost. Ale když to mám stříknuté, ještě posypu tou drtí, která vypadne z NATUREXU. A ta drží.
Přílohy
DSC03193.JPG
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod halflife » pon 30 led, 2017 4:36 pm

Fox píše:používal jsem WOODLAND CEMENT. Ale pak nebyl, a - co si budeme povídat - je to celkem drahé. Nyní jsem použil Pattex Wood Expres (D2), ředěno v poměru na 1 díl lepidla tak 2,5-3 díly vody a na zhruba 0,5 l směsi takových 5-10 kapek JARu. Stříkám flaškou s rozprašovačem, mám origo od WOODLAND SCENICS, ale, aniž bych chtěl pomlouvat, tak funguje stejně jako flaška od prostředku na okna (Real, Cif, apod.). Je pravdou, že směs po zaschnutí na některém tmavém povrchu zanechává drobné bílé stopy, ale např. při přestříkání foliáží, hlíny, flocku, skal apod. to není vidět. A hlavně je to matné. Neříkám, že tento způsob doporučuji, ale je s tím nejmíň patlání, co stříkne vedle, utřeš mokrým hadrem... Nemám to nafoceno pro nějakou prezentaci, ale přesto přikádám informativí foto (jsou to ty listnaté stromky vlevo od tratě, umístěno provizorně, stejně jako domek - kolejiště je ve výstavbě :D ). Foťák vytáhl i to zakroucení drátů kostry, ve skutečnosti to není tak vidět :D . Jsou to první pokusy a je stále mnoho co zlepšovat. (jo, měřítko TT, velikost těchto stromků tak 8-10cm)

Ještě poznámka: sprayování je jako konečná fixace hotové koruny. S posypem lístky na POLYFIBRE nemám zkušenost. Ale když to mám stříknuté, ještě posypu tou drtí, která vypadne z NATUREXU. A ta drží.

Ahoj, vypadá to pěkně. Zkusil jsem PATTEX na hliněný prach. Jakmile se k tomu dostanu, zkusím i na stromy. Díky za typ.
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod pepi2000 » pát 17 úno, 2017 7:26 pm

Zkusil jsem udělat jabloň z toho co mám doma a celkem sem spokojen. Jablka maji průměr 0,8 až 1 mm což odpovida měřítku TT.
Přílohy
20170217_200855_crop_593x367.jpg
20170217_200855_crop_593x367.jpg (179.16 KiB) Zobrazeno 6271 krát
20170217_200946-1-1094x730.jpg
pepi2000
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 04 bře, 2016 9:34 am

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod pepi2000 » ned 19 úno, 2017 9:05 am

A další jabloň tentokrát sem udělal jablíčka větší teda 1,1 až 1,4 mm
Přílohy
20170219_094325.jpg
pepi2000
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 04 bře, 2016 9:34 am

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod amirinda » ned 19 úno, 2017 1:52 pm

jako pěkný né že ne, ale pokud přepočtu měřítko tak jablíčka jsou obrovská...
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod pepi2000 » pon 20 úno, 2017 5:26 am

No v prvnim případě jsou jablka v pořádku co se týká velikosti. Na druhém stromě jsou větší, ale ne zase obrovská. Nejedná se o těžkotonážní Renetu.
pepi2000
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 04 bře, 2016 9:34 am

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod modeln » úte 23 kvě, 2017 6:23 pm

Zdravim,opat som nieco vytvoril.Pokusil som sa o Smutnu vrbu,je to uplne prvy kus,vyska 70 mm,kmen si moc nevsimajte,dorobim.
Přílohy
IMG_20170523_175303.jpg
IMG_20170523_175242.jpg
IMG_20170523_175221.jpg
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod martin-tt » čtv 25 kvě, 2017 9:33 am

Ahoj, také jsem dělal vrby, ale zatím nejsou umístěny v kolejišti. Víška cca 85mm.
Přílohy
vrba.JPG
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod Fox » čtv 25 kvě, 2017 9:47 am

Ahoj kolegové,
je fajn, že prezentujete výsledky, ale bylo by dobré, kdybyste ostatním sdělili také pracovní postupy a použité materály.... Jinak to je jenom o hezkém obrázku :D
Zdravím
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Stromy a tráva

Příspěvekod martin-tt » sob 27 kvě, 2017 6:44 pm

Fox píše: ale bylo by dobré, kdybyste ostatním sdělili také pracovní postupy a použité materály....

Ahoj, postup je klasika. Kmen je pletený z drátků (rozpletený kabel na 220V), potom nanesu disperzní lepidlo a posypu jemným štěrkem (bez toaletního papíru). Listí je naturex od Polaka. Kostru stromu zapíchnu do korku od vína pro lepší manipulaci a tu následně do přípravku ze silonu. Podrobný popis najdeš třeba na http://www.trainmania.info/udelatka/03- ... stromu.pdf. Kmen na obrázku je moc tmavý ale před instalací do kolejiště budu na něj a větve ještě nanášet pigmenty bláta nebo prachu.
Přílohy
P1000240 - kopie.JPG
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků